Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6290


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει και το e-shop με 2 ευρώ λιγότερα στα 328 ευρώ. Ο Γερμανός δεν το έχει ακόμα από ότι είδα. Αντε σιγά σιγά την κάνει την εμφάνισή του!:lol:

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000325

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχει. Του βάζεις όμως χρονόμετρο, αντίστροφη και ότι άλλο θέλεις με εφαρμογές όπως το world clock.

Αυτή η λειτουργία υπάρχει ήδη.

Αυτή η λειτουργία προστέθηκε στο feature pack 1

Αυτό θα το κρίνεις μόνο σου όταν πιάσεις το κινητό στα χέρα σου

Φοράει την ίδια μπαταρία με το Ν95. Όμως το 6290 έχει σαφώς λιγότερες ενεργειακές απαιτήσεις και πιστεύω οτι με κανονική χρήση θα σε βγάζει 2 μέρες.

Κατά την άποψή μου το series 60 είναι το πιο εύχρηστο inteface που υπάρχει αυτή την στιγμή στην αγορά. Αξίζει να σημειωθεί οτι τα series 60 3rd edtion feature pack 1 έχουν κατά πολύ αυξημένη ταχύτητα πλοήγησης.

Έχει 3D effects για τους ήχουν κλήσεις. Αυτό πιστεύω θα σε καλύπτει. Του βάζεις όμως ότιι ήχους επιθυμείς. Αναγνωρίζει σχεδόν όλα τα φορμά ήχου. Οι πρώτες εντυπώσεις λένε οτι τα 2 στερεοφωνικά του ηχεία αποδίδουν πάρα πολύ καλά.

 

Ευχαριστώ πολύ για όλες τις λεπτομερείς απαντήσεις, άντε να το πάρουμε και στα χέρια μας πριν μας φύγει η κάψα και κυρίως πριν βγει τίποτε καινούργιο που μπορεί να μας τραβήξει την προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο το forum.

 

Επειδή ήρθε η ώρα να κάνω χρήση του δικαιώματος για επιδότηση από τη Voda ξέρει κανείς αν σκοπεύουν να το καταστρέψουν με το φοβερό Live!?:cry: Στο site της Voda δεν αναφέρει κάτι για το συγκεκριμένο κινητό.

 

 

Ευχαριστώ και καλό Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

Καταλήγοντας μετά από ψάξιμο 5 μηνών κι ενώ είχα αρχίσει από το 6290 μετά έκλινα προς το Ν76, κατόπιν για κάποιους λόγους στο Ε65 αλλά τελικά έκανα τον κύκλο μου και κατέληξα στο 6290 και πάλι κι ελπίζω να το πάρω το συντομότερο με την επιδότηση που έχω εδώ και 4 μήνες.

Γι αυτά όλα παιδιά όποιος έχει πληροφόρηση για το πόσο, που και πότε έρχεται ας μας το γράψει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν ξερω εαν ειναι αμεσα παραδοτεα...αλλα αξιζει να το ψαξει κανεις εαν βιαζεται!

 

Απο τον "gjimmys": http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=932205 (330 €)

Απο την "marion": http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000325 (328 €)

Και απο εμενα:

1)http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=6206&ref=pathfinder (340 €)

2)http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=143520 (340 €)

3)http://www.targetsales.gr/mobiles_details.aspx?PiD=690 (318 €)

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήρθε η ώρα να κάνω χρήση του δικαιώματος για επιδότηση από τη Voda ξέρει κανείς αν σκοπεύουν να το καταστρέψουν με το φοβερό Live!?:cry: Στο site της Voda δεν αναφέρει κάτι για το συγκεκριμένο κινητό.

Eπειδή είναι series 60, μπορείς να αφαιρέσεις το live μενού εξολοκλήρου. Το μόνο που μπορεί να σε απασχολήσει είναι το λογότυπο της vodafone στην πρόσοψη της συσκευής.

 

Συνήθως αργεί κανένα μήνα απο την στιγμή που κάνει την εμφάνισή της η συσκευή στην Ελληνική αγορά, να το φέρει η vodafone, αν και με το Ε65 έκανε την έκπληξη και το είχε διαθέσιμο ακόμα και πριν την ίδια την alpha copy. Για το 6290 δεν έχει γίνει κάποια σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Δεν είχα ξανά Series 60 και δεν είχα ασχοληθεί με αφαίρεση Live! (Σε Moto που είχα το κανόνισα μια χαρά :) ). Πάντως σε κατάστημα Vodafone που πήγα στην ολιγοήμερη παραμονή μου στο Ηράκλειο το είχαν κανονικά διαθέσιμο για δοκιμή (προφανώς και ετοιμοπαράδοτο για σύνδεση ή επιδότηση). Τιμή λιανικής αν δεν κάνω λάθος 335Ε ή κάτι τέτοιο.

 

Και κάποιος λογικά θα ρωτήσει "Καλά αφού το είδες τί ρωτάς αν είχε το Live!?" .Ήταν σβηστό :Ρ . Και το κλασικό σήμα της Voda αν υπήρχε στην πλάτη φαντάζομαι ήταν καλυμένο από το μαγνήτη που έχουν όταν τα δοκιμάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν ειναι αμεσα παραδοτεα...αλλα αξιζει να το ψαξει κανεις εαν βιαζεται!

 

Απο τον "gjimmys": http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=932205 (330 €)

Απο την "marion": http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000325 (328 €)

Και απο εμενα:

1)http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=6206&ref=pathfinder (340 €)

2)http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=143520 (340 €)

3)http://www.targetsales.gr/mobiles_details.aspx?PiD=690 (318 €)

 

Ευχαριστώ πολύ, χρόνια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για όλες τις λεπτομερείς απαντήσεις, άντε να το πάρουμε και στα χέρια μας πριν μας φύγει η κάψα και κυρίως πριν βγει τίποτε καινούργιο που μπορεί να μας τραβήξει την προσοχή.

 

αυτό το τελευταίο ξαναπέστο...:p διότι με την αρρώστεια που έχουμε με αυτά τα μικρά θαύματα της τεχνολογίας δεν μένουμε πιστοί σε ένα για πολύ καιρό!!

θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια σε όσους το έχουν ήδη στα χέρια τους: 1. έχει όντως εσωτερική μνήμη 50ΜΒ? 2. τι κάρτα μνήμης δίνεται με το πακέτο αγοράς?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτό το τελευταίο ξαναπέστο...:p διότι με την αρρώστεια που έχουμε με αυτά τα μικρά θαύματα της τεχνολογίας δεν μένουμε πιστοί σε ένα για πολύ καιρό!!

θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια σε όσους το έχουν ήδη στα χέρια τους: 1. έχει όντως εσωτερική μνήμη 50ΜΒ? 2. τι κάρτα μνήμης δίνεται με το πακέτο αγοράς?

Δεν το εχω στα χερια μου αλλα εχω ψαξει κι εγω το θεμα αυτο και ανακαλυψα οτι......

Οι σελιδες του "Πλαισιου" και του "targetsales.gr" αναφερουν ως περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης τα εξης:

* Κινητό τηλέφωνο Nokia 6290

* Μπαταρία Nokia BL-5F

* Φορτιστής μικρού μεγέθους Nokia AC-4

* Ακουστικό Nokia HS-47

* Οδηγίες χρήσης και σύντομο εγχειρίδιο

 

Καρτα μνημης... ΔΕΝ βλεπω, ενω σ' αλλα μοντελα Nokia την αναφερουν!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω στα χερια μου αλλα εχω ψαξει κι εγω το θεμα αυτο και ανακαλυψα οτι......

Οι σελιδες του "Πλαισιου" και του "targetsales.gr" αναφερουν ως περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης τα εξης:

* Κινητό τηλέφωνο Nokia 6290

* Μπαταρία Nokia BL-5F

* Φορτιστής μικρού μεγέθους Nokia AC-4

* Ακουστικό Nokia HS-47

* Οδηγίες χρήσης και σύντομο εγχειρίδιο

 

Καρτα μνημης... ΔΕΝ βλεπω, ενω σ' αλλα μοντελα Nokia την αναφερουν!

 

Δεν έχει. Και το Ε50 και Ε65 δεν έχουν. Υποτίθεται για μείωση τιμής. Όποιος θέλει αγοράζει μετά το μέγεθος που του κάνει. Άλλωστε κανείς δεν κράταγε την μικρή κάρτα που έδιναν στη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν περιέχεται κάρτα μνήμης στο πακέτο αγοράς δεν θα έπρεπε να αποτελέι πρόβλημα γι ακανέναν. Άλλωστε, με μόλιε 12ευρώ παίρνεις 512ΜΒ και με 22ευρώ 1GB. Μακάρι να μην μας έβαζαν καθόλου κάρτες και να μείωναν και άλλο την τιμή πώλησης της συσκευής. Εξάλλου οι κάρτες μνήμης της Noia, Ποτέ δεν φημιζόντουσαν για την υψηλή τους ταχύτητα. Πάντα προτιμούσα aftermarket κάρτες μνήμης για τις συσκευές μου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω στα χερια μου αλλα εχω ψαξει κι εγω το θεμα αυτο και ανακαλυψα οτι......

Οι σελιδες του "Πλαισιου" και του "targetsales.gr" αναφερουν ως περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης τα εξης:

* Κινητό τηλέφωνο Nokia 6290

* Μπαταρία Nokia BL-5F

* Φορτιστής μικρού μεγέθους Nokia AC-4

* Ακουστικό Nokia HS-47

* Οδηγίες χρήσης και σύντομο εγχειρίδιο

 

Καρτα μνημης... ΔΕΝ βλεπω, ενω σ' αλλα μοντελα Nokia την αναφερουν!

Στερεο ακουστικα δεν εχει;Εχει μονο το μονο handsfree;

Link to comment
Share on other sites

Στερεο ακουστικα δεν εχει;Εχει μονο το μονο handsfree;

 

Τα ακουστικά HS-47, τα οποία θα βρίσκονται στο πακέτο αγοράς του Nokia 6290, είναι στερεοφωνικά.

 

Η περιγραφή του προϊόντος από το site της Nokia:

 

"Nokia Stereo Headset HS-47

Make calls or listen to music with this handy stereo headset. The practical answer/end button makes it easy to manage calls and you can listen to tunes on the music player or from the FM radio of your compatible mobile device. You can also extend its compatibility with the Nokia AV Adapter AD-53 (included in the Nokia Stereo Headset HS-47 sales package)."

 

Παραθέτω και snapshot του προϊόντος.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά HS-47, τα οποία θα βρίσκονται στο πακέτο αγοράς του Nokia 6290, είναι στερεοφωνικά.

 

Η περιγραφή του προϊόντος από το site της Nokia:

 

"Nokia Stereo Headset HS-47

Make calls or listen to music with this handy stereo headset. The practical answer/end button makes it easy to manage calls and you can listen to tunes on the music player or from the FM radio of your compatible mobile device. You can also extend its compatibility with the Nokia AV Adapter AD-53 (included in the Nokia Stereo Headset HS-47 sales package)."

 

Παραθέτω και snapshot του προϊόντος.

 

Ναι φιλε μου το ειδα και ποιο πριν οποτε μαλλον αν το εχει το πλαισιο αυριο θα το παρω και θα σας πω εντυπωσεις:D

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν περιέχεται κάρτα μνήμης στο πακέτο αγοράς δεν θα έπρεπε να αποτελέι πρόβλημα γι ακανέναν. Άλλωστε, με μόλιε 12ευρώ παίρνεις 512ΜΒ και με 22ευρώ 1GB. Μακάρι να μην μας έβαζαν καθόλου κάρτες και να μείωναν και άλλο την τιμή πώλησης της συσκευής. Εξάλλου οι κάρτες μνήμης της Noia, Ποτέ δεν φημιζόντουσαν για την υψηλή τους ταχύτητα. Πάντα προτιμούσα aftermarket κάρτες μνήμης για τις συσκευές μου.

 

και ποια μάρκα προτείνετε για αυτή την συσκευή? ποια είναι η ταχύτερη και που την πουλάνε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ποια μάρκα προτείνετε για αυτή την συσκευή? ποια είναι η ταχύτερη και που την πουλάνε?

 

Διαλεγεις και παιρνεις;)

 

http://www.katerelos.gr/index.php?cPath=42_210

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι?Ο ηχος κλησης χτυπαει κατευθειαν στην μεγιστη ενταση ή αρχιζει πρωτα λιγο πιο χαμηλα και αποτομα αυξανεται?Δεν εννοω την αυξανομενη ενταση που εχουν σαν επιλογη να βαλεις....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να σας ρωτήσω και γω με τη σειρά μου κάτι. Γνωρίζει κανείς αν ειναι δυνατη η αναπαραγωγή των video σε fullscreen ή είναι κάτι που γίνεται μονο σε κινητα που δεν ειναι clamshel?
Link to comment
Share on other sites

Διαλεγεις και παιρνεις;)

 

http://www.katerelos.gr/index.php?cPath=42_210

 

Η "SanDisk 2GB MicroSD Ultra II" ειναι συμβατη;

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Και με το παραπανω. Παντως, η διαφορα στην ταχυτητα δε φαινεται στο κινητο.

 

Θα συμφωνησω με τον φιλο haki;)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Επιτέλους το κινητό έκανε την εμφάνισή του (Πλαίσιο κλπ). Ελπίζω αυτό να μην είναι για λίγα τεμάχια, και μετά να μας πούν σε 1 μήνα, όπως κάνουν συνήθως...

Από αύριο που ανοίγουν τα μαγαζιά, ορμάμε να ρωτήσουμε! Πάντως η τιμή του μου φαίνεται πολύ λογική. Εγώ το αποφάσισα, αυτό θα πάρω! Να δούμε πόσο θα μας το αφήσει και η Vodafone με επιδότηση...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχουν μπορουν να αναφερουν εαν συγχρονιζει και τις "Σημειωσεις" απο το Outlook;;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρατήρησα ότι για cosmote 120 μετρητά, το πλαισιο το δίνει 198 ευρώ και το e-shop 234!!! έχει διαφορά πάντως....γιατι???.:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ti egine telika paidia? Rwthse kanenas an to exoun amesa dia8esimo? To phre kaneis?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα παιδια:D:D:D η συσκευη αν και φενετε λιγο πλαστικο ειναι πολυ γερη η κατασκευη του μεγαλη οθονη πανεμορφο ειναι ειναι λιγο μεγαλουτσικο εχει μεγαλα πλήκτρα σχετικα...παιζει πολυ καλα και δυνατα mp3 και για τον φιλο asmodeus χτυπαει κατευθειαν στην μεγιστη δυναμη απο καμερα μετρια αναλυση βιντεο 240χ320,επισης εχει μεσα usb για τον υπολογιστη:) ως τωρα μου φενετε πολυ καλο και ειναι και αρκετα γρηγορο αυτα απο μενα οποιος θελει να ρωτησει κατι ας μου πει:)
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...