Jump to content

[S60 3rd Edition] Route 66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξέρει κανείς αν υπάρχει για το route66 χάρτης για Παρίσι?Αν υπάρχει και έχετε κανένα link ευπρόσδεκτο και αυτό!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 923
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ξέρει κανείς αν υπάρχει για το route66 χάρτης για Παρίσι?Αν υπάρχει και έχετε κανένα link ευπρόσδεκτο και αυτό!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Μετά χιλίων κόπων και βασάνων τα κατάφερα κι εγώ να το εγκαταστήσω. Πιο πολύ με παίδεψε που δεν άνοιγε με το χάρτη της Ελλάδας που είχα κατεβάσει, φαίνεται δεν ήταν συμβατός. Με τον χάρτη της Αθήνας πάντως δούλεψε αλλά αφού έσβησα αυτόν της Ελλάδας!! Αλλιώς δεν άνοιγε!

 

Εντυπώσεις; Ψιλο-απογοήτευση (σαν χάρτης - δεν έχω GPS) ίσως φταίει και η μικρή (γι' αυτή τη δουλειά) οθόνη του Ν73 αλλά αυτό που είναι εκνευριστικό είναι τα πλάγια γράμματα στα ονόματα των οδών. Αν ήταν ορθή γραφή θα ήταν πολύ πιο ευανάγνωστα. Και είναι και με λατινικούς χαρακτήρες! :(

 

Ερώτηση για γνώστες:

Ποια από όλες αυτές τις εφαρμογές και τα GPS που κυκλοφορούν έχει τους καλύτερους χάρτες με όλη την Ελλάδα; Ή τουλάχιστον ποιος έχει τη μεγαλύτερη κάλυψη;

Μιας και διακοπές με αυτοκίνητο κάνω στην Ελλάδα συνήθως. :D

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις; Ψιλο-απογοήτευση (σαν χάρτης - δεν έχω GPS) ίσως φταίει και η μικρή (γι' αυτή τη δουλειά) οθόνη του Ν73 αλλά αυτό που είναι εκνευριστικό είναι τα πλάγια γράμματα στα ονόματα των οδών. Αν ήταν ορθή γραφή θα ήταν πολύ πιο ευανάγνωστα. Και είναι και με λατινικούς χαρακτήρες! :(

 

Επειδή το χρησιμοποιώ τακτικά το πρόγραμμα και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, δοκίμασε μερικές αλλαγές από το μενού επιλογές -> προτιμήσεις στη γωνία θέσης του χάρτη και δεν θα βλέπεις πλάγια γράμματα αν φτιάξεις τις ρυθμίσεις. Όσο για τα ονόματα, είναι ένα πρόβλημα ότι είναι με λατινικούς χαρακτήρες, ωστόσο και πάλι είναι θέμα συνήθειας. ;)

 

Προσωπικά, έχω αποθηκεύσει τους πιο συνηθισμένους προορισμούς μου στα αγαπημένα και απλά βάζω πλοήγηση σε... και κάνω τη δουλειά μου. Για τα χρήματά του το όλο σύστημα είναι απλά κορυφαίο και σε συνδυασμό με μία βάση στήριξης δίπλα στο τιμόνι, με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, χωρίς να με αποσπά από την οδήγηση, παρά την μικρή -συγκριτικά- οθόνη του κινητού! Και οι φωνητικές οδηγίες just fine! :D

 

PS: Είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω το tomtom αλλά σε UIQ3 (Sony Ericsson Symbian). Το πρόγραμμα είναι καλύτερο αλλά ο χάρτης Middle East που έχει την Ελλάδα, περιλαμβάνει μόνο μία βασική χαρτογράφηση του εθνικού οδικού δικτύου και ονόματα δρόμων ΜΟΝΟ για το κέντρο της Αθήνας (ούτε λόγος για προάστεια ή άλλες πόλεις)! :p

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που έκανα ήταν να βάλω σε OFF την τρισδιάστατη προοπτική μήπως και φτιάξουν τα γράμματα των οδών, παραμένουν όμως πλάγια και δυσανάγνωστα. Νομίζω ότι αυτό είναι ότι καλύτερο μπορεί να πετύχει το πρόγραμμα. Η ρύθμιση της γωνίας θέασης τώρα βέβαια δεν παίζει κανένα ρόλο αφού λόγω του OFF είναι εντελώς κάθετη.

Κάπως ανάποδα το σκέφτηκαν το θέμα γιατί έχουν τα ονόματα των περιοχών (πχ, Περιστέρι) που είναι και πιο λίγα με ορθή γραφή και τα ονόματα των οδών με πλάγια.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παδιά..μήπως υπάρχει χάρτης της Θεσσαλονίκης για to Route66??

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει το destinator για symbian (n80)?Πως μπορώ να βρω το τελευταίο update χάρτη για Θεσσαλονίκη για το TomTom?

 

Ευχαριστώ πολύ

nikolakis
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παδιά..μήπως υπάρχει χάρτης της Θεσσαλονίκης για to Route66??

Ευχαριστώ πολύ

 

Έχει τεθεί και απαντηθεί πολλές φορές η παραπάνω ερώτηση.

Ο μόνος ελληνικός χάρτης που υπάρχει για το Route66 είναι εκείνος της Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μενα!

Μια ερωτηση ρε παιδια:

Εχω κατεβασει και δουλευω το ROUTE 66 εδω και καιρο (με Ν73)

Εχει αλλαξει κατι στο sis (τιποτα καινουργιο), η καινουργιος χαρτης της Αθηνας?

Και αν ναι, πως μπορω να δω ποια εκδοση sis τρεχω (πχ. η τελευταια ειναι η 7.30 αλλα δεν την αναφερει ουτε στο pc ουτε στο κιν) :confused:

Ευχαριστω εκ των προτερων

Καμια βοηθεια...?

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Θα ακουστεί γελοία η απορία αλλα δεν μπορώ να βρώ απο που να το κατεβάσω?

Μιλάτε για προβλήματα, χάρτες και πόσα άλλα αλλα το link πουθενά...

Αν μπορεί κάποιος να το στείλει θα του ήμουν ευγνώμον!!Συγνώμη κιόλας:wacko:

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Θα ακουστεί γελοία η απορία αλλα δεν μπορώ να βρώ απο που να το κατεβάσω?

Μιλάτε για προβλήματα, χάρτες και πόσα άλλα αλλα το link πουθενά...

Αν μπορεί κάποιος να το στείλει θα του ήμουν ευγνώμον!!Συγνώμη κιόλας:wacko:

 

 

Διαβασε λιγο πιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω απογοητευθεί πλήρως απο το Route66. Το είχα στο Nokia 6630 και πραγματικά ήταν υπέροχο πρόγραμμα τουλάχιστον για την Αττική.

Τώρα πέρασα στο Ν80ΙΕ το Route66 για 3rd generation και είναι αποτυχία. Αργεί τρομερά να βρεί στίγμα, πρώτα περνάς μία διασταύρωση ή στρίβεις και μετά απο 2 δευτερόλεπτα εμφανίζεται στην οθόνη του κινητού, άσε που χάνει και το σήμα κάθε λίγο και λιγάκι. Σημειοτέων το χρησιμοποιώ με το ίδιο GPS που έιχα και πρίν το Holux 236, που στην προηγούμενη έκδοση για το 6630 πήγαινε σφαίρα και δεν έχανε ούτε μέτρο.

Ποιός ξέρει ίσως αν φτιάξουν καινούρια έκδοση να πηγαίνει καλύτερα, γιατι δεν μπορώ να φανταστώ οτι το 6630 ήταν ισχυρότερο απο το Ν80ΙΕ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας με βοηθησει καποιος..εχω κατεβασει το route66 και τους χαρτες της Αθηνας που δινατε σε προηγουμενες σελιδες,τις εγκαθιστω με το καλωδιο με μαζικη αποθηκευση,φτιαχνοντας ενα φακελο νεο που το λεω route66,μετα κανω εγκατασταση το mobile7.sis και οταν παω να τρεξω το προγραμμα μου λεει οτι λειπουν αρχεια..τι να κανω??:(
Link to comment
Share on other sites

Tον φάκελο Route66 πρέπει να τον βάλεις στο system της κάρτας μνήμης.

Μόνο με card reader φαίνεται.

Με το καλώδιο όχι.

Link to comment
Share on other sites

Tον φάκελο Route66 πρέπει να τον βάλεις στο system της κάρτας μνήμης.

Μόνο με card reader φαίνεται.

Με το καλώδιο όχι.

 

ευχαριστω πολυ...;)

Link to comment
Share on other sites

Και με το καλωδιο φαινονται.Κανε ενεργοποιηση "μαζικης αποθηκευσης" και μετα στα windows εμφανισαι τους κρυφους φακελους.Εγω το εκανα με καλωδιο και με την πρωτη φορα πετυχε.Δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155386&page=4
Link to comment
Share on other sites

Και με το καλωδιο φαινονται.Κανε ενεργοποιηση "μαζικης αποθηκευσης" και μετα στα windows εμφανισαι τους κρυφους φακελους.Εγω το εκανα με καλωδιο και με την πρωτη φορα πετυχε.Δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155386&page=4

 

ολα καλα,αλλα δεν καταλαβα το βημα 5 στον οδηγο σου..πως αφου κανεισ cut το φακελο γραφεις μετα τον προορισμο?μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης σε παρακαλω,γιατι παλι μου λεει οτι λειπουν κομματια απο την εφαρμογη!!:O

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα,αλλα δεν καταλαβα το βημα 5 στον οδηγο σου..πως αφου κανεισ cut το φακελο γραφεις μετα τον προορισμο?μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης σε παρακαλω,γιατι παλι μου λεει οτι λειπουν κομματια απο την εφαρμογη!!:O

 

Για να πω την αληθεια εγω ακολουθησα τον οδηγο στην πρωτη σελιδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155386.Αν σου λειπουν κομματια κατεβασε ξανα το προγραμμα.πιο πισω υπαρχουν διευθυνσεις.Εγω εγκατεστησα το sis (cr@c) και επειτα το φακελο system ετσι οπως διμιουργηθηκε απο την αποσυμπιεσει των part του προγραμματος.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. ->Το προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες, κάτι παίζει κ δεν μπορώ να κάνω την εγκατάσταση του sis αρχείου, μου βγάζει ενα λάθος ''σφάλμα πιστοποιητικού, ..''. Καμια ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, κάτι παίζει κ δεν μπορώ να κάνω την εγκατάσταση του sis αρχείου, μου βγάζει ενα λάθος ''σφάλμα πιστοποιητικού, ..''. Καμια ιδέα??

 

Ποιό κινητό έχεις; Αν είναι Ε series, Πήγαινε στην Διαχελιρηση εφαρμογών -> επιλογές και επέλεξε όλες τις εφαρμογές.

 

Vasika tin egkatastasi tin ekana alla molis mpainei me petaei ekso...kamia idea?

 

Κάνε επανεκκίνηση και θα τρέξει κανονικά. Την εγκατάσταση την έκανες στην κάρτα μνήμης;

 

Mporei kapoios na pei pos ginetai i egkatastasi sto N91?

 

Το ίδιο και για σένα φίλε astato. Κάνε εγκατάσταση στον σκλητό, κάνε επανεκκίνηση, και, αν έχεις κάνει όλα τα βηματα σωστά, θα τρέξει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους ! :cool:

Είμαι νέος ακόμα στον χώρο των symbian κινητών (έχω το Ν73) και θα ήθελα λίγο την βοήθεια και κατανόησή σας για το συγκεκριμένο θέμα... :confused:

1. Μπορεί να μου δώσει απλά το link για να κατεβάσω το Route 66;

Έχω κατεβάσει ήδη το Route66.Mobile7.v7.30.Multilanguage.S60v3.SymbianOS9.1.Read.NFO-BiNPDA.Είναι το σωστό; :worry:

2. Χρειάζετε card reader για να λειτουργήσει? Πόσο κοστίζει;:)

3. Έχουν κατεβάσει τον χάρτη της Πάτρας; Αν όχι, θα ενημερωθούμε για το πότε θα έιναι διαθέσιμος;:(

4. Διαδικασίας εγκατάστασης;:O

Sorry ρε παιδιά αν σας κουράζω... Όποιος μπορεί ας απαντήσει! :D :D

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο που θα διαθέσετε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...