Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποιον τροπο μπορω να παιρνω απο οποιοδηποτε 6300 αρχεια, ειτε ειναι στη μνημη του τηλεφωνου ειτε στην καρτα μνημης, τα οποια δεν στελνονται με τον κλασικο τροπο?! (π.χ. θεματα, παιχνιδια, εφαρμογες, συλλογη)

Ισως με καποιον file explorer? :confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει λόγος αφού με το μάτι δεν βγάζεις άκρη παρα μονον κουμπωνοντας την στο κινητό σου καταλαβαίνεις πόσο μουφα ειναι. Αν σε ενδιαφέρει εχω ενα σετακι στην άκρη ολοκαινουργιο μαυρη πρόσοψη για 6300 με πισω καπάκι κ.λ.π

 

Tο εχεις ακομα?

Και αν ναι, είναι το original 6300 nokia & πόσο το δίνεις το σετακι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπαρχει file explorer για το 6300 και γενικοτερα για Series 40 κινητα?

 

Στο ebay υπαρχει η μαυρη προσοψη αλλα αυθεντικη? Μεχρι στιγμης που εχω ψαξει δεν εχω βρει κατι original και δε θελω να δωσω 35-45€ σε Nokia Shop...

 

Αλλαγη ακουστικου ποσο πηγαινει περιπου?! Μπορει να μπει ακουστικο απο αλλη συσκευη Nokia το οποιο να ειναι και πιο δυνατο?!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω προβλημα με τ 6300 μ..οταν συνδεω τα ακουστικα αυτα δεν κανουν συνδεση.χαλασε η επαφη στα σιδερακια?τ μπορω να κανω?τα ακουστικα ειναι οκ γιατι τα δοκιμασα κ σε αλλο κινητο..

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αφου δουλευουν τα ακουστικα σε αλλη συσκευη καλυτερα ειναι να το πας στο σερβις γιατι το προβλημα ειναι προφανως στην συσκευη:(
Link to comment
Share on other sites

αφου δουλευουν τα ακουστικα σε αλλη συσκευη καλυτερα ειναι να το πας στο σερβις γιατι το προβλημα ειναι προφανως στην συσκευη:(

 

εβαλα λιγο οινοπνευμα κ πιστευω τωρα να ειναι οκ!μεχρι στιγμης κανει συνδεση :p

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest lagoudakis
εβαλα λιγο οινοπνευμα κ πιστευω τωρα να ειναι οκ!μεχρι στιγμης κανει συνδεση :p
θα ειχε πιασει σκονη:)λογικα θα εισαι οκ,παντως το κινητακι μου αρεσει υπερβολικα απο καθε αποψη,με εχει βολεψει αφανταστα,ασε που ειναι πολυ ποιοτικο σαν συσκευη,και για την τιμη που το αγορασα ειναι τελειο
Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ ευχαριστημένος είσαι lagoudakis? Για την αυτονομία τι έχεις να πεις? :X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αμα εχεις μαθεις στις 2 μερες με τα w.m. οι 4 σου ειναι παραδεισος!!!!μιλαω παντα για την χρηση που του κανω εγω,σε αλλον μπορει να βγαλει 2 μερες με το ζορι και σε αλλον 5-6,ολα ειναι θεμα χρησης οταν μιλαμε για αυτονομιες;)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Η αυτονομία εξαρτάται απο το τι κάνεις κάθε μέρα. Ειδικά τώρα που του άλλαξα και μπαταρία είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί είχα συνηθίσει τον τελευταίο καιρό με την παλιά και τώρα βλέπω μεγάλη διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ρυθμισω ωστε οτι αρχειο λαμβανει το κινητο απο bluetooth να πηγαινει κατευθειαν στην καρτα μνημης; Τωρα το αποθηκευει στο τηλεφωνο και μερικες φορες δεν χωραει.
Link to comment
Share on other sites

Στα Series40 δεν μπορείς να επιλέξεις που θα αποθηκεύονται τα μηνύματα. Όλα αποθηκεύονται στην μνήμη της συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τι χωρητικότητα microSD μπορώ να βάλω στο 6300?

Τις microSD High Capacity (SDHC) τις δέχεται-αναγνωρίζει?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στα Series40 δεν μπορείς να επιλέξεις που θα αποθηκεύονται τα μηνύματα. Όλα αποθηκεύονται στην μνήμη της συσκευής.

 

Δεν το θελω για τα μηνυματα αλλα για τα αρχεια που λαμβανω απο bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μέχρι τι χωρητικότητα microSD μπορώ να βάλω στο 6300?

Τις microSD High Capacity (SDHC) τις δέχεται-αναγνωρίζει?

 

πηρα και εγω μια καρτα 4gb αλλα δεν την αναγνωριζε ... με μια των 2gb ειμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γειά σας!θα ήθελα να πάρω ένα bluetooth ακουστικό για το 6300.μπορείτε να μου προτείνετε από τη δίκη σας εμπειρία με το κινητό κανένα καλό ακουστικό;τα πάει καλύτερα με τα ακουστικα νοκια ή δεν έχει πρόβλημα σε απόδοση και με άλλες εταιρίες;ψάχνω κάτι στα 30 με 35 ευρώ.ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Nokia 6300, το οποίο μου το φέρε κάποιος φίλος που το είχε στην Αγγλία. Το ξεκλείδωσα και του περάστηκε το τελευταίο λογισμικό (7.21). Παρατήρησα ότι έχει πολύ χαμηλό ήχο πληκτρολογίου, είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα της συγκεκριμένης συσκευής ή μήπως είναι πρόβλημα του λογισμικού; Είναι σπαστικό το πρόβλημα γιατί ακούγεται ελάχιστα ο ήχος.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιχνίδια για Nokia και άλλες συσκευές γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω; Ας μου απαντήσει κάποιος με προσωπικό μήνυμα...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το NOKIA 6300 με Version 05.00 27-4-07 RM-217(εργοστασιακή).

Μέχρι χτες πήγαινε πολύ καλά 2χρόνια σχεδόν με μοναδικό ελάττωμα ο χρόνος εκκίνησης του να αγγίζει τα 3-4 λεπτά.

Όμως μετά την αποστολή ενός μηνύματος όπου και μου γράψε την ένδειξη: (μήνυμα δεν εστάλει, διαγράψτε δεδομένα.). Το κινητό κόλλησε έκανε επανεκκίνηση , έχασε το θέμα του και στο MENU δεν μπορεί να εκτελέσει εντολές: πχ μπαίνει στα μηνύματα, και δεν μπορεί να μπει στο νέο μήνυμα ή στα εισερχόμενα με ένδειξη: (Η μνήμη αποθήκευσης μηνυμάτων δεν είναι έτοιμη.), Μπαίνει στις ρυθμίσεις και δεν μπορεί να κάνει επαναφορά εργοστασιακών. Έβγαλα την κάρτα μνήμης, την sim , αλλά τίποτα. Το άφησα κλειστό 7-8 ώρες δίχως μπαταρία και έχασε ημερομηνία και ώρα, όμως δεν μπορεί να τα αποθηκεύσει μόνιμα, και κάθε 1,5-2 λεπτά που το κινητό κάνει restart μου τα ξαναζητάει.

Θέλω να μην χάσω τα μηνύματα που έχω αποθηκευμένα. Με το PCSuite 7.1 δεν καταφέρνει να συνδεθεί, ενώ άλλο κινητό συνδέετε. Υπάρχει άλλο πρόγραμμα για BackUp ; Το PC βλέπει το κινητό κανονικά όπως και το Nokia Software Updater το οποίο βρίσκει και αναβάθμιση. Κάνοντας αναβάθμιση το κινητό θα επανέλθει ; Θα χάσω όμως τα μηνύματα ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το NOKIA 6300 με Version 05.00 27-4-07 RM-217(εργοστασιακή).

Μέχρι χτες πήγαινε πολύ καλά 2χρόνια σχεδόν με μοναδικό ελάττωμα ο χρόνος εκκίνησης του να αγγίζει τα 3-4 λεπτά.

Όμως μετά την αποστολή ενός μηνύματος όπου και μου γράψε την ένδειξη: (μήνυμα δεν εστάλει, διαγράψτε δεδομένα.). Το κινητό κόλλησε έκανε επανεκκίνηση , έχασε το θέμα του και στο MENU δεν μπορεί να εκτελέσει εντολές: πχ μπαίνει στα μηνύματα, και δεν μπορεί να μπει στο νέο μήνυμα ή στα εισερχόμενα με ένδειξη: (Η μνήμη αποθήκευσης μηνυμάτων δεν είναι έτοιμη.), Μπαίνει στις ρυθμίσεις και δεν μπορεί να κάνει επαναφορά εργοστασιακών. Έβγαλα την κάρτα μνήμης, την sim , αλλά τίποτα. Το άφησα κλειστό 7-8 ώρες δίχως μπαταρία και έχασε ημερομηνία και ώρα, όμως δεν μπορεί να τα αποθηκεύσει μόνιμα, και κάθε 1,5-2 λεπτά που το κινητό κάνει restart μου τα ξαναζητάει.

Θέλω να μην χάσω τα μηνύματα που έχω αποθηκευμένα. Με το PCSuite 7.1 δεν καταφέρνει να συνδεθεί, ενώ άλλο κινητό συνδέετε. Υπάρχει άλλο πρόγραμμα για BackUp ; Το PC βλέπει το κινητό κανονικά όπως και το Nokia Software Updater το οποίο βρίσκει και αναβάθμιση. Κάνοντας αναβάθμιση το κινητό θα επανέλθει ; Θα χάσω όμως τα μηνύματα ;

Ευχαριστώ.

κανε επειγοντως και αφοβα αναβαθμιση.

η ταχυτητα του 6300 τοσο στη λειτουργεια οσο και στην κυλιση δεν ειναι χαρακτηριστικο του.

 

με την αναβαθμιση που θα κανεις θα δεις διαφορα σιγουρα στην ταχυτητα και δεν θα χασεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανενα δεδομενο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ..

Και είναι σίγουρο πως με την αναβάθμιση θα επανέλθει χωρίς να χάσω μηνύματα, επαφές κτλ?

Να μη φοβάμαι κάτι τέτοιο δηλαδή?

 

Αυτό που κυρίως μ'ενδιαφέρει είναι να μη χάσω τα μηνύματα.:(

Edited by nervous
συνεχόμενα ,μηνύματα .Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος!
Link to comment
Share on other sites

δεν προκειται να χασεις μηνυματα.

το συγκεκριμενο κινητο κανοντας το αναβαθμιση δεν σου διαγραφει τιποτα οπως γινοταν στα παλια κινητα.

 

Υ.Γ. αν θελεις να προσθεσεις κατι ενω δεν εχει απαντησει καποιος αλλος κατω απο σενα, πατα το κουμπακι "τροποποιηση" για να γραψεις ο,τι θελεις. καθαρα για λειτουργικους λογους. ευχαριστω

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ήταν λάθος μου το διπλό post.

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια. Θα το κάνω.

 

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση γιατί το κινητό κάθε 2-3 λεπτά κάνει restart κ έτσι χάνεται η σύνδεση. Μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο? Υπάρχει άλλη λύση?

Edited by Lnk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...