Jump to content

[Επίσημο] HTC S710 (Vox)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 μέρες βγάζει σίγουρα το δικό μου με αρκετή χρήση wifi και με νορμαλ χρήση το φορτίζω στην τρίτη μέρα.

 

Ο αισθητήρας φωτός δουλεύει κανονικά! Οταν υπάρχει αρκετό φώς στο περιβάλλον τα πλήκτρα δεν φωτίζονται ενώ σε λιγότερο φως ανάβουν κανονικά. Ψάξε στις ρυθμίσεις να δεις αν είναι ενεργοποιημένο κλπ.

 

Έχε υπόψιν επίσης πως κατά την εγκατάσταση μερικών προγραμμάτων που δεν είναι 100% συμβατά με τα wm6, ο φωτισμός της οθόνης δεν κλείνει ποτέ εντελώς με αποτέλεσμα να πέφτει η μπαταρία πολύ γρήγορα! Χρειάζεται μια επέμβαση στη registry για να "στρώσει".

 

Δες εδώ για περισσότερες info: http://www.modaco.com/HTC-Vox-VoxMoDaCocom-f302.html

 

:)

 

Φιλε μου, σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Εχω ψαξει αρκετα και στη

σελιδα που υπεδειξες, αλλα και σε αλλες. Δεν εχω βρει τιποτα. Η ρυθμισεις

ειναι σωστες, η οθονη σβηνει μετα απο το χρονικο οριο που το βαζω.

Ωστοσο το πληκτολογιο δεν λεει να σβησει με τιποτα ειτε ειναι σκοταδι ειτε

ειναι μερα. Οσο για εφαρμογες, μετα απο Hard reset και χωρις να εχω

περασει τιποτα, παλι τα ιδια.

Μαλλον προκειται για ελαττωματικη συσκευη. Δεν εξηγειται αλλιως να μην

λειτουργει ο αισθητηρας φωτος.

Αλλες ιδεες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου, σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Εχω ψαξει αρκετα και στη

σελιδα που υπεδειξες, αλλα και σε αλλες. Δεν εχω βρει τιποτα. Η ρυθμισεις

ειναι σωστες, η οθονη σβηνει μετα απο το χρονικο οριο που το βαζω.

Ωστοσο το πληκτολογιο δεν λεει να σβησει με τιποτα ειτε ειναι σκοταδι ειτε

ειναι μερα. Οσο για εφαρμογες, μετα απο Hard reset και χωρις να εχω

περασει τιποτα, παλι τα ιδια.

Μαλλον προκειται για ελαττωματικη συσκευη. Δεν εξηγειται αλλιως να μην

λειτουργει ο αισθητηρας φωτος.

Αλλες ιδεες?

 

Πρόσεξε μήπως έχεις βάλει κάποια θήκη ή κάλυμμα που σκεπάζει το φωτοκύταρο. Αυτό βρίσκεται ακριβώς κάτω από το πλήκτρο "0". Πρόσεξε επίσης μήπως έχει λερωθεί από κάτι. Αλλιώς μου ακούγεται για ελαττωματικό...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το Greek Customization για το S710 :)

 

SMS 160, αυτόματο configuration Vodafone/Cosmote/TIM κλπ

 

Πληροφορίες εδώ

το τηλέφωνο σου είναι από εξωτερικό αν θυμάμαι καλά. σε άφησε να περάσεις το greek customization κανονικά??

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το Greek Customization για το S710 :)

 

SMS 160, αυτόματο configuration Vodafone/Cosmote/TIM κλπ

 

Πληροφορίες εδώ

Θέλει εγγραφή.

Αν είναι τίποτα να ανεβάσεις βάλτο εδώ καλύτερα!:D

Link to comment
Share on other sites

Θέλει εγγραφή.

Αν είναι τίποτα να ανεβάσεις βάλτο εδώ καλύτερα!:D

σε περίπτωση που δεν το ξέρεις, πλέον στο forum της ace μπορούν να κάνουν εγγραφή όλοι οι χρήστες htc, qtek συσκευών ανεξάρτητα από που έχουν αγοράσει το τηλέφωνο τους. φυσικά πάντα δίνοντας το IMEΙ κατά την εγγραφή!!

Link to comment
Share on other sites

σε περίπτωση που δεν το ξέρεις, πλέον στο forum της ace μπορούν να κάνουν εγγραφή όλοι οι χρήστες htc, qtek συσκευών ανεξάρτητα από που έχουν αγοράσει το τηλέφωνο τους. φυσικά πάντα δίνοντας το IMEΙ κατά την εγγραφή!!

Θα μπω στον πειρασμό να μαλώσω με κανέναν εκεί, οπότε θα περιμένω εδώ καμιά joanna να παίξω εντός έδρας!:p

Link to comment
Share on other sites

Θα μπω στον πειρασμό να μαλώσω με κανέναν εκεί, οπότε θα περιμένω εδώ καμιά joanna να παίξω εντός έδρας!:p

αδίκως περιμένεις μου φαίνεται. δεν θα κάτσει να ασχοληθεί με χαμηλού επιπέδου άτομα σαν και σένα!!:lol: :p

μπες και μη δίνεις σημασία. και γω πιο πολύ μπαίνω για να διαβάζω τα άτομα από το support της ace!!

Link to comment
Share on other sites

αδίκως περιμένεις μου φαίνεται. δεν θα κάτσει να ασχοληθεί με χαμηλού επιπέδου άτομα σαν και σένα!!:lol: :p

μπες και μη δίνεις σημασία. και γω πιο πολύ μπαίνω για να διαβάζω τα άτομα από το support της ace!!

joanna we love you!http://img217.imageshack.us/img217/3208/plzzfs2.gif

ok τέλος τα off-topic.http://img217.imageshack.us/img217/4854/icecreampk7.gif

Link to comment
Share on other sites

Άμα έπαιζε κι όλας καλά θα ήταν :lol: Στην εγκατάσταση μου λέει ότι είναι για προηγούμενη έκδοση λειτουργικού. Μετά το reboot, το SMS 160 δεν φαίνεται να εκτελείται καν. Το τρέχω και τίποτα. Στα SMS επίσης δεν αλλάζει κάτι, συνεχίζουν να βγαίνουν με 70 χαρακτήρες. :X
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Άμα έπαιζε κι όλας καλά θα ήταν :lol: Στην εγκατάσταση μου λέει ότι είναι για προηγούμενη έκδοση λειτουργικού. Μετά το reboot, το SMS 160 δεν φαίνεται να εκτελείται καν. Το τρέχω και τίποτα. Στα SMS επίσης δεν αλλάζει κάτι, συνεχίζουν να βγαίνουν με 70 χαρακτήρες. :X

 

70 χαρακτήρες συνεχίζει να μετράει αν γράφουμε Ελληνικά! Το μόνο που πρόσθεσε είναι οι ρυθμίσεις για το GPRS και τα mms που τα είχα ήδη και μάλιστα σωστότερα ρυθμισμένα!

 

Μάπα το καρπούζι! Προφανώς τη λειτουργία για τους 160 χαρακτήρες θα την κρατήσουν για τους ντόπιους πελάτες! :cool:

Link to comment
Share on other sites

70 χαρακτήρες συνεχίζει να μετράει αν γράφουμε Ελληνικά! Το μόνο που πρόσθεσε είναι οι ρυθμίσεις για το GPRS και τα mms που τα είχα ήδη και μάλιστα σωστότερα ρυθμισμένα!

 

Μάπα το καρπούζι! Προφανώς τη λειτουργία για τους 160 χαρακτήρες θα την κρατήσουν για τους ντόπιους πελάτες! :cool:

 

To εικονίδιο SMS 160 μέσα στο "Expert" folder τι το έβαλαν, για να ψαρώνουμε; :heat:

 

PS. Να υποθέσω ότι έχεις κι εσύ Vodafone? Οι ρυθμίσεις που μου έβαλε δεν παίζουν, ήθελαν μια μικρή τροποποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω επιδοτηση απο τη Vodafone ειπα να παω να το παρω, αλλα με ενημερωσαν οτι θα το εχουν τελος Ιουνιου αρχες Ιουλιου. Μαλλον θα το παρω απο το Πλαισιο χωρις συνδεση στα 449. Εχετε βρει καμμια καλυτερη τιμη σε αλλο μαγαζι?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω επιδοτηση απο τη Vodafone ειπα να παω να το παρω, αλλα με ενημερωσαν οτι θα το εχουν τελος Ιουνιου αρχες Ιουλιου. Μαλλον θα το παρω απο το Πλαισιο χωρις συνδεση στα 449. Εχετε βρει καμμια καλυτερη τιμη σε αλλο μαγαζι?

389 στο expansys.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω επιδοτηση απο τη Vodafone ειπα να παω να το παρω, αλλα με ενημερωσαν οτι θα το εχουν τελος Ιουνιου αρχες Ιουλιου. Μαλλον θα το παρω απο το Πλαισιο χωρις συνδεση στα 449. Εχετε βρει καμμια καλυτερη τιμη σε αλλο μαγαζι?

 

Γιατί τόσο αργά ρε παιδιά? Ο Γερμανός κάπου τώρα δε θα το έφερνε? Τόσο πολύ αργεί η Voda?

Link to comment
Share on other sites

389 στο expansys.

Physical store στην Αθηνα επρεπε να γραψω:p

Γιατί τόσο αργά ρε παιδιά? Ο Γερμανός κάπου τώρα δε θα το έφερνε? Τόσο πολύ αργεί η Voda?

Δυστηχως. Και οχι μονο αυτο, αλλα αν εχεις Cosmote Μπορεις να παρεις και την επιδοτηση απο το Πλαισιο, ανεξαρτητα που εκανες τη συνδεση. Με τη Vodafone η πρεπει να περιμενω η να σκασω παλι μετα απο 10 μηνες €449. Τον Ιουλιο το 8500 το πηρα €480 παλι απο Πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Physical store στην Αθηνα επρεπε να γραψω:p

 

 

Tώρα μου βάζεις δύσκολα.:p

Πάντως κοιτούσα τιμή στο handit και το έχουν 379.

70 ευρώ διαφορά με ελλάδα!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μάπα το καρπούζι! Προφανώς τη λειτουργία για τους 160 χαρακτήρες θα την κρατήσουν για τους ντόπιους πελάτες! :cool:

 

Ακριβώς! Μου το επιβεβαίωσαν ότι γίνεται έλεγχος IMEI και η εφαρμογή τρέχει μόνο σε κινητά της ACE

 

:kill:

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι καινούργιος στο χώρο των smartphones και ψήνομαι για κάποια συσκευή...

 

το Vox μου αρέσει πολύ από πολλές απόψεις αλλά έχω κάποιες απορίες:

 

1. (Επειδή μου αρέσουν τα παιχνίδια..) Απο JAVA 3D και JAVA heap πως πάει?

2. Πλήκτρα βελάκια ΔΕΝ έχει? (απότι είδα...)

3. TV out ΔΕΝ έχει? Υπάρχει κάποια λύση μήπως?

4. Τις πολύ καινούργιες microSD (και SDHC!!) των 8 GB θα τις παίρνει ?

5. επίσης ο επεξεργαστής δεν μου φαίνεται πολύ γρήγορος... μήπως έχει κάποια κάρτα γραφικών?

6. GPS μπορεί να μπει με κάποιο τρόπο?

 

(τα περι sms δεν με απασχολούν καθόλου οπότε αυτά είναι τα βασικά προβλήματα που δεν έχω πειστεί 100% για την αγορά του...)

 

plz περιμένω απαντήσεις απο κατόχους :!:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι καινούργιος στο χώρο των smartphones και ψήνομαι για κάποια συσκευή...

 

το Vox μου αρέσει πολύ από πολλές απόψεις αλλά έχω κάποιες απορίες:

 

1. (Επειδή μου αρέσουν τα παιχνίδια..) Απο JAVA 3D και JAVA heap πως πάει?

2. Πλήκτρα βελάκια ΔΕΝ έχει? (απότι είδα...)

3. TV out ΔΕΝ έχει? Υπάρχει κάποια λύση μήπως?

4. Τις πολύ καινούργιες microSD (και SDHC!!) των 8 GB θα τις παίρνει ?

5. επίσης ο επεξεργαστής δεν μου φαίνεται πολύ γρήγορος... μήπως έχει κάποια κάρτα γραφικών?

6. GPS μπορεί να μπει με κάποιο τρόπο?

 

(τα περι sms δεν με απασχολούν καθόλου οπότε αυτά είναι τα βασικά προβλήματα που δεν έχω πειστεί 100% για την αγορά του...)

 

plz περιμένω απαντήσεις απο κατόχους :!:

 

1. χλωμο

2. οχι

3. οχι

4. οχι

5. οχι

6. οχι

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να χρησιμοποιήσει bt gps.

 

Software υπαρχει ομως?

 

:(

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...