Jump to content

προβλημα με τον σκληρο!!!


trellosgauros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδακια εχω εναν σκληρο 160 gb και στο pc μου χρειαστηκε να κανω system recovery απο ενα recovery cd που εχω! πριν απο αυτο ο δισκος ηταν χωρισμενος σε 2 partitions 30 και 130 γιγα αντιστοιχα τωρα το ενα διαμερισμα μου λεει οτι οτι η χωρητικοτητα του δισκου ειναι 14 γιγα απο 30 που ηταν! που εχουν παει τα υπολοιπα 16 γιγα ρε παιδια? το αλλο το διαμερισμα ειναι ενταξει!
Link to comment
Share on other sites

παιδακια εχω εναν σκληρο 160 gb και στο pc μου χρειαστηκε να κανω system recovery απο ενα recovery cd που εχω! πριν απο αυτο ο δισκος ηταν χωρισμενος σε 2 partitions 30 και 130 γιγα αντιστοιχα τωρα το ενα διαμερισμα μου λεει οτι οτι η χωρητικοτητα του δισκου ειναι 14 γιγα απο 30 που ηταν! που εχουν παει τα υπολοιπα 16 γιγα ρε παιδια? το αλλο το διαμερισμα ειναι ενταξει!

 

Στα 30gb υπάρχει το λειτουργικό υποθέτω...

Κοίταξες απο το system restore το ποιό συνήθες φαινόμενο βέβαια μήπως σου τρώει εκεί τον χώρο?:shifty:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

πριν ηταν μαζι με το λειτουργικο 30 γιγα βρε φιλε μου! οποτε ανοιγω τον υπολογιστη μου ανοιγει ενα προγραμμα sysprep το οποιο λεει οτι αυτο το προγραμμα ετοιμαζει το σκληρο για τον τελικο χρηστη και οταν παταω εκει που μου λεει κανει επαννεκινηση και κολλαει και μου λεει να κανω ξανα recover το συστημα και ξερεις κατι γι'αυτο το sysprep?
Link to comment
Share on other sites

πριν ηταν μαζι με το λειτουργικο 30 γιγα βρε φιλε μου! οποτε ανοιγω τον υπολογιστη μου ανοιγει ενα προγραμμα sysprep το οποιο λεει οτι αυτο το προγραμμα ετοιμαζει το σκληρο για τον τελικο χρηστη και οταν παταω εκει που μου λεει κανει επαννεκινηση και κολλαει και μου λεει να κανω ξανα recover το συστημα και ξερεις κατι γι'αυτο το sysprep?

 

Λυπάμαι αλλά όχι...:O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω οτι ειναι laptop.Το καλιτερω που εχεις να κανεις ειναι μια καθαρη εγκατασταση των windows απο cd και οχι απο recovery cd.Toυς drivers θα τους βρεις στο site της εταιριας του laptop
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι laptop κανονικος υπολογιστης απλα ηταν ετοιμος οταν τον πηρα και οταν τον ανοιξα πρωτη φορα μου ζητησε να φτιαξω αυτο το cd!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια συμβουλή, αυτά τα recovery cd, μην νομίζεις ότι είναι και ότι καλύτερο!Είχα και εγώ κάποτε φτιάξει ένα και το μόνο που δεν έκανε, είναι να επαναφέρει τον υπολογιστή μου στην κανονική του κατάσταση!Και όταν μου το έκανε όλο και κάποιο πρόβλημα θα είχα μετά!!!Τώρα δεν θυμάμαι να είχα κάτι με τον σκληρό, αλλά με κάτι drivers υπήρχε!Τέλος πάντων, κάνε ένα format για να είσαι σίγουρος από το κανονικό cd των windows!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...