Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για να μην διαβάζω όλες τις σελίδες, αξίζει η αγορά του στα 199 ευρώ;

Για τα παιδιά το θέλω λόγω σχετικά χαμηλού SAR.

 

ολα τα 6300 που κυκλοφορούν, κινέζικα είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θυμηστε μου λιγο παρακαλω πως κανουμε εγκατασταση τα jar files στο κινητο γιατι συνηθησα με series 60.

ευχαριστω

 

NOKIA PC Suite ------> εγκατάσταση εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

NOKIA PC Suite ------> εγκατάσταση εφαρμογών

 

αν δεν κάνω λάθος αρκεί απλώς και ένα διπλό click στο αρχείο στον windows explorer (μετά την εγκατάσταση του PC suite αναλαμβάνει αυτό να ανοίγει τα .jar αρχεία).

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην διαβάζω όλες τις σελίδες, αξίζει η αγορά του στα 199 ευρώ;

Για τα παιδιά το θέλω λόγω σχετικά χαμηλού SAR.

 

Η τιμη του ειναι πολυ καλη! Επεσε σχετικα γρηγορα απο τα 250.

Αληθεια ποιο ειναι το SAR του τηλεφωνου? Απο προσωπικη εμπειρια χρησης, δεν πρεπει να ειναι και τοσο χαμηλο γιατι τα παει πολυ καλα με το σημα σε σχεση με τον βασιλια του χαμηλου SAR N80 :p

 

ολα τα 6300 που κυκλοφορούν, κινέζικα είναι;

 

Made in Hungary και το δικο μου!

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6300 (Type RM-217)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

 

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

 

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.57 W/kg.

 

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at http://www.nokia.com.

 

 

 

 

Nokia 6300 (Type RM-222)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

 

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

 

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.63 W/kg.

 

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at http://www.nokia.com.

Link to comment
Share on other sites

NOKIA PC Suite ------> εγκατάσταση εφαρμογών

 

Μονο ετσι γινετε?δεν γινετε να περασω το jar στην καρτα μνημης κ μετα να το κανω install απο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Μονο ετσι γινετε?δεν γινετε να περασω το jar στην καρτα μνημης κ μετα να το κανω install απο το κινητο?

 

Νο. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και σε άσπρο.Πιο όμορφο απο το μαυροασιμή.

 

Εδω ομορφο φαινεται αλλα στις live-photos δεν ηταν τοσο ωραιο ...

Και σε κοκκινο υπηρχε ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σε σας εχει λυθει το προβλημα με το bluetooth ακουστικο παντως σε μενα παραμενει.. Οταν εβαλα την 5.5 εκδοση μου φανηκε πως το προβλημα λυθηκε αλλα τωρα τελευταια παλι μου παραπονιουνται για διακοπες.. Ενας φιλος μου που εχει γνησιο ακουστικο της nokia εχει το ιδιο προβλημα. Τελικα υπαρχει καποιο ακουστικο που να συνεργαζεται αρμονικα με τη συσκευη? Μαλλον οχι.. Τοσους μηνες περιμενουμε να διορθωθει αλλα τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα, θέλω να ρωτήσω αν και κάποιος άλλος έχει πρόβλημα με το πολυπλήκτρο που υπάρχει στο κέντρο ή απλώς έτυχε σε μένα ελαττωματικό κομμάτι.

 

Εχω το τηλέφωνο μόλις μία βδομάδα και όταν πατάω το συγκεκριμένο πλήκτρο να πάει κάτω κολάει και πηγαίνει συνέχεια προς τα κάτω. Σταματάει μόνο αν πατήσω να πάει πάνω. Εχει κανείς παρατηρήσει ανάλογη συμπεριφορά ;

 

Κι εμένα μου το έκανε, αλλά έβαλα το νύχι μοθ ανάμεσα στο κουμπί και στο τηλέφωνο, ακούστηκε ένα κλακ και έφτιαξε. Αυτό συμβαίνει λόγω βιαστικού φιξαρίσματος του καλύμματος. Απλά δεν έχει μπει καλά το κουμπί, δεν είναι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σε σας εχει λυθει το προβλημα με το bluetooth ακουστικο παντως σε μενα παραμενει.. Οταν εβαλα την 5.5 εκδοση μου φανηκε πως το προβλημα λυθηκε αλλα τωρα τελευταια παλι μου παραπονιουνται για διακοπες.. Ενας φιλος μου που εχει γνησιο ακουστικο της nokia εχει το ιδιο προβλημα. Τελικα υπαρχει καποιο ακουστικο που να συνεργαζεται αρμονικα με τη συσκευη? Μαλλον οχι.. Τοσους μηνες περιμενουμε να διορθωθει αλλα τιποτα..

 

Ξέρω τι εννοείς. Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, αλλά αγόρασα το φθηνό bluetooth από κατάστημα της Wind, εκείνο που έχει 19 ευρώ, άγνωστης μάρκας και δουλεύει τζάμι. Α, επίσης και όλα τα Samsung bluetooth είναι συμβατά με το τηλέφωνο. Δοκίμασε και θα με θυμηθείς!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να μηδενίσω τον χρονο των κλήσεων, αλλά μου ζητάει κωδικό ασφαλείας. Ξέρετε ποιος είναι αυτός?
"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι εννοείς. Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, αλλά αγόρασα το φθηνό bluetooth από κατάστημα της Wind, εκείνο που έχει 19 ευρώ, άγνωστης μάρκας και δουλεύει τζάμι. Α, επίσης και όλα τα Samsung bluetooth είναι συμβατά με το τηλέφωνο. Δοκίμασε και θα με θυμηθείς!

 

Και εγω συμφωνω. Με ενα jabra δεν εχω παρατηρησει προβλημα! Δεν το εχω λιωσει κιολας, αλλα και προχτες που συζηταγα επι μιση ωρα δεν ειχα κανενα προβλημα σε ολη τη διαρκεια της κλησης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να μηδενίσω τον χρονο των κλήσεων, αλλά μου ζητάει κωδικό ασφαλείας. Ξέρετε ποιος είναι αυτός?

 

Αν δεν τον εχεις αλλαξει ,12345

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι εννοείς. Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, αλλά αγόρασα το φθηνό bluetooth από κατάστημα της Wind, εκείνο που έχει 19 ευρώ, άγνωστης μάρκας και δουλεύει τζάμι. Α, επίσης και όλα τα Samsung bluetooth είναι συμβατά με το τηλέφωνο. Δοκίμασε και θα με θυμηθείς!

 

Φιλε ειναι αυτο που εχει εδω... ? http://www.wind.com.gr/ConDows/00001393_bluetooth_20071109.pdf

 

το εχεις δοκιμασει οταν εισαι κινουμενος. (ειτε σε αυτοκιντο,μηχανη,περπατημα κτλ.) το προβλημα εμφανιζεται οταν εισαι σε κινηση. οταν εισαι στασιμος σε καποιο σημειο συνηθως ολα πανε καλα.

Εγω χρησιμοποιω ενα itech bluetooth 1,2. To 6300 υποστηριζει πρωτοκολλο 2.0.. Μηπως υπαρχει προβλημα λογω ασυμβατοτητας?

Αυτο με τα 19 ευρω ειναι 2.0. Μηπως χτυπαει οταν σε καλουν ή μονο ακους τον ηχο απο το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το έκανε, αλλά έβαλα το νύχι μοθ ανάμεσα στο κουμπί και στο τηλέφωνο, ακούστηκε ένα κλακ και έφτιαξε. Αυτό συμβαίνει λόγω βιαστικού φιξαρίσματος του καλύμματος. Απλά δεν έχει μπει καλά το κουμπί, δεν είναι τίποτα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μιά και είχα το τηλεφωνάκι μόλις 1 βδομάδα και δεν το ξέρω ανησύχησα μήπως είναι κάτι σοβαρό και το χάσω στο service για κάνα δύο μήνες. Ετσι στην αρχή το πήγα στο πλαίσιο αλλά καθώς είχαν περάσει 8 εργάσιμες δεν μπορούσε να γίνει αντικατάσταση. (για 1 μέρα)

 

Στο Nokia Center στον Πειραιά εξυπηρετήθηκα αμέσως, ο τεχνικός εκεί το έφτιαξε σε χρόνο dt και τους ευχαριστώ δημόσια, για να λέμε και τα καλά πράγματα με το όνομα τους.

 

Χθες μου ήρθε από το ebay και η καρτούλα για dual sim (http://cgi.ebay.co.uk/Twin-Dual-Sim-Card-Adaptor-16th-Gen-no-need-to-cut-UK_W0QQitemZ310004486771QQihZ021QQcategoryZ68031QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem)

Δεν ήξερα αν θα δουλέψει με το 6300 & 3G κάρτα και το ρισκάρισα αλλά τελικά η καρτούλα δουλεύει με το κινητό μας. Για όποιον θα ήθελε να δοκιμάσει κάτι παρόμοιο μπορεί συμβουλευτεί και το αντίστοιχο θέμα (sim cloning).

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γνώμη θα ήθελα.

Επειδή θα πάρω το κινητό σε λίγες μέρες με επιδότηση, θέλω επίσης να πάρω κι ένα bluetooth ακουστικό της nokia. Κοιταξα στο πλαίσιο, και μου άρεσε πολυ το BH-801 Black (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978020&product=927376)

Ωστόσο, επειδή είναι και ακριβό, θα δουλεύει καλά με το κινητό ή θα κάνει διακοπές όπως έχω διαβάσει απο αλλους χρήστες? Αν είναι να έχει προβλήματα πείτε μου να μη το πάρω καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Τπ παρήγγειλα σε κόκκινο για να δούμε.........

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με το bh 801 σε αλλα νοκια κανει παρασιτα εχει θορυβο κλπ για μενα κορυφη ειναι το bh 600 που ακους καμπανα και δεν σε καταλάβαινουν οτι εισαι απο bluetooth.δηλαδη αν εχει βελτιωθει το προβλημα στο 6300 παρε αυτο
Link to comment
Share on other sites

Τπ παρήγγειλα σε κόκκινο για να δούμε.........

Ωραίο το κοκινάκι, αλλα μου κάνει εντύπωση που πατώντας την δίεση δεν ενεργοποιείται το προφίλ αθόρυβο, καθώς επίσης στην εσωματωμένη κάρτα μνήμης (128) που διαθέτει δεν εμπεριέχει κάποια θέματα.

Αυτά πρός το παρόν

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...