Jump to content

[S60 3rd Edition] Route 66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Μπορεί να μου δώσει απλά το link για να κατεβάσω το Route 66;

Έχω κατεβάσει ήδη το Route66.Mobile7.v7.30.Multilanguage.S60v3.SymbianOS9.1.Read.NFO-BiNPDA.Είναι το σωστό; :worry:

Το σωστό αρχείο είναι.

2. Χρειάζετε card reader για να λειτουργήσει? Πόσο κοστίζει;

Me 6,90 βρίσκεις Card Reader και κάνεις μια χαρά την δουλειά σου. Στα symbian 9 δε σου χρειάζεται μια ςκαι όταν τα συνδέεις με το καλώδιο που περιέχεται στο κυτί, ο υπολογιστή σου τα αναγνωρίζει απευθείας σαν εξωτερικός σκληρός δίσκος. αποτεελί όμως ένα πολύτιμο εργαλείο και καλό είναι να έχεις ένα.

3. Έχουν κατεβάσει τον χάρτη της Πάτρας; Αν όχι, θα ενημερωθούμε για το πότε θα έιναι διαθέσιμος;

Υπάρχει μόνο οχάρτης της Αττικής.

4. Διαδικασίας εγκατάστασης;

Μεταφέρεις τα αρχεία στην κάρτα μνήμης, βάζεις τον χάρτη στο E:/system/route66/maps και μετά κάνεις εγκατάσταση το sis αρχείο στην κάρτα μνήμης. Κάνεις επανεκκίνηση και το τρέχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 923
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το σωστό αρχείο είναι.

 

Me 6,90 βρίσκεις Card Reader και κάνεις μια χαρά την δουλειά σου. Στα symbian 9 δε σου χρειάζεται μια ςκαι όταν τα συνδέεις με το καλώδιο που περιέχεται στο κυτί, ο υπολογιστή σου τα αναγνωρίζει απευθείας σαν εξωτερικός σκληρός δίσκος. αποτεελί όμως ένα πολύτιμο εργαλείο και καλό είναι να έχεις ένα.

 

Υπάρχει μόνο οχάρτης της Αττικής.

 

Μεταφέρεις τα αρχεία στην κάρτα μνήμης, βάζεις τον χάρτη στο E:/system/route66/maps και μετά κάνεις εγκατάσταση το sis αρχείο στην κάρτα μνήμης. Κάνεις επανεκκίνηση και το τρέχεις.

 

Είσαι πρώτος mirrorofsorrow !;)

Μία ερώτηση ακόμα. Τον χάρτη απο πού τον βρίσκω; Υπάρχει σε αυτό το αρχείο που κατέβασα;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, δεν περιέχεται στο αρχείο που κατεβάζεις. Μόλις το κατεβάσεις, άνοιξέ το και αν δεν υπάρχει, κάνε μια αναζήτηση ως athens.prm ή greece.prm
Link to comment
Share on other sites

Είσαι πρώτος mirrorofsorrow !;)

Μία ερώτηση ακόμα. Τον χάρτη απο πού τον βρίσκω; Υπάρχει σε αυτό το αρχείο που κατέβασα;

 

Είχα δοκιμάσει το πρόγραμμα πριν από πολύ καιρό. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να κατέβασα τους χάρτες από εδώ.

Ο ένας από τους δύο δε λειτουργεί αλλά δε θυμάμαι ποιος ήταν ο Athens.prm ή ο GREECE.prm. Κάτι μου λέει να δοκιμάσεις πρώτα τον Athens. Αν λειτουργήσει, μη δοκιμάζεις καθόλου τον άλλον, έχει πρόβλημα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει το πρόγραμμα πριν από πολύ καιρό. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να κατέβασα τους χάρτες από εδώ.

Ο ένας από τους δύο δε λειτουργεί αλλά δε θυμάμαι ποιος ήταν ο Athens.prm ή ο GREECE.prm. Κάτι μου λέει να δοκιμάσεις πρώτα τον Athens. Αν λειτουργήσει, μη δοκιμάζεις καθόλου τον άλλον, έχει πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ πολύ guys ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω πελαγώσει..δεν μπορώ να το βάλω με τίποτα σε Ε65. Εχω δοκιμάσει τα πάντα, ακόμα κ χάρτη του Hong Kong αλλα βγαίνει το γνωστό μνμ(resource files are missing...). Η διαδιακασία που ακουλούθησα είναι Πέρασμα των αρχείων στη κάρτα μνήμης, εγκατάσταση του mobile7.sis αλλά τίποτα. Το έχει βάλει κανείς σε Ε65??
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες το sis στην κάρτα μνήμη;

Έκανες επανεκκίνηση μετά την εγκατάσταση;

Είδες αν έχεις κάνει copy paste τους φακέλους στην σωστή τοποθεσία;

Σβήστα όλα και ξαναπροσπάθησε απο την αρχή.

 

Η εφαρμογή λειτουργεί χωρίς πρόβλημα στο Ε65.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι τα είχα δοκιμάσει όλα αυτά χωρίς αποτέλεσμα, θα ξανα προσπαθήσω γιατι τη χρειάζομαι την εφαρμογή. Ευχαριστώ πάντως, θα ενημερώσω για αποτελέσματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και Χρόνια πολλά!

 

Κατεβάζω τον χάρτη της Αθήνας για το Route 66. :)

Μένω στην Πάτρα και το κατεβάζω γιατί θέλω απλά να δώ πως "παίζει"...

Θα μπορέσω να δω τίποτα, πχ. να δω την εφαρμογή πως λειτουργεί, ή να μην κάνω καθόλου την εγκατάσταση στο κινητό;

Ξέρω ότι χάρτης για την Πάτρα δεν έχει βγεί ακόμα... :(

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα δείς.

Δρόμους της Αθήνας όμως.

Για παράδειγμα,βάλε δύο οδούς και πάτα υπολογισμό για να σου βγάλει πως θα πας από το ένα σημείο στο άλλο.

Έτσι για να δείς πως λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

SOS Δεν μπορώ να δώ καθόλου το System της κάρτας μνήμης του κινητού. Τι κάνω λάθος μπορει να μου πεί κάποιος ρε παιδιά;:(

 

Έχω αποσυμπιέσει όλα τα αρχεία, έχω μεταφέρει τον χάρτη στο apps\ROUTE66\maps.΄;)

Έχω βάλει το sis αρχείο στο μενού Εφαρμογές. Πρέπει ναείναι κάπου αλλού;

Το Route 66 δεν ανοίγει. :O

Το actkey, σε ποιο σημείο να το βάλω; :worry:

 

Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ, όποιος μπορεί ας μου απαντήσει...

Tahnx in advance!;)

Link to comment
Share on other sites

xartis thessalonikis?apo pou na ton katevaso?

 

Έχει αναφερθεί πολλάκις πως δεν υπάρχει άλλος διαθέσιμος ελληνικός χάρτης,πλην εκείνου της Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πολλάκις πως δεν υπάρχει άλλος διαθέσιμος ελληνικός χάρτης,πλην εκείνου της Αττικής.

 

ok.efxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

SOS Δεν μπορώ να δώ καθόλου το System της κάρτας μνήμης του κινητού. Τι κάνω λάθος μπορει να μου πεί κάποιος ρε παιδιά;:(

 

Έχω αποσυμπιέσει όλα τα αρχεία, έχω μεταφέρει τον χάρτη στο apps\ROUTE66\maps.΄;)

Έχω βάλει το sis αρχείο στο μενού Εφαρμογές. Πρέπει ναείναι κάπου αλλού;

Το Route 66 δεν ανοίγει. :O

Το actkey, σε ποιο σημείο να το βάλω; :worry:

 

Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ, όποιος μπορεί ας μου απαντήσει...

Tahnx in advance!;)

 

Που δεν μπορείς να δείς τον φάκελο system, στο κινητό σου ή στον υπολογιστή; Αν μιλάς για το πρώτο, πήγαινε στον file manager που χρησιμοποιείς και επέλεξε απο τις ρυθμίσεις να εμφανίζονται οι κρυφοί φάκελοι.

 

Το activation key μπαίνει στον φάκελο Route 66 που βρίσκονται και οι φάκελοι speech, maps κτλ.

 

Το εγκατέστησες το sis αρχείο;

Link to comment
Share on other sites

Που δεν μπορείς να δείς τον φάκελο system, στο κινητό σου ή στον υπολογιστή; Αν μιλάς για το πρώτο, πήγαινε στον file manager που χρησιμοποιείς και επέλεξε απο τις ρυθμίσεις να εμφανίζονται οι κρυφοί φάκελοι.

 

Το activation key μπαίνει στον φάκελο Route 66 που βρίσκονται και οι φάκελοι speech, maps κτλ.

 

Το εγκατέστησες το sis αρχείο;

 

Καλησπερα!

 

Τα εκανα ολα αυτα που λες φιλε mirrorofsorrow, κ σε ευχαριστω, αλλα το αρχειο system δεν υπαρχει πουθενα.:(

Ουτε στο κινητο στο Ε:, μητε και στο pc. Και αυτο πρεπει να συμβαινει επειδη δεν εχω card reader, μονο το καλοδιο. Θα πρεπει να το αγορασω μαλλον...:cool:

Δεν χρησιμοποιω καποιον file manager για το κινητο. Μου προτεινετε καποιον, αξιζει να τον εγκαταστησω; :confused: :happy:

 

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Τα εκανα ολα αυτα που λες φιλε mirrorofsorrow, κ σε ευχαριστω, αλλα το αρχειο system δεν υπαρχει πουθενα.:(

Ουτε στο κινητο στο Ε:, μητε και στο pc. Και αυτο πρεπει να συμβαινει επειδη δεν εχω card reader, μονο το καλοδιο. Θα πρεπει να το αγορασω μαλλον...:cool:

Δεν χρησιμοποιω καποιον file manager για το κινητο. Μου προτεινετε καποιον, αξιζει να τον εγκαταστησω; :confused: :happy:

 

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας... :D

 

Ναι,ασφαλώς και πρέπει να εγκαταστήσεις κάποιον file manager.Δοκίμασε τον SysExplorer.

Για να έχεις τη δυνατότητα να δεις τον φάκελο «system» στον ηλεκτρονικό σου υπολογιστή,πρέπει να ενεργοποιήσεις την επιλογή «show hidden files».

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ασφαλώς και πρέπει να εγκαταστήσεις κάποιον file manager.Δοκίμασε τον SysExplorer.

Για να έχεις τη δυνατότητα να δεις τον φάκελο «system» στον ηλεκτρονικό σου υπολογιστή,πρέπει να ενεργοποιήσεις την επιλογή «show hidden files».

 

Ξερεις καποιο site που μπορω να κατεβασω τον SysExplorer;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καποιο site που μπορω να κατεβασω τον SysExplorer;

Ευχαριστω

http://sysexplorer.newlc.com/project

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

 

Επιτελους εγκατεστησα και εγο το Route 66! :)

Θελει card reader οπως και δηποτε! :happy:

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις αμεσες απαντησεις σας !;)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εγκατεστησα και εγο το Route 66! :)

Θελει card reader οπως και δηποτε! :happy:

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις αμεσες απαντησεις σας !;)

 

 

Φιλε μου το εχω εγκαταστησει τοσες φορες στο κινητο μου (Ν73 ΜΕ) με καλωδιο και παντα με απολυτη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το GPS το έχει κανείς λειτουργήσει με N73 & Route66 ή TomTom ?

http://www.cosmodata.gr/product_b.php?Lang=gr&id=4&cicid=108&cid=160&mid=96&pid=3716

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το GPS το έχει κανείς λειτουργήσει με N73 & Route66 ή TomTom ?

http://www.cosmodata.gr/product_b.php?Lang=gr&id=4&cicid=108&cid=160&mid=96&pid=3716

 

Εχω το Ν73 ΜΕ μαζι με το αναφερθεν gps.Λειτουργει αψογα.Για περισσοτερες λεπτομερειες σχετικα με το συγκεκριμενο gps κοιτα μερικες σελ. πιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ν73 ΜΕ μαζι με το αναφερθεν gps.Λειτουργει αψογα.Για περισσοτερες λεπτομερειες σχετικα με το συγκεκριμενο gps κοιτα μερικες σελ. πιο πισω.

Αυτό δεν είναι το bt gps fortuna clip-on που είχαν παλιότερα αλλά ένα καινούργιο που έφεραν τώρα και το πουλάνε 54 ευρώ.

Του πήρα τηλέφωνο και μου είπαν επίσης ότι αυτό εδώ δεν χρειάζεται «κωδικό» σύνδεσης ?????? (δεν ξέρω τη είναι αυτό).

 

Αυτό που έδωσα στο Link (που έχουν στο SITE) είναι της EXPERT και όχι της FORTUNA.

 

 

Ίδιο είναι ? μήπως κάνω κάπου λάθος ?

 

Εσύ ποιο έχεις ? είσαι ικανοποιημένος ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό που λες στο λίνκ που δίνεις 3 ποστ πιο πάνω είναι το Fortuna Clip-On, το έχω σε μπλε αντί για μαύρο και το δίνανε 42 ευρά και λειτουργεί άψογα με route 66 & tom-tom. Για την αναγνώριση του bt δέκτη από το κινητό δεν χρειάζεται κανένας κωδικός αλλά εντοπίζεται αυτόματα τουλάχιστον στα symbian 9.1 και UIQ3. ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...