Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

ξερετε κανενα καταστημα στη σαλονικα που να πουλαει ανταλακτικα για το ηλ τσιγαρο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει ενα στην π.π γερμανουμετα την σβωλου ανεβαινοντας πριν φτασεις στο φαναρι για εγνατια στο δεξι σου χερι
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα στην π.π γερμανουμετα την σβωλου ανεβαινοντας πριν φτασεις στο φαναρι για εγνατια στο δεξι σου χερι

 

οκ μαν να σαι καλα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ξερετε κανενα καταστημα στη σαλονικα που να πουλαει ανταλακτικα για το ηλ τσιγαρο?

 

υπάρχει και ένα στον Εύοσμο. τώρα τελευταία άνοιξε, δε γνωρίζω τι ακριβώς πουλάει αλλά ασχολείται με ηλ τσιγάρο.

αν θες ινφο στειλε πμ να σε πω που βρισκεται

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτό που είναι στην Παύλου Μελά 6 είναι το ίδιο που είναι και στην Π. Π. Γερμανού που αναφέρθηκε παραπάνω. Χτες ήμουν στην Π. Π. Γερμανού για να πάρω σκέτα αρώματα να φτιάξω μόνος μου υγρά και δεν είχε ποικιλία οπότε μου είπε ότι το μεγάλο που έχει τα πάντα είναι του Ευόσμου.
Link to comment
Share on other sites

Μελέτη Εργαστήριου Περιβαλλοντικής Φυσιολογίας FAME LAB

 

Οι άμεσες επιδράσεις του ενεργητικού και παθητικού καπνίσματος Ηλεκτρονικού Τσιγάρου στο αναπνευστικό

 

Σας παρουσιάζουμε την 1η ελληνική κλινική έρευνα στην οποία, το FAME Lab, το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και το Κέντρο Έρευνας, Τεχνολογίας και Ανάπτυξης Θεσσαλίας συμπεριέλαβαν το ηλεκτρονικό τσιγάρο στο ερευνητικό πρόγραμμα «Πνοή» το οποίο αφορά σε καινοτόμες μελέτες σχετικά με τις άμεσες επιπτώσεις του καπνίσματος στην υγεία.

 

Τους τελευταίους μήνες, οι φορείς που συνεργάζονται στο πρόγραμμα «Πνοή» διεξήγαγαν μια μελέτη για τις άμεσες επιδράσεις του ενεργητικού και του παθητικού καπνίσματος ηλεκτρονικού τσιγάρου την υγεία του ανθρώπου. Για πρώτη φορά στον Κόσμο, οι επιδράσεις αυτές συγκρίθηκαν με εκείνες που προκαλεί το ενεργητικό και το παθητικό κάπνισμα του κοινού τσιγάρου. Οι υπεύθυνοι της επιστημονικής ομάδας ήταν ο Δρ. Ανδρέας Φλουρής, ο Αναπλ. Καθηγητής Αθανάσιος Τζιαμούρτας και ο Καθηγητής Γιάννης Κουτεντάκης.

 

Στη μελέτη συμμετείχαν 15 καπνιστές και 15 μη‐καπνιστές άνδρες και γυναίκες. Όσον αφορά το ενεργητικό κάπνισμα, μελετήθηκαν οι επιπτώσεις καπνίσματος δύο τσιγάρων σε σχέση με την αντίστοιχη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Σχετικά με το παθητικό κάπνισμα, μελετήθηκαν οι επιπτώσεις της έκθεσης για μια ώρα σε συνθήκες παθητικού καπνίσματος κοινού τσιγάρου και ηλεκτρονικού τσιγάρου.

 

Τα αποτελέσματα της μελέτης σχετικά με το ενεργητικό κάπνισμα έδειξαν ότι το κοινό τσιγάρο προκαλεί εμφανή απόφραξη των αεραγωγών. Αντίθετα, η χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου έδειξε μια μικρή αλλά στατιστικά και κλινικά ασήμαντη αποφρακτική τάση.

 

Σχετικά με το παθητικό κάπνισμα, βρέθηκε ότι ακόμη και μια ώρα έκθεσης σε παθητικό κάπνισμα κοινού τσιγάρου προκαλεί σοβαρές βλάβες στην λειτουργία της αναπνοής, αφού η πλειονότητα των δεικτών που εξετάστηκαν είχαν επηρεαστεί αρνητικά. Η έκθεση σε παθητικό κάπνισμα του ηλεκτρονικού τσιγάρου προκάλεσε εμφανείς αλλαγές σε δύο από τους 12 αναπνευστικούς δείκτες οι οποίοι μελετήθηκαν, υποδηλώνοντας έτσι μικρής έκτασης απόφραξη.

 

Δεδομένου ότι η μελέτη αυτή εστιάστηκε αποκλειστικά στις άμεσες συνέπειες του ενεργητικού και του παθητικού καπνίσματος ηλεκτρονικού τσιγάρου στην πνευμονική λειτουργία, είναι απαραίτητο να μελετηθούν εις βάθος πιθανές επιπτώσεις σε άλλα συστήματα του ανθρώπινου οργανισμού (π.χ., καρδιαγγειακό, ανοσοποιητικό, ενδοκρινικό) καθώς και οι συνέπειες μακροχρόνιας χρήσης αυτού του προϊόντος ή υψηλότερων συγκεντρώσεων νικοτίνης στο υγρό αναπλήρωσης.

 

Διαβάστε την μελέτη αναλυτικά (αρχείο pdf)

 

Πηγή: altersmoke.gr

 

Πέρα από αυτά, είμαι ανάμεσα στο eGo-T και στο Elips... κανένας που να έχει χρησιμοποιήσει και τα δυο να μου προτείνει; :rolleyes:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε αυτά τα δύο, eGo-T με χίλια. Κυρίως γιατί η μπαταρία του έχει σπείρωμα eGo και 510 οπότε μπορείς να κουμπώνεις και άλλους atomizers επάνω.

 

Όμως δε θα σου πρότεινα στην πράξη κανένα από τα δύο. Αν θες να σταματήσεις εντελώς το κανονικό πρέπει να πάρεις μία μεγαλύτερη μπαταρία με περισσότερα mAh, καλύτερα τύπου Mod (που να ανοίγει δηλαδή και να παίρνει μπαταρίες λιθίου) και αν είναι δυνατόν να έχει και ρυθμιζόμενη τάση. Εκεί θα μπορέσεις να κουμπώσεις οτιδήποτε atomizer με σπείρωμα 510 και θα ευχαριστηθείς αυτονομία και χτύπημα νικοτίνης. Ειδικά αν δοκιμάσεις άτμισμα στα 5v (στην περίπτωση ρυθμιζόμενης τάσης) δε θα ξαναβάλεις κανονικό τσιγάρο στο στόμα σου.

 

Φυσικά δεν είναι κάτι διακριτικό όπως τα έτοιμα αλλά κάνει πολύ καλύτερα τη δουλειά του.

 

Αν θες πληροφορίες, στείλε pm.

Link to comment
Share on other sites

Νεος καπνος για στριφτο Peter Stuyvesant!!

http://img806.imageshack.us/img806/855/img20120117111926.jpg

Δεν τον εχω δοκιμασει για να ξερω την γευση του απλα ενημερωνω..:)

 

Επισης για να μην σαν πιανουν λιγο κοροιδα με τις τιμες του ηλεκτρονικου ριξτε και ενα βλαφαρο εδω που εχει τα διασημα ego-t κτλ της joytech, που τα πουλανε εδω στην Ελλαδα 90-120 ευρω (βλεπε ovale)

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νεα πακετο απο lucky strike "click & roll" Το τσιγαρο αυτο μεσα στο φιλτρο εχει μια καψουλα που αν την πατησεις σου βγαζει γευση (μεντα) κατα το καπνισμα, αν οχι ειναι ενα κανονικο lucky strike..

 

http://img593.imageshack.us/img593/6104/img20120204103615.jpg

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Νεα πακετο απο lucky strike "click & roll" Το τσιγαρο αυτο μεσα στο φιλτρο εχει μια καψουλα που αν την πατησεις σου βγαζει γευση (μεντα) κατα το καπνισμα, αν οχι ειναι ενα κανονικο lucky strike..

 

http://img593.imageshack.us/img593/6104/img20120204103615.jpg

Τι περιεκτικοτητες,πισσας και νικοτινης, εχει? Ποσο κανει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νεα πακετο απο lucky strike "click & roll" Το τσιγαρο αυτο μεσα στο φιλτρο εχει μια καψουλα που αν την πατησεις σου βγαζει γευση (μεντα) κατα το καπνισμα, αν οχι ειναι ενα κανονικο lucky strike..

 

http://img593.imageshack.us/img593/6104/img20120204103615.jpg

 

Τα δοκιμασα πηρα ενα πακετο δεν ξετρελαθηκα αλλα χιλιες φορες απο τα στριφτα μεντας αλλα και σαν κανονικο τσιγαρο δεν μου προσφερε καμια ιδιετερη γευση-ευχαριστιση...

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Πήρε ο κολλητός μου το ηλ-τσιγάρο Ovale και το δοκίμασα κι εγώ (δεν είχα ξαναδοκιμάσει).

Το βρήκα ευχάριστο αλλά και περίεργο καθώς η γεύση του μου έδινε την αίσθηση ότι καπνίζω κάτι σαν το σιρόπι σοκολάτας ή καραμέλας που βάζουν πάνω από τις κρέπες ή τα παγωτά :lol:. Οι γεύσεις ήταν μαλμπορο με 9 νικοτίνη και μια άλλη χωρίς νικοτίνη, αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα διαφορά στη γεύση μεταξύ των δύο. :O Είμαι light καπνίστρια [για παράδειγμα τώρα με το κρύο, που δεν μου κάνει κέφι να βγω στο μπαλκόνι να καπνίσω -καθώς δεν καπνίζω μέσα στο σπίτι, γραφείο, αυτοκίνητο- καπνίζω μόνο μία φορά την εβδομάδα που βγαίνω για ποτό] και αν βρω αυτό το Ovale σε καλή τιμή (θα κοιτάξω τα λινκ που έχετε βάλει) δεν αποκλείεται να το πάρω για να απαλλαγώ από την βρόμα του καπνού (μπλιάχ)! Η αίσθηση μου θυμίζει ναργιλέ -του οποίου το κάπνισμα βρίσκω πιο ευχάριστο από το τσιγάρο. Το μόνο κακό που βρήκα αυτές τις φορές που το δοκίμασα είναι ότι αυτή η αίσθηση της γλυκερής γεύσης μου είχε μείνει στη μύτη για πολλές ώρες μετά και μου ήταν δυσάρεστη. Επίσης, στο μπαρ οι υπόλοιποι κάπνιζαν κανονικά τσιγάρα και πάλι έπρεπε να λουστώ όταν γύρισα σπίτι... Τέλος, ο κολλητός μου, που πριν κάπνιζε ένα 25άρι πακέτο την ημέρα, τώρα με το ηλ-τσιγάρο (τις 2-3 τελευταίες εβδομάδες δηλαδή) το έχει σχεδόν συνέχεια στα χείλια του και... το σκίζει, ατμίζει ακατάπαυστα σαν δράκος του παραμυθιού και γουστάρει! :rolleyes: Μου είπε ότι με τον πρωινό καφέ το καπνίζει για 25' σερί με ελάχιστα διαλείμματα όταν του βγάλει κόκκινο και σβήσει το ηλ-τσιγάρο από μόνο του. Νομίζω ότι η αίσθηση ότι δεν είναι πολύ βλαβερό τον ωθεί να κάνει αυτό που θα έκανε και με το τσιγάρο καπνού αν δεν φοβόταν τις συνέπειες: καπνίζει ασταμάτητα. Καλό είναι αυτό ή κακό; :worry: Πάντως επειδή του είναι καινούργιο "παιχνιδάκι" περιμένω να δω τι θα κάνει σε μερικούς μήνες (γιατί κατά καιρούς πχ το είχε ρίξει στο στριφτό αλλά δεν του φτούρησε και ξαναγύρισε στα "έτοιμα"). Για να δούμε...

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει τόσες πολλές παραμέτρους που σε καμία περίπτωση δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα δοκιμάζοντας ένα μόνο μοντέλο ή μία μόνο γεύση ή γενικότερα ένα μόνο setup. Υπάρχουν ένα σωρό παράγοντες όπως:

-Είδος ατμοποιητή

-Μέγεθος αντίστασης ατμοποιητή

-Τάση μπαταρίας

-Ισχύς ατμίσματος (αυτό ορίζεται από τη σχέση των προηγούμενων)

-Σχέση γλυκερίνης/προπυλενογλυκόλης

-Περιεκτικότητα νικοτίνης

-Άρωμα (ή αλλιώς γεύση)

 

Πχ άλλη αίσθηση δίνει ένας χειροποίητος ατμοποιητής με μια χειροποίητη μπαταρία στα 5 βολτ και υγρό με άρωμα Cuban ή Dark Vapure στα 18mg νικοτήνη και άλλη ένα έτοιμο setup ovale με υγρό 12mg maxboro (αυτό που λένε marlboro). Με το πρώτο θα πάθεις την πλάκα σου και μπορεί να σου φανεί και πιο βαρύ από τσιγάρο. Το δεύτερο θα σου φανεί μάλλον αδιάφορο. Ακόμη και 9mg υγρό στο πρώτο setup θα σου δώσει πολύ καλύτερη αίσθηση από ότι το 12άρι στο ovale.

 

Για κάποιον καινούργιο στο άθλημα, σε έτοιμο setup προτείνω ego-w. Δεν έχω δοκιμάσει καλύτερο έτοιμο ατμοποιητή. Ovale δε θα πρότεινα.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Ενδιαφέροντα αυτά που μου γράφεις, θα τα πω στον κολλητό μου. Εγώ αποκλείεται να ασχοληθώ τόσο πολύ, δεν θα κάνω το ηλ-τσιγάρο... χόμπυ :p. Αφού ξέρεις τόσα πολλά σχετικά με το θέμα κρίνοντας από αυτά που μου λες, πρότεινε μου κάτι αν θέλεις: αναζητώ κάτι πολύ ελαφρύ, χωρίς νικοτίνη -καθώς δεν είμαι εξαρτημένη από τη νικοτίνη, καπνίζω μόνο για τη γεύση και τη φάση της αμηχανίας στο μπαρ (και δεν θέλω να πάρω... κομπολόι!)- και μου αρέσει η γεύση και η φάση του ναργιλέ ή της πίπας που έχεις το μαρκούτσι συνέχεια στο χέρι ή στο στόμα και χαζοπαίζεις χωρίς να καπνίζεις ουσιαστικά -ελπίζω να το έγραψα καλά και να κατάλαβες τι εννοώ. Θέλω κάτι για να κρατάω στο μπαρ και να κάνω... μπουρμπουλήθρες και όσο λιγότερη γεύση, οσμή, "άκουσμα" έχει τόσο το καλύτερο! :) Τι να πάρω;
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Ενδιαφέροντα αυτά που μου γράφεις, θα τα πω στον κολλητό μου. Εγώ αποκλείεται να ασχοληθώ τόσο πολύ, δεν θα κάνω το ηλ-τσιγάρο... χόμπυ :p. Αφού ξέρεις τόσα πολλά σχετικά με το θέμα κρίνοντας από αυτά που μου λες, πρότεινε μου κάτι αν θέλεις: αναζητώ κάτι πολύ ελαφρύ, χωρίς νικοτίνη -καθώς δεν είμαι εξαρτημένη από τη νικοτίνη, καπνίζω μόνο για τη γεύση και τη φάση της αμηχανίας στο μπαρ (και δεν θέλω να πάρω... κομπολόι!)- και μου αρέσει η γεύση και η φάση του ναργιλέ ή της πίπας που έχεις το μαρκούτσι συνέχεια στο χέρι ή στο στόμα και χαζοπαίζεις χωρίς να καπνίζεις ουσιαστικά -ελπίζω να το έγραψα καλά και να κατάλαβες τι εννοώ. Θέλω κάτι για να κρατάω στο μπαρ και να κάνω... μπουρμπουλήθρες και όσο λιγότερη γεύση, οσμή, "άκουσμα" έχει τόσο το καλύτερο! :) Τι να πάρω;

 

Συνεχίζω να σου προτείνω ego-w.

 

Τό πόσο θα την "ακούσεις" εξαρτάται από τα watt που έχεις στα χέρια σου (πόσο δυνατό τσιγάρο) και από το ποσοστό νικοτίνης. Όμως τα watt δεν επηρεάζουν μόνο αυτό, επηρεάζουν και την ποσότητα του ατμού. Οπότε εάν θέλεις κάτι που να μην την "ακούς" αλλά να σε ικανοποιεί γευστικά, χρειάζεσαι και πάλι δυνατό τσιγάρο που να δίνει αρκετό ατμό, υγρό όμως χωρίς νικοτίνη.

 

Για να κάνεις πολύ ντουμάνι χρειάζεσαι μεγαλύτερες ποσότητες γλυκερίνης. Τότε ο ατμός βγαίνει πιο παχύς. Όσο μειώνεις την γλυκερίνη (vg) και αυξάνεις την προπυλενογλυκόλη (pg) ο ατμός γίνεται πιο αραιός και η αίσθηση πιο πολύ κοντινή στο τσιγάρο. Επίσης η προπυλενογλυκόλη δεν φέρνει γλυκίλα, η γλυκίλα είναι χαρακτηριστικό υγρών με μεγάλο ποσοστό γλυκερίνης ή και σκέτη γλυκερίνη. Συνήθως βρίσκεις ή υγρά κοντά στο 20/80% vg/pg ή 100% vg. Γενικά υπάρχει στροφή προς τα 100% vg υγρά γιατί υπάρχει η λάθος αίσθηση ότι η vg είναι πιο φυσική από την pg κάτι που δεν ισχύει. Και τα δύο είναι υλικά που προέρχονται από χημική επεξεργασία μεν, είναι ασφαλή δε. Εσένα μάλλον θα σου αρέσουν περισσότερο τα υγρά με μεγάλο ποσοστό pg μιας και δεν φέρνουν γλυκίλα.

 

Και γεύσεις μπορείς να δοκιμάσεις σχεδόν όλες τις καπνικές σε μαγαζιά με ηλ. τσιγάρα. Επίσης υπάρχουν ατέλειωτες φρουτένιες, γλυκές και άλλες περίεργες. Μπορεί να σου αρέσουν πάρα πολύ τέτοιες μιας και είσαι πολύ casual καπνίστρια ακριβώς όπως ήμουν κι εγώ πριν πάρω ηλεκτρονικό.

 

Επειδή πρόκειται για εντελώς διαφορετικό είδος καπνίσματος, πλέον μπορώ να πω ότι το ευχαριστιέμαι και με τη νικοτίνη και με καπνικές γεύσεις όμως! Μη σου φανεί παράξενο εάν σε τραβήξουν χαρακτηριστικά όπως αυτά ενώ στο κανονικό τσιγάρο δε σε τραβούσαν καθόλου.

 

Επίσης κι εγώ έτσι ήμουν όπως ο φίλος σου που περιγράφεις. Τις πρώτες μέρες δε το έβγαζα από το στόμα μου γιατί έφτιαχνα τα δικά μου υγρά χωρίς νικοτίνη. Τα ευχαριστιόμουν και τα άτμιζα όλη μέρα κι όλη νύχτα. Όμως όταν άρχισα να προσθέτω νικοτίνη κατάλαβα ότι τα προηγούμενα ήταν σα να τρώω ανάλατο φαγητό. Συνεχίζω να μην είμαι εξαρτημένος από τη νικοτίνη (ποτέ δεν ήμουν) αλλά την εκτιμάω όμως γιατί δίνει χτύπημα και ουσία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά πήγα να πάρω σήμερα έναν OLD HOLBORN κίτρινο και τον μίκρυναν πλέον είναι 20g και κάνει 3.50 υπάρχει κάποιος άλλος καπνός που να είναι κοντά στον OLD HOLBORN σε γεύση και σε αρομα να δοκιμάσω κάτι σχετικά κοντά στον OLD HOLBORN ?

να αναφέρω ότι ο καπνός marlboro και κάτι καρελια που είχα πάρει παλιά δεν μου άρεσαν καθόλου α και κάτι golden virginia τον πράσινο άμα θυμάμαι καλά

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

γιατι να το κόψομεν άλλωστε; :p

 

επιμένω πάντως σε golden virginia πράσινο. old δε μάρεσε καθόλου, οπότε δε μπορώ να βοηθήσω.

δώσε μια ευκαιρία στον κίτρινο virginia, αν και είναι πολύ ελαφρύς

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα το καινούργιο Lucky Strike ... Αρκετά ελαφρύ, όταν σπάσεις την αμπούλα όμως σε περιμένει τρελή έκπληξη ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα το καινούργιο Lucky Strike ... Αρκετά ελαφρύ, όταν σπάσεις την αμπούλα όμως σε περιμένει τρελή έκπληξη ...

 

τι εννοείς φιλε δηλαδή τι τρελή έκπληξη τι είναι γεμάτο ξυλαράκια μέσα???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς φιλε δηλαδή τι τρελή έκπληξη τι είναι γεμάτο ξυλαράκια μέσα???

 

Δεν μιλάω για τον καπνό αλλά για το τσιγάρο που έχει στο φιλτράκι αμπούλα μέντας και διαλέγεις εσύ αν θα την αφήσεις κανονική, ώστε να καπνίσεις κανονικό τσιγάρο ή αν θα την σπάσεις, ώστε να έχεις γεύση μέντας ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για τον καπνό αλλά για το τσιγάρο που έχει στο φιλτράκι αμπούλα μέντας και διαλέγεις εσύ αν θα την αφήσεις κανονική, ώστε να καπνίσεις κανονικό τσιγάρο ή αν θα την σπάσεις, ώστε να έχεις γεύση μέντας ..

 

Κατα την αποψη μου δεν αξιζει καθολου σαν τσιγαρο δεν μου προσφερε καμια ευχαριστηση και εκτος απο αυτο οταν τελειωσα το πακετο μου αφησε μια απεσια γευση στον λαιμο....

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα σε ολους:) Μου αρεσε πολυ το θεματακι κ ετσι ειπα να γραψω κ εγω..

Λογω του οτι ειμαι ακομα σχετικα μικρη δεν εχω την ιδια εμπειρια με εσας στον τομεα γ'αυτο γραφω κυριως για να ζητησω πληροφοριες. Το σαββατο ημουν σε ενα party οπου καλως ή κακως δοκιμασα το 1ο μου τσιγαρο Marlboro κοκκινα μου αρεσαν και αντι8ετα με αλλα παιδια απο την παρεα δεν ειχα καποιο προβλημα ή ενοχληση αλλα δεν 8ελω να το ρισκαρω 3εκινωντας με βαρυ τσιγαρο γ' αυτο 8ελω αν μπορειτε να μου προτεινετε καποια πιο ελαφρια για αρχη.. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...