Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποσο εχει μια μπαταρία BL-5C?θελω να αλλαξω την4C+να βαλω την 5C...To εχει κανει κανενας ή λετε να μν το επιχειρησω κ παθουμε κ τιποτα...γινει καμμια εκρηξη + εχουμε + άλλα μετα!!:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποσο εχει μια μπαταρία BL-5C?θελω να αλλαξω την4C+να βαλω την 5C...To εχει κανει κανενας ή λετε να μν το επιχειρησω κ παθουμε κ τιποτα...γινει καμμια εκρηξη + εχουμε + άλλα μετα!!:happy:

Κοίταξε το post #2230... ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,αλλα το ειδα αυτο...:happy:θελω να μου πει κανενας εαν πραγματικα το εχει κανει αυτο κ δν υπαρχει κινδυνος...απ'οτι εχω διαβασει δν ειναι συμβατη η μπαταρια 5C γι'αυτο το κινητο:(!!!help me....!!!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ο ίδιος το έχω κάνει πάντως και δεν έχω αντιμετωπίσει ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Δεν κάνεις καμία πατέντα για να προσαρμόσεις την BL-5C απλά ξύνεις την πλευρά που προεξέχει μόνο και μόνο για να χωρέσει στον περιορισμένο χώρο του 6300. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ο ίδιος το έχω κάνει πάντως και δεν έχω αντιμετωπίσει ΠΟΛΥΤΩΣ κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Δεν κάνεις καμία πατέντα για να προσαρμόσεις την BL-5C απλά ξύνεις την πλευρά που προεξέχει μόνο και μόνο για να χωρέσει στον περιορισμένο χώρο του 6300. ;)

 

Η θα σουτάρω το κινητό....ή την μπαταρία...δεν αντέχω άλλοοοοοοο! μου έχει σπάσει τα νεύρα η αυτονομία του! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο θεμα για την ερωτηση μ ;)

στελνω συχνα μηνυματα σε ενα LG VIEWTY KU990i κ αν το μηνυμα περιεχει παταπανω απο ενα κειμενα δεν πηγαινει...που υπαρχει προβλημα?στο 6300 μου η στο LG k πιο ειναι αυτο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο θεμα για την ερωτηση μ ;)

στελνω συχνα μηνυματα σε ενα LG VIEWTY KU990i κ αν το μηνυμα περιεχει παταπανω απο ενα κειμενα δεν πηγαινει...που υπαρχει προβλημα?στο 6300 μου η στο LG k πιο ειναι αυτο?

Υπάρχει το ενδεχόμενο η υποστήριξη χαρακτήρων στο 6300 να είναι στην επιλογή "πλήρης" και να πρέπει να το αλλάξεις σε "περιορισμένη".

Ο τρόπος;

Μηνύματα > Ρυθμίσ. μηνυμ. > Μηνύματα κειμένου > Υποστήριξη χαρακτ. > Περιορισμένη :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το ενδεχόμενο η υποστήριξη χαρακτήρων στο 6300 να είναι στην επιλογή "πλήρης" και να πρέπει να το αλλάξεις σε "περιορισμένη".

Ο τρόπος;

Μηνύματα > Ρυθμίσ. μηνυμ. > Μηνύματα κειμένου > Υποστήριξη χαρακτ. > Περιορισμένη :)

 

Αυτο το εχω ειδη ρυθμισμενο :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τότε το πρόβλημα είναι στο LG!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τότε το πρόβλημα είναι στο LG!

 

Ετσι νομιζω κ εγω....;)

επειδη δεν το εχω αυτη τη στιγμη μαζι μου σε 5 μερουλες που θα το εχω θα το κοιταξω αλλα δεν ξερω τι να κοιταξω σ αυτο...εχει πληρης κ περιορισμενη ρυθμιση οπως τα νοκια?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το γνωρίζω. Ίσως όμως να υπάρχει κάποια αντίστοιχη ρύθμιση όπως στο Νόκια.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θ'ελω να αλλάξω την οθόνη στο 6300 πως ξεμοντάρετε γνωρίζει κανείς?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Θ'ελω να αλλάξω την οθόνη στο 6300 πως ξεμοντάρετε γνωρίζει κανείς?

http://www.formymobile.co.uk/6300disassembly.php Έτσι :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω nokia 6300 και όταν συνδέομαι με το Nokia PC Suite και πάω να κάνω αντίγραφα ασφαλείας η κάτι άλλο μου κλείνει το κινητό ,όταν τρέχει το πρόγραμμα εκεί που πάει να κάνει τον συγχρονισμό μου κλείνει τι πρόβλημα είναι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να ανακτηθει χαμενος κωδικος ασφαλειας?τον εχω ξεχασει κ δεν ανοιγει το τηλ!:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να ανακτηθει χαμενος κωδικος ασφαλειας?τον εχω ξεχασει κ δεν ανοιγει το τηλ!:(

Ρίχνουμε πρώτα μια ματιά ή μια αναζήτηση στο forum πριν postάρουμε κάτι. ;)

 

Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.πηρα σημερα αυτο το κινητοθλη 6300 και θελω να αλλαξω το χρωμμα στν αναμονη οπως λεει και δεν αλλαζη.τι γινεται φταει κατι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα φιλαράκι μου θέλει να μειώσει την φωτεινότητα στο Nokia 6300, υπάρχει τρόπος να γίνει; Και πως; Αν μπορείτε βοηθήστε..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξέρει κανείς αν κυκλοφορεί ακόμα αυτό το μοντέλο?

Ψάχνω κάτι απλό της νόκια και σχετικά κομψό...

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!!!!πηρα μια μπαταρια απο ένα παζαρι bl-5c 3.7v, 10ευρώ και χωραει ισα-ισα...λειτουργει καλα το κινητο,να βαλω το κινητο να φορτιζει?ή θα εχουμε καμμια εκρηξη?:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.πηρα σημερα αυτο το κινητοθλη 6300 και θελω να αλλαξω το χρωμμα στν αναμονη οπως λεει και δεν αλλαζη.τι γινεται φταει κατι?

 

Ρυθμίσεις > Εμφάνιση > Χρώμα γραμμ. αναμ.

Στην ουσία αλλάζει το χρώμα της σειράς, ό,τι κι αν γράφει, κάτω από το όνομα του δικτύου σου.

 

Ένα φιλαράκι μου θέλει να μειώσει την φωτεινότητα στο Nokia 6300, υπάρχει τρόπος να γίνει; Και πως; Αν μπορείτε βοηθήστε..:rolleyes:

 

Ρύθμιση φωτεινότητας δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις. Έχω την εντύπωση ότι προσαρμόζεται αυτόματα.

 

Καλησπέρα!

Ξέρει κανείς αν κυκλοφορεί ακόμα αυτό το μοντέλο?

Ψάχνω κάτι απλό της νόκια και σχετικά κομψό...

 

Στα καταστήματα νομίζω έχει σταματήσει η διάθεσή του. Μόνο από το internet ή από το αντίστοιχο θέμα Buy and Sell - General του myphone.gr.

 

παιδια βοηθεια!!!!πηρα μια μπαταρια απο ένα παζαρι bl-5c 3.7v, 10ευρώ και χωραει ισα-ισα...λειτουργει καλα το κινητο,να βαλω το κινητο να φορτιζει?ή θα εχουμε καμμια εκρηξη?:(

 

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως φόβος. Απλά αν θέλεις να είσαι εντελώς σίγουρος τσέκαρε το παρακάτω video.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρύθμιση φωτεινότητας δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις. Έχω την εντύπωση ότι προσαρμόζεται αυτόματα.

 

Δυστυχώς δεν προσαρμόζεται ούτε αυτόματα ούτε χειροκίνητα.

 

Στα καταστήματα νομίζω έχει σταματήσει η διάθεσή του. Μόνο από το internet ή από το αντίστοιχο θέμα Buy and Sell - General του myphone.gr.

 

Μπά; Και είναι το super best seller της nokia. Τόσα πολλά ίδια κινητά έχω να δω απο την εποχή του 3310.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

ηθελα να πω οτι οταν μιλαω στο τηλεφωνο πανω πανω στην οθονη εμφανιζεται ενα εικονιδιο που ειναι παπως ετσι ( /\/ )...τι ακριβως ειναι αυτο?κοιταξα στο manual αλλα δεν το ειδα πουθενα....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,εχω το 6300 συνδεδεμενο με ενα bluetooth i-tech naro,το προβλημα ειναι πως ακούγομαι τοσο μπασα που δυσκολευονται να με καταλαβουν,εχω περασμενο το τελευταίο firmware στο κινητο!

ειναι γενικο το προβλημα?υπαρχει καποια ρύθμισή για να βελτιωθεί ο ηχος? το bluetooth hands free αυτο παντως το εχω συνδεσει και με αλλες συσκευες και ακουγομαι τελεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...