Jump to content

Χειμερινές αποδράσεις


woudoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου πρότειναν για μονοήμερη να πάω Β.Εύβοια και συγκεκριμένα Στενή Ευβοίας.Ορεινή περιοχή με έντονη φυσική ομορφιά και γραφικά χωριουδάκια.Αξίζει η επίσκεψη;Έχει πάει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

 

Για μονοήμερη εκδρομούλα μια χαρά είναι.:) Ειδικά αν πας μετά και για καμιά ψητούρα στις ταβέρνες, δίπλα στο ποταμάκι που σου ανοίγει και την όρεξη.:p

Ηδη σκέφτομαι για αυτή η την άλλη Κυριακή να περάσω μια βόλτα.:happy:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια στο Μετσοβο ποιο χιονοδρομικο ειναι κοντα και ποσο κοντα ειναι?

 

http://2004.cybex.gr/pls/snow/disp_ski?htmlsccode=16&lang=1

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Στενη :μονο για ημερισια εκδρομη,εχει ταβερνες και ταβερνες και ταβερνες α και α και κανα δυο - τρια καφε :p

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Για μονοήμερη εκδρομούλα μια χαρά είναι.:) Ειδικά αν πας μετά και για καμιά ψητούρα στις ταβέρνες, δίπλα στο ποταμάκι που σου ανοίγει και την όρεξη.:p

Ηδη σκέφτομαι για αυτή η την άλλη Κυριακή να περάσω μια βόλτα.:happy:

 

Στενη :μονο για ημερισια εκδρομη,εχει ταβερνες και ταβερνες και ταβερνες α και α και κανα δυο - τρια καφε :p

 

Για τις "ψητούρες" πήγα πιο πολύ :food: αλλά μάλλον διαλέξαμε λάθος μέρα καθώς οι πιο πολλές ήταν κλειστές.Ωραίο τοπίο πάντως που σε συνδυασμό με το ψιλόβροχο και την ομίχλη έγινε πιο ελκυστικό. :)

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια και οι χειμερινες διακοπες δεν μου πολυ αρεσουν, δεν σκαμπαζω και πολλα! Ομως φετος λεω να παω καπου, θα ηθελα προτασεις για 3ημερο μεταξυ 17/12- 2/1 αλλα να μην ειναι πανω απο 3 ωρες (με το αυτοκινητο) απο τη Θεσσαλονικη καθως οι μερες ειναι λιγες.

 

Ευχαριστωωωωω :D :up:

Link to comment
Share on other sites

Aραχωβα, αν και οι τιμες στο χιονοδρομικο πια εχουν ξεφυγει, καποιοι εκει περα νομιζουν οτι ολοι οι Ελληνες κερδιζουμε πανω απο 3000Ε εκαστως-η εκτος και εαν θελουν να κανουν την Αραχωβα, Μοντε Καρλο της Ελλαδας (αν και εδω που τα λεμε και καλα να παθουν βεβαια η κινηση ΕΥΤΥΧΩς εχει ΠΑΡΑ-πεσει)

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

Μια και οι χειμερινες διακοπες δεν μου πολυ αρεσουν, δεν σκαμπαζω και πολλα! Ομως φετος λεω να παω καπου, θα ηθελα προτασεις για 3ημερο μεταξυ 17/12- 2/1 αλλα να μην ειναι πανω απο 3 ωρες (με το αυτοκινητο) απο τη Θεσσαλονικη καθως οι μερες ειναι λιγες.

 

Ευχαριστωωωωω :D :up:

 

Στο Καϊμακτσαλάν να πας!

Και να μείνεις στο Παλιό Άγιο Αθανάσιο.

Αλλά αν αποφασίσεις να πας, να κλείσεις νωρίς γιατί εκείνες τις ημέρες θα είναι δύσκολο να βρεις.

Εγώ είχα κλείσει τουλάχιστον ενάμιση μήνα νωρίτερα.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο Καϊμακτσαλάν να πας!

Και να μείνεις στο Παλιό Άγιο Αθανάσιο.

Αλλά αν αποφασίσεις να πας, να κλείσεις νωρίς γιατί εκείνες τις ημέρες θα είναι δύσκολο να βρεις.

Εγώ είχα κλείσει τουλάχιστον ενάμιση μήνα νωρίτερα.

 

Μπορεις να μας δωσεις λιγες πληροφοριες παραπανω. δηλαλαδη οναμα ξενωνα που εμενες τηλεφωνα και αν ηταν σε καλη κατασταση? ενδιαφερομαι να κλεισω αλλα δεν εχω κανεναν ετσι γνωστο να παρω πληροφοριες και να μεινω σε σχετικα καλα δωματιακια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας δωσεις λιγες πληροφοριες παραπανω. δηλαλαδη οναμα ξενωνα που εμενες τηλεφωνα και αν ηταν σε καλη κατασταση? ενδιαφερομαι να κλεισω αλλα δεν εχω κανεναν ετσι γνωστο να παρω πληροφοριες και να μεινω σε σχετικα καλα δωματιακια.

 

Έχω σπίτι το τηλέφωνο, οπότε όταν πάω θα σε ενημερώσω.

 

Το δωμάτιο μου άρεσε πολύ. Όλα είχαν τζάκι, ήταν πολύ ζεστά και παραδοσιακά.

Γενικά όλα έτσι ήταν γραφικά.

Πέρυσι που είχα πάει, (μέσα Φεβρουαρίου) είχα πληρώσει 70 ευρώ τη βραδιά.

Είχε πάααααααρα πολύ χιόνι. Χωρίς αλυσίδες δεν μπορείς να φτάσεις. Ανάλογα βέβαια και το αυτοκίνητο...

 

Για οτιδήποτε άλλο θέλεις, ρώτα με :)

 

Πάντως το προτείνω σαν μέρος!!!

Μου άρεσε πάααααααααρα πολύ και σίγουρα φέτος θα ξαναπάω!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

basilitsa !!!!

OLA TA LEYTA!!!!

apisteyta omorfa kai poli kalo kosmo

alla distixos gia na breis domatio prepei na kaneis tama:lol:

 

ayrio exei kai partaki ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα slide με προσωπικες φωτο απο καιμακτσαλαν που πηγα για σκι,οταν πηγαμε..ηταν μαγευτικα..ηλιος λαμπερος,χιονι αψογο,μετα τις 12 πιτα απο κοσμο..τωρα δεν ξερω αν επιτρεπεται να το δοσω δημοσιοτητα..υπαρχει στο hi5 μου παντως..αλλα εχω και μερικες απο το τοπιο αν θελετε να ανεβασω!
Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου προτάσεις για 3ήμερα και για όσους μένουν Αθήνα (λόγω απόστασης - περίπου 3,5 ώρες) είναι οι εξής:

1) Πορταριά Πηλίου : Απίστευτο χωριό, έχει τα πάντα, δίπλα στη γραφική Μακρυνίτσα και πολύ κοντά στο Βόλο (που σημαίνει ότι αποφεύγεις τις πολλές στροφές). Τσαγκαράδα Πηλίου που είχα πάει είχε πολύ δύσκολο και επικίνδυνο δρόμο. Στην Πορταριά είχαμε μείνει σε δωμάτιο με τζάκι πεντακάθαρο και στο κέντρο του χωριού με 70 ευρώ. Την προτείνω ανεπιφύλακτα!

2) Ελάτη Τρικάλων και δε λέω Περτούλι ή Νεραϊδοχώρι, γιατί είναι παααάρα πολύ μικρά χωριά. Καλύτερα να μένεις στην Ελάτη και να επισκεφτείς όταν θελήσεις τις ταβέρνες και καφέ των άλλων χωριών ή το χιονοδρομικό Περτουλίου. Τέλεια τοπία με μαγική ατμόσφαιρα και απίστευτο φαγητό (και φτηνό)! Πάλι σε δωμάτιο και τζάκι, πάλι πεντακάθαρο, αξιοπρεπέστατο, σπιτικό πρωινό με ζεστό ψωμί, όλα αυτά στην προνομιακή :p τιμή των 70 ευρώ.

3) Νεοχώρι στη Λίμνη Πλαστήρα. Ο γύρος της λίμνης είναι φανταστικός και τα δωμάτια ποικίλουν σε τιμές και ποιότητα. Η αλήθεια είναι ότι εκεί είχα κλείσει σε δωμάτιο με 100 ευρώ αλλά είχε και πολύ φθηνότερα. Επίσης ωραίο φαγητό και τοπικές σπεσιαλιτέ.

4) Από Πελοπόννησο Δημητσάνα ή Στεμνίτσα. Λόγω καταγωγής έχω γυρίσει όλη την Πελοπόννησο και πιστεύω πως είναι τα 2 ωραιότερα χωριά για χειμερινή απόδραση, αλλά δεν έχω να προτείνω δωμάτιο γιατί εκεί κοντά έχω σπίτι.

 

Σημειώστε πως όλα τα παραπάνω τα προτείνω κυρίως σε ζευγάρια, γιατί είναι αρκετά ρομαντικά. Όποιος θέλει πληροφορίες για δωμάτια, τα έχω κρατήσει.

 

Καλά να περάσετε!!!!!! :):):)

Link to comment
Share on other sites

1) Πορταριά Πηλίου : Απίστευτο χωριό, έχει τα πάντα, δίπλα στη γραφική Μακρυνίτσα και πολύ κοντά στο Βόλο (που σημαίνει ότι αποφεύγεις τις πολλές στροφές). Τσαγκαράδα Πηλίου που είχα πάει είχε πολύ δύσκολο και επικίνδυνο δρόμο. Στην Πορταριά είχαμε μείνει σε δωμάτιο με τζάκι πεντακάθαρο και στο κέντρο του χωριού με 70 ευρώ. Την προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

 

Σημειώστε πως όλα τα παραπάνω τα προτείνω κυρίως σε ζευγάρια, γιατί είναι αρκετά ρομαντικά. Όποιος θέλει πληροφορίες για δωμάτια, τα έχω κρατήσει.

 

Καλά να περάσετε!!!!!! :):):)

 

Σε ποιο ξενοδοχείο έμεινες στην Πορταριά;

Ευχαριστώ

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου προτάσεις για 3ήμερα και για όσους μένουν Αθήνα (λόγω απόστασης - περίπου 3,5 ώρες) είναι οι εξής:

 

4) Από Πελοπόννησο Δημητσάνα ή Στεμνίτσα. Λόγω καταγωγής έχω γυρίσει όλη την Πελοπόννησο και πιστεύω πως είναι τα 2 ωραιότερα χωριά για χειμερινή απόδραση, αλλά δεν έχω να προτείνω δωμάτιο γιατί εκεί κοντά έχω σπίτι.

Σημειώστε πως όλα τα παραπάνω τα προτείνω κυρίως σε ζευγάρια, γιατί είναι αρκετά ρομαντικά. Όποιος θέλει πληροφορίες για δωμάτια, τα έχω κρατήσει.

 

Εχω εγώ να προτείνω δωμάτιο! Πήγα πρίν ένα μήνα κ έμεινα εδώ ..

http://www.innelaion.gr/

Παιδιά, δεν υπάρχουν λόγια! Πέρασα ένα απίστευτο 3ήμερο!

Ο ξενώνας βρίσκεται στο χωριό Ελληνικό. Η απόσταση απο Στεμνίτσα είναι 10 λεπτά, απο Δημητσάνα 20λεπτά κ περίπου μισή ώρα είναι η όμορφη Βυτίνα! Εκεί βρίσκεται κ το χιονοδρόμικο Μέναλο μές τα έλατα! Για τον ξενώνα δεν υπάρχουν λόγια... Ξαναπήγαινα με 1000!!

Είναι όπως ακριβώς το βλέπετε στις φώτο!

Link to comment
Share on other sites

@HaVai

 

http://www.arhodikopanagoula.gr/index_gr.htm

 

Σου παραθέτω το link του ξενώνα με την παρατήρηση ότι έχει 2 κτίρια. Αυτό που μέναμε εμείς είναι 50 μέτρα από το κτίριο που φαίνεται στην εικόνα, αλλά είναι επίσης ωραίο.

Η διαφορά τους είναι ότι στο 2ο κτίριο (εκεί που μέναμε) δε σερβίρουν πρωινό (γι' αυτό και η χαμηλότερη τιμή), όμως είναι δίπλα τα καφέ και μπορείς να το φας έξω. Σε άλλη περίπτωση έχει καφετιέρα και ψυγειάκι στον όροφο (δηλαδή κοινόχρηστο με άλλα 3 δωμάτια).

 

Να παρατηρήσω ακόμη ότι όταν είχαμε πάει ήταν μια παρέα που είχαν κλείσει τα άλλα 3 δωμάτια και ήταν σα σπίτι τους, γιατί εκτός από το τζάκι στο δωμάτιο έχει κι ένα τζάκι στον όροφο με ένα καναπεδάκι και τραπέζι κι αυτοί έφτιαχναν εκεί πρωινό και έπιναν καφέ και τα έλεγαν μπροστά στο τζάκι! Τους ζήλεψα λίγο...

 

Αρκετά αναλυτική, δεν έχεις παράπονο... :lol: Εγώ πάντως θα ξαναπήγαινα!

Link to comment
Share on other sites

@HaVai

 

http://www.arhodikopanagoula.gr/index_gr.htm

 

Σου παραθέτω το link του ξενώνα με την παρατήρηση ότι έχει 2 κτίρια. Αυτό που μέναμε εμείς είναι 50 μέτρα από το κτίριο που φαίνεται στην εικόνα, αλλά είναι επίσης ωραίο.

Η διαφορά τους είναι ότι στο 2ο κτίριο (εκεί που μέναμε) δε σερβίρουν πρωινό (γι' αυτό και η χαμηλότερη τιμή), όμως είναι δίπλα τα καφέ και μπορείς να το φας έξω. Σε άλλη περίπτωση έχει καφετιέρα και ψυγειάκι στον όροφο (δηλαδή κοινόχρηστο με άλλα 3 δωμάτια).

 

Να παρατηρήσω ακόμη ότι όταν είχαμε πάει ήταν μια παρέα που είχαν κλείσει τα άλλα 3 δωμάτια και ήταν σα σπίτι τους, γιατί εκτός από το τζάκι στο δωμάτιο έχει κι ένα τζάκι στον όροφο με ένα καναπεδάκι και τραπέζι κι αυτοί έφτιαχναν εκεί πρωινό και έπιναν καφέ και τα έλεγαν μπροστά στο τζάκι! Τους ζήλεψα λίγο...

 

Αρκετά αναλυτική, δεν έχεις παράπονο... :lol: Εγώ πάντως θα ξαναπήγαινα!

 

@indulge_yourself: Many thanks :)

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Ανακινώντας το topic για πείτε ιδέες για φέτος! Έχω ακούσει καλά λόγια για τη Ζαρούχλα! Έχει πάει κανείς; Πάντως τα δημοφιλή μέρη έχουν ξεφύγει πάλι από τιμές!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...