Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο θέμα που να δονείται το τηλέφωνο όταν πλοηγείσαι στο μενού? (όπως στα ericsson)

 

Μαλλον δεν υπαρχει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αδέρφια βοήθεια !

 

Μόλις πήρα το νέο μου Νοκια 6300 ...και κοντευει να μου σπάσει τα νεύρα !

Δεν μπορώ να βρω πώς θα ενεργοποιήσω τη λειτουργία φωνητικής κλήσης, έτσι ώστε να καλώ κάποια επαφή απλά λέγοντας το όνομά της στο bluetooth, όπως έκανα με το παλιο , καλό μου Nokia 6130.

:wacko::wacko::wacko:

 

Βλέπω ότι κάθε επαφή έχει κάποια φωνητική αντιστοίχηση, την οποία προφανώς δεν εχω περάσει εγώ ( μαλλον γίνεται αυτοματα από την ιδια τη συσκευή...)...όπου ένας ευγενής κύριος με...αραβο-κυπριακήν προφοράν λέει το αντίστοιχο όνομα.

:lol::lol::lol:

 

Πώς μπορώ εγώ λοιπόν να αλλάξω αυτήν τη γελοία εγγραφή με μια δική μου για να αναγνωριζεται αμεσα από τη συσκευή και να πραγματοποιώ φωνητικές κλήσεις ????

Επίσης μπορείτε να μου πείτε πώς θα βρώ ποια εκδοση λογισμικού "φοράει" η συσκευή μου ?

 

 

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας !

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταί έκδοση είναι η 6,01. Για την φωνητική κλήση δεν την χρησιμοποιώ και δεν έχει επιλογή για να την αλλάξεις. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι απο τις ρυθμίσεις τηλεφώνου-ρυθμίσεις γλώσσας να βάλεις Ελληνικά (αν δεν είναι) την γλώσσα αναγνώρ. και να μιλάς λίγο πιο αργά.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εχει μηπως κανεις το bluetooth samsung we200 με το εν λογω κινητο για να μου πει αν τωρα πια με την νεα εκδοση συνεργαζονται καλα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Εχει μηπως κανεις το bluetooth samsung we200 με το εν λογω κινητο για να μου πει αν τωρα πια με την νεα εκδοση συνεργαζονται καλα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Το πρόβλημα με τα Bluetoοth ακουστικά δεν υπάρχει πλέον με την 6,01.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά

μεταφέρω το παρακάτω μήνυμα καθώς δεν μπορώ να βρω λύσει

 

έχω 2 nokia 6300 ένα ασημί ( και ένα μαύρο αγορασμένο απο ebay με firmware v 06..... έτσι το στείλανε)

Το wind plus να λειτουργεί κανονικά και οι εφαρμογές opera ebbudy λειτουργούν και αυτές άψογα

το πρόβλημα είναι οτι ενώ στο πρώτο το ασημί έχω εγκαταστήσει και το vyke και λειτουργεί κανονικά,

στο δεύτερο το μαύρο ξεκινάει να το κατεβάζει και μου βγάζει σφάλμα (το πιστοποιητικό δεν υπάρχει σε τηλέφωνο η sim )

έχει κανείς ιδέα πως λυνετε αυτό το πρόβλημα χωρίς να βάλουμε προηγούμενο firmware

Link to comment
Share on other sites

Filos epeidi eida oti exeis to 6300 black mporeis na baleis mia foto na to do pos einai gt skeftome kai ego pou exo to 6300 to asimi na tou kano mia allagi se prosopsi.

 

A kai kati allo.to kinito mou to 6300 einai apo germania dld eixe germanika mesa alla prin ena mina ebala ta ellinika mesa kai exo to v05.50 mesa.Aksizei na balloo to 6,0 to kenirgio 8a do kamia diafora?

Link to comment
Share on other sites

giorgos_dinamik κ εγώ το black έχω και νομίζω είναι πιο ωραίο από το ασημί;)

 

Να ρωτήσω κάτι????

 

Επειδή κ εμένα είναι από αγγλία κ δεν έχει ελληνικά (όχι ότι με πειράζει), πως έβαλες ελληνικα????

 

Η έκδοση του, δεν είναι η τελευταία. Είναι νομίζω 5.κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς)

Να το αναβαθμίσω???Τι θα κερδίσω παραπάνω???Σε τι οφελεί?

Thanx:cool:

Link to comment
Share on other sites

giorgos_dinamik κ εγώ το black έχω και νομίζω είναι πιο ωραίο από το ασημί;)

 

Να ρωτήσω κάτι????

 

Επειδή κ εμένα είναι από αγγλία κ δεν έχει ελληνικά (όχι ότι με πειράζει), πως έβαλες ελληνικα????

 

Η έκδοση του, δεν είναι η τελευταία. Είναι νομίζω 5.κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς)

Να το αναβαθμίσω???Τι θα κερδίσω παραπάνω???Σε τι οφελεί?

Thanx:cool:

 

Εχει ξαναγίνει ερώτηση-post-απάντηση για αυτό το θέμα σε προηγούμενες σελίδες.Είναι εδώ

 

Κρίνε εσύ άμα σε οφελεί η αναβάθμηση.Αν έχεις BT ακουστικό κάν'τη.

Changes/Improvements from V05.50 to V06.01:

 

-Default year changed to 2008

-MIDlet versions updated

-Inprovements in the MyFaves functionality when SIM-card swapped (SW 05.50 => 06.01) and when the software is updated by using Nokia Software Updater

-Improvements for using the radio as an alarm sound with the alarm clock

-Bluetooth headset functionalities improved

-Bluetooth carkit functionality improved

-Corrections for the text localisations in the menu

-Updates in the dictionary

-MyFaves scrolling functionality improved

-Improvements in the ALS functionality

-Operator name list updated

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Mia metafrasi sta ellinika?

 

Default year changed to 2008

-MIDlet versions updated

-Inprovements in the MyFaves functionality when SIM-card swapped (SW 05.50 => 06.01) and when the software is updated by using Nokia Software Updater

-Improvements for using the radio as an alarm sound with the alarm clock

-Bluetooth headset functionalities improved

-Bluetooth carkit functionality improved

-Corrections for the text localisations in the menu

-Updates in the dictionary

-MyFaves scrolling functionality improved

-Improvements in the ALS functionality

-Operator name list updated

 

Balte re pedes kamia foto na do pos einai se mabro gia na apofasiso.Gt dn m aresei alo asimi ase pou exei kai entones gratsounies.

Link to comment
Share on other sites

-Αναβάθμηση έκδοσης MIDlet

-Inprovements in the MyFaves functionality when SIM-card swapped (SW 05.50 => 06.01) and when the software is updated by using Nokia Software Updater

-Βελτίωση της χρήσης του ραδιοφώνου ως ήχο αφύπνησης

-Βελτιωμένες λειτουργίες ακουστικού Bluetooth

-Βελτιωμένες λειτουργίες Bluetooth carkit

-Corrections for the text localisations in the menu

-Αναβάθμηση στο λεξικό

-MyFaves scrolling functionality improved

-Βελτιώσεις στη λειτουργία ALS

-Αναβαθμισμένη λίστα φορέων δικτίου

 

Μαύρη πρόσοψη

Και εσύ να μην γραφεις greeklish...;)

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

’Aντε να σου κάνω το χατίρι και γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες.’Aρα τώρα δεν κάνω καμια αναβάθμιση.Πως όμως βάζουμε την μαύρη πρόσοψη πάνω στο nokia?Πρέπει να πάω σε μαγαζί?
Link to comment
Share on other sites

’Aντε να σου κάνω το χατίρι και γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες.’Aρα τώρα δεν κάνω καμια αναβάθμιση.Πως όμως βάζουμε την μαύρη πρόσοψη πάνω στο nokia?Πρέπει να πάω σε μαγαζί?

 

Υπάρχει βιντεο στο

.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια σας, μπαίνω σφήνα στην κουβέντα σας, να σας ρωτήσω η πρόσοψη η μαύρη είναι με μεταλλικό καπάκι απο πίσω ή απο πλαστικό? Βασικά παρήγγειλα αυτή και την περιμένω να μου έρθει! Πειτε μου γνώμες:)

 

http://www.imageshack.gr/files/9nbsakd2696dbcfiu0g6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια σας, μπαίνω σφήνα στην κουβέντα σας, να σας ρωτήσω η πρόσοψη η μαύρη είναι με μεταλλικό καπάκι απο πίσω ή απο πλαστικό? Βασικά παρήγγειλα αυτή και την περιμένω να μου έρθει! Πειτε μου γνώμες:)

 

 

Καλό ...;) Πόσο αν επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια σας, μπαίνω σφήνα στην κουβέντα σας, να σας ρωτήσω η πρόσοψη η μαύρη είναι με μεταλλικό καπάκι απο πίσω ή απο πλαστικό? Βασικά παρήγγειλα αυτή και την περιμένω να μου έρθει! Πειτε μου γνώμες:)

 

http://www.imageshack.gr/files/9nbsakd2696dbcfiu0g6.jpg

 

 

 

Από πια σελίδα το παράγγειλες φίλος?Μεταλλικό πρέπει να είναι το πίσω μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει μια πρόσοψη για ένα nokia, από το εξωτερικό μέσω internet. Ήταν πολύ καλή απομίμιση, αλλά όχι και σε ποιότητα υλικού. Μέσα σε 3 βδομάδες είχε γίνει...χάλια!:blink::wacko:

 

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο: Αν κάνω τελικά αυτό και βάλω ελληνικά, πόσο επικύνδινο είναι???Υπάρχει περίπτωση να το χαλάσουμε το κινητο???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει μια πρόσοψη για ένα nokia, από το εξωτερικό μέσω internet. Ήταν πολύ καλή απομίμιση, αλλά όχι και σε ποιότητα υλικού. Μέσα σε 3 βδομάδες είχε γίνει...χάλια!:blink::wacko:

 

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο: Αν κάνω τελικά αυτό και βάλω ελληνικά, πόσο επικύνδινο είναι???Υπάρχει περίπτωση να το χαλάσουμε το κινητο???:confused:

 

Αμα σου το κινητό έχει υγρασία (νερό,ποτό κτλ) μην το κάνεις.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Από πια σελίδα το παράγγειλες φίλος?Μεταλλικό πρέπει να είναι το πίσω μέρος.

 

Απο το ebay, μαζι με μια θήκη σιλικόνης μαύρη για να μην φθείρεται;), Όλα βγηκαν πολυ τζαμπα..

Link to comment
Share on other sites

Απο το ebay, μαζι με μια θήκη σιλικόνης μαύρη για να μην φθείρεται;), Όλα βγηκαν πολυ τζαμπα..

 

Emena to problhma einai ta katsabidakia pou na ta bro gia ana allakso tin prosopsi.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα αυτό, στην ουσία 1 κατσαβιδακι χρειαζεσαι! Το στέλνουν μαζι με την πρόσοψη καθως και 1 ακομη πλαστικο εργαλειακι που χρειαζεται. Είναι ωραία τα ψώνια απο e-bay:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...