Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε λες;;;;

 

Εχει βαση αυτο που λες...

 

Στο επισημο site της Nokia λεει οτι το 6300 εχει Bluetooth έκδοσης 2.0 με EDR (Enhanced Data Rate) (περιλαμβάνει πρόσβαση SIM και προφίλ Ακουστικού και Ανοικτής συνομιλίας) και στερεοφωνική υποστήριξη για ακουστικό...

 

Βασικά είδα ότι όσα ΒΤ προτείνει το site της NOKIA (τα πρώτα 6 που είδα) είναι ΟΛΑ ΒΤ V2.0 (με EDR).

 

Ξέχασα να πω ότι είχα δοκιμάζει το Nokia BH-900, τπ οποίο έπαιξε και αυτό τέλεια...και ΩΩ.Εκπληξη!! είναι ΒΤ V2.0.

 

Κανείς άλλος?

Μπορείτε να επιβεβαιώσετε όσοι έχετε πρόβλημα ότι έχετε ΒΤ1.x και όσοι όχι, αν έχουν ΒΤ V2.0?

 

 

Το πλαίσιο έχει ένα BT v 2.0 με 19€ (PLB 101c) έχει και σε ...ροζ :happy:

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να ισχύει αυτό????????

Εσάς περιμένω για να πάρω ένα bluetooth... και να μην κλαίω τα λεφτά μου μετά :O

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είδα ότι όσα ΒΤ προτείνει το site της NOKIA (τα πρώτα 6 που είδα) είναι ΟΛΑ ΒΤ V2.0 (με EDR).

 

Ξέχασα να πω ότι είχα δοκιμάζει το Nokia BH-900, τπ οποίο έπαιξε και αυτό τέλεια...και ΩΩ.Εκπληξη!! είναι ΒΤ V2.0.

 

Κανείς άλλος?

Μπορείτε να επιβεβαιώσετε όσοι έχετε πρόβλημα ότι έχετε ΒΤ1.x και όσοι όχι, αν έχουν ΒΤ V2.0?

 

 

Το πλαίσιο έχει ένα BT v 2.0 με 19€ (PLB 101c) έχει και σε ...ροζ :happy:

 

Το δοκίμασα με δύο ΒΤ που έχω, ένα Samsung Wep 200 και ένα Bluetooth headset Blue One, και με τα δύο έχω το ίδιο πρόβλημα. Το Blue One έχει προδιαγραφή ΒΤ V2.0 αλλά και πάλι το ίδιο πρόβλημα, δεν ακούγομαι καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με δύο ΒΤ που έχω, ένα Samsung Wep 200 και ένα Bluetooth headset Blue One, και με τα δύο έχω το ίδιο πρόβλημα. Το Blue One έχει προδιαγραφή ΒΤ V2.0 αλλά και πάλι το ίδιο πρόβλημα, δεν ακούγομαι καλά.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το LG HBM-730 (υποστηρίζει το v1.2) και δουλεύει τέλεια είτε είμαι ακίνητος είτε είμαι στο αυτοκίνητο, με την προϋπόθεση ότι στην περιοχή έχει καλό σήμα, γιατί τι να σου κάνει και το ΒΤ όταν δεν έχεις καλό σήμα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

άντε Scottas κάνε την νέα παραγγελία περιμένουμεεεεεεε ;)

 

Κ φυσικά, ενδιαφέρομαι κι εγώ!:D:ninja:

 

Paidia osoi 8elete prosopseis maures na mou stelnete PM gia na kanw mia lista me to poses prosopseis na agorasw!!!!

Opoios 8elei noipon PM me!!!:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είδα ότι όσα ΒΤ προτείνει το site της NOKIA (τα πρώτα 6 που είδα) είναι ΟΛΑ ΒΤ V2.0 (με EDR)...

Κανείς άλλος?

Μπορείτε να επιβεβαιώσετε όσοι έχετε πρόβλημα ότι έχετε ΒΤ1.x και όσοι όχι, αν έχουν ΒΤ V2.0?

 

Το πλαίσιο έχει ένα BT v 2.0 με 19€ (PLB 101c) έχει και σε ...ροζ :happy:

 

Εγω εχω το PLB-01 (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978020&product=905925) και εχω προβλημα... Δεν μπορω να βρω αν ειναι ver. 2.0.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imageshack.gr/files/lhtqtub5z8uqzkd81g3g_thumb.jpghttp://www.imageshack.gr/files/m4emn34namjzff7cgbqi_thumb.jpghttp://www.imageshack.gr/files/stoliwic7qsc8exdj0ff_thumb.jpg

 

 

Loipon tin prosopsi tin perasa olomonaxws!!!Itan sxetika eukolo!!!

Kai se osous tin agorasoun 8a dw8ei kai odigos!!!:):p:happy:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, sorry αν έχει συζητηθεί ξανά το θέμα, αλλά δεν προλαβαίνω να διαβάσω τόσες σελίδες.

Σήμερα έκανα την τρίτη πλήρη αποφόρτιση φόρτιση, αλλά το κινητό δεν ανοίγει. Πατάω το κουμπί και δεν γίνεται τίποτα.

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούσε κανονικά κ τώρα δεν σου ανοίγει?

 

Ναι. Βέβαια κανά δυο φορές ήταν λίγο "διστακτικό" όταν το πατούσα, αλλά τώρα το πατάω και δεν γίνεται τίποτα.

 

Επίσης, δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά όταν πατάω το κουμπί ανάβουν τα δύο μπλε λαμπάκια στο πλάι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Βέβαια κανά δυο φορές ήταν λίγο "διστακτικό" όταν το πατούσα, αλλά τώρα το πατάω και δεν γίνεται τίποτα.

 

Επίσης, δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά όταν πατάω το κουμπί ανάβουν τα δύο μπλε λαμπάκια στο πλάι.

 

Vgale kai ksanavale tin mpataria!!!

An dn leitourgisei pali logika 8a einai kainourio to kinito sou opote amesws na apetiseis allo kinito dioti mallon einai ellatwmatiko!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

LOIPONMAGGES.

PARHGGEILA APO EBAY ENA NOKIA BH-800.

ELLADA 125 EYRO TO PHRA 35 ME TA SHIPPING.

THEIKOS SYNDYASMOS ME TO 6300 SE XEKOUFENEI, PAIR SE DEKATA TOY DEYTEROLRPTOY.

DE MPORO NA FANTASTO TIPOTA KALYTERO.

MOLIS BGEIS APO EMBELEIA KOBEI TO PAIR MOLIS XANAMPEIS EPANERXETAI.

SYSKEYASIA? ASTA. BELOYDINO POUGGI,ALYSIDA GIA TO LAIMO AGGISTRO AYTIOY.

PARHGGEILA ALLA 3 GIA FILOUS MOLIS TODAN

ANAFORIKA ME TO 6300............MALLON OPOS SYNITHIZO SE KANA 10ARIA XRONIA THA TO ALLAXO.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρόσεχε μην είναι μαϊμούδες...στα bt hfree βρωμάει ο τόπος και η μεγάλη διαφορά τιμής εμένα με πονηρεύει.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

πρόσεχε μην είναι μαϊμούδες...στα bt hfree βρωμάει ο τόπος και η μεγάλη διαφορά τιμής εμένα με πονηρεύει.

Κάτι σαν τη διαφορά τιμής των Citroen εναντι του ανταγωνισμού ενα πράγμα! :p

 

Όντως παιδιά πολύ προσοχή στις παραγγελείες, καθώς μου εχει τύχει να βλέπω μια συγκεκριμένη μάρκα στην περιγραφή του ebay, και να μου έρχεται αντίστοιχο άλλης μάρκας. :wacko:

Βέβαια το κόστος ήταν 12 δολλάρια, αλλά... :!:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Απο εχθές έχω κι εγώ στα χέρια μου το 6300 και είμαι πολύ ευτυχισμένος..

Πήρα το bluetooth BH-900 της Nokia και όλα λειτουργούν άψογα.

Απο χθες το μεσημέρι παρόλο που έχω το bluetooth συνέχεια ανοιχτό η μπαταρία δεν έπεσε καθόλου πράγμα το οποίο με εξέπληξε ευχάριστα! Η έκδοση λογισμικού είναι η V05.50

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EINAI TROMERO THL.

KANO SA MIKRO PAIDI KAI DEN DIKAIOLOGOYME MIA POY EXO KINHTO APO TO DEK TOY 1994.

ALLA DE TOY BRISKO ELLATOMATA EIDIKA SE SYNDYASMO ME TO BH-800 BLUETOOTH.

TOXO TO BT APO TETARTH KAI DETOXO FORTISEI AKOMA.

MOURTHE KAI MIAORIGINAL NOKIA THIKI APO EBAY(AYSTRIA) 13 EYROPOULA.

POLY OMORFH ALLA DE KYKLOFOREI ELLADA.

MERRY CHRISTMAS SYMFOROYMITES......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Στο πακετο αγορας περιλαμβανεται USB καλωδιο για συνδεση με το PC ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Στο πακετο αγορας περιλαμβανεται USB καλωδιο για συνδεση με το PC ή οχι?

Δοκίμασε από card reader.Εγώ αυτό έκανα και δουλεύει μια χαρά.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με €195 μου ήρθε το κόκκινο από pixmania. (σημ. τώρα το κόκκινο είναι εξαντλημένο).

Προορίζεται για δώρο αλλά δεν άντεξα και ξεκίνησα να παίζω μαζί του.

Πρόβλημα που λύθηκε χάρις στην βοήθειά σας. :OΔεν είχε ελληνικά. Ούτε menu, ούτε να γράφεις χαρακτήρες στα ελληνικά. Ευτυχώς ακολουθώντας κατά γράμμα τις ακόλουθες οδηγίες τώρα έχει.

 

Κατεβάζεις το Nemesis Service Suite το κάνεις εγκατάσταση με Virtual USB Device (θα καταλάβεις τι είναι οταν το κάνεις εγκατάσταση) και όταν σε ρωτήσει Would you like to see NSS USB driver installation? θα πατήσεις ΟΧΙ.

1.Start the NSS and click Scan after that go to Phone Info

2.In the Phone Info bar click Scan button. You'll see Phone version and IMEI

3.Click Read to read product data.

4.In field will see current Product Code. Change with 0537633(είναι το Ελληνικό)

5.Be sure you checked Enable.

6.Click Write to save data to phone.

7.Restart the phone.

 

Κάνε αναβάθμηση με τo software update της ΝΟΚΙΑ.

 

 

Με σώσατε guys από μουρμούρε και μπελάδες. :D

thnx a lot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...