Jump to content

Windows Media Player 11


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mediamonkey :cool:

+1,,ψαχνει και βρισκει ανετα τις πληροφοριες των τραγουδιων και εχει καλη κατηγοριοποιηση:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω μια ερώτηση μήπως ξέρει κάποιος

 

Έκανα την βλακεία και εγκατέστησα τον 11, ενώ μέχρι τώρα είχα τον 9 και άκουγα τα ραδιοφωνακια μου απο ολο τον κοσμο μέσω ιντερνετ,

Τώρα με τον 11 δεν τα βρίσκω πουθενά, που είναι οεο

 

H microsoft λεει:

 

To add a radio station to My Stations

1.Click the arrow below the Online Stores tab, and then click Media Guide.

2.Click Internet Radio.

3.Locate the radio station that you want to add.

4.Click the radio station name, and then click Add to My Stations.

 

Εγώ μετά το "Online Stores" δεν βλέπω τίποτα παρακάτω

και βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Δεν υπάρχουν διαθέσιμα καταστήματα στην περιοχή σας"

Link to comment
Share on other sites

Για να ακούσεις έναν σταθμό χρειάζεται ένα link είτε σε κάποιο mp3 stream, είτε σε κάποιο asx playlist (συνήθως είναι ένα από αυτά τα δύο). Το link αυτό είτε φαίνεται άμεσα, οπότε μπορεί να γίνει απλό copy/paste στον media player που μας ενδιαφέρει, είτε υπάρχει μέσα στο source της σελίδας (όπως συμβαίνει με το e-radio.gr). Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να ψάξετε για κάποιο link σε asx playlist, π.χ. http://www.e-radio.gr/player/asx/435.asx. Μπορείτε να κρατήσετε αυτό το link, είτε να αποθηκεύσετε το asx playlist, είτε να ανοίξετε το .asx αρχείο με κάποιον text editor να δείτε τα links που περιέχει (συνήθως έχει mms:// streams).
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχω ένα πρόβλημα με το Windows Media Player. Δεν με ενοχλεί πάρα πολύ γιατί τώρα ακούω μουσική με το Winamp, αλλά μια που το έχω αν κάποιος ξέρει τη λύση ας βοηθήσει.

Το πρόβλημα είναι το εξής:

 

Μόλις πάω να ανοίξω το πρόγραμμα απο το εικονίδιο ή πατώντας σε κάποιο τραγούδι βγάζει error το οποίο λέει:

 

 

Το αρχείο wmploc.dll εχει αριθμό έκδοσης 11.0.6001.7004 ενώ αναμενόταν 11.0.6001.7000.

 

Το Windows Media Player δεν είναι εγκατεστημένο κανονικά και πρέπει να επανεγκατασταθεί.

 

Θέλετε να εγκαταστήσετε το πρόγραμμα αναπαραγωγής από την τοποθεσία Web της Μicrosoft;

 

 

Και απο κάτω υπάρχουν οι επιλογές Ναι και Όχι.

 

Πάτησα το ναι, και με έβαλε να κατεβάσω το πρόγραμμα απο το site της Μicrosoft. Το κατέβασα και προσπάθησα να το επανεγκαταστήσω αλλά δεν εγκαθηστόταν γιατί έβρισκε ήδη μία έκδοση του Windows Media Player στον υπολογιστή. Προπάθησα να το απεγκαταστήσω για να το ξαναβάλω αλλά δεν το έβρισκα απο τον πίνακα ελέγχου.

Έψαξα λίγο στο google αλλά δεν βρήκα κάτι χρήσιμο. Όποιος ξέρει ας βοηθήσει...

 

Ευχαριστώ

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Στην "Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων" έχεις βρει το "Windows Media 11 Format Runtime";Αν ναι,απεγκατέστησέ το,κάνε επανεκκίνηση και προσπάθησε να ξαναβάλεις τον Windows Media Player.:)

 

Υ.Γ:Αν το "Windows Media 11 Format Runtime" δεν απεγκαταστάται από την "Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων" τότε δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις με κάποιο Unistaller (π.χ:Revo).:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανίζει κανένα αρχείο σχετικό με το Windows Media Player ούτε στην προσθαφαίρεση ούτε στο Revo. Αυτό είναι το πρόβλημα.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εχω ενα προβλημα με το wmp 11 δεν μπορω να το βγαλω απο το pc μου παρολω που το εχω βγαλει απο το πιν. ελενχου και οταν παω να το ξανα εγκαταστισω μου λεει οτι υπαρχει μια ειδη ποιο νεα εκδοση στο pc και το wmp 11 μου κολαει λιγο και δεν μπορω να το κανω unistall

παιδια please help ;)

 

(α εχω vista servise pack 2)

: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Παιδιά Καλημέρα από Σάμο...

 

Ποια είναι η ρύθμιση στον πιο πάνω player σε τρόπο ώστε να έχω διαδοχική αναπαραγωγή των τραγουδιών?

Μέχρι στιγμής μόλις τελειώσει ένα τραγούδι δεν πάει στο επόμενο...

Απλή η απάντηση για σας, για μένα μέχρι σήμερα δύσκολη...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑ...

 

Μανώλης

ΣΑΜΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη βιβλιοθήκη του Media Player, κάνε δεξι κλικ πάνω από κάποιο τραγούδι και πάτα το Αναπαραγωγή Όλων. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...