Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Να ρωτήσω.

 

Τα lucky strike τα ασημί είναι 20αρια και βγαίνουν μόνο σε μαλακό πακέτο?

 

 

Τι ποσότητες από νικοτίνη κτλ περιέχουν?

 

Πισσα: 7 mg

Νικοτινη: 0,6 mg

Μονοξειδιο του ανθρακα: 8 mg

 

Εννοειται οτι ειναι 20αρια και ναι, βγαινουν και σε σκληρο πακετο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πισσα: 7 mg

Νικοτινη: 0,6 mg

Μονοξειδιο του ανθρακα: 8 mg

 

Εννοειται οτι ειναι 20αρια και ναι, βγαινουν και σε σκληρο πακετο :)

Αλλα σαν τσιγάρο δεν λένε και πολλά,σε αντιθεση με το κανονικό το Lucky που είναι όντως ποιοτικο τσιγαρο. Ααααα,για τους θεριακλιδες προτυνω ανεπιφύλαχτα το Lucky Strike αφιλτρο,είναι λίγο σπάνιο βέβαια,αλλά έχει ενα άρωμα μοναδικό ,δεν είναι τόσο βαρυ και γενικά το θεωρω μακραν το καλυτερο τσιγαρο που κυκλοφορει στην ελληνικη αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Αλλα σαν τσιγάρο δεν λένε και πολλά,σε αντιθεση με το κανονικό το Lucky που είναι όντως ποιοτικο τσιγαρο. Ααααα,για τους θεριακλιδες προτυνω ανεπιφύλαχτα το Lucky Strike αφιλτρο,είναι λίγο σπάνιο βέβαια,αλλά έχει ενα άρωμα μοναδικό ,δεν είναι τόσο βαρυ και γενικά το θεωρω μακραν το καλυτερο τσιγαρο που κυκλοφορει στην ελληνικη αγορά!

 

Συμφωνω απολυτως :) Μια φιλη μου κανει τα ασημενια και την εκραζα στην αρχη γιατι εγω ημουν παντα φαν των κανονικων, αλλα της κανω και καμια τρακα αμα λαχει :p Τα αφιλτρα πού τα βρισκεις??? Με ψηνεις να δοκιμασω :rolleyes:

 

Lucky Strike πράσινο

 

(Τσιγάρα που κάπνιζαν στους πολέμους)

 

Αυτα νομιζω ειχαν βγει περυσι ως "συλλεκτικα" για ενα διαστημα. Βγαινουν ακομα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαι αυτό σε κάνει κατά κάποιο τρόπο, περισσότερο ψαγμένο;:p

 

Πάντα ήμουν αντιδραστικός και διαλέγω ότιναναι πακέτα :p

 

@n_wildgirl

 

Σε ορισμένα περίπτερα (λίγα μεν) τα έχω πετύχει...

Link to comment
Share on other sites

προς n_wildgirl :στα καπνοπωλεία θα τα βρεις 100% καθώς και σε ορισμένα πιο ψαγμενα περίπτερα.Εαν είσαι απο Θεσσαλονικη,μπορω να σου πω 3-4 σημεια στο κεντρο της πολης που θα τα βρεις σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

προς n_wildgirl :στα καπνοπωλεία θα τα βρεις 100% καθώς και σε ορισμένα πιο ψαγμενα περίπτερα.Εαν είσαι απο Θεσσαλονικη,μπορω να σου πω 3-4 σημεια στο κεντρο της πολης που θα τα βρεις σίγουρα.

 

Για πες τα αυτά τα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

προς n_wildgirl :στα καπνοπωλεία θα τα βρεις 100% καθώς και σε ορισμένα πιο ψαγμενα περίπτερα.Εαν είσαι απο Θεσσαλονικη,μπορω να σου πω 3-4 σημεια στο κεντρο της πολης που θα τα βρεις σίγουρα.

 

Δυστυχως ειμαι απο Αθηνα, και απο ψαγμενα περιπτερα θα ελεγα οτι δεν ξερω ΟΥΤΕ ΕΝΑ!!! Καπνοπωλειο εχω ενα στα υποψιν και θα παω αυριο κιολας να διαπιστωσω τι λενε αυτα τα αφιλτρα lucky strike :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πες τα αυτά τα σημεια.

Εγω τα παίρνω απο το Καπνοτόπι,που Γρηγορίου Παλαμα 14 στην Ναυαρινου.Σου προτεινω να τα πάρεις και εσυ απο εκεί γιατι τα Lucky του είναι πάντα φρεσκα(προφανως τα παίρνουν και 2-3 άλλοι απο εκει:D).

Μπορεις να τα βρεις και στο μεγαλο περιπτερο του Davidoff που είναι Αριστοτελούς με Τσιμισκι μόνο που την τελευταια φορα που πήρα απο εκει,τα είχε ακόμα με την παλιά τιμη (2,80) πράγμα που επιρρεαζει κάπως την γευση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα παίρνω απο το Καπνοτόπι,που Γρηγορίου Παλαμα 14 στην Ναυαρινου.Σου προτεινω να τα πάρεις και εσυ απο εκεί γιατι τα Lucky του είναι πάντα φρεσκα(προφανως τα παίρνουν και 2-3 άλλοι απο εκει:D).

Μπορεις να τα βρεις και στο μεγαλο περιπτερο του Davidoff που είναι Αριστοτελούς με Τσιμισκι μόνο που την τελευταια φορα που πήρα απο εκει,τα είχε ακόμα με την παλιά τιμη (2,80) πράγμα που επιρρεαζει κάπως την γευση.

 

Thanks για την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

τα ''black devil'' τα ξερει κανενας?:confused:

 

Α!έχει μια διαφήμιση σε ένα περίπτερο εδώ πάτρα με αυτά!

Καπνίζονται άραγε ή είναι χάλια?

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα ''black devil'' τα ξερει κανενας?:confused:

 

Εκανα black devil πριν απο 3 χρονια! Τοτε μου αρεσαν γιατι δεν κατεβαζα τον καπνο... Μετα που αρχισα να τον κατεβαζω δοκιμασα ενα και δε μου αρεσε καθολου! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα black devil πριν απο 3 χρονια! Τοτε μου αρεσαν γιατι δεν κατεβαζα τον καπνο... Μετα που αρχισα να τον κατεβαζω δοκιμασα ενα και δε μου αρεσε καθολου! :blink:

 

για πες λεπτομέρειες! :p

Ρε παιδιά...κάτι χρωματιστά τσιγάρα που κάπνιζε η Κορίνα απο τα εγκλήματα, ξέρουμε ποιά είναι??

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα ''black devil'' τα ξερει κανενας?:confused:

 

Τα black devil τα κάπνιζα για αρκετό καιρό, είναι απ'τα αγαπημένα μου, αλλά πλέον καταργήθηκαν και δεν ξέρω το λόγο..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Τα black devil τα κάπνιζα για αρκετό καιρό, είναι απ'τα αγαπημένα μου, αλλά πλέον καταργήθηκαν και δεν ξέρω το λόγο..:mad:

ειχα ακουσει οτι ειχαν ''περιεργες ουσιες'' μεσα....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, εγω καπνιζω εδω κ λιγο καιρο τα Salem (Αμερικάνικα, δεν ειναι καινουργια, απο το 197-κάτι). Μου τα πρότεινε ο περιπτερας μου. Εχουν μόνο μια γευση, μέντα! κ ειναι σχετικα βαρια, 10 , 0.9 , 10. Αλλα κ αυτα μου παν πως θα σταματησουν μιας κ δεν παιρνει ο κοσμος.. σας λεω, ειανι φοβερα!! καμια σχεση με Marlboro- More πράσινα..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, εγω καπνιζω εδω κ λιγο καιρο τα Salem (Αμερικάνικα, δεν ειναι καινουργια, απο το 197-κάτι). Μου τα πρότεινε ο περιπτερας μου. Εχουν μόνο μια γευση, μέντα! κ ειναι σχετικα βαρια, 10 , 0.9 , 10. Αλλα κ αυτα μου παν πως θα σταματησουν μιας κ δεν παιρνει ο κοσμος.. σας λεω, ειανι φοβερα!! καμια σχεση με Marlboro- More πράσινα..

Θα τα τιμησουμε και αυτα,αν και όσα τσιγάρα μεντας που κάπνισα δεν μου άρεσαν. Ααααα τα Salem νομίζω τα φτιαχνει η Japan Tobacco International που κάνει και τα Camel+τα Winston τα τελευταια χρόνια.Μην την ψάχνεις,Αμερικάνικα τσιγαρα στην Ελλάδα δεν κυκλοφορουν πλεον(κριμα γιατι ο κάπνος της Αμερικής δεν παίζεται)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, εγω καπνιζω εδω κ λιγο καιρο τα Salem (Αμερικάνικα, δεν ειναι καινουργια, απο το 197-κάτι). Μου τα πρότεινε ο περιπτερας μου. Εχουν μόνο μια γευση, μέντα! κ ειναι σχετικα βαρια, 10 , 0.9 , 10. Αλλα κ αυτα μου παν πως θα σταματησουν μιας κ δεν παιρνει ο κοσμος.. σας λεω, ειανι φοβερα!! καμια σχεση με Marlboro- More πράσινα..

 

Προσωπικά τα More τα πράσινα μ'αρέσουν πολύ..:happy:

Link to comment
Share on other sites

ειχα ακουσει οτι ειχαν ''περιεργες ουσιες'' μεσα....:ninja:

 

Ti ennoeis perierges? Tespa egw 1-2 fores apo traka ekana kai dn mou arese h geush ka8olou.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Ti ennoeis perierges? Tespa egw 1-2 fores apo traka ekana kai dn mou arese h geush ka8olou.

 

Του Θεου το χορτο ισως... :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Του Θεου το χορτο ισως... :rolleyes:

αυτό το έλεγαν για τα lucky strike.οτι ενα τυχερό πακέτο είχε του θεού το χόρτο

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Του Θεου το χορτο ισως... :rolleyes:

 

Ama eixan xo mesa 8a eperne olos o kosmos apo 5 paketa thn hmera.

Auto profanws pou lete einai apo thn diafhmhsh oti to mauro kukloforei eleu8ero.Alla apokleietai na htan "gemista".

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...