Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδι αγορα αυτο το κινητο για την αδερφη μου και για να μην διαβαζω ολες τις σελιδες, απο οτι καταλαβα, εχει προβλημα στο να αναγνωρισει το bluetooth ακουστικο (δοκιμασα να το συνδεσω με το samsung wep 180 και...παπαλα)! Ηθελα να ρωτησω το εξης: αν δοκιμασω να το συνδεσω με pc suite για μεταφορα αρχειων, θα υπαρχει προβλημα;

 

Το έκανες αξιόπιστη συσκευή?

Στην μεταφορά αρχείων δεν έχει κανένα απολύτος πρόβλημα

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα σήμερα 13-02-08 με την Alpha Copy που είπαν ότι έχουν δοκιμάσει την 5.52 και :lol: ότι ούτε και αυτή η αναβάθμιση δίνει λύση στο πρόβλημα που υπάρχει με το BlueTooth.... Ουδέν σχόλιο
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα από Nokia Club (Ζωοδόχου Πηγής) και μου είπανε ότι την Δευτέρα 18-02-2008 κυκλοφορεί η έκδοση 6.0.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα από Nokia Club (Ζωοδόχου Πηγής) και μου είπανε ότι την Δευτέρα 18-02-2008 κυκλοφορεί η έκδοση 6.0.

 

μήπως είπανε τίποτα για τη λύση του μπλε προβλήματος?

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα από Nokia Club (Ζωοδόχου Πηγής) και μου είπανε ότι την Δευτέρα 18-02-2008 κυκλοφορεί η έκδοση 6.0.

 

Για την ακρίβεια 6.01 ,μακάρι να βγει την Δευτέρα η καινούργια έκδοση... γιατί όμως δεν βγάλανε την 5.52; Μπορεί να διορθώσανε το ΒΤ.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αναβαθμιση σε 6300 εισαγωγης ναι μεν εχει ελληνικα αλλα δεν γραφει μηνυματα στα ελληνικα ουτε στην αναζητηση επαφων καμμια βοηθεια?

 

Οκ το βρηκα.....

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πως μπορω να κανω αναβαθμιση στο firmware στο ΝΟΚΙΑ 6300 μου ?ευχαριστω πολυ...!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πως μπορω να κανω αναβαθμιση στο firmware στο ΝΟΚΙΑ 6300 μου ?ευχαριστω πολυ...!

Θα κατεβάσεις το NOKIA SOFTWARE UPDATE.Το κάνεις εγκατάσταση και μετά ακολουθεις τα βήματα.Εύκολο είναι.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πως μπορω να κανω αναβαθμιση στο firmware στο ΝΟΚΙΑ 6300 μου ?ευχαριστω πολυ...!

 

Αναβαθμιση κανεις μεσω nokia updater

http://europe.nokia.com/A4579163

Να εχεις υποψη σου οτι σε περιπτωση που η συσκευη σου

ειναι παραεισαγωγη (ενας τροπος να το καταλαβεις

ειναι εαν η συσκευη σου δεν εχει ΚΑΙ Ελληνικους χαρακτηρες

στο πληκτρολογιο),χανεις τα Ελληνικα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

tnx παιδια να στε καλα...!οχι ευτυχως δεν ειναι παραεισαγωγη!αλλα ειναι απο τα πρωτα 6300...!το πειρα απο ελληνικη μεγαλη αλυσιδα καμια βδομαδα πριν κυκλοφοσει επισημα στα καταστηματα...!
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια 6.01 ,μακάρι να βγει την Δευτέρα η καινούργια έκδοση... γιατί όμως δεν βγάλανε την 5.52; Μπορεί να διορθώσανε το ΒΤ.

Μήπως υπάρχει κάποιο νέο για την νέα έκδοση v 6.0 , μήπως λυθεί το περιβόητο πρόβλημα του bt ?

Link to comment
Share on other sites

Ήδη λυγουρεύομαι το Ε51...θα αλλάξω topic

Αν και εγώ δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με το ΒΤ, για μερικούς όμως που το χρειάζονται έιναι όντως σπαστικό...Νομίζω οτι θα βγεί σύντομα και όχι σαν την 5.52 που δεν βγήκε ποτέ!!!

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακολουθώ στα πεταχτά αυτό το thread τον τελευταίο καιρό, και βλέπω συνέχεια αναφορές "για το πρόβλημα με το bluetooth".. Τι ακριβώς είναι αυτό το πρόβλημα? Έχω κι εγώ το 6300 σαν δεύτερη συσκευή..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακολουθώ στα πεταχτά αυτό το thread τον τελευταίο καιρό, και βλέπω συνέχεια αναφορές "για το πρόβλημα με το bluetooth".. Τι ακριβώς είναι αυτό το πρόβλημα? Έχω κι εγώ το 6300 σαν δεύτερη συσκευή..

 

Σε ορισμένα ΒΤ ακουστικά κάνει "διακοπές". Εγώ έχω δοκιμάσει 5 διαφορετικά ακουστικά + ένα car-kit BT και δουλεύει μια χαρά.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμένα ΒΤ ακουστικά κάνει "διακοπές". Εγώ έχω δοκιμάσει 5 διαφορετικά ακουστικά + ένα car-kit BT και δουλεύει μια χαρά.

 

Κάτι τέτοια βλέπω και είμαι πεπεισμένος ότι το θέμα δεν είναι SW αλλά HW. Δεν το βλέπω να λύνεται με αναβάθμιση.

Πρέπει τελικά να υπάρχουν ελλατωματικές παρτίδες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους, δεν υπάρχουν Νοκια 6300 που να λειτουργούν σωστα με BlueTooth hands free .- Είμαι από τους πρώτους που πήραν αυτό το κινητό και έχω αλλάξει πολλά Hands free (όχι γι αυτό το λόγο αλλά γιατί μου χαλάνε κλπ), το 6300 όταν το πρωτοσυνδέσεις με κάποιο καινούργιο handsfree λειτουργεί για κάποιες ώρες κανονικά χωρίς προβλήματα και διακοπές :wacko:. Το πρόβλημα ξεκινάει μετά από λίγο. Οπότε αν παρεις 10 hands free και τα δοκιμάσεις για 2 λεπτά το καθένα, θα λειτουργούν όλα κανονικά!!! Γι αυτό πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι καθαρά θέμα software...
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ξεζουμίστηκε η BL-5C και πάει για την τρίτη της φόρτιση. Έκτη ημέρα σήμερα... Υπόψη όμως οι συνθήκες λειτουργίας:

το τηλ. είναι κάθε βράδυ κλειστό, γύρω στη μισή ώρα ομιλία κάθε ημέρα, 4-5 sms, ίσως κανα 10λεπτο παιχνίδι, σε κατάσταση υπέρτατης βαρεμάρας (δεν συμβαίνει ευτυχώς συχνά), 2-3 φωτο, αυτά. Ρυθμίσεις στη φωτεινότητα κλπ. δεν πειράχτηκαν. :)

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους, δεν υπάρχουν Νοκια 6300 που να λειτουργούν σωστα με BlueTooth hands free .- Είμαι από τους πρώτους που πήραν αυτό το κινητό και έχω αλλάξει πολλά Hands free (όχι γι αυτό το λόγο αλλά γιατί μου χαλάνε κλπ), το 6300 όταν το πρωτοσυνδέσεις με κάποιο καινούργιο handsfree λειτουργεί για κάποιες ώρες κανονικά χωρίς προβλήματα και διακοπές :wacko:. Το πρόβλημα ξεκινάει μετά από λίγο. Οπότε αν παρεις 10 hands free και τα δοκιμάσεις για 2 λεπτά το καθένα, θα λειτουργούν όλα κανονικά!!! Γι αυτό πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι καθαρά θέμα software...

 

Φιλε μου το κινητο μου(ΝΟΚΙΑ 6300)το πειρα 1 εβδομαδα πριν κυκλοφορησει στην Ελλαδα στα καταστηματα...!το κιν μου δεν εχει προβλημα με το ΒΤ εχοντας δοκιμασει 4 διαφορετικα και κρατοντας ενα απο αυτα και μιλωντας με αυτο καθε μερα γυρω στις 2 ωρες...!και το εχω απο τον Αυγουστο το συγκεκριμενο...!ειναι ενα Sony ericsson...!τωρα γιατι εχεις κολλησει και επιμενεις οτι ολα δεν λειτουργουν σωστα...τι να σου κατι παραπανω θα ξερεις απο μενα που μιλαω χωρις προβληματα...!Καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το κινητο μου(ΝΟΚΙΑ 6300)το πειρα 1 εβδομαδα πριν κυκλοφορησει στην Ελλαδα στα καταστηματα...!το κιν μου δεν εχει προβλημα με το ΒΤ εχοντας δοκιμασει 4 διαφορετικα και κρατοντας ενα απο αυτα και μιλωντας με αυτο καθε μερα γυρω στις 2 ωρες...!και το εχω απο τον Αυγουστο το συγκεκριμενο...!ειναι ενα Sony ericsson...!τωρα γιατι εχεις κολλησει και επιμενεις οτι ολα δεν λειτουργουν σωστα...τι να σου κατι παραπανω θα ξερεις απο μενα που μιλαω χωρις προβληματα...!Καλημερα!

Πάντως αν πάρεις την ALPHACOPY 8011166542(1) και τους αναφέρεις ότι έχεις πρόβλημα, θα σου απαντήσουν ότι είναι γνωστό το πρόβλημα και περιμένουν μια αναβάθμιση για να το λύσουνε. Συνεπώς μην είσαι απόλυτος ότι δεν έχει πρόβλημα όταν η ίδια η ΝΟΚΙΑ αναγνωρίζει ότι υπάρχει πρόβλημα και μάλιστα σημερα μίλησα μαζί τους και μου είπανε ότι η αναβάθμιση 5,50 που βγήκε δεν το λύνει ακόμα το πρόβλημα και περιμένουν άλλη εντός των ημερών

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...