Jump to content

[S60 3rd Edition] Επιτέλους: Skype!


Ilias74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την νέα έκδοση της ΙΜ+ καθίσταται πλέον διαθέσιμο το δημοφιλές πρόγραμμα Skype και για τα smartphone υπό Symbian. Αρχικά μόνο για κινητά S60.

 

IM+ for Skype Software allows you to perform Skype functions and experience Skype features on your mobile. Chat with your Skype contacts, call them, enjoy the conveniences of Skype on your mobile device. IM+ for Skype Software is available for BlackBerry RIM devices and Symbian Series 60 v.3 phones .

 

Benefits:

 

Stay in touch with Skype contacts

Call and commmunicate with anyone at a low cost

 

Get rid of high long distance and international call charges

Communicate securely

One-Time Fee. Get all future updates for free

Features:

 

Call Skype contacts on their PCs

Call any landline or mobile phone

Receive calls from Skype contacts

Get full presence status support

Exchange instant text messages with your Skype contacts

Receive notifications of missed calls and new voicemail messages

SkypeOut is obligatory for all incoming and outgoing calls

 

 

 

Note: Two-part installation is required: IM+ for Skype Software mobile and IM+ for Skype Software desktop service. IM+ for Skype Software requires Skype application to be installed and running on your PC.

 

System Requirements: OS: Microsoft Windows 2000, XP and above;

any RIM BlackBerry or Symbian S60v3 mobile device connected to Internet;

SkypeOut credits for voice communications.

 

SkypeOut is your personal account where you can add Skype credit to make and receive calls in IM+ for Skype Software. Skype credit is necessary for any incoming or outgoing calls.You can get SkypeOut and credit your account now. The calling rates with IM+ for Skype Software are by far a lot cheaper than regular phone calls. To calculate the rate, just add the destination rate and a few cents for traffic.

 

Μπορείτε να κατεβάσετε το πρόγραμμα εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και άλλη μια πρόταση για Skype σε Symbian η οποία φαίνεται πιο κοντινή στην μορφή του Skype που έχουμε στους υπολογιστές μας. Προσφέρετε στην Αγγλία μέσω του πακέτου 3X-Series

 

 

 

http://www.three.co.uk/xseries/index.omp

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια πρόταση για Skype σε Symbian η οποία φαίνεται πιο κοντινή στην μορφή του Skype που έχουμε στους υπολογιστές μας. Προσφέρετε στην Αγγλία μέσω του πακέτου 3X-Series

 

 

 

http://www.three.co.uk/xseries/index.omp

Ηλία το έχεις δοκιμάσει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πρόβλημα με τα προηγούμενα προγάμματα VOIP για κινητά (αυτά που αναφέρω πιο πάνω) είναι ότι απαιτούσαν τη χρήση και PC το οποίο λειτουργούσε ως ενδιάμεσος μεταξύ του κινητού σου και της συσκευής του ατόμου που καλούσες.

 

Το νέο πρόγραμμα που κυκλοφόρησε όμως ονόματι "Fring" επιτρέπει να μιλάς στο Skype χωρίς την χρήση υπολογιστή. Φυσικά συμφέρει να έχεις wifi στο κινητό διότι διαφορετικά χρεώνεσαι GPRS data.

 

Ας το δοκιμάσει κανείς και ας μας πει εντυπώσεις (εγώ δεν μπορώ έχω sonyericcson) περιμένω την έκδοση για UIQ

 

http://www.fring.com/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχεις wifi στο κινητό δεν πληρώνεις τίποτα?

Συγνώμη για την ερώτηση αλλά δεν έχω ιδέα για το Skype.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχεις wifi στο κινητό δεν πληρώνεις τίποτα?

Συγνώμη για την ερώτηση αλλά δεν έχω ιδέα για το Skype.

Ίσως να γίνεται και με σύνδεση bt μέσω pc απο την adsl.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρίξτε εδώ μια ματιά. Σε μένα δουλεύει, μόνο που δεν ξέρω για τις χρεώσεις, με δεδομένο ότι η Ελλάδα δεν περιλαμβάνεται ακόμη στα σχέδιά τους.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Εγώ έχω εγκαταστήσει το παρακάτω πρόγραμμα στο δικό μου Ν80 και λειτουργεί κανονικά χωρίς τη χρήση PC. Μόνο που δεν ξέρω προς το παρόν εάν χρεώνει υπερατλαντικές κλήσεις, επειδή καλεί μέσω κέντρου ΗΠΑ.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Εκτος από το fring υπάρχει και το iskoot σμφωνα με κάποιους ειναι και αυτό καλό...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

δυστυχώς δεν τα έχω δικιμάσει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως δουλευει nervous?γενικα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το skype.μπορω να κανω free Κλησεις σε κινητα και σταθερα εξωτερικο και Ελλαδα?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως δουλευει nervous?γενικα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το skype.μπορω να κανω free Κλησεις σε κινητα και σταθερα εξωτερικο και Ελλαδα?

 

Αν και εχω χρησιμοποιησει μονο κανα 2 φορες φορες

το skype για pc απο οσο ξερω ειναι με συνδρομη

για κλησεις προς κινητα/σταθερα και δωρεαν

τα υπολοιπα .Λογικα με ιδια λογικη ειναι και το skype mob.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ποια εννοεις υπολοιπα?απο οτι βλεπω παντως δεν μπορουν να καλεσουν...?

 

skype κληση απο υπολογιστη σε υπολογιστη.

Δεν το εχω ψαξει ,φανταζομαι ομως οτι κατι

αναλογο θα ισχυει και στην εκδοση mob.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δεν αργησαν για το beta2 version ..:p

 

Another way to connect: Skype for mobiles now out in beta 2

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/02/skype00.jpg

http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_3rd/descriptions/internet/skype_for_mobiles_gets_beta_2.htm

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γειά σας παιδιά

 

Να μπω κατευθείαν στο θέμα. Έχω το Nokia E52 και κατέβασα το skype για το συγκεκριμένο μοντέλο. Το έκανα κανονικά εγκατάσταση, βάζω username & password αλλά δεν μου κάνει σύνδεση (φυσικά έβαλα σωστά τα στοιχεία). Χρησιμοποιώ σύνδεση wifi και όχι wap ή κάτι άλλο. Με το πρόγραμμα fring δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Τώρα θα μου πείτε γιατί δεν συνεχίζω να χρησιμοποιώ το fring και μπλέκομαι με το skype. Απλά θέλω να το δοκιμάσω σε περίπτωση μεγαλύτερης αξιοπιστίας και λειτουργικότητας.

 

Μπορεί να μου δώσει κανείς τα φώτα του? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

..πόσο χώρο σου αφαίρεσε από το C: είδες..?? :rolleyes:

δοκίμασε και το nimbuzz, που δουλεύει μια χαρά..;)

Link to comment
Share on other sites

Από 42,2 mb που είχα με πήγε στα 41,9. Την έκανα εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης.

 

Το nimbuzz το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν μπορώ να κάνω κλήσεις skype. Έχω κάνει μηνιαίο πρόγραμμα από skype σε σταθερά και το nimbuzz δεν το υποστηριίζει, ή τουλάχιστον δεν το έχω βρεί εγώ. Το fring το υποστηρίζει αλλά γενικά δεν ακούω τον συνομιλητή μου. Όχι μόνο από skype σε σταθερά, αλλά και από skype σε skype. Κάτι δεν έχω ενεργοποιήσει, δεν μπορώ να καταλάβω...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κατεβάσει από καιρό το skype στο κινητό και ήταν μια χαρά και αρκετά εύκολο στη χρήση του. Είναι καινούργιο skype αυτό? Ο τίτλος είναι πολύ γενικός.
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι η τελευταία έκδοση του Skype. Εγώ μπήκα στην επίσημη ιστοσελίδα της Skype και το κατέβασα. Δεν ξέρω γιατί δεν συνδέεται. Να υπενθυμίσω ότι είναι για το nokia e52. Στο htc που το είχα κατεβάσει παλαιότερα λειτουργεί κανονικά.

 

Κατέβασα και την νέα έκδοση από nimbuzz και είδα ότι μπορώ να κάνω κλήσεις από skype σε σταθερά αλλά μετά την πρώτη κλήση μετά κολάει και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το πρόγραμμα. Θα δοκιμάσω να κατεβάσω και την νέα έκδοση από το frings να δω ποιο με βολεύει....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σε ολους! Αρχικα εψαχνα μια κατηγορια που να μπορω να βαλω αυτο το θεμα και να μπορουν ολοι οσοι εχουν skype στο κινητο τους (ανεξαρτητως μαρκας) να μου πουν τις αποψεις τους για αυτη την εφαρμογη. Μετα απο ενα search ειδα οτι δεν υπαρχει μια καταληλη κατηγορια και γι'αυτο ειπα να επικεντρωθω στα nokia, αφου για android κινητα δεν υπαρχει ακομα και αν εξαιρεσεις το iphone και μερικα sony ericsson δεν βρηκα καποια αλλα που να την υποστηριζουν.

 

Λοιπον απο το site της skype ειδα οτι τα ακολουθα nokia κινητα ειναι συμβατα με την εν λογω εφαρμογη:

5320, 5530, 5800, 6210, Navigator, 6220, Classic, E51, E52, E63, E66, E71, E72, E75, E90, N78, N86, N95 8GB, N96, N97, N97 mini, X6

 

Αυτο που θελω να μαθω ειναι κατα ποσο ειναι εφικτη μια voice call μεσω skype σε 3G δικτυο αλλα και δευτερευον σε wifi. Δυστυχως στην Ελλαδα δεν ειναι διαδεδομενες οι κλησεις voip απο κινητο οπως πχ στην Αγγλια που πηρα με 20 λιρες κινητο skype και δεν χρειαζομαι ουτε καν data plan!

Υπαρχει καποιο συγκεκριμενο δικτυο που εχει καλυτεο 3G σημα και αρα καλυτερη ποιοτητα στην κληση; Με ενδιαφερει να βρω οσο το δυνατον πιο φθηνο κινητο που να εχει skype και να λειτουργει σωστα χωρις προβληματα, το κινητο δεν προοριζεται για μενα αλλα για μια κοπελα και μιας και δεν κατεχει και πολυ τα τεχνολογικα να ειναι οσο πιο απλο γινεται..

Οποιος ξερει κατι η εχει καποια εμπειρια παρακαλω ας ποσταρει! (υποθετω θα πρεπει να ειναι-ηταν κατοχος καποιου απο τα ανωθεν κινητα η αν εχω ξεχασει καποιο κινητο που να υποστηριζει skype ας αναφερθει!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...