Jump to content

VoipDiscount


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια με εχουν καταραστει!

 

Μολις σημερα εδωσα σε reseller 10e για το account μου. Μου στελνει μηνυμα ο τυπος οτι μου εβαλε τα λεφτα παω επιτελους να παρω με το voipdiscount βλεπω κανονικα 10ε

Παιρνω ενα σταθερο στην Ελλαδα μιλαω λιγο κλεινω και μετα απο λιγο ξαφνικα βλεπω .....

 

Your acount credits is 0,00ε buycredits και απο κατω λεει

You have 119 freedays left...

 

Και δεν μπορω να ξαναπαρω τηλ. πλεον ουτε σταθερο ουτε κινητο.

Πως γινεται ρε παιδια αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια με εχουν καταραστει!

 

Μολις σημερα εδωσα σε reseller 10e για το account μου. Μου στελνει μηνυμα ο τυπος οτι μου εβαλε τα λεφτα παω επιτελους να παρω με το voipdiscount βλεπω κανονικα 10ε

Παιρνω ενα σταθερο στην Ελλαδα μιλαω λιγο κλεινω και μετα απο λιγο ξαφνικα βλεπω .....

 

Your acount credits is 0,00ε buycredits και απο κατω λεει

You have 119 freedays left...

 

Και δεν μπορω να ξαναπαρω τηλ. πλεον ουτε σταθερο ουτε κινητο.

Πως γινεται ρε παιδια αυτο?

 

περίμενε μια μέρα και μετά σείλτους mail. Επίση δες την κίνηση του λογαριασμού σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

περίμενε μια μέρα και μετά σείλτους mail. Επίση δες την κίνηση του λογαριασμού σου.

 

Τελικα μπηκανε τα χρηματα την επομενη μερα.

Το παραδοξο ειναι οτι το ιδιο εγινε και στον φιλο μου που εκανε λογαριασμο στο lowrateVoip.Μαλλον αυτο γινεται επειδη αγοραζουμε απο reseller ή το κανουν για να ψαρωσουμε και να ξαναδωσουμε χρηματα....Αλλα ελα που δεν....

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κατεβασα το προγραμματακι VoipDiscount και δε ξερω ακριβως τι γινεται με τις χρεωσεις....

 

Εκανα μια κληση σε σταθερο για 01:04 αλλα η γραμμη δεν επεσε και μεσα στο site μου εγραψε οτι η κληση ειναι free...

 

Το VoipDiscount μπορει να μου χρεωσει κατι στον ΟΤΕ????

Για ποση ωρα μπορω να μιλησω free αν οντος ειναι free????

 

Θα ηθελα να απαντησουν μονο αυτοι που το εχουν δοκιμασει και ειναι 100% σηγουροι για τις χρεωσεις κλπ.

 

Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Το voipdiscount δε θα σε χρεώσει στον ΟΤΕ αλλά θα χρειαστεί να βάλεις 10€ στο λογαριασμό ώστε να συνεχίσεις να τηλεφωνείς "δωρεάν".

ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι δωρεάν κλήσεις περιορίζονται στα 300 λεπτά την εβδομάδα. Πέραν αυτών χρεώνεσαι 1 σέντ/λεπτό για Ελλάδα.

Για direct call (σταθερό σε σταθερό) υπάρχει πάγιο έξοδο 5 σέντ/τηλεφώνημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αξίζει φτάνει να μην το παρακάνεις και να προσέχεις τα κινητά γιατί εκεί η χρέωση είναι 17 σέντ το λεπτό (1 € τα 6 λεπτά).

Κάτι ακόμα: Όταν χρειαστεί να βάλεις τα 10€ θα χρεωθείς με 11,90 λόγω ΦΠΑ.

Αν δε σε καλύπτει η ποιότητα το direct call είναι πολύ καλή λύση και αξίζει τα 5 σέντ.

Υ.Γ. Όλες οι κλήσεις τερματίζονται στη 1 ώρα και πρέπει να ξανατηλεφωνήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ cvnikos, δν νομίζω να χρεώνεσαι σε κλήσεις προς σταθερά... Ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ πρόσφατα το πρόγραμμα, αλλά αφού μου έχουν πει πως δν χρεώνει προς σταθερά τηλέφωνα... απλώς είναι 5 λεπτά η κλίση, και μετά πρέπει να ξανατηλεφωνήσεις... για ξαναψάξε το και πες μας... θα ψάξω κι εγώ κ θα σας ενημερώσω...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι ρε παιδια, αν μπορειτε σχολιαστε πανω σε αυτο γιατι και εγω το χρησιμοποιω για free calls και πιστευω οτι δεν χρεωνει κατι. Αφου και στο site ως free λεει στο Greece... (για σταθερα παντα)
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν χρεώνει . Το χρησιμοποιπ[ω μήνες τώρα.

Τα 10 ευρώ τα βάζεις για δύο λόγους.

Πρώτον για να μην σε σταματάει στα 5 λεπτά και δεύτερον για να μπορείς να καλείς και χρεώσιμους προορισμούς, Π.Χ κινητά Ελλάδος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ξέρετε κανένα τηλεφωνάκι ή κάτι άλλο που να είναι συμβατό με το voipdiscount και να μπαίνει κατευθείαν στο router. Με κλειστό pc δηλαδή να το χρησιμοποιώ
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις το Linksys Voip Router SPA3102 και το ρυθμίσεις θα κάνεις αυτό που λές και με κλειστό PC.
Τη γνώμη θα πω χωρίς να τη θετήσεις στο νου σου εστο΄χασου να την αναχετήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το προγραμματακι VoipDiscount και δε ξερω ακριβως τι γινεται με τις χρεωσεις....

 

Εκανα μια κληση σε σταθερο για 01:04 αλλα η γραμμη δεν επεσε και μεσα στο site μου εγραψε οτι η κληση ειναι free...

 

Το VoipDiscount μπορει να μου χρεωσει κατι στον ΟΤΕ????

Για ποση ωρα μπορω να μιλησω free αν οντος ειναι free????

 

Θα ηθελα να απαντησουν μονο αυτοι που το εχουν δοκιμασει και ειναι 100% σηγουροι για τις χρεωσεις κλπ.

 

Ευχαριστω....

 

Καλησπερα φιλε μου. Λαθος ξεκινημα εκανες με το VOIPDISCOUNT μιλας για χρεωσεις πιεw χρεωσεις εγω το χρησιμοποιω χωρις χρεωση δεν εβαλα ουτε ενα σεντς και μιλαω τι μιλαω δηλαδη παραμιλαω βαρεθηκα να μιλαω με το ποτηρι το νερο διπλα ειμαι.Τελος παντων ελα να τα μαθης απο κοντα στο skypecasts to room μου ειναι ATHENS GREECE ARIS και εινα ανοικτο για ολους που ενδιαφερονται για την τζαμπατζοτηλεφωνια μεσω internet [voip].

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΗΣ ΟΤΕ ΕΑΝ ΒΑΛΗΣ 10 ΕΥΡΩ ΕΧΕΙΣ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΣΕ ΧΟΡΕΣ FREE ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΗΣ ΟΥΤΕ ΣΕΝΤΣ ΕΧΕΙΣ 5 ΛΕΠΤΕΣ ΚΗΣΕΙΣ ΣΕ ΧΩΡΕΣ FREE TO EXV MHNES POLLOYS ORE EINAI KANEI KALH DOYLEIA ARIS59

Κατεβασα το προγραμματακι VoipDiscount και δε ξερω ακριβως τι γινεται με τις χρεωσεις....

 

Εκανα μια κληση σε σταθερο για 01:04 αλλα η γραμμη δεν επεσε και μεσα στο site μου εγραψε οτι η κληση ειναι free...

 

Το VoipDiscount μπορει να μου χρεωσει κατι στον ΟΤΕ????

Για ποση ωρα μπορω να μιλησω free αν οντος ειναι free????

 

Θα ηθελα να απαντησουν μονο αυτοι που το εχουν δοκιμασει και ειναι 100% σηγουροι για τις χρεωσεις κλπ.

 

Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κατέβασα να δοκιμάσω αυτό το προγραμματάκι προχτές και πριν πληρώσω έκανα 5-6 κλήσεις με το Phone2Phone σε σταθερά Ελλάδας και Κύπρου (προορισμοί Free). To Phone2Phone είναι αυτό που συνδέει το τηλέφωνό σου με αυτό που θέλεις να καλέσεις. Επειδή μ' άρεσε η ιδέα αλλά είχε όριο κλήσης 2μιση λεπτά, είπα να πληρώσω τα €10 για να μπορώ να μιλάω αβέρτα με τους Free προορισμούς..

 

Όμως μετά την πληρωμή ξεκίνησε να με χρεώνει! Πάντα χρησιμοποιώ το Phone2Phone, και με χρεώνει 5cents ανά κλήση. Αυτό όμως δεν το διάβασα κάπου όταν έκανα το registration ούτε όταν πλήρωσα.

 

Έτσι λειτουργούν αυτοί?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναια ίδιο με το voipbuster (για αυτό ξέρω και μάλλον στην ίδια λογική είναι), η επιλογή P2P όντως χρεώνεται με 5 cents και αν ψάξεις λίγο καλύτερα θα το δεις. Αυτή είναι και η μόνη χρέωση, μετά μιλάς απεριόριστα.

Αν μιλήσεις με ακουστικό και μικρόφωνο τότε δεν πληρώνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

:D- παιδια σημερα το πρωι το δοκιμασα και εγιναν τα εξης κουφα: ναι μεν γινοταν η κληση αλλα μονο για 1' και μετα με εκλεινε μετα απο μερικα τηλεφωνα μου εβγαλε μηνυμα οτι εφτασα το οριο και εκτοτε τελος (!) το απεγκατεστησα και μετα το ξανα εγκατεστησα αποψε ,εκανα 2 κλησεις στο σταθερο μου και μιλαγα με την συζυγο σαν ενδοεπικοινωνια δηλαδη για 6' και η γραμμη δεν επεσε - φυσικα και 12 το βραδυ δεν γινοταν να παρω σε κανενα σπιτι εστω και φιλου για επιβεβαιωση του 5' αλλα θα το κανω αυριο (!)

 

εχει οριο κλησεων των 5' τελικα ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
λοιπόν θα σας πω και εγω.Πήγα και πλήρωσα 11,90 +16 την western union για να πάρω όπως ελεγε 300 λεπτα την βδομάδα για 120 μέρες σε free destinations.Еκτος οτι η χρεωση των 5 λεπτων ανα κληση ειναι hidden charge αφου δεν αναφερεται πουθενα στο site ,εγω μίλησα 197 λεπτα την βδομάδα se free destiantion και αρχισε μετα να με χρεωνει .αυτη είναι η εμπειρια μου .και δεν εχει και διεύθυνση επικοινωνίας να τους ρωτήσω.
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα οτι γραψανε διπλα στις κλησεις μου fair use exceeded.δηλαδη εκαν δολια ενργεια.μηπως ξερει κανεις ποιο ειναι το mail επικοινωνιας της εταιρειας αυτης.δόλιοι μου φαίνονται.γιατι κρύβονται ?
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα οτι γραψανε διπλα στις κλησεις μου fair use exceeded.δηλαδη εκαν δολια ενργεια.μηπως ξερει κανεις ποιο ειναι το mail επικοινωνιας της εταιρειας αυτης.δόλιοι μου φαίνονται.γιατι κρύβονται ?

 

Τα δωρεάν λεπτά υπολογίζονται διπλά εαν χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία phone to phone. Επίσης είναι΄σαφές όταν καλείς ότι έχει connection charge 5 cents

 

Email: paymentservice@betamax.com

Link to comment
Share on other sites

:worry:- το χρησιμοποιω και δεν εχω κανενα προβλημα ουτε σε κλησεις ουτε σε sms

 

Account

 

User name:

 

********************

 

Remaining credit:

€ 9.84 (buy more)

 

Freedays remaining:

52 (info)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα οτι γραψανε διπλα στις κλησεις μου fair use exceeded.δηλαδη εκαν δολια ενργεια.μηπως ξερει κανεις ποιο ειναι το mail επικοινωνιας της εταιρειας αυτης.δόλιοι μου φαίνονται.γιατι κρύβονται ?

 

Αν θες να έχεις 300 λεπτά τη βδομάδα πρέπει να χρησιμοποιείς sip adapter ή τον softclient.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει την υπηρεσία phone to phone χρησιμοποιώ.τωρα τουσ εστειλα mail σε αυτο που εβαλες να μου εξηγήσουν γιατί με λένε δόλιο πελάτη .και με χρεώνουν εξτρα.
Link to comment
Share on other sites

α καλα τώρα σε κατάλαβα.έγραφες διπλά και διάβαζα δίπλα .μαλλόν η κούραση απο την δουλεία φταίει .ωραία και ποιος άλλος τρόποςς υπάρχει εκτος απο αυτόν ? γιατί και στις οδηγίες αυτόν τον τρόπο δίνει.εννοώ τον phone to phone. .αν κατάλαβα καλά εχω περάσει το οριο .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...