Jump to content

XDA Flame


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα δεν μου φαίνεται παράξενο γιατί ο καθένας έχει τις δικές του ιδιεταιρότητες. Δες μια αυτό hχχp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=243884

Μήπως σου κάνει;

 

Αυτό το είχα δοκιμάσει ήδη, είναι αυτό με το Cyberon που σου είχα πει, αλλά δυστυχώς δεν δέχεται εντολές από το bluetooth με το πάτημα του κουμπιού του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αυτό το είχα δοκιμάσει ήδη, είναι αυτό με το Cyberon που σου είχα πει, αλλά δυστυχώς δεν δέχεται εντολές από το bluetooth με το πάτημα του κουμπιού του.

 

Είχα αντιμετωπίσει και εγώ παρόμοιο πρόβλημα και βρήκα τη λύση. Για ρίξτε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα παιδια ! εχει κανεις προβλημα στο flame με το on/off μερικες φορες οταν εχω καποια ωρα να το ανοιξω και παταω on δεν μου ανοιγει ! ασε που το κουμπι δεν βολευει καθολου τοσο χωμενο που ειναι μεσα !
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα παιδια ! εχει κανεις προβλημα στο flame με το on/off μερικες φορες οταν εχω καποια ωρα να το ανοιξω και παταω on δεν μου ανοιγει ! ασε που το κουμπι δεν βολευει καθολου τοσο χωμενο που ειναι μεσα !

 

Προς το παρόν δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Μόνο όταν το κλέισω και αμέσως επιχειρήσω να το ανοίξω πάλι συμβαίνει καμιά φορά. Πάντως τέτοια συμπτώματα είχα περιστασιακά σε διάφορα ppc και νομίζω ότι φταίνε 3rd party εφαρμογές που δημιουργούν τέτοια φαινόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα και στις χαμένες κλήσεις δείχνει και όνομα - αν το έχεις στον κατάλογό σου φυσικά...

 

Πιστεύω πως σε κάλυψα...

Ναι και σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αυτά φαντάζομαι χωρίς εγκατάσταση άλλης εφαρμογής.

Καλή πρωτοχρονιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κωδικό προστασίας? αν ναι αυτό πρέπει να φταίει.

Σε λίγο καιρό ίσως είμαι και γω κάτοχος...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω για την αγορά του είναι το επερχόμενο flame2, στο επίσημο site γράφει coming soon. Αν μπορούσαμε να του κάνουμε upgrade σε wm6, επίσημη rom, τότε δεν θα είχα κανένα ενδοιασμό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω για την αγορά του είναι το επερχόμενο flame2, στο επίσημο site γράφει coming soon. Αν μπορούσαμε να του κάνουμε upgrade σε wm6, επίσημη rom, τότε δεν θα είχα κανένα ενδοιασμό.

 

Εδώ και μήνες το γράφει πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Το λύσαμε το θέμα με το Ελληνικό smart dial !!!

Κοντεύει να γίνει super το εργαλείο. Κάτι διάβασα και για αναβάθμιση rom WM5 ή 6 σε κάνα μήνα σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου... Δεν είναι σίγουρο αν θα παραμείνει στα χέρια μου το εργαλείο βέβαια αλλά αν το δώσω θα το δώσω με μαύρη καρδιά διότι είναι super εργαλείο.

Ειδικά τώρα με Ελληνικό smart dial. Οπότε απομένει να δέχεται και τις εντολές από το bluetooth και τελειώσαμε :).

Μπορεί με την αναβάθμιση βέβαια να μας την δώσουν έτοιμη τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αφού σε καλύπτει γιατί να το δώσεις; Με το Ελληνικό smart dial τι ακριβώς έκανες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που πίστευα, αποδείχθηκε στην πράξη. Στην εκτύπωση των φωτογραφιών, οι εικόνες από το Flame είναι καλύτερες σε σχέση με το Tytn! Όταν τις βλέπεις στην οθόνη αυτές που έχω τραβήξει με το Tytn φαίνονται πιο γυαλιστερές, αλλά στις εκτύπωση αυτό βγαίνει και σαν ψηφιακός θόρυβος μερικές φορές. Αυτές του Flame εκτυπώνονται καλύτερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αφού σε καλύπτει γιατί να το δώσεις; Με το Ελληνικό smart dial τι ακριβώς έκανες;

 

Έβαλα το Ezdial. Υπήρχε ένα θέμα με το VGA skin όπου κατάφερα και το έλυσα και δουλεύει περίφημα.

Η κλήση μέσω bluetooth με βασάνιζε και γι' αυτό θα το δώσω μάλλον.

 

Εκτός κι αν με προλάβει κάποιο rom update που σίγουρα κάτι θα κάνουν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Είχα αντιμετωπίσει και εγώ παρόμοιο πρόβλημα και βρήκα τη λύση. Για ρίξτε μια ματιά εδώ.

 

Δυστυχώς κάθε προσπάθεια απέτυχε...

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, μιας και δεν υπάρχουν και πολλοί χρήστες αυτού του εργαλείου στην Ελλάδα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

είναι;

 

δηλ. σαν πόσοι;

 

Εγώ μέτρησα... 4!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... Anyway, ελπίζω η επόμενη επιλογή σου να σε καλύψει περισσότερο. Αν επιτρέπεται, πόσο το έδωσες;

 

Tnx...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Από λήψη σήματος πως πάει; Αν το συγκρίνουμε με ένα π.χ. ΝΟΚΙΑ τι συμπέρασμα θα βγάζαμε;

Αν πάθει κάτι, από service τι γίνεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από λήψη σήματος πως πάει; Αν το συγκρίνουμε με ένα π.χ. ΝΟΚΙΑ τι συμπέρασμα θα βγάζαμε;

Το σήμα του είναι μια χαρά.

Αν πάθει κάτι, από service τι γίνεται;

Πονεμένη ιστορία... το στέλνεις εξωτερικό. :(

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Dear Elias,

 

Thank you for contacting MWG Asia Technical Support.

 

WMG has a policy of testing new software and applications thoroughly to ensure that potential faults and issues are mitigated so that the customer experience and enjoyment of the new device is not affected. As a result, we are conducting rigorous tests on Windows Mobile 6 with the unique MWG applications and other software intended for the Xda Flame. Customers can expect to an announcement on the availability of Windows Mobile 6 upgrades for the Xda Flame in the near future.

 

We hope the information provided above is useful.

 

Do inform us if you require any further assistance in the near future.

 

Thank You

 

Warmest Regards,

Ricky Goh

SACODE: RGoh#

MWG Technical Support (Email)

Asia Pacific Region

For full listing of retail outlets and information on the latest products, please visit http://www.seeo2.com or http://www.mwg.com

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστός φίλε...

 

Τώρα άντε να δούμε πόσο κοντά είναι το "near future"...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Από πληροφορίες που έχω, θα δοθεί wm6 upgrade σε περίπου ένα μήνα.

Αν αφαιρέσει κανείς το μέγεθος, το οποίο διαμορφώνεται έτσι λόγω της οθόνης των 3,6'', εγώ προσωπικά θα το πάρω λόγω της οθόνης αυτής, το μηχανηματάκι είναι στη κατηγορία του κορυφή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι μια κατηγορία μόνο του...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...