Jump to content

Φίλοι μου ζητάω την βοήθειά σας. Αίμα 0 (-)


Γιάννης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να ευχαριστησω μεσα απο την καρδια μου ολους τους φιλους για το ενδιαφερον τους.

Φιλοι μου εχω μαζεψει 3 φιαλες και θελω τουλαχιστον αλλη μια .Αν καποιος σκεφτει κατι ... καλο απο Αθηνα ευχαριστω πολυ.

Την Δευτερα ξαναμπαινω νοσοκομειο και αν βρεθει αιμα την Τεταρτη χειρουργουμαι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να υπο8εσω πως τον οικογενειακο σου κυκλο τον εχεις εξαντλησει ε?

σε αλλα νοσοκομεια προσπα8ησες μηπψς βγαλεις ακρη?

 

καλη αναρρωση ! :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Να υπο8εσω πως τον οικογενειακο σου κυκλο τον εχεις εξαντλησει ε?

σε αλλα νοσοκομεια προσπα8ησες μηπψς βγαλεις ακρη?

 

καλη αναρρωση ! :)

 

Οικογενειακος , κοινωνικος , επαγγελματικος κυκλος ΤΕΛΟΣ !!!!!

 

Ολα τα νοσοκομεια εχουν ελλειψη απο την ομαδα μου (παγια κατασταση) κι ετσι δεν γινεται τιποτα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κε Γιαννη ( περα απο το -μερικως- αστειο ) , βρεθηκε τπτ ?

Εχω ενημερωσει σχετικα την θεια μου - η οποια ειναι χρονια τωρα αιμοδοτρια- κ με την σειρα της θα ενημερωσει την προεδρο της τοπικης τραπεζας αιματος για να ελενξει αν υπαρχει κατι .

Αν υπαρξει - που το ελπιζω , αμαρτια να ταλαιπωρειστε ετσι λογω σπανιοτητας αιματος - θα σας ενημερωσω με π.μ .

Link to comment
Share on other sites

Κε Γιαννη ( περα απο το -μερικως- αστειο ) , βρεθηκε τπτ ?

Εχω ενημερωσει σχετικα την θεια μου - η οποια ειναι χρονια τωρα αιμοδοτρια- κ με την σειρα της θα ενημερωσει την προεδρο της τοπικης τραπεζας αιματος για να ελενξει αν υπαρχει κατι .

Αν υπαρξει - που το ελπιζω , αμαρτια να ταλαιπωρειστε ετσι λογω σπανιοτητας αιματος - θα σας ενημερωσω με π.μ .

 

Γραφω πιο πανω οτι εχω βρει 3 φιαλες.Για πιο σωστα νομιζα 4 φιαλες αλλα ενας δοτης που νομιζε οτι ειχα 0- τελικα ειχε 0+:( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου, εχω την ομαδα που ζητας και μπορω να δωσω. αυριο το πρωι θα παω στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο λαρισας να δωσω αιμα. περιμενω ενα pm με τα στοιχεια σου. το pm να μου το στειλεις στο username rodakino και οχι σε αυτο.

 

εκανα νεο account για να απαντησω επειδη δεν βρισκω το χαρτι με τους κωδικους μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , το εχω διαβασει διπλα το ποσες φιαλες καταφερατε να βρειτε κ γι'αυτο χωνω την θεια μου να κοιταξει .

Αν βρει , θα ειναι προβλημα να ερθετε εσεις - η καποιος δικος σας - κατα τα μερη μου να τις παρετε ?

Link to comment
Share on other sites

Αν βρει , θα ειναι προβλημα να ερθετε εσεις - η καποιος δικος σας - κατα τα μερη μου να τις παρετε ?

 

Κανενα προβλημα φυσικα.Αρκει να βρεθει.Ευχαριστω πολυ.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου, εχω την ομαδα που ζητας και μπορω να δωσω. αυριο το πρωι θα παω στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο λαρισας να δωσω αιμα. περιμενω ενα pm με τα στοιχεια σου. το pm να μου το στειλεις στο username rodakino και οχι σε αυτο.

 

εκανα νεο account για να απαντησω επειδη δεν βρισκω το χαρτι με τους κωδικους μου.

 

 

Εχεις pm αλλα δεν ξερω αν τελικα φτασει.Και απο Πατρα μου εστειλαν αλλα σημερα δεν ηξεραν τιποτα στην Αθηνα.:( :( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 0 αρνητικό!!!! :) :) :)

Επειδή δεν ξέρω από αυτά θέλω λεπτομέρειες αν μπορείς!

Πρώτη φορά θα δώσω αίμα! :)

Να πεις και ένα ευχαριστώ στον PCMan, γιατί χάρις στην υπογραφή του ήρθα σε αυτό το θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 0 αρνητικό!!!! :) :) :)

Επειδή δεν ξέρω από αυτά θέλω λεπτομέρειες αν μπορείς!

Πρώτη φορά θα δώσω αίμα! :)

Να πεις και ένα ευχαριστώ στον PCMan, γιατί χάρις στην υπογραφή του ήρθα σε αυτό το θέμα :)

 

Φιλε μου σας ευχαριστω και τους δυο.Απο οτι ξερω ομως απο 20-60 ετων μπορει να δωσει καποιος αιμα.Θα ρωτησω αυριο (μπαινω στο νοσοκομειο) και αν θελεις στειλε μου με pm ενα κινητο τηλεφωνο να σε παρω να σου πω.Και παλι ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σας ευχαριστω και τους δυο.Απο οτι ξερω ομως απο 20-60 ετων μπορει να δωσει καποιος αιμα.Θα ρωτησω αυριο (μπαινω στο νοσοκομειο) και αν θελεις στειλε μου με pm ενα κινητο τηλεφωνο να σε παρω να σου πω.Και παλι ευχαριστω.

Σε παρακαλώ αν εσύ έχεις την καλοσύνη στείλε μου το δικό σου κινητό, ή στείλε μου κατευθείαν pm αύριο, γιατί ουκ ολίγα ακούγονται για αυτές τις περιπτώσεις και είμαι προληπτικός:p

Ελπίζω όλα να πάνε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ αν εσύ έχεις την καλοσύνη στείλε μου το δικό σου κινητό, ή στείλε μου κατευθείαν pm αύριο, γιατί ουκ ολίγα ακούγονται για αυτές τις περιπτώσεις και είμαι προληπτικός:p

Ελπίζω όλα να πάνε καλά :)

 

Ευχαριστω.Εχεις pm.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ φίλε μου Γιάννη σου εύχομαι καλή ανάρρωση. Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά;) Να ρωτήσω εγώ αν είχα την ίδια ομάδα αίματος με τον Κύριο Γιάννη δεν μπορώ να δώσω η όχι;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ φίλε μου Γιάννη σου εύχομαι καλή ανάρρωση. Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά;) Να ρωτήσω εγώ αν είχα την ίδια ομάδα αίματος με τον Κύριο Γιάννη δεν μπορώ να δώσω η όχι;

 

Ευχαριστω φιλε μου.Και αν ειχες εισαι μικρος ακομα για αιμοδοσια.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,

κάτι σίγουρα δεν πάει καλά στην ιστορία σου.

Εκτός από τις γνωστές ομάδες αίματος ΑΒΟ υπάρχουν και άλλες ομάδες που επηρεάζουν την συμβατότητα και σήμερα μόνο σε απόλυτα έκτακτη ανάγκη κοιτάνε μόνο τις ομάδες ΑΒΟ. Θα σου ζητήσουν δότες με συμβατότητα και στις άλλες; Δεν τους λείπει σίγουρα αίμα ομάδας Ο. Και τα κάταγματα δεν ανήκουν στα χρόνια προβλήματα όπως πχ ένα μυελοδυσπλαστικό σύνδρομο που θέλει συνεχώς μεταγγίσεις.

Για εξήγησε τους το ευγενικά ότι η μόνη σου λύση είναι να δημοσιοποιήσεις το όλο ανεπίτρεπτο θέμα ζητώντας αιμοδότες καθώς σου λένε ότι δεν έχουν αίμα και εφόσον βρέθηκαν μονάδες αίμα ανεξαρτήτως ομάδας ΑΒΟ σε περισσή ποσότητα. Μίλησε κατ αρχήν με το διευθυντή της αιμοδοσίας.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια που βαλανε αυτο το θεμα στην υπογραφη τους για να ενεημεροθουν οσο το δυνατο περισσοτερα ατομα.. Κυριε Γιαννη σας ευχομαι ταχεια αναρωση και ελπιζω να μην σας βρουν αλλες κακκοτοπιες!! (Ειμαι αιμοδοτης και δεν βρισκω αιμα οταν το χρειαζομαι αρε Ελλαδα παντα ξεχωριζεις)
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη σου ευχομαι περαστικα σου δεν εχω απο αυτην την ομαδα αιματος αλλα πραγματικα διαβαζοντας και τις 3 σελιδες συγκινηθικα και ετρεξαν καποια δακρυα απο τα ματια μου.Χωρις να σε ξερω ειδα οτι και σημερα υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι βοηθουν τον συναθρωπο τους Ενα μεγαλο ευγε σε ολα τα παιδια απο το σαιτ που βοηθησαν στο προβλημα σου Σου ευχομαι καλη αναρωση
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχουν Άνθρωποι. Αυτό είναι το μήνυμα αυτής της κουβέντας που ξεκίνησε. Δυστυχώς έχω 0+. Συγχαρητήρια σε όσους βοήθησαν. Σε εσένα περαστικά και συνέχισε να είσαι ανιδιοτελής όπως σήμερα και μην σε πτοούν αυτά που περνάς, Κουράγιο και συγχαρητήρια!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μου εγώ δεν έχω ίδια ομάδα αίματος, λυπάμαι πολύ που δεν μπορώ να βοηθήσω...θα πω όμως σε όποιον ξέρω από εδώ μήπως έχει την ίδια ομάδα και δώσει για εσένα...

 

Σου εύχομαι περαστικά, μέσα από την καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη σου εύχομαι κι εγω ότι καλύτερο αν και δεν μπορώ να βοηθήσω.

Παιδιά ακόμα και αν δεν μπορούμε να βοηθήσουμε τον Γιάννη, υπάρχουν άλλοι 100 Γιάννηδες που χρειάζονται αίμα...

Κάντε όλοι έναν κόπο και δώστε εθελοντικά λίγο αίμα. Μέχρι και ζωές μπορούμε να σώσουμε.

 

Παράλληλα εμείς οι εθελοντές έχουμε προτεραιότητα όταν (χτύπα ξύλο) χρειαστούμε αίμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος ειναι αιμοδοτης και εχει την ιδια ομαδα θα του ημουν υποχρεος να δωσει. Το αιμα πρεπει να δοθει μονο στο Γενικο Κρατικο Νικαιας γιατι το Αττικο δεν εχει αιμοδοσια

Γιαννη εγω εχω την ιδια ομαδα αιματος αλλα ειμαι απο πολη μακρια. Δεν γεινετε να δωσω αιμα απο την περιοχη μου (στο ονομα σου) κ να το παρεις εσυ? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eγω πιστευω πως μπορει να γινει γιαυτο και το προτηνα :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...