Jump to content

[Επίσημο] HTC S710 (Vox)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά, ναι. :)

 

 

 

Το εχεις δει? Ποια ειναι η γνωμη σου? :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τέλος πάντων εγώ σε ρώτησα πως βρήκες το office και ένα tutorial για να βάζω roms (που απότι κατάλαβα είναι customized operating libraries)

Είμαι τελείως καινούριος στα smartphones και γενικότερα στα ppcs αλλά έχω ασχοληθεί με software hacks στο παρελθόν

 

Και θα εκτιμούσα αν μου λέγατε ενα app για remote control του pc kai tou windows med player και ένα app για ebooks σε .chm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θελω και εγω μια πληροφορια για το smartpfone htc s710

σχετικα με το destinator 6¨ εχω κανει εγκατασταση ολη την εφαργογη

αλλα στο τελος που ζηταει να αντιγραψω το αρχειο ForLinks.CAB στο PDA εκει μου τα χαλαει γιατι λεει οτι το αρχειο δεν προοριζεται για αυτην την συσκευη.

Μηπως θελει κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει ενα αρχειακι το εχω φορτωσει στην συσκευη αλλα στο τελος της εγκαταστασης με ενα αρχειο forlinks.cab εκει μου λεει πως δεν προοριζεται για αυτην την συσκευη

 

Εαν βρεις κατι πες και εμενα

thanksss

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανενας καποιο κολπο ωστε να βαζουμε mp3 στα sms kai sta reminders? Το Qtek 8500 to ekane, to S310 to ιδιο, το S710 γιατι δε δεχεται???
Link to comment
Share on other sites

Πώς δεν παιρνει.

 

Πας στη "διαχειριση ηχων" στο μενου και αποθηκευεις το mp3 στο φακελο κουδουνισματων.Μετα πας ρυθμισεις>ηχοι και θα στο βγαλει στον καταλογο των κουδουνιων σε ολες τις κατηγοριες,σμσ,κλησεις,υπενθυμισεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα ψαχνω το com manager

 

ξερει κανεις που θα το βρω ?

η αλλες εφαρμογες για αυτο ?

 

thanks

 

υγ

συγνωμη για το πολλαπλο των ποστ αλλα δεν εβρισκα την σωστη κατηγορια !!

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τι λεει το τηλεφωνακι ρε παιδια αξιζει να το παρω ?

εχω το s310 αλλα ειναι μικρη η οθονη του και λογω πρεσβυωπιας

θελω να το αλλαξω και να παρω κατι με μεγαλυτερη οθονη.

το s710 αξιζει>? ειναι σταθερο ? εχει προγραμματακια γι αυτο?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι και τελικα το πουλαω γιατι πηρα το glofiise x500 ( αμα το θες τα λεμε prive )

υπαρχουν δεκαδες Free εφαρμογες και παιχνιδια για αυτο το κινητο

και η οθονη ειναι καλη για το μεγεθος του και αρκετα ευαναγνωστη και καθαρη

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Προχτές παρέλαβα το SPV-e650 που είναι το HTC-S710(σε πολύ χαμηλή τιμή 130ευρώ και καινούργιο) μέσω e-bay και είναι κλειδωμένο(simlock) από την Orange.Μήπως γνωρίζει κανείς πώς να το ξεκλειδώσω? ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προχτές παρέλαβα το SPV-e650 που είναι το HTC-S710(σε πολύ χαμηλή τιμή 130ευρώ και καινούργιο) μέσω e-bay και είναι κλειδωμένο(simlock) από την Orange.Μήπως γνωρίζει κανείς πώς να το ξεκλειδώσω? ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Super επιλογη!

 

Παρε για βοηθεια και πολυ-πολυ πραγμα :cool:

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=358

 

http://www.modaco.com/category/302/HTC-Vox-Vox-MoDaCo-com/

 

και εδω (και Ελληνικα T9 sms)

 

http://maritime-billeder.dk/htc-vox.html

 

οσο για το ξεκλειδωμα

 

http://www.imei-check.co.uk/e650unlock.php

 

http://www.unlock-htc.com/UK/unsimlock+SPV+E650.php

 

http://www.unlockteam.co.uk/index.asp

 

bye :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όποιος ενδιαφέρεται παιδιά, πωλείτε HTC s710 με 1Gb miniSD σε αρκετά καλή κατάσταση και αρκετά "εξοπλισμένο", 250 ευρώπουλα :)

 

PM me για περεταίρω info

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μήπως έχει κανείς το service manual?

Έχω αγοράσει καινούρια πρόσοψη και πληκτρολόγια για το δικό μου, αλλά δεν ξέρω που είναι οι βίδες, τα κλιπ και τα σχετικά.

Tonto el que no entienda!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια αποκτησα ενα vox απο εξωτερικο,υπαρχει ελληνικη rom πουθενα,επισης 160 χαρακτηρες δεν γραφει με ελληνικα ,τι κανω?

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια αποκτησα ενα vox απο εξωτερικο,υπαρχει ελληνικη rom πουθενα,επισης 160 χαρακτηρες δεν γραφει με ελληνικα ,τι κανω?

 

παιδιά, ερώτηση ΣΟΣ: ποια εφαρμογή χρησιμοποιεί για java το 710? Μήπως το jbed? Με ενδιαφέρει να μπορεί να τρέχει java εφαρμογές που χρειάζονται internet και να βλέπουν internet μέσω proxy (βλέπε CosmoteMyView).

 

Τα φώτα σας pls... :)

Link to comment
Share on other sites

παληκαρια η κοσμοτε το εχει 130 ευρο με το φπα αξιζει να το παρω?
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Το S710 εχει φορτωμενο το esmertec jbed για Java.O Οpera Mini τρεχει μια χαρα.

 

Μετα την τελευταια αναβαθμιση της ρομ που εδωσε η HTC,το τηλεφωνο "τρεχει" χωρις σημαντικα "κολληματα".Μπαταρια αρκετη για μια μερα πολυ βαριας χρησης,σταθερο,λιγο αργο,οπως ομως και ολα τα τηλεφωνα με windows.Δεν μπορει να συναγωνιστει τα καινουρια smartphones που εχουν 128+ RAM,επεξεργαστες 500+ mhz,GPS κτλ.,αλλα ειναι τιμια συσκευη.Σιγουρα αξιζει τα διπλασια απο τα 130 ευρω,ομως ειναι συσκευη του 2007 και σε λιγους μηνες θα εχουμε 2009,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Το S710 εχει φορτωμενο το esmertec jbed για Java.O Οpera Mini τρεχει μια χαρα.

 

Μετα την τελευταια αναβαθμιση της ρομ που εδωσε η HTC,το τηλεφωνο "τρεχει" χωρις σημαντικα "κολληματα".Μπαταρια αρκετη για μια μερα πολυ βαριας χρησης,σταθερο,λιγο αργο,οπως ομως και ολα τα τηλεφωνα με windows.Δεν μπορει να συναγωνιστει τα καινουρια smartphones που εχουν 128+ RAM,επεξεργαστες 500+ mhz,GPS κτλ.,αλλα ειναι τιμια συσκευη.Σιγουρα αξιζει τα διπλασια απο τα 130 ευρω,ομως ειναι συσκευη του 2007 και σε λιγους μηνες θα εχουμε 2009,σωστα?

 

σωστα ολα αυτα που λες φιλε, ομως μια φορα με το siemens sx1 κι αλλη μια με το qtek s100 που ημουν απο τους πρωτους που τα πηρανε αγανακτησα μεχρι να βγουνε ολες οι αναβαθμισεις και να δουλεψουν καλα τα μηχανακια, καθοτι λοιπον δεν ειμαι και κανενα σαινι μ αυτες τις συσκευες σκεφθηκα να παίρνω καθε φορα μια τετοια συσκευη στη δυση της, οταν θα εχουν λυθει ολα, η σχεδον ολα τα προβληματα εφαρμογων και φυσικα σε πολυ καλη (νομιζω) τιμη, εχω την εντυπωση πως ουτε ενα μετριο νοκια δεν περνει κανεις σημερα με 130 ευρω.

αν και δεν εχω κανενα προβλημα με το htc-s310 που εχω τωρα εκτος της μικρης οθονης 2 ιντσων η οποια λογο ηλικιας μου δημιουργει προβληματα στα μικρα γραμματα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

ο "προβληματισμός" μου είναι ότι έχω ήδη (εδώ και 1+ χρόνο) το qtek8500, και θα σκέφτομαι εάν τα έξτρα του 710 αξίζουν να δώσω +130ευρώ. Από λίγο ψάξιμο:

 

στα + του 710:

wifi

wm6

έξτρα πληκτρολόγιο QWERTY

(άλλο?)

 

στα + qtek8500:

μικρότερες διαστάσεις

περισσότερο διακριτική εμφάνιση (δεν "φωνάζει" ότι είναι wm-συσκευή)

η εσωτερική (κύρια) οθόνη προστατεύεται από γρατσουνιές λόγω του clamshell-τύπου του κινητού

Link to comment
Share on other sites

παληκαρια η κοσμοτε το εχει 130 ευρο με το φπα αξιζει να το παρω?

 

Με χίλια. Η τιμή είναι φοβερη.

Link to comment
Share on other sites

ο "προβληματισμός" μου είναι ότι έχω ήδη (εδώ και 1+ χρόνο) το qtek8500, και θα σκέφτομαι εάν τα έξτρα του 710 αξίζουν να δώσω +130ευρώ. Από λίγο ψάξιμο:

 

στα + του 710:

wifi

wm6

έξτρα πληκτρολόγιο QWERTY

(άλλο?)

 

στα + qtek8500:

μικρότερες διαστάσεις

περισσότερο διακριτική εμφάνιση (δεν "φωνάζει" ότι είναι wm-συσκευή)

η εσωτερική (κύρια) οθόνη προστατεύεται από γρατσουνιές λόγω του clamshell-τύπου του κινητού

 

Το πιο βασικό απο όλα --> ΜΠΑΤΑΡΙΑ , το 710 μάλλον καλύτερο. Παιδιά edit σε word και excel γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

A,εφοσον εσεις που ενδιαφερεστε για τη συσκευη εχετε καποια εμπειρια με windows mobile smartphone,τοτε σε αυτη την τιμη συνισταται ανεπιφυλακτα.Το τηλεφωνο δεν εχει πια bugs,το πιο ενοχλητικο ηταν αυτο που ειχε στον driver της καρτας μνημης,που ειχε ταλαιπωρησει πολυ κοσμο με συνεχεις επανεκκινησεις!Με τη νεα ρομ της htc λυθηκε και αυτο που αφηνει συνεχεια αναμμενη την οθονη μετα την εγκατασταση καποιων προγραμματων αντιμετωπιζεται με μια απλη αλλαγη στο registry.Κατα τ'αλλα λειτουργει απροβληματιστα μετα απο 15 μηνες καθημερινης χρησης!Το slide λειτουργει σαν καινουριο,ολα τα προγραμματα τα παιζει μια χαρα,του'χω μεσα agile messenger,opera mini και 8.65,threaded sms,coreplayer,smartoolkit,photocontacts,resco explorer,sktools,sprite backup,smartphonenotes,μεχρι και destinator sp του'χα παλια,ακομη και παιχνιδια.Κανενα προβλημα απολυτως.Στα 130 τοσα ευρω ειναι μεγαλη ευκαιρια,παρτε το και σα δευτερο στο κατω κατω,εγω το δικο μου ουτε με 200 δεν το δινα(που δεν προκειται ποτε να το δωσω αλλωστε).Και υπαρχουν και αρκετες homescreens που προσαρμοζονται στην αλλαγη προσανατολισμου της οθονης του,αρκετος κοσμος εχει ασχοληθει μαζι του :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...