Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Μου έδωσαν και δοκίμασα Άσσο μαλακό και μπορώ να πω ότι καπνιζόταν πολύ εύκολα. Αυτό που λέμε φτηνό και σχετικά ποιοτικό τσιγάρο. 20άρι στα 2,70.

 

Σε σύγκριση δηλαδή με τα Phillip Morris τα καινούργια που πήρα ένα 25άρι πάκετο στα 3,20 (για σχετικά φτηνό και καλά) και δε καπνιζόταν γιατί ήταν σκέτο χόρτο, ο Άσσο ήταν κλάσης ανώτερο τσιγάρο.

 

Τα Phillip Morris τα έχω ακόμη. Δε μπορώ να τα καπνίσω. Αυτό που λες και για τη φίλη σου μου συνέβη και μένα... Τώρα που το δοκίμασα μου έγδερνε το λαιμό και μου προκαλούσε βήχα.

Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα που το πατε γιατι ηθελα να παρω τα fillip morris...

τα slims εινα πιο ακριβα απο τα κανονικα τσιγαρα(της ιδιας μαρκας)?

Link to comment
Share on other sites

για καπιον που ειχε ρωτισει για τα american legend αμα παει στα today θα τα βρει εγω παντως τα -παιρνω απο εν περιπτερο πανω στην λαπρακη ανω τουμπα 2.30 πολυ καλα τσιγαρα για τα λεφτα τους αλλα σαν τα καρελια χρυση κασετινα δεν ειναι..

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια καλημερα και καλη χρονια να εχουμε

στο στριφτο κανει κανεις pall mall; το πηρα για δοκιμη και μαρεσε...

τι γνωμη εχετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα από Marlboro σε old holborn λόγω οικονομικής κρίσης και για να το κόψω...Με τον καπνό όμως καπνίζω περισσότερο...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα από Marlboro σε old holborn λόγω οικονομικής κρίσης και για να το κόψω...Με τον καπνό όμως καπνίζω περισσότερο...

 

Εγώ πάλι καπνίζω συνειδητά καπνό μεδώ και 7 χρόνια τουλάχιστον.

Μέχρι κ Σερβία που πήγα, με τα Marlboro sta 1.5 evrw και τα Lucky Strike στα 1.30 , είχα πάρει προμήθεια καπνού από Αθήνα:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποιος ο πιο ελαφρυς καπνος και τα πιο ελαφρια χαρτακια και φιλτρακια;
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να απαντήσουν οι εξπέρ στο στριφτό, να πω αυθόρμητα old holbourn λευκό, χαρτάκι ότι πιο λεπτό, πχ rizla γαλάζιο με το οποίο θα στρίβεις λεπτό τσιγάρο αφού κόψεις κατά μήκος το περισσευούμενο χαρτάκι, και φιλτράκι ενεργού άνθρακα (δεν ξέρω να σου πω ακριβώς ποιο είναι γιατί το έχω δει μόνο χωρίς το κουτάκι του).

 

Και πάλι όμως, light τύπου "αέρας κοπανιστός" 0,001 δεν θα γίνει. Τα λάιτ τσιγάρα έχουν τρυπούλες στην αρχή του φίλτρου για να ρουφάς και αέρα μαζί με τον καπνό και να αραιώνει και να γίνεται πιο λάιτ. Αν θες μπορείς να κάνεις το ίδιο με μια καρφίτσα στο στριφτό σου! Το έχω δοκιμάσει και γίνεται, θέλει όμως πειραματισμό για να δεις πόσο λάιτ το θες και άρα πόσες τρύπες θα κάνεις, και επίσης δεν πρέπει με τα δάχτυλα ή τα χείλη σου να κλείνεις μετά τις τρύπες. Αυτό ισχύει και για τα κανονικά λάιτ του εμπορίου. Αν κλείνεις συνειδητά ή ασυναίσθητα τις τρυπούλες, το τσιγάρο δεν πλέον και τόσο λάιτ...

Link to comment
Share on other sites

Απο χαρτακι μου αρεσουν τα OCB οταν καπνιζω στριφτο.

Μου αρεσει πολυ ο καπνος ο στριφτος ο DRUM o κλασικος απλα μου την σπαει που δεν μπορω να στριψω στο αυτοκινητο οταν βρεχει στον δρομο και γενικα κανεις το σπιτι ανω κατω στον καπνο.

Καπνιζω WEST κοκκινο 25 μου αρεσουν αρκετα και ειναι σχετικα οικονομικοτερα απο ολα τα αλλα.

Θα γυρισω ομως παλι στον καπνο γιατι με τον καπνο καπνιζω πολυ λιγοτερο απο οτι ενα πακετο τσιγαρα που κανω περιπου την ημερα...

απλα μου την δινει να τρεχω να κουβαλαω .. χαρτακια φιλτρακια καπνο ολα μαζι κατι χανω παντα ....

αμα τρεχεις σαν τον βεγγο ολη μερα...δυσκολος ο στριφτος...

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις αλλαγη στα ριζλα τα ασπρα?

τα λεπτυναν πολυ(ιδια με τα drum εγιναν). και ορισμενα πακετακια δεν εχουν αρκετη κολλα.

κριμα

Link to comment
Share on other sites

και εγω αρχισα καπνο προσφατα και εχω βολευτει γιατι δεν καπνιζω οσο καπνιζα και ειναι και ποιο οικονομικος.Ο καλυτερος και ποιο γευστικος απο τους καπνους που εχω δοκιμασει ειναι ο craven
Link to comment
Share on other sites

...

απλα μου την δινει να τρεχω να κουβαλαω .. χαρτακια φιλτρακια καπνο ολα μαζι κατι χανω παντα ....

αμα τρεχεις σαν τον βεγγο ολη μερα...δυσκολος ο στριφτος...

 

Στρίβε από το σπίτι μερικά και έχε τα σε μια ταμπακιέρα για τις ώρες του "Βέγγου" έξω από το σπίτι.

Και στο σπίτι για να μην λερώνεις παντού, στρίβε πάνω σε ένα περιοδικό.

Link to comment
Share on other sites

περνεις μια θηκη καπνου και τα βαζεισ ολα μεσα

και αν δεν ξερεις να στριβεις περνεις και ενα μηχανακι,παλι αν καπνιζεις πολυ πιο οικονομικα θα σου ερχεται σε σχεση με το πακετο... και ειναι και πιο 'υγειεινος' καπνος \

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στρίβε από το σπίτι μερικά και έχε τα σε μια ταμπακιέρα για τις ώρες του "Βέγγου" έξω από το σπίτι.

Και στο σπίτι για να μην λερώνεις παντού, στρίβε πάνω σε ένα περιοδικό.

 

Και σε λεκανη να στριβω .. παλι χαλια κανω.. ειμαι ειδικη περιπτωση σε αυτο το πραγμα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

μια ιδεα ειναι το rolling. να το παρεις αποφαση να μαθεις μεσα σε μια βδομαδα θα τα στριβεις ικανοποιητικα!

επισης θα στριβεις τοσο γρηγορα-ευκολα που ακομη και στο αμαξι θα μπορεις (μικρες ταχυτητες/φαναρια) και σε βροχη δε θα χεις προβλημα, γιατι σε δευτερολεπτα θα το καπνιζεις.

μια ιδεα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

rolling machines και ταμπακιερες για τις δυσκολες ωρες που μπορουμε να βρουμε ρε παιδες?

επισης προτεινετε καποια συγκεκριμενη ρολλομηχανη η ολες ιδιες ειναι?

Link to comment
Share on other sites

σε καπνοπωλεια θα βρεις ο,τι θελεις!

 

ολες ιδιες ειναι, αλλα πρεπει να διαλεξεις τι τυπου θελεις. δηλαδη για λεπτο χαρτακι ή για χοντρο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε που μπορω να βρω καλες θηκες για καπνο? Διοτι ειναι πιο βολικο να τα εχεις ολα μαζεμενα!! :)

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

δες το παραπανω ποστ μου!

 

"σε καπνοπωλεια θα βρεις ο,τι θελεις!"

θες ακριβες? φθηνες? τετραγωνες? ο,τι θελησεις θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν καπνίζω φανατικά , αλλά όποτε έχω κάποιο θέμα να αντιμετωπίσω ή είμαι στεναχωρημένη για κάτι ( όχι ότι αυτό θα με σώσει ) αλλά για να λέμε ότι καπνίζουμε .

Συνήθως καπνίζω silk cut κίτρινο/ άσπρο & κάποια στιγμή το καλοκαίρι δοκίμασα στριφτό old holborn κίτρινο και μπορώ να πω ότι μου άρεσε περισσότερο το στριφτό απο το έτοιμο .

Link to comment
Share on other sites

Απο χαρτακι μου αρεσουν τα OCB οταν καπνιζω στριφτο.

Μου αρεσει πολυ ο καπνος ο στριφτος ο DRUM o κλασικος απλα μου την σπαει που δεν μπορω να στριψω στο αυτοκινητο οταν βρεχει στον δρομο και γενικα κανεις το σπιτι ανω κατω στον καπνο.

Καπνιζω WEST κοκκινο 25 μου αρεσουν αρκετα και ειναι σχετικα οικονομικοτερα απο ολα τα αλλα.

Θα γυρισω ομως παλι στον καπνο γιατι με τον καπνο καπνιζω πολυ λιγοτερο απο οτι ενα πακετο τσιγαρα που κανω περιπου την ημερα...

απλα μου την δινει να τρεχω να κουβαλαω .. χαρτακια φιλτρακια καπνο ολα μαζι κατι χανω παντα ....

αμα τρεχεις σαν τον βεγγο ολη μερα...δυσκολος ο στριφτος...

 

Φίλε, άμα συνηθίσεις να στρίβεις καλά, το χεις το στριφτό έτοιμο πριν ανάψει πράσινο στα φανάρια

Καλός ο craven, σαν γεύση ο καλύτερος, τον κάπνιζα τρία χρόνια αλλά ήταν πολύ "λαδερός" και μου χάλαγε το λαιμό οπότε το γύρισα σε holborn.

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις αλλαγη στα ριζλα τα ασπρα?

τα λεπτυναν πολυ(ιδια με τα drum εγιναν). και ορισμενα πακετακια δεν εχουν αρκετη κολλα.

κριμα

νομίζω δεν είναι μόνιμη αλλαγή.

μου έχει τύχει κατά καιρούς να είναι κάπως έτσι περίεργα... αλλά μετά ξαναπήρα σαν τα παλιά καλά λευκά χαρτάκια

Link to comment
Share on other sites

Καπου ακουσα οτι σε καταστηματα καπνου πωλειται "χυμα" καπνος..εχει ακουσει κανεις τιποτα??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...