Jump to content

[S60 3rd Edition] Route 66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οσους θελουνε χαρτη για το 6120,απλα κατεβαζουνε απο την νοκια

το nokia maps.

Ειναι πανευκολο.

ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΑΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΤΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ .sis (3mb) στο κινητο

κανετε μια εκινηση του συγκεκριμενου προγραμματος(για να εγκαταστησει καποιους φακελους στο κινητο για τα υπολοιπα αρχεια)

 

http://europe.nokia.com/link?cid=PLAIN_TEXT_357071

 

ψαχνοντας το εν λογο προγραμμα εχει ΠΟΛΛΕΣ πολεις της Ελλαδας

με τους δρομους(!!!!!)

Το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΤΕΡΟ οτι οταν βαλτε μια διαδρομη υπαρχει ΚΙΝΟΥΜΕΝΟΣ

ΚΕΡΣΟΡΑΣ(ΑΥΤΟΜΑΤΑ) ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ ΕΝΤΟΛΕΣ!!!!!

Ε μετα απο αυτο πηγαν περιπατο route66 kai tom-tom.

(καποια στιγμη ειχα και τα 3 εγκατεστημενα και εν λειτουργεια!)

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 923
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paidia poy mpwro na brw to route 66 i to tom tom gia to n95

 

Καταρχην καλως ηρθες .

 

1ον.Γραφε με Ελληνικους μικρους χαρακτηρες για να

καταλαβαινουμε τι γραφεις .

2ον. Διαβασε λιγο παραπανω και θα καταλαβεις απο που..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re paidia poy mpwro na brw to route 66 i to tom tom gia to n95

Αφού είναι νέος ας δείξουμε μια επιείκεια, φίλε Μιχάλη...:p

 

Κατέβασε από εδώ το Route66. Για να το εγκαταστήσεις θα πρέπει πρώτα να το υπογράψεις.

Για το πώς υπογράφουμε τις εφαρμογές δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε μεσα στον φακελο του route66 τι αλλους

υποφακελους εχει εκτος απο maps

 

Δοκίμασα τα πάντα.

Τελικά έστειλα ξε-χεστήριο στην Route και περιμένω απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τις κάμερες ασφαλείας.

Σχετικά γρήγορα τις κατέβασε το 6110!

Πέρασα τα στοιχεία της πιστωτικής μου κάρτας.

ΤΕΛΙΚΑ δεν έγινε αποδεκτή.

 

Το πρόβλημά μου, δεν είναι αυτό. Το πρόβλημα είναι πως το licence διαρκεί 1 χρόνο.

Σε περίπτωση που θέλω να απεγκατεστήσω τις βλακο-κάμερες... πως το κάνω;

 

ΠΡΟΣΟΧΗ

 

Ρωτάω γιατί πλέον, όποτε ανοίγω το ROute 66 μου λέει "απαιτείται συχρονισμός κλειδιών"

 

(που σημαίνει πως... μην κάνετε τη βλακεία και κατεβάσετε κάμερες ασφαλείας, αν δεν έχετε σκοπό να αγοράσετε licence)

ΠΩΣ ΛΥΝΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Μου απάντησαν στο "ξε-χεστήριο" email και μου είπαν πως πρέπει να κάνω "sync" του Route66 (είναι στο CD της συσκευασίας)... και μέσω του υπολογιστή μου να κάνω uninstal τις κάμερες.

Επί τη ευκαιρία... έκανα και ένα Update στο Route66... όπου υπήρχε και νέος χάρτης για Ελλάδα.

'Εκανα την κλασσική επανεκίνηση... Και μόλις άνοιξα το κινητό... όλοι οι ήχοι ήταν εντελώς εκκωφαντικοί. Δεν κάνω πλάκα. Τα ηχειάκια πίσω... σπαράζανε από ένταση. ΦΥΣΙΚΑ Ο ΗΧΟΣ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΜΕΝΟΣ.

Πάνω που θα του έστελνα νέο "ξε-χεστήριο"... σκέστηκα να κάνω επανεκίννηση στο κινητό.

Μετά την επανεκίννηση... το καημένο συνήλθε!

 

ΟΥΦ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Υπάρχει κάποιος που έχει όλη την καλή διάθεση να κανει sign το route66 γιατί δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο site στο site που έχει αναφερθεί? Εάν ναι θα αποστείλω με e-mail το imei του κινητού μου.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

@fi98ddv διαβασε αυτο το ποστ.. αρκετη ελυσαν το προβλημα τους ετσι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@fi98ddv διαβασε αυτο το ποστ.. αρκετη ελυσαν το προβλημα τους ετσι :)

 

Νομίζω ότι μέχρι το βράδυ το Route 66 θα παίζει κανονικά στο κινητό μου. Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Επί τη ευκαιρία... έκανα και ένα Update στο Route66... όπου υπήρχε και νέος χάρτης για Ελλάδα.

Μπορεις να μας ανεβασεις το νεο χαρτη? :)

Νομίζω ότι μέχρι το βράδυ το Route 66 θα παίζει κανονικά στο κινητό μου. Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Λογικα θα το εχεις τρεξει :)

Εαν δεν εχεις δει αυτο το ποστ τοτε κατεβασε το route απο εδω ειναι δοκιμασμενο απο πολα ατομα και λειτουργει τελεια (μεσα στο αρχειο υπαρχει και οδηγος).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση για όποιον γνωρίζει: μπορώ με το route66 αφού έχω διαλέξει τον προορισμό μου να επιλέξω συγκεκριμένους δρόμους που εγώ θέλω να αποφύγω και το πρόγραμμα να επαναυπολογήσει τη διαδρομή? Δεν αναφέρομαι στην περίπτωση που κατα τη διάρκεια της πλοήγησης χάσεις το δρόμο και το πρόγραμμα επαναυπολογίζει. Μιλάω για επιλογή πριν ξεκινήσει η πλοήγηση. Ευχαριστώ πολύ.
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΛΥΝΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

Επί τη ευκαιρία... έκανα και ένα Update στο Route66... όπου υπήρχε και νέος χάρτης για Ελλάδα.

 

Μπορείς να μας πληροφορήσεις εάν ο καινούριος χάρτης για την Ελλάδα περιέχει και την Πάτρα με μεγαλύτερη λεπτομέρεια?

 

ευχαριστώ..:)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση για όποιον γνωρίζει: μπορώ με το route66 αφού έχω διαλέξει τον προορισμό μου να επιλέξω συγκεκριμένους δρόμους που εγώ θέλω να αποφύγω και το πρόγραμμα να επαναυπολογήσει τη διαδρομή? Δεν αναφέρομαι στην περίπτωση που κατα τη διάρκεια της πλοήγησης χάσεις το δρόμο και το πρόγραμμα επαναυπολογίζει. Μιλάω για επιλογή πριν ξεκινήσει η πλοήγηση. Ευχαριστώ πολύ.

 

Να του πεις να αποφύγει δρόμους, δε νομίζω ότι γίνεται.

Αλλά μπορείς να ορίσεις waypoints, ώστε προσπαθώντας να σε πάει από τα συγκεκριμένα σημεία, να αποφύγει έτσι τα σημεία που θες.

Βέβαια δεν είναι και απόλυτο αυτό, αλλά για μένα δεν αξίζει να χάσεις τόση ώρα, να βρεις πρώτα τα waypoints και μετά να τα προσθέσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας ανεβασεις το νεο χαρτη?

Φίλε μου δεν είδα καμμία διαφορά!

 

Αν θέλεις, πες μου ποιο folder (από την κάρτα) θέλεις να ζιπάρω και να το ανεβάσω... και θα το κάνω αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είδα καμμία διαφορά!

 

Αν θέλεις, πες μου ποιο folder (από την κάρτα) θέλεις να ζιπάρω και να το ανεβάσω... και θα το κάνω αμέσως.

 

Ε/ ROUTE66/ ..maps σε ευχαριστω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

I:\system\apps\Navigator\Data\Maps

Εκεί μέσα, βλέπω πως μόνο ο χάρτης αυτός...

 

Balkan and Eastern Europe.map 26.3mb

 

έχει ημερομηνία Δευτέρας 5/11/2007.

Να το ανεβάσω κάπου τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε τον οταν εχεις χρονο..

 

Ο φακελος που σου ειπα δεν υπαρχει?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε τον οταν εχεις χρονο..

 

Ο φακελος που σου ειπα δεν υπαρχει?

'Οχι φίλε μου. Δεν υπάρχει.

'Οσο για τον χάρτη, ήδη τον ανεβάζω στον σέρβερ μου και σε λίγη ώρα θα είναι έτοιμος για κατέβασμα

http://Http://www.radiodj.gr/Balkan5nov2007.zip

Link to comment
Share on other sites

'Οχι φίλε μου. Δεν υπάρχει.

'Οσο για τον χάρτη, ήδη τον ανεβάζω στον σέρβερ μου και σε λίγη ώρα θα είναι έτοιμος για κατέβασμα

http://Http://www.radiodj.gr/Balkan5nov2007.zip

 

Γιατί το αρχείο σου είναι με κατάληξη map ενώ το σωστό είναι prm?

Kαι γιατί στο site του route δε λένε τίποτα για update??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

'Οχι φίλε μου. Δεν υπάρχει.

'Οσο για τον χάρτη, ήδη τον ανεβάζω στον σέρβερ μου και σε λίγη ώρα θα είναι έτοιμος για κατέβασμα

http://Http://www.radiodj.gr/Balkan5nov2007.zip

 

O χάρτης έχει extension .map. Οι χαρτες του route66 έχουν extension .prm. Να κάνουμε rename το .map σε .prm ή πρέπει να γίνει κάτι άλλο;

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

χαρτες της θεσσαλονικης εχει το route?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το e-mail που πήρα από το Route 66

Dear Mr. ******,

In case you get the safety cameras on your phone with a red padlock please use ROUTE 66 Sync in order to delete the safety cameras from the memory card.

 

If the problem persists please install the update for the Nokia 6110 Navigator is available on the Nokia website. Please find the link below:

 

http://europe.nokia.com/A4397288

 

Note that you need to select "Phone software update":

 

http://europe.nokia.com/A4176089?6110

 

Kind regards,

 

Valentina *****

ROUTE 66 Customer Support

 

'Εκανα ότι μου πρότεινε η χριστιανή (αν είναι χριστιανή)... και ανέβασα αυτό που είδα να έχει, την ημερομηνία κατεβάσματος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το αρχείο σου είναι με κατάληξη map ενώ το σωστό είναι prm?

Kαι γιατί στο site του route δε λένε τίποτα για update??

 

O χάρτης έχει extension .map. Οι χαρτες του route66 έχουν extension .prm. Να κάνουμε rename το .map σε .prm ή πρέπει να γίνει κάτι άλλο;

 

Thanks

 

 

Ο χαρτης αφορα την ενσωματωμενη εφαρμογη route66 του 6110Ν .

Οι χαρτες εχουν αλλη καταληξη !

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ο χαρτης αφορα την ενσωματωμενη εφαρμογη route66 του 6110Ν .

Οι χαρτες εχουν αλλη καταληξη !

 

Καλά και άλλοι χάρτες βγαίνουν για το 6110 (εννοώ με άλλη κάλυψη) και άλλοι για τα s60v3??

Εφόσον βγάλουν 1 νεώτερο χάρτη δεν πρέπει να είναι διαθέσιμος για όλες τις συσκευές?

 

NTROPIC υπάρχει 1 χάρτης του 2005 μόνο, για όλη την Ελλάδα και τη Σαλόνικα την έχει ελάχιστα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει βρει κανεις χαρτες εκτος της Αθηνας για route66?

 

Πως φορτωνεις αλλο χαρτη?

 

Δοκιμασα να βαλω τον eastern europe αλλα οταν ετρεξα το προγραμμα δεν μπορεσα να βρω πως ανοιγει.

 

Τον εχω αποθηκευσει στο σωστο φακελο οπου ειναι και ο Athens.prm αλλα δεν ειδα τιποτα.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.ktmhellasclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...