Jump to content

Pro Evolution Soccer 6 vs FIFA 07


alex_w800
 Κοινοποίηση

Ποιό προτιμάτε; PES6 ή FIFA 07;  

137 members have voted

  1. 1. Ποιό προτιμάτε; PES6 ή FIFA 07;

    • Pro Evolution Soccer 6
      110
    • FIFA 07
      27


Recommended Posts

Λοιπό, Pro 6 και για μένα. Ξεκίνησα πριν ένα μήνα να παίζω FIFA 07 (μόλις βγήκε original) κυρίως για να παίζω online και μπορώ να πω ότι μου κέντρισε το ενδιαφέρον και του αφιέρωσα αρκετές ώρες.... Μέχρι που έπεσε το Pro στα χέρια μου και είδα τις διαφορές σε gameplay και σε εικόνα και δεν νομίζω να ξαναπαίξω fifa φέτος.... Η αλήθεια είναι ότι το Φιφα μου μοιάζει σαν καρτούν μπροστά στην αληθοφάνεια του PES6. Περιμένω βέβαια και κανένα patch που διορθώνει ομάδες,παίκτες, γήπεδα για να έχουμε ολοκληρωμένο παιχνίδι και όχι London F.C. και τέτοιες αηδίες. Το μόνο που δεν μου αρέσει στο pes: άθλιο μανατζερ σε σχέση με του FIFA, άθλιος σχολιασμός και τέλος πόσο αληθοφανές και ρεαλιστικό είναι να γίνονται οι αλλαγές ότι ώρα θες; (παράδειγμα είσαι στη σέντρα πατάς για αλλαγή και αμέσως οι παίχτες αλλάζουν και μπαίνουν οι καινούργιοι) ενώ στο FIFA δεν γίνεται αυτό.
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mαζί σου φίλε fifa-κια ! Τρίπλες Ρολαντίνιο και χάζεμα τρελό

 

δείτε κάποια βίντεα από το τι μπορεί να κάνει το παιχνίδι

http://video.google.com/videoplay?docid=-9074910789555924107&q=fifa+07

http://video.google.com/videoplay?docid=-4962631267463635898&q=fifa+07

http://video.google.com/videoplay?docid=-187015038346011737&q=fifa+07

 

Α! και για όσους λένε ότι δεν δοκιμάζουν το fifa γιατι έχει διαφορετικούς χειρισμούς μάλλον δεν το έψαξαν. Υπάρχει επιλογή στα controls που τα κάνει ίδια με το PES.

να ειχα εκεινα τα λινκ με βιντεο απο το προ που ειχα δει..δεν θα ξαναεπαιζες φιφα ποτε στη ζωη σου!!!!!

:cool:

και στο κατω κατω..με αυτα διχνεις τα <αδυναμα> σημεια του φιφα..ολα ευκολα,ολα ετοιμα..γκολ απο το κεντρο,οι παιχτες περνανε αναμεσα απο τους αμυντικους κοκ..τα ιδια θα λεμε?;)

Link to comment
Share on other sites

να ειχα εκεινα τα λινκ με βιντεο απο το προ που ειχα δει..δεν θα ξαναεπαιζες φιφα ποτε στη ζωη σου!!!!!

:cool:

και στο κατω κατω..με αυτα διχνεις τα <αδυναμα> σημεια του φιφα..ολα ευκολα,ολα ετοιμα..γκολ απο το κεντρο,οι παιχτες περνανε αναμεσα απο τους αμυντικους κοκ..τα ιδια θα λεμε?;)

 

kostakiss++

Oντως πολυ ψεφτια το φιφα ρε παιδια..

Link to comment
Share on other sites

να ειχα εκεινα τα λινκ με βιντεο απο το προ που ειχα δει..δεν θα ξαναεπαιζες φιφα ποτε στη ζωη σου!!!!!

:cool:

και στο κατω κατω..με αυτα διχνεις τα <αδυναμα> σημεια του φιφα..ολα ευκολα,ολα ετοιμα..γκολ απο το κεντρο,οι παιχτες περνανε αναμεσα απο τους αμυντικους κοκ..τα ιδια θα λεμε?;)

 

Ποιός είπε ότι δεν τα έχω δεί η ότι δεν έχω παίξει το PSE6? Προτιμώ συνειδητά το

FIFA07 και δεν κακολογώ κανένα για τις επιλογές του. Τώρα γιατί αρπάχτηκες δεν τολμάω να σκεφτώ, γιατί θα αρπαχτείς ακόμη περισσότερο.

 

Σε όσους αρέσει το PRO καλά κάνουν. Σε όσους αρέσει το FIFA επίσης καλά κάνουν

 

Φιλικά,

Γεράσιμος

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γερασιμε δεν νομιζω οτι αρπαχτηκε ο kostakiss...απλα ο καθενας σε μια "κοντρα" προσπαθει να υποστηριξει αυτο που πιστευει οτι ειναι καλυτερο!
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα πιστευω οτι το καθε παιχνιδι εχει τα θετικα του.Ο καθενας επιλεγει αναλογα με τις αναγκες του.Δινει καποιος βαση στα γραφικα?Επιλεγει fifa με κλειστα ματια.Αντιθετως αν δινει σημασια στο χειρισμο και στο ρεαλισμο πιστευω οτι το pro ειναι η καταλληλη λυση γι αυτον.Εγω να σας πωτην αληθεια προτιμαω τα γραφικα.Ομως υπαρχει ενας και μοναδικος λογος για τον οποιο τελικα θα καταφυγω στο παιχνιδι της konami.Ειτε μου αρεσει ειτε οχι ολοι οι φιλοι μου ειναι φανατικοι του pro.Πεταει ο γαιδαρος?Πεταει!Σε τετοιο σημειο.Και απο το να χανω σε καθε μας <<συγκεντρωση>> καλυτερα να το προτιμησω..:mad: Αλλωστε και η ψηφοφορια με κανει :X ..Αν οι περισσοτεροι που παιζουν pro δεν ηταν τοσο μονοπλευροι πιστευω οτι αυτη τη χρονια τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα μιας και το fifa εχει βελτιωθει πολυ....Το μονοπλευροι χωρις παρεξηγηση..Δεν κατηγορω κανεναν..Ισα ισα που συμφωνω με αυτην την κοντρα γιατι τους μονους μου ωφελει ειναι εμας..:yahoo:
IMPOSSIBLE IS NOTHING....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Fifa έκανε ριζική αλλαγή,και βελτιώθηκε πολύ απο ότι έμαθα.Θα κανονίσω να το βρώ.Ως κλασσικός στα fifa ψήφισα αυτό γιατί το παίζω απο 88,τότε που ήταν στις δόξες του.Τώρα όμως στο 07 έγινε μεγάλη βελτίωση και πιστεύω είναι αντάξιο του pro

Απο αντίδραση στο κατεστημένο και μόνο λοιπόν ψήφισα fifa!:)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Fifa έκανε ριζική αλλαγή,και βελτιώθηκε πολύ απο ότι έμαθα.Θα κανονίσω να το βρώ.Ως κλασσικός στα fifa ψήφισα αυτό γιατί το παίζω απο 88,τότε που ήταν στις δόξες του.Τώρα όμως στο 07 έγινε μεγάλη βελτίωση και πιστεύω είναι αντάξιο του pro

Απο αντίδραση στο κατεστημένο και μόνο λοιπόν ψήφισα fifa!:)

 

Mαλλον '98 θελεις να πεις.. :confused: :worry:

Link to comment
Share on other sites

ναι σόρυ μου διέφυγε!Το πρώτο αλήθεια δεν ήταν!?Με θυμάμαι μωρό με το πρώτο pc στο σπίτι και τον πατέρα μου να μας μαθαίνει να παίζουμε(εμένα και τον αδερφό μου)!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

RE PAIDES GOUSTA EINAI AUTA...O KATHENAS ME TIS ****** TOU...PAIDIA EGW KSERW EMENA KAI O KATHENAS TO EAUTO TOU...EGW KSEKINISA NA PAIZW PODOSFERAKI...KSEKINISA ME FIFA...EPEZA FIFA MEXRI POU EPIASA TO PRO TO 5....META APO AUTO EIMAI FANATILA PRO-AKIAS...!!!KAI OPWS EIPA....GOUSTA EINAI AUTA...!!

 

ANTE KAI KALA GOAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL.................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε πως εκφράζεσαι.

 

Επίσης μήν γράφεις με κεφαλαία. Είναι πολύ κουραστικό στην ανάγνωση, είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα το 98 ηταν στις δοξες του γιατι το PRO δεν ηταν γνωστο!Απλα ελειινο το φιφα 98!!Αν εμπαινες στην περιοχη και πατουσες σουτ εμπαινε γκολ 90%!!
:)
Link to comment
Share on other sites

Μη συγκρινετε διαφορετικα πραγματα.Τα φιφα εκεινης της περιοδου κατα τη γνωμη μου δεν θα μπορουσαν να ειναι διαφορετικα.Τα συστηματα που τα υποστηριζαν τοτε ηταν σε σχεση με τα σημερινα αθλια.Τοτε μας φενοντουσαν εκπληκτικα.Σημασια εχει οτι το fifa εχει βελτιωθει.τα παθηματα στην ΕΑ εγιναν μαθηματα και γι αυτο βελτιωσε παρα πολυ το παιχνιδι της.Και μην ξεχναμε οτι το iss ηταν αθλιο.Μονο καλα γραφικα ειχε.
IMPOSSIBLE IS NOTHING....
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν λιγο το pro για το xbox360.Τελικα ειναι καλυτερο.Ωραιες κινησεις των παικτων,ικανοποιητικο επιπεδο δυσκολιας και ακομα περισσοτερα δικαιωματα.Παιδια..Πολυ καλο.Δικαια κερδιζει στη δημοσκοπηση..:respect:
IMPOSSIBLE IS NOTHING....
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον '98 θελεις να πεις.. :confused: :worry:

 

Φίλοι μου το πρώτο Fifa ήταν το Fifa 95.....

Μάχες είχαν δωθεί πολλές το έτος 1995-96 μπροστά από το PC.....

Αυτό και το ΦΟΒΕΡΟ ΝΒΑ LIVE 95 (το πρώτο της σειράς) !!!!!!!!!!!!

Τότε που ο Pentium στα 90 MHz ήταν ο βασιλιάς!!!!!!

Τότε είχα έναν 486 στα 120 ΜHz.....

ΗΡΩΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ !!!!!!

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου το πρώτο Fifa ήταν το Fifa 95.....

Μάχες είχαν δωθεί πολλές το έτος 1995-96 μπροστά από το PC.....

Αυτό και το ΦΟΒΕΡΟ ΝΒΑ LIVE 95 (το πρώτο της σειράς) !!!!!!!!!!!!

Τότε που ο Pentium στα 90 MHz ήταν ο βασιλιάς!!!!!!

Τότε είχα έναν 486 στα 120 ΜHz.....

ΗΡΩΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ !!!!!!

:)

μαζί σου. το φιφα 95 το έχω original!!!

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

gia mena fifa den ipirxe pote apo tin stigmi pou to pro itane stin tote epoxi tou 98 itane Iss pro kai ta espage apla....kai den mporw na akouw pws to pro eixe grafika kai itan athlio....mallon ginotane peripou to antitheto.

Pisteuw to pro6 kai genika ta pro apo ta fifa einai xilies fores kalitera.(ektos kai ean den xereis na xaneis kai thes ena poli pio eukolo paixnidi me mikrotera epipeda diskolias kai tis xazomares pou kanei to fifa p.x easy goals,o termatofilakas na sou dinei tin mpala k.a) pro evolution 6 kati xerei o kosmos kai psifizei PRO stis dimoskopiseis Telos!!!

Ronaldinho<------FTW

Barcelona!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Pro 6, γιατι πολυ απλα ειναι πιο σοβαρο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Για το PS2 επειδη τα εχω και τα δυο με τρελλα FIFA 07 (και να σκεφτειται οτι ημουν φανατικος του PRO) προσωπικα απο το 6 περιμενα περισσοτερα πραγματα και πιο ομορφα τουλαχιστον γραφικα αντι αυτου δεν ειδα τιποτα καινουριο απο το 5(εκτος ισως απο το εξωφυλλο:) ) ενω το 07 πηγε πολλες κλασεις μπροστα απο το 06 και σιγουρα (για μενα παντα) εχει ξεπερασει το PRO. Oσο για το πειπεδο δυσκολιας και ΑΙ δοκιμαστε να παιξετε πια το fifa στο "επαγγελματικο" και μετα μιλαμε για δυσκολια. Δυστυχως η ΚΟΝΑΜΙ αυτη τη φορα επαναπαυτηκε στις δαφνες των προηγουμενων ετων.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου το πρώτο Fifa ήταν το Fifa 95.....

Μάχες είχαν δωθεί πολλές το έτος 1995-96 μπροστά από το PC.....

Αυτό και το ΦΟΒΕΡΟ ΝΒΑ LIVE 95 (το πρώτο της σειράς) !!!!!!!!!!!!

Τότε που ο Pentium στα 90 MHz ήταν ο βασιλιάς!!!!!!

Τότε είχα έναν 486 στα 120 ΜHz.....

ΗΡΩΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ !!!!!!

:)

 

Το πρωτο ηταν το fifa 94!

 

O διαιτητης κυνηγουσε τον παικτη για να του δωσει μια καρτα!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα πολυ να δω ενα απο τα παλια fifa.Ειμαι πολυ περιεργος.Πως περιπου ειναι?

 

Eγώ για το 95 δεν ξέρω.Είχα το FIFA99 στο Ν64 μαζί με το ISS (Konami) και ήταν εξίσου εθιστικά όπως σήμερα.Εξαιρετικά.

 

FIFA 99 N64

 

http://www.zonesega.com/img/nintendo%2064/FIFA%2099.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...