Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Για οποιον ενδιαφερεται να σταματησει το καπνισμα αλλα δεν εχει παρει την αποφαση να το κοψει υπαρχει η λυση του ηλεκτρονικου τσιγαρου.Εχω να βαλω τσιγαρο στο στομα μου 2,5 μηνες τωρα και πραγματικα δεν μου λειπει καθολου!Ατμιζω παντου σε οποιον χωρο θελω χωρις να ενοχλω κανεναν!Ηδη εχω αρχισει να συμπεριφερομαι σαν μη καπνιστης και νιωθω υπεροχα!Για περισσοτερες λεπτομερειες ψαξτε στο Google "ηλεκτρονικο τσιγαρο".

Η αληθεια ειναι πως στην αρχη με ψιλοδουλευανε ολοι,αλλα μολις ειδανε οτι κανει δουλεια σε μενα και τι λεφτα γλυτωνω,χωρις να ενοχλω κανεναν με ρωταγανε που το πηρα και τετοια.Μεχρι στιγμης 8 ατομα το δοκιμασαν και μεινανε εκει (επρεπε να κανω τον αντιπροσωπο και να πουλαω τετοια μου φαινεται.. :lol: )χωρις να χρειαστει να πω κουβεντα!

Με το ηλεκτρονικο τσιγαρο μπορεις να διαλεξεις αναμεσα σε πολλες γευσεις(εγω κανο μηλο τωρα) και επιπεδα νικοτινης(απο τις 40-50 βλαβερες ουσιες που εχει ενα κανονικο τσιγαρο εχει μονο αυτη την βλαβερη ουσια και αυτο για να μη μπορεσει ο καπνιστης να αναζητησει κανονικο τσιγαρο).

Τελος παντων αυτα.Απλα ριχτε του μια ματια,μπορει και να σας αρεσει.Επειδη υπαρχουν αρκετα ηλεκτρονικα τσιγαρα δεν θα πω μαρκα(Για ευνοητους λογους) αλλα εγω κανω τυπο Ego-T.

 

Τισ "ουσιες" που ατμίζεις τις εψαξες καθολου? Για ψαξτο λιγο παραπάνω. Οπως και την πιστοποιηση CE και ROHS. Διαβασε σε τι προιοντα αφορουν. Ειδικα το CE εχει εξεφτελιστει τοσο πολύ που λανσαρεται χρονια τωρα σε καθε κινεζικη πα.....ριά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας!

 

Εδω και δυο χρονια εγραψα εδω γιατι εψαχνα ελληνικα τσιγαρα, να μου σταλουν απ' την Ελλαδα στην Ιταλια, οπου μενω, και ο φιλος Petr μού εδωσε αριστες διευθυνσεις. Πραγματι εως τωρα αγορασα απ' την ιστοσελιδα που μου εδειξε ο Petr τα Καρελια χωρις φιλτρο και ολα ηταν ενταξει. αλλα εδω και καποιες μερες, οταν το προσωπο που μου τα εστελνε απ' τη Θεσσαλονικη ειχε να μου στειλει τις κουτες που του ειχα ζητησει, μου εγραψε ενα mail με κακιστα νεα, δηλαδη οτι απ' την Ελλαδα τα τσιγαρα δεν μπορουν πια να σταλουν, ουτε μια κουτα ουτε ενα πακετο. Λοιπον σκεφτομουν οτι ισως μπορω να ψαξω τα τουρκικα τσιγαρα, που μου ειπαν οτι μοιαζουν στα ελληνικα και ισως απ' τη Τουρκια τα τσιγαρα μπορουν ακομα να σταλουν. Εσεις μπορειτε να μου πειτε όπου μπορω να βρω καποια ιστοσελιδα απ' την οποια να τ' αγορασω;

 

Σας ευχαριστω για την προσοχη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις πιπα ?? η κοινως τ σ ι μπουκι??Μου χαρησε ενα ενας φιλος μου και αγορασα καπνο απο το περιπτερο (10 ευρω) αλλα εχω προβλημα γιατι συνεχεια σβηνει ο καπνος. Ειδα κατι βιντεακια στο youtube που λενε οτι πρεπει να βαζεις τον καπνο σε 3 στρωσεις πατωντας την μια στρωση πιο πολυ απο την αλλη αλλα αφου την αναψω και κανω την πρωτη τζουρα (μιλαμε πολυ ωραιος ο καπνος!!) οταν παω να τραβηζω δευτερη τζουρα εχει σβησει και ξανα παλι απο την αρχη. Εχω την εντυπωση πως πιο πολυ το αεριο του αναπτηρα καπνισα παρα τον καπνο. Εχεις κανενας εμπειρος λυση στο προβλημα???

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

^κι εμένα μου έσβηνε και οι γνώστες μου λέγανε οτι δεν τον πατάω σωστά. Ποτέ δεν το κατάφερα να τον πατήσω σωστά -αλλά οχι και μια τζούρα και να σβήνει οπως λεσ εσύ. Επίσης, πάει 3 έξω μία μέσα, δηλαδή τραβας μερικες τζουρες χωρις να κατεβάζεις τον καπνο για να ανάψει καλά κ μετά εισπνέεις κανονικά. Παντως, και στους γνώστες σβήνει άμα το αφήσουν πολλή ώρα.

Συνεχισε τις προσπάθειες! ;-)

Link to comment
Share on other sites

^κι εμένα μου έσβηνε και οι γνώστες μου λέγανε οτι δεν τον πατάω σωστά. Ποτέ δεν το κατάφερα να τον πατήσω σωστά -αλλά οχι και μια τζούρα και να σβήνει οπως λεσ εσύ. Επίσης, πάει 3 έξω μία μέσα, δηλαδή τραβας μερικες τζουρες χωρις να κατεβάζεις τον καπνο για να ανάψει καλά κ μετά εισπνέεις κανονικά. Παντως, και στους γνώστες σβήνει άμα το αφήσουν πολλή ώρα.

Συνεχισε τις προσπάθειες! ;-)

 

Eνταξει δεν ειπαμε να τον αφησουμε 2-3 λεπτα τον καπνο χωρις ρουφηξια ,αλλα μου εκανε εντυπωση οτι θελει μαλλον πολυ μαστορια για να γινει σωστα. Εσυ φιλε μου τα παρατησες??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις πιπα ?? η κοινως τ σ ι μπουκι??Μου χαρησε ενα ενας φιλος μου και αγορασα καπνο απο το περιπτερο (10 ευρω) αλλα εχω προβλημα γιατι συνεχεια σβηνει ο καπνος. Ειδα κατι βιντεακια στο youtube που λενε οτι πρεπει να βαζεις τον καπνο σε 3 στρωσεις πατωντας την μια στρωση πιο πολυ απο την αλλη αλλα αφου την αναψω και κανω την πρωτη τζουρα (μιλαμε πολυ ωραιος ο καπνος!!) οταν παω να τραβηζω δευτερη τζουρα εχει σβησει και ξανα παλι απο την αρχη. Εχω την εντυπωση πως πιο πολυ το αεριο του αναπτηρα καπνισα παρα τον καπνο. Εχεις κανενας εμπειρος λυση στο προβλημα???

πανε στα φορουμ των Ελληνων καπνιστων πιπας*,θα παρεις απαντησεις για ολες τις αποροιες σου.

*Υπαρχουν τουλαχιστον 3

Link to comment
Share on other sites

πανε στα φορουμ των Ελληνων καπνιστων πιπας*,θα παρεις απαντησεις για ολες τις αποροιες σου.

*Υπαρχουν τουλαχιστον 3

 

Ωραιος ο φιλος.Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Τισ "ουσιες" που ατμίζεις τις εψαξες καθολου? Για ψαξτο λιγο παραπάνω. Οπως και την πιστοποιηση CE και ROHS. Διαβασε σε τι προιοντα αφορουν. Ειδικα το CE εχει εξεφτελιστει τοσο πολύ που λανσαρεται χρονια τωρα σε καθε κινεζικη πα.....ριά.

 

Επειδη το εχω ψαξει αρκετα μπορεις να μου δωσεις links;Δεν ειπα οτι ειναι υγιεινο...Μεχρι στιγμης μονο η νικοτινη εχει αποδειχτει οτι κανει κακο στον οργανισμο,κατι που το εχει και το τσιγαρο.Εσυ ξερεις τι καπνιζεις;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω ψαξει αρκετα μπορεις να μου δωσεις links;Δεν ειπα οτι ειναι υγιεινο...Μεχρι στιγμης μονο η νικοτινη εχει αποδειχτει οτι κανει κακο στον οργανισμο,κατι που το εχει και το τσιγαρο.Εσυ ξερεις τι καπνιζεις;

 

Ενώ το βενζόλιο, όχι ????? Υπάρχουν πάνω από 400 ουσίες στον καπνό που επηρεάζουν είτε αρνητικά είτε θετικά, έστω και περιστασιακά την υγεία μας .... Αλλά ας μην το αναλύσουμε, εδώ είναι για το κάπνισμα, όχι για τους αντικαπνιστές .....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το βενζόλιο, όχι ????? Υπάρχουν πάνω από 400 ουσίες στον καπνό που επηρεάζουν είτε αρνητικά είτε θετικά, έστω και περιστασιακά την υγεία μας .... Αλλά ας μην το αναλύσουμε, εδώ είναι για το κάπνισμα, όχι για τους αντικαπνιστές .....

 

Βενζολιο στο ηλεκτρονικο τσιγαρο;Που το διαβασες αυτο;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Βενζολιο στο ηλεκτρονικο τσιγαρο;Που το διαβασες αυτο;

 

Α για ηλεκτρονικό μιλούσες ???? Sorry, my bad :O

 

Νόμιζα μιλάγαμε για το κάπνισμα :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα δεκαρακια δεν υπαρχουν πλεον;

Τα πιο μικρα σε ογκο - οχι slim - τσιγαρα πια ειναι;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τα δεκαρακια δεν υπαρχουν πλεον;

Τα πιο μικρα σε ογκο - οχι slim - τσιγαρα πια ειναι;

 

τα δεκαρακια εχουν καταργηθει εδω και καποια χρονια (με αποφαση της ΕΕ αν δεν απατωμαι)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

΄Ενα ενδιαφέρον άρθρο : http://www.dailytech.gr/dailytech-news/2011/10/2/412110879913.html

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ενω τα Gauloises τα κοκκινα τα τιμω μια δυο φορες το χρονο...με τον καπνο μια φορα εκανα το λαθος.
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεος καπνος για στριφτο Marlboro! Σε νεα συσκευασια που φερνει εξωτερικα τα κλασσικα χρωματα της εταιριας και οχι εκεινα τα κακογουστα που ειχαν οι παλιες συσκευασιες! Τωρα απο γευση και ποιοτητα καπνου.....?? Δεν εχω ανοιξει ακομα να δοκιμασω....

Παρτε και μια φωτο, αριστερα η καινουριες συσκευασιες δεξια(μπλιαχ) οι παλιες!

http://img835.imageshack.us/img835/6135/img20111013121147.jpg

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε και ο καπνος δηλαδη και οχι μονο η συσκευασια; Γιατι ο προηγουμενος(κοκκινος) ηταν απλα απαραδεκτος.
Link to comment
Share on other sites

παρατήρησε κάποιος αλλαγή στον golden virginia πράσινο; προς το χειρότερο;

οι 4-5 τελευταίοι που πήρα, από διαφορετικά σημεία, δε μου έκατσαν καλά στη γεύση. σα "χαλασμενοι" ήταν:confused:

Link to comment
Share on other sites

το ηλεκτρονικό τσιγάρο τι λέει ρε παιδιά μήπως και κόψουμε τη νικοτινη (που ακομα γουστάρω:p). ξερετε που μπορω ν?α το βρώ για αγορα μεσω web?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά... κάνω καπνό καρέλια εδώ και πολύ καιρό και νιώθω ότι έφτασε πλέον η στιγμή να τον αλλάξω..... τι έχετε να μου προτείνετε σε παρόμοιο στυλ....? ο κάμελ τι λέει.....?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...