Jump to content

[MOTO] Yamaha Mate & Town Mate 50cc


SpikyFreak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν λίγα τα λόγια για το mate.Πήρα ένα μα φορά βόλτα.Αρχικά μαρσάρω.Ένιωθα τα άπειρα άλογα κάτω από τα πόδια μου να τρίζουνε.Καρφώνω πρώτη και φεύγω με σούζα.Εκεί τα είδα όλα...χώνω τρίτη και ενώ είμασταν τρικάβαλο το βλέπω να κατοσταρίζει.Λέτε να με έκλεβε το κοντέρ?Και σιγά σιγά φτάνω ένα Ζ.Τον προκαλώ...κατεβάζω 2 και έφαγε σκόνη.

Πέρα από την πλάκα εγώ τα συμπαθώ.Έχει ο θείος μου ένα και το έχει κολήσει και ξεκινάει μόνο με τρίτη.Το σπρώχνουμε λίγο στην αρχή αλλά μετά...όλα καλά.Αν είναι καλά διατηρημένο ένα 80 λέει πολύ.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω πήγαινα τετρακάβαλο σε μεγάλες ανηφόρες με δευτέρα (4τάχυτο).. Είχα πάθει πλάκα!

 

Αμ το άλλο? Μισό τόνο είχα βάλει στην καρότσα του και παλι ανέβαινα ανηφόρες με δευτέρα..

Όλα αυτά όταν ήταν 80 μανίσιο.

 

Τελικές, τώρα που είναι 52χιλ. βγάζει 107,4 πραγματικά μετρημένα με gps. Δεν ξέρω αν πάει παραπάνω. Μπορεί να βγάλει λίγα ακόμα σε κατηφόρα.

 

Σκυλί μαυρο είναι :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ετσι μπραβο να λεμε αληθειες για τα τ..........ποιο μηχανακι σημερα αντεχει off road καταστασεις...αν μπεις σε χωμα με καινουριο μηχ θα το παρεις στα χερια....
Link to comment
Share on other sites

exeis dikio...eixa kai ego kapote ena mate to 50cc to dixrono..to eixa paei pantou...ti xomata,ti vouna pantou...to mixanaki akoma douleyei xoris kanena provlima...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λίγα τα λόγια για το mate.Πήρα ένα μα φορά βόλτα.Αρχικά μαρσάρω.Ένιωθα τα άπειρα άλογα κάτω από τα πόδια μου να τρίζουνε.Καρφώνω πρώτη και φεύγω με σούζα.Εκεί τα είδα όλα...χώνω τρίτη και ενώ είμασταν τρικάβαλο το βλέπω να κατοσταρίζει.Λέτε να με έκλεβε το κοντέρ?Και σιγά σιγά φτάνω ένα Ζ.Τον προκαλώ...κατεβάζω 2 και έφαγε σκόνη.

Πέρα από την πλάκα εγώ τα συμπαθώ.Έχει ο θείος μου ένα και το έχει κολήσει και ξεκινάει μόνο με τρίτη.Το σπρώχνουμε λίγο στην αρχή αλλά μετά...όλα καλά.Αν είναι καλά διατηρημένο ένα 80 λέει πολύ.

 

ep ep liga me ta z....den pezei afto pou les...opios exei dei z na anoigei kserei ti leo...den mporeis na to piaseis me ena 4T...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι μωρέ, αλλά εμένα καίει λάδια και βαλβίδες εδώ και πόσα χρόνια.

Άσε που έχει μόνιμη διαρροή από την τάπα στο κάρτερ και χάνει συνέχεια λίγο λίγο.Δε φτιάχνεται με τίποτα από κάτω.

Και τώρα τον χειμώνα, αν το αφήσεις 4-5 μέρες χωρίς να το κινήσεις δεν παίρνει με την καμία μπροστά.Θέλει κανένα 10λεπτο με τη μανιβέλα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι μωρέ, αλλά εμένα καίει λάδια και βαλβίδες εδώ και πόσα χρόνια.

Άσε που έχει μόνιμη διαρροή από την τάπα στο κάρτερ και χάνει συνέχεια λίγο λίγο.Δε φτιάχνεται με τίποτα από κάτω.

Και τώρα τον χειμώνα, αν το αφήσεις 4-5 μέρες χωρίς να το κινήσεις δεν παίρνει με την καμία μπροστά.Θέλει κανένα 10λεπτο με τη μανιβέλα.

Τι περιμενες απο παπακι Yamaha και ειδικα Town mate :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι περιμενες απο παπακι Yamaha και ειδικα Town mate :down:

 

e palikari ta yamaha einai eggisi kai rota opion thes...ola ksekinoun apo ton odigo katarxin....

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Παντα τα townmate ητανε το μηχανακι που δεν πηγαινε μια...οτι και "πειραγμα" να :food: και παλι δεν πηγαινε.μια αποτυχια ητανε και ευτυχως η yamaha το καταλαβε και τα επομενα παπακια τα εβγαλε με αλυσιδα και οχι διαφορικο.:)

 

Τί να σου πώ φίλε, Διαφωνώ μαζί σου.

Πήγαινε βρές άλλο μηχανάκι, με την ίδια αξιοπιστία ενός Yamaha Townmate.

Kαι που θα ζήσει τα ίδια χρόνια με αυτό.

Φιλικά στο λέω... Αλλά λίγο υπερβολικά τα σχόλιά σου.!!!

Και καταρχήν είναι μεγαλύτερο στα χρόνια απο σένα,και υπάρχει ακόμα, είτε ένα μανήσιο ενός παππού, είτε ένα φτιαγμένο ενός πιτσιρικά.!!!

 

Λίγα τα λόγια σου για το Μοτέρ, γιατι δεν νομίζω να γνωρίζεις και πολλά γι αυτό.!!

 

Φιλικά πάντα. Και δε σου βάζω και κανένα :!: S T O P :!: ;):)

Όχι και έτσι ==> :down: για το yamaha T .!

Link to comment
Share on other sites

Τί να σου πώ φίλε, Διαφωνώ μαζί σου.

Πήγαινε βρές άλλο μηχανάκι, με την ίδια αξιοπιστία ενός Yamaha Townmate.

Kαι που θα ζήσει τα ίδια χρόνια με αυτό.

Φιλικά στο λέω... Αλλά λίγο υπερβολικά τα σχόλιά σου.!!!

Και καταρχήν είναι μεγαλύτερο στα χρόνια απο σένα,και υπάρχει ακόμα, είτε ένα μανήσιο ενός παππού, είτε ένα φτιαγμένο ενός πιτσιρικά.!!!

 

Λίγα τα λόγια σου για το Μοτέρ, γιατι δεν νομίζω να γνωρίζεις και πολλά γι αυτό.!!

 

Φιλικά πάντα. Και δε σου βάζω και κανένα :!: S T O P :!: ;):)

Όχι και έτσι ==> :down: για το yamaha T .!

Δηλαδη τα παπακια τα στρογγυλοφαναρα τα honda c50 με πλατινες τι να πουν!!?? :blink:

αμα ηταν αξιοπιστα φιλε μου,θα βρησκες πολλα περισσοτερα στον δρομο.και οχι μετρημενα.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι περιμενες απο παπακι Yamaha και ειδικα Town mate :down:

και εσυ που ξερεις απο yamaha παπια;;κυριως οτι δεν ειναι καλα;;;μια χαρα και αμα δεν σαρεσει κρατα τις απποψεις σου;).και townmate υπαρχουν πολλα αλλα τα καημενα σαπιζουν στους σταβλους καπιων παπουδων επηδει δεν μπορεσαν εδω και 20χρονια να τα καψουν.και τα εχουν αφημενε για κανα εγγονι η για κυμιλιο.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τις αποψεις τις εχουμε για να τις λεμε!!

 

Υ.Γ.οταν ειχα εγω παπακι town mate εσυ ακομη ησουν μπεμπης,ασε'με να ξερω κατι παραπανω απο σενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη παππου.:rolleyes:.και εγω επειμενω οτι δεν ειναι ετσι.μπορει να ετυχε σε εσενα.εγω παντως βλεπω ακομα να βαρανε.τωρα οτι θες πες.
Link to comment
Share on other sites

Βαρανε εκει που θελεις εσυ να τα βλεπεις.

καλα σε αφηνω στην ουτοπια σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν θα δωσω αλλη εκταση στο θεμα.παντως πανε καμια βολτα ρε φιλε να παρεις ματι κανα κοντερ σταματημενο στις 80.000χλμ.τελος παντων αποψη σου!!:)
Link to comment
Share on other sites

Παντως επειδη εψαξα να βρω ενα παπακι 50αρι για απλη χρηση,δεν βρηκα ουτε ενα town mate.μαλιστα εκανα κουβεντα με τον σπηλιωτη(αντιπροσωπο) και μου ειπε αυτα που σου λεω.

το παπι για την εποχη του εσκιζε,αλλα μεχρι εκει.ειχε ημερομηνια ληξης.

κατι που :worry: και σημερα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ta tafakia akoma zoune file raver.o papous mou to eixe os to 2001 kai exei 55.000xiliometra.apo totes os tora to exo ego kai apo to 2001 exo kanei apira xiliometra .ta tafakia dn eixane pote imerominia liksis.imerominia liksis exoune ta kenurgia papakia ama dn ta sintiris ite 2t ite 4t.ta monadika skilia 4t itane kai 8a einai ta 8rilika taf.
Link to comment
Share on other sites

ta tafakia akoma zoune file raver.o papous mou to eixe os to 2001 kai exei 55.000xiliometra.apo totes os tora to exo ego kai apo to 2001 exo kanei apira xiliometra .ta tafakia dn eixane pote imerominia liksis.imerominia liksis exoune ta kenurgia papakia ama dn ta sintiris ite 2t ite 4t.ta monadika skilia 4t itane kai 8a einai ta 8rilika taf.

πεστα πεστα.εε.δεν αντεχα αλλο.θα σου πω ενα πραγμα.ποτε μην ακους αλους κυριως φανατικους με κατι και αντιποπρωσοπους;).οι μεγαλυτεροι ψευτες που υπαρχουν.για να πουλησουν ενα μηχανακι και κολο στινουν.:)

Link to comment
Share on other sites

Ο spiliotis ειναι αντιπροσωπος της Yamaha και επισης τρεχει και σε αγωνες.δεν ειχε κανενα λογο να μου πει ψεμματα.απ'εκει εχω παρει το καθαρο.

τωρα εσεις εχετε την δικη σας αποψη,σεβαστη!

αλλα προς τα εξω....:worry: τα πραγματα δεν συμφωνουν με τα λεγωμενα σας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ta tafakia akoma zoune file raver.o papous mou to eixe os to 2001 kai exei 55.000xiliometra.apo totes os tora to exo ego kai apo to 2001 exo kanei apira xiliometra .ta tafakia dn eixane pote imerominia liksis.imerominia liksis exoune ta kenurgia papakia ama dn ta sintiris ite 2t ite 4t.ta monadika skilia 4t itane kai 8a einai ta 8rilika taf.

 

Μαζί σου φίλε!!!

Όσο για το φίλο Raver, ας ελπίσουμε πως δέν έχει τι να κάνει και πιάνει στο πληκτρολόγιό του ένα τέτοιο Θρυλικό μηχανάκι.!!!

 

:respect::respect: Τownmate :respect::respect:

 

(filika)

Link to comment
Share on other sites

Θρυλικο το town mate!!! :lol: :lol:

Ωραιο ανεκδοτο :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι ανεκδοτο δεν το καταλαβα το townmate εχει ιστορια και κουβαλαει στην πλατη του παρα πολλα χρονια.με στοιχημα πιο απο αυτα τα καινουρια θα κυκλοφορει μετα απο 15-20 χρονια???ανεκδοτο για μενα ειναι αυτο που ειπες οτι εχει ημερομηνια ληξης.:mad:

ΓΚΑΖΙ...

ΑΛΗΤΕΙΑ...

& 1000m

ΕΥΘΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Honda c50 με ιστορια 30 ετων και το :blink: στους δρομους.;)

οχι σε κοτετσια και σε μαντρες :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...