Jump to content

Super motard (αγώνες,τιμές,επιδόσεις,κ.α.)


GIL46
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.εχω σταμπαρει ενα WRF το οποιο φαινετε καλο.το προβλημα ειναι το εξης,το τυπακι που το εχει λεει οτι ειναι το 450.εγω ξερω ομως οτι το 2001 δεν ειχε βγει το 450 αλλα το 426.ας με διαφωτισει καποιος.

 

επισης ξερει κανεις τι παιζει με το 426 και το 450 απο θεμα αξιοπιστιας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια.εχω σταμπαρει ενα WRF το οποιο φαινετε καλο.το προβλημα ειναι το εξης,το τυπακι που το εχει λεει οτι ειναι το 450.εγω ξερω ομως οτι το 2001 δεν ειχε βγει το 450 αλλα το 426.ας με διαφωτισει καποιος.

εγω το 426 το εχω απο το 2003.

επισης ο φιλος σου λεει ψεμματα.

τωρα απο θεμα αξιοπιστιας..οχι οτι και το καλυτερο.

συχνο service και συνεχεια μου σπαει τα γραναζια της μεταδοσης.

το 450 αν γνωριζω καλα εχει ψεκασμο.

για τι χρηση το θελεις ακριβως??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω ενα SM για να κανω τον χαβαλε μου τις σουζες μου κτλ....

απλα δεν ξερω τι ακριβως παιζει με ολα αυτα τα πριονια που κυκλοφορουν απο θεμα αξιοπιστιας.καλα το husqvarna το smr570 το εχω αποκλεισει.κοιταω για κανα KTMακι η για το SXV.απλα δν θελω να παρω ενα μηχανακι και ναναι κυριακης χαρα δευτερας λυπη.υποψιν οτι ψαχνω για μεταχειρισμενο που θα ειναι σιγουρα σκισμενο.οσο για τα σερβις δν με πολυαπασχολει το ποσο συχνα ειναι απο τη στιγμη που θα τα κανω μονος μου.οσο για τα γραναζια μεταδοσης που ειπες μου κανει εντυπωση.ο ξαδερφος εχει το 450wrf sm και δεν εχει κανει το παραμικρο κιχ.οχι μονο με τα γραναζια αλλα και γενικα.σκεψου οτι το μηχανακι ειναι σε νησι και εκει δυστηχως απο μαστορες... καταλαβαινεις.παρολα αυτα δεν μασαει μια εδω και 2 χρονια που το εχει.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω ενα SM για να κανω τον χαβαλε μου τις σουζες μου κτλ....

απλα δεν ξερω τι ακριβως παιζει με ολα αυτα τα πριονια που κυκλοφορουν απο θεμα αξιοπιστιας.καλα το husqvarna το smr570 το εχω αποκλεισει.κοιταω για κανα KTMακι η για το SXV.απλα δν θελω να παρω ενα μηχανακι και ναναι κυριακης χαρα δευτερας λυπη.υποψιν οτι ψαχνω για μεταχειρισμενο που θα ειναι σιγουρα σκισμενο.οσο για τα σερβις δν με πολυαπασχολει το ποσο συχνα ειναι απο τη στιγμη που θα τα κανω μονος μου.οσο για τα γραναζια μεταδοσης που ειπες μου κανει εντυπωση.ο ξαδερφος εχει το 450wrf sm και δεν εχει κανει το παραμικρο κιχ.οχι μονο με τα γραναζια αλλα και γενικα.σκεψου οτι το μηχανακι ειναι σε νησι και εκει δυστηχως απο μαστορες... καταλαβαινεις.παρολα αυτα δεν μασαει μια εδω και 2 χρονια που το εχει.

παρε κτμ 525 σε προσφορα καινουργιο μοντελο 06 νομιζω με 6000 ευρο και θα τα εχεις ολα και γκαζι και φρενα και στησιμο!!

τωρα αν δεν παιζουν χρηματα πιστευω ενα suzuki dr-e ειναι οτι πρεπει.

αλλιως ψαχνεις για μεταχειρησμενο και θα ευχεσαι να μην σου τυχει καμια στραβη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλο το κτμακι αλλα κι αυτο το ειχε (το 520) ενας κολλητος μου και του ειχε ριμαξει την τσεπη.καθε 3 και λιγο κατι ειχε και δεν δουλευε.δεν ξερω βεβαια αν τα 525 τα εχουν βελτιωσει.επισης εχω δει και ενα husaberg fs650 του 04 το οποιο ειναι στην πενα και ο τυπος που το εχει το προσεχει σαν τα ματια του.δεν ξερω παντως σε τι θα καταληξω(wrf450 η fs650) αλλα ενα ειναι σιγουρο οτι δεν εχουν καμια σχεση το ενα με το αλλο.ποιο απο τα δυο προτεινεις?

 

επισης δεν ξερω αν βρισκεις ανταλακτικα για τα husaberg.ξερει κανεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

οι μηχανες που αναφερεις θελουν συχνη και σωστη συντηρηση και σε μαστορα αλανι..και οχι οτι να'ναι.

εγω εχω φιλαρακια με 525 που τα μηχανακι "ξυριζουν" αλλα οπως προειπα..με σωστη συντηρηση.

Husaberg εχει φιλος μου του 2003 F650 και χωρια τη συχνη συντηρηση εδω και 2 χρονια ψαχνει τρομπα..και τελικα εβαλε απο ΚΤΜ.η Husaberg ανηκει πλεον στην ΚΤΜ.

παντως να ξερεις οτι γιαπωνεζικο μηχανακι ειναι πολυ φθηνοτερο απο ευρωπαικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστος.μιας και ειπες για ιαπωνεζικα εχεις ιδεα καθε ποσες ωρες η χιλιομετρα θελει αλλαγη το εμβολο στο wrf450,γιατι ακουω τρελα παργματα.σε φιλαρακι με crf450(του06) του ελεγε ενας ''μαστορας'' οτι θελει αλλαγη καθε 40 ωρες με χρηση στο δρομο.φυσικα και δεν το πιστεψε και το μηχανακι εμεινε με το μαμα εμβολο για παρα πολυ καιρο με καθημερινη χρηση.επισης αναμεσα σε crf450 και wrf450 ποιο ειναι ποιο δυνατο και ποιο ζημιαρικο?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα απο μηχανακια με ψεκασμο! απλα ισως να θελει καθε 60 ωρες αγωνιστικες.

παντως εγω το εχω αφησει πανω απο το τελυταιο "κολλημα" ωσπου αλλαξα πιστονι/μπιελα πακετο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστονι στο Crf αλλαζεις καθε καποιες ωρες χρησης μονο οταν εχεις τα αγωνιστικα ρευματα.Αλλιως οταν εχεις φωτα το μηχανακι δεν εχει προβλημα και εννοειται αν το σεβεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι του 2010 αλλα ειναι μοταρντ και 250αρι. http://www.yamaha-motor.gr/products/motorcycles/Supermotard/wr250x.jsp
Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά ξεκίνησα και εγώ την μετατροπή της μηχανής μου (ktm exc 520) απο enduro σε sm..

 

Το μηχανάκι θα είναι έτοιμο σε 1 βδομάδα περίπου.

Καινούρια πλαστικά -όλα μαύρα- , στεφάνια και ακτίνες πλεγμένες στα δικά του κέντρα (μάλλον), γρανάζια & αλυσίδα, αυτοκόλλητα, διάφορα ψιψιψόνια περιφεριακά, λάστιχα semi slick, φρένο μπροστά (τρομπα από Ktm duke II, δαγκάνα εργοστασιακή ή beringer 6πίστονη και δισκόπλακα από duke II ή beringer ανάλογα με την δαγκάνα) και τέλος στο μέλλον τελικό akrapovic

 

Εδώ φωτογραφία όπως ήταν πριν

http://img690.imageshack.us/img690/3116/027ob.jpg

 

και εδώ μια μέσα στο χειρουργίο

http://img690.imageshack.us/img690/9346/16122009193.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ φωτογραφία όπως ήταν πριν

http://img690.imageshack.us/img690/3116/027ob.jpg

 

και εδώ μια μέσα στο χειρουργίο

http://img690.imageshack.us/img690/9346/16122009193.jpg

εφοσον θα ριξεις λεφτα καλυτερα για μενα να βαλεις δαγκανα και δισκοπλακα beringer! αξιζει και με το παραπανω.επισης λαστιχα μην βαλεις slick ειδικα τωρα το χειμωνα..γιατι θα κανεις πατιναζ.

επισης για ζαντες με στεφανια αμα εχεις λεφτα βαλε MARCHESINI ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για beringer έχω βρει μία σχεδόν καινούρια από έμπιστο άτομο μου τα δίνει και τα 2 μαζί δισκόπλακα και δαγκάνα 350ε. Το σκέφτομαι ακόμα διότι είναι μπλε χρώμα.

Από ζάντες did dirtstar θα μπούνε πάνω

Link to comment
Share on other sites

Για beringer έχω βρει μία σχεδόν καινούρια από έμπιστο άτομο μου τα δίνει και τα 2 μαζί δισκόπλακα και δαγκάνα 350ε. Το σκέφτομαι ακόμα διότι είναι μπλε χρώμα.

Από ζάντες did dirtstar θα μπούνε πάνω

 

ποσο θα ειναι το κοστος ολης της μετατροπης?????;)

Link to comment
Share on other sites

Όλα μαζί αλλά η εργασία είναι ελάχιστα χρήματα γιατι είναι γνωστός μου. Σκέψου ότι οι ζάντες χωρίς τα κέντρα πάνε γύρω στα 800 :/
Link to comment
Share on other sites

Όλα μαζί αλλά η εργασία είναι ελάχιστα χρήματα γιατι είναι γνωστός μου. Σκέψου ότι οι ζάντες χωρίς τα κέντρα πάνε γύρω στα 800 :/

 

α καλα ενταξει............ γιατι βαζεις τοσο καλα πραγματα για να το βαζεις σε πιστα??

Link to comment
Share on other sites

κανα 1500άρι στο νερό... χωρίς τελικό εξάτμισης :(

καλα ειναι...εγω παραπανω τα υπολογισα.

εφοσον θα βαλεις τελικο αλλο μεζεψε χρηματα να αλλαξεις και τους λαιμους ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πίστα θέλω ακόμα καιρό ωστε να το βάλω :p

 

Για τελικό αυτό εδώ λεω http://www.raceprovenmotorsports.com/images/AKRAPOVIC%20SLIP.jpg

Για λαιμούς δεν έχω ψάξει ακόμα.. Ξέρει κανείς πόσο θα βγει?

Και τι θα δώσει σε συνδιασμό με λίγο πείραγμα στο fcr και κάποιο άλλο φιλτρο?

Link to comment
Share on other sites

Για πίστα θέλω ακόμα καιρό ωστε να το βάλω :p

 

Για τελικό αυτό εδώ λεω http://www.raceprovenmotorsports.com/images/AKRAPOVIC%20SLIP.jpg

Για λαιμούς δεν έχω ψάξει ακόμα.. Ξέρει κανείς πόσο θα βγει?

Και τι θα δώσει σε συνδιασμό με λίγο πείραγμα στο fcr και κάποιο άλλο φιλτρο?

φιλτρο δεν χρειαζεται να βαλεις.πιστεψε'με το "μαμα" ειναι αγωνιστικο!

τωρα με το να αλλαξεις λαιμους θα μειωθει και το βαρος.επισης κερδιζεις και ιππους.

τωρα τελικο μαζι με λαιμους να υπολογισεις 1000ρικο χαλαρα.

αλλα για μενα ψαξε καλυτερα για μεταχειρησμενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλτρο δεν χρειαζεται να βαλεις.πιστεψε'με το "μαμα" ειναι αγωνιστικο!

τωρα με το να αλλαξεις λαιμους θα μειωθει και το βαρος.επισης κερδιζεις και ιππους.

τωρα τελικο μαζι με λαιμους να υπολογισεις 1000ρικο χαλαρα.

αλλα για μενα ψαξε καλυτερα για μεταχειρησμενα.

 

μηπως να βαλει χειροποιητους γιατι πιστευω θα ειναι φθηνοτεροι και καινουργιοι;)

Link to comment
Share on other sites

Μπα το χειροποιητο χρεωνει περισσοτερο.

παντως μπορει να βαλει αγγελια σε κτμ φορουμ και ισως σταθει τυχερος σε αυτο το θεμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...