Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

poly oraia sumgono apolyta. alla mia erotish.

giati to plaisio allazei ta x500 ,,fortonete metaxeirismena ,,kai dinei ta idia me paromio (provlima) se eisagogika ?????GIATI??????????.

 

Giati ine kataskevastiko elatoma, ite kapioi thelete na to paradextite ite oxi. Tora an ine enoxlitiko, afto ine mia alli istoria... Pantos an exete egiisi, den iparxi logos na xaristite stin ETEN (skeftite ke tin aksia metapolisis). Allakste to me kapio pou tha ine "stegno" :p

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Giati ine kataskevastiko elatoma, ite kapioi thelete na to paradextite ite oxi. Tora an ine enoxlitiko, afto ine mia alli istoria... Pantos an exete egiisi, den iparxi logos na xaristite stin ETEN (skeftite ke tin aksia metapolisis). Allakste to me kapio pou tha ine "stegno" :p

Ε όχι και να χαριστούμε. Τούμπες κάνω φίλε μου που έχω τέτοιο εργαλείο στα χέρια μου. Εσύ ξέρεις να κυκλοφορεί κάποιο PDA - Phone - GPS συνολικά καλύτερο ? Αν ναι πές μου που το πουλάνε, να το πάρω σήμερα. Αλήθεια εσύ από ποιά PDA έχεις εμπειρίες ? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Giati ine kataskevastiko elatoma, ite kapioi thelete na to paradextite ite oxi. Tora an ine enoxlitiko, afto ine mia alli istoria... Pantos an exete egiisi, den iparxi logos na xaristite stin ETEN (skeftite ke tin aksia metapolisis). Allakste to me kapio pou tha ine "stegno" :p

Συμφωνω τα λες πολυ καλα, καλο θα ηταν να το αντικαταστησετε επιασα στα χερια μου το ετεν σημερα, μπορει να ειναι [καλο μηχανακι] αλλα η οθονη εχει προβλημα μεγαλο. Και σας βλεπω και παραμυθιαζεστε μονοι σας οτι αν πιασεις την tft κανει τα ιδια νερα:wacko: ποιος σας ειπε οτι η tft ειναι touch screen και ποιος σας λεει οτι πρεπει να μεινετε με αυτο το συνηθειο! Εγω θα σας ελεγα να αντικαταστησετε την συσκευη σας με την οποιαδηποτε συσκευη που δεν θα εχει τετοια προβληματα. Εγω πολυ το φοβαμαι οτι και καποιοι απο αυτο το φορουμ μπορει να εχουν και ενδιαφεροντα να προωθουν αυτη την συσκευη:!:

Ε όχι και να χαριστούμε. ???Τούμπες κάνω φίλε μου που έχω τέτοιο εργαλείο στα χέρια μου.Να δεις η ετεν κατι κολοτουμπες που κανει που σας πουλαει αυτα τα εργαλεια Εσύ ξέρεις να κυκλοφορεί κάποιο PDA - Phone - GPS συνολικά καλύτερο ? Αυτο δεν θα το σχολιασω καθολουΑν ναι πές μου που το πουλάνε, να το πάρω σήμερα.Σε ολα τα καταστηματα Αλήθεια εσύ από ποιά PDA έχεις εμπειρίες ?Εδω δεν θα μπορεσω να σου απαντησω γιατι γενικα οι ερωτησεις που εκανες δεν ηταν για μενα. Εγω απλα μπηκα σφηνα :cool:

Συγνώμη ρε παιδία αν αυτό αναφέρετε συχνά στο φόρουμ το ξέρω αλλά είναι βλακεία να κρατάς την συσκευή σου με κάποιο πρόβλημα που έχει και είναι καθαρά πρόβλημα hardware και οχι software. Και όχι επειδή γίνετε αντικατάσταση να είστε ευτυχισμένοι εφόσον το πρόβλημα παραμένει! Και δεν θα σας μιλήσω καθόλου για κάτι προβλήματα που είχατε στο software γιατί αυτό το λύσατε πράγματι με κάτι patch που έβγαλε η εταιρεία γίνονται αυτά. Εγώ έχω το μio το οποίο το αντικατάστησα π.χ επειδή όταν τράβαγα βίντεο δεν ακουγόταν καλά ο ήχος πάλι με την ίδια συσκευή χωρίς να μου παρουσιάζει κανένα ελάττωμα αυτήν την στιγμή. Και δεν θα σας έλεγα να πάρετε μιο επειδή είναι καλύτερο! μπορείτε να πάρετε πολλές συσκευές, επισκεφτείτε ένα πλαίσιο και δείτε τι γίνετε. Και εκνευρίζομαι όταν διαβάζω σε διάφορα φόρουμ τον panosha να τους λέει κάντε αντικατάσταση την συσκευή σας χωρίς να έχουν στην ουσία μεγαλύτερο πρόβλημα από το δικό σας:!:

Οποίος νομίζει ότι είμαι λάθος μπορεί να μου στείλει και pm δεν θέλω να σας χαλάω το φόρουμ.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και να χαριστούμε. Τούμπες κάνω φίλε μου που έχω τέτοιο εργαλείο στα χέρια μου. Εσύ ξέρεις να κυκλοφορεί κάποιο PDA - Phone - GPS συνολικά καλύτερο ? Αν ναι πές μου που το πουλάνε, να το πάρω σήμερα. :

 

File mou iremise. Enoousa na to antikatastisete me ena allo X500. Oxi aparetita allo montelo. To ipa kaloproereta, den ithela na thikso to mixanaki. Apla ine elatoma tis kataskevis ke dikeouste os pelates antikatastasi me kapio (X500) pou de tha exi afto to provlima.

 

Αλήθεια εσύ από ποιά PDA έχεις εμπειρίες ? :cool:

 

Tora tha mporousa na sou apantiso alla katalaveno apo tin antidrasi sou oti ise mallon mikros se ilikia, opote ke de tha gnorizis ta pda pou protoxrisimopiisa ego.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

...kai meta to eyxaristo dialleimma pou mas proseferan oi synforumites twn "geitonikwn" pipisofonwn :lol: , na epistrepsoume sta dika mas ...

Mou parousiasthke to exhs provlhma. Anoigei synexeia o windows media player kai vgazei to exhs msg : "Exei topo8eth8ei mia karta apo8hkeyshs. 8elete na kanete anazhthsh gia arxeia hxou kai video?? Nai/Oxi"

Otan epilegw "oxi" tote to xanaemfanizei epanhlhmena.. Karta mnhmhs exw mia 512mb kai safws den einai kainouria, thn exw kairo.

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε το SPB Mobile Shell 1.0 για PPC και βασικα αντικαθιστα τα πιο πολλα προγραματα της ΕΤΕΝ. Το δοκιμασε κανεις?? Φαινεται πολυ καλο και πο οτι λενε σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις τα παντα onehanded.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο ακουστικη στα τηλεφωνηματα πως παει;;

 

Απο ακουστικη δεν ειναι και σαν το Κ800 που ειχα αλλα ακουγεται δυνατα. Απλα μερικες φορες ειναι τοσο δυνατα που βουιζει και παραμορφωνει και πρεπει να το χαμηλωσεις τερμα την ωρα που μιλας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τί είναι αυτό το πρόβλημα με τα νερά της οθόνης που συζητάτε όλοι μερικές σελίδες πιο πίσω? Να με αποθαρρύνει να το πάρω ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Giati ine kataskevastiko elatoma, ite kapioi thelete na to paradextite ite oxi. Tora an ine enoxlitiko, afto ine mia alli istoria... Pantos an exete egiisi, den iparxi logos na xaristite stin ETEN (skeftite ke tin aksia metapolisis). Allakste to me kapio pou tha ine "stegno" :p[/quote

 

Οποσδηποτε κατι παιζει με το θεμα αυτο και δεν ξερω γιατι δεν το διορθωνει,η απλα εχει ερθει μεγαλη παρτηδα στην ελλαδα απο αυτα και θελει να τα σπρωξει!!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τί είναι αυτό το πρόβλημα με τα νερά της οθόνης που συζητάτε όλοι μερικές σελίδες πιο πίσω? Να με αποθαρρύνει να το πάρω ή όχι?

 

Φιλε παρε Μ700 εχει και πληκρολογιο

ειναι συγουρα το πιο ολοκληρωμενο!!;)

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Εγω πολυ το φοβαμαι οτι και καποιοι απο αυτο το φορουμ μπορει να εχουν και ενδιαφεροντα να προωθουν αυτη την συσκευη:!:

Και εκνευρίζομαι όταν διαβάζω σε διάφορα φόρουμ τον panosha να τους λέει κάντε αντικατάσταση την συσκευή σας χωρίς να έχουν στην ουσία μεγαλύτερο πρόβλημα.

Να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε. Μην γράφεις τέτοια γιατί υπάρχουν και ανθρωποι που με γνωρίζουν εδώ γύρω και γελάνε. Οταν φίλε μου το μηχανάκι σου σου σβήνει τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης όποτε γουστάρει είναι λόγος αντικατάστασης και σοβαρός :p

Tora tha mporousa na sou apantiso alla katalaveno apo tin antidrasi sou oti ise mallon mikros se ilikia, opote ke de tha gnorizis ta pda pou protoxrisimopiisa ego.

Η ηλικία μου είναι εμφανέστατη, τη δική σου δεν βλέπω. :rolleyes:

Οποσδηποτε κατι παιζει με το θεμα αυτο και δεν ξερω γιατι δεν το διορθωνει,η απλα εχει ερθει μεγαλη παρτηδα στην ελλαδα απο αυτα και θελει να τα σπρωξει!!

Οσοι έχουμε Χ500 θα προτιμούσαμε να μην έχει αυτή τη συμπεριφορά η οθόνη, αλλά έτσι είναι σε όποιον αρέσει το παίρνει και δεν είναι θέμα παρτίδας αλλά παγκόσμια αποδεκτό. :blink:

Link to comment
Share on other sites

...kai meta to eyxaristo dialleimma pou mas proseferan oi synforumites twn "geitonikwn" pipisofonwn :lol: , na epistrepsoume sta dika mas ...

Mou parousiasthke to exhs provlhma. Anoigei synexeia o windows media player kai vgazei to exhs msg : "Exei topo8eth8ei mia karta apo8hkeyshs. 8elete na kanete anazhthsh gia arxeia hxou kai video?? Nai/Oxi"

Otan epilegw "oxi" tote to xanaemfanizei epanhlhmena.. Karta mnhmhs exw mia 512mb kai safws den einai kainouria, thn exw kairo.

Θα συνηθίσεις το εξής μήνυμα όπως συνήθισες και την οθόνη σου:lol:

Να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε. Μην γράφεις τέτοια γιατί υπάρχουν και ανθρωποι που με γνωρίζουν εδώ γύρω και γελάνε. Οταν φίλε μου το μηχανάκι σου σου σβήνει τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης όποτε γουστάρει είναι λόγος αντικατάστασης και σοβαρός :p

 

Στο εχω ξαναπει μην εχεις την μυγα. Οταν το μηχανακι σβηνει τα περιεχομενα της καρτας επειδη εχει προβλημα στο hardware τοτε εχεις απολυτο δικαιο αλλα αν εχει προβλημα software θα βγαλει κανενα patch και τελειωσε η υποθεση. Και σε σας επειδη γουσταρει σας κανει νερα η οθονη οποτε ειναι λογος σοβαρος αντικαταστασης.

Τελος παντων μην χαλαμε το forum με τα ιδια και τα ιδια

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειμαι σε διλλημα να το αγορασω ή οχι; Καταφερα και διαβασα καμια 20αρια σελιδες μονο. Αλλοι γραφετε για προβληματα αλλοι οχι.

 

Το βρηκα στο πλαισιο με 599€ υπαρχει καπου αλλου φθηνοτερο;

 

Φθηνότερα δε υπάρχει εκτός και αν το πάρεις από το expansys ή το VNP που τα φέρνουν από το εξωτερικό με αγγλική rom φυσικά.. Που τα ξέρω όλα αυτά ε? :) 100+ σελίδες διάβασα, να 'μαι καλά.. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από Kingherc

 

Να σημειώσω ότι είμαι νέος χρήστης PocketPC, πριν είχα μόνο Nokia. To X500 το πήρα μετά από αρκετό ψάξιμο στη 1/12/06 από το Πλαίσιο με το Destinator. Για ότι αξίζουν λοιπόν, θα προσπαθήσω να απαντήσω::lol:

 

1) Είναι γενικά καλή συσκευή, είστε ευχαριστημένοι?

Τουλάχιστον γερή κατασκευαστικά είναι. Μου έχει πέσει 2 φορές και εκτός από αμυχές δεν έχει πάθει κατι (τουλ. που να το κατάλαβα, μπορεί να έχει όμως ψυχικά προβλήματα). Για τα "νερά" που γίνεται τόσος λόγος δεν έχω παρατηρήσει κάτι, τυφλός δεν είμαι, screen protector Brando Workshop του έχω βάλει, ίσως οι άλλοι βλέπουν κάτι που δεν βλέπω/γνωρίζω

2) Έχει καλό ήχο?

Εδω θα απαντήσω γενικά για τη λειτουργία του τηλεφώνου. Δυστυχώς για μένα δεν φθάνει σε λειτουργικότητα ένα "καθαροαιμο" τηλ. Π.χ. πολλές φορές ο συνομιλητής ακούει σαν ηχό την φωνή του, δεν μπορώ να γράφω τόσο γρήγορα SMS όσο πριν, βρήσκω πιο αργά το τηλ. που θέλω να καλέσω, δεν έχω βρεί ικανοποιητικό πρόγραμμα για χρονομέτρηση των κλήσεων κ.α. Βέβαια επαναλαμβάνω είμαι πρωτάρης σε Windows Mobile Phones

3) Έχει προβλήματα? Και αν ναι, διορθόνωνται με softwares (π.χ. έχει ελληνικό sms 160 χαρακτήρων?)?

Προβλήματα είχε, στην αρχή με τη λήψη SMS και με την μη αναγνώρηση της SIM, τόσο που δεν το χρησιμοποιούσα σαν κινητό αλλά σαν PDA μονο. Βέβαια όλα αυτά λύθηκαν. Μάλιστα για SMS 160 χαρακτήρων νομίζω τα πάει καλύτερα από τα καινούργια Nokia χεχε

4) Έχει ικανοποιητικό μέγεθος ή θα μου φανεί τεράστια μετά από κάμποσο καιρό?

Το μέγεθος είναι υποκειμενικό :lol:, αλλά νομίζω ότι είναι κανονικό για τα γούστα μου. Σίγουρα υπάρχουν πολυ πιο κομψά κινητά, αλλά νομίζω ότι είναι παγκοσμίος το μικρότερο PDA με GSM/WiFi/Bluetooth/GPS.

5) Να το πάρω μαζί με το πακέτο Destinator?

Θα έλεγα ναί, νομίζω ότι σου δίνει και υποστήριξη ενός χρόνου, (ήδη εγώ κατέβασα το Destinator 6, απο το Destinator PN που είχε το πακέτο μου. Τώρα νομίζω δίνουν και το Talk and Drive της MLS με το πακέτο του Destinator)

6) Και γενικότερα, πείτε μου συνοπτικά οτιδήποτε σας ενοχλεί...

Με ενοχλεί που δεν αναγνωρίζει το ακουστηκό Bluetooth αυτόματα όταν το ανοίγω (Jabra 250v) (βέβαια μπορεί να εκανα κάτι λάθος εγώ), που χάνει τις ρυθμίσεις για WiFi και πρέπει να τις περνώ συχνά, που κάνει ηχό στο συνομιλητή, που δεν μπορώ να γράψω SMS γρηγορα όπως στο Nokia (διάβασα κάτι για phonePlus πρόγραμμα, το εγκατέστησα δεν με διευκόλυνε).

Να πώ και τι μου άρεσε:

Γίνεται πανικός από προγράμματα που μπορείς να δοκιμάσεις, ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του, σίγουρα θα βρείς κάτι που θα κάνει τη δουλειά σου.

Το GPS navigation δεν παίζεται, και μόνο για αυτό θα το ξαναγόραζα. Μαζί δε με το WiFi και το GPRS σου επιτρέπουν να συνδέεσαι στο Internet όποτε θέλεις (+ Skype/SJPhone = free calls).

Τέλος για όποια προβλήματα / προγράμματα είχα, πάντα κάποιος βρέθηκε σε αυτό το Forum για να πεί μια λύση / κουβέντα, όποτε δεν βραχυκύκλωσα (Thanks kirileman, panosha, hab, azzazel και όποιον άλλο ξέχασα :D )

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι να διαβάζω αντικειμενικές απόψεις, άσχετα αν συμφωνώ η διαφωνώ.

Κανένα PDA δεν μπορεί ακόμα να φτάσει σε ευχρηστία σαν κινητό τηλέφωνο μιά καλή κλασική συσκευή κινητής τηλεφωνίας. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,είμαι νέο μέλος και κάτοχος ενός Χ500.Αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα με το τηλ.: 1)Όταν μιλάω και με καλεί ταυτόχρονα κάποιος μετα απο λίγο απορρίπτεται η ενεργή κλήση,2)Πως μπορώ κατα τον συγχρονισμό με το outlook στις επαφές να συγχρονίσω τις αλλαγές που έκανα στο Χ500 με τις επαφές στο outlook ;(Δεν βρίσκω την ανάλογη επιλογή ή δεν την βλέπω,Microsoft ActiveSync 4.0) .

Ευχαριστώ πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]Serious CAR CARE for CAR CRAZY PEOPLE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,είμαι νέο μέλος και κάτοχος ενός Χ500.Αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα με το τηλ.: 1)Όταν μιλάω και με καλεί ταυτόχρονα κάποιος μετα απο λίγο απορρίπτεται η ενεργή κλήση,2)Πως μπορώ κατα τον συγχρονισμό με το outlook στις επαφές να συγχρονίσω τις αλλαγές που έκανα στο Χ500 με τις επαφές στο outlook ;(Δεν βρίσκω την ανάλογη επιλογή ή δεν την βλέπω,Microsoft ActiveSync 4.0) .

Ευχαριστώ πολύ.

Γιά το 1 δες τις επιλογές του δικτύου σου Start / Setting / Pnone / Services κι αν δεν λυθεί το πρόβλημα αναζήτησε λύση στον πάροχο σου. Για το 2 φρόντισε να κάνεις τις αλαγές σου στο Outlook και οχι στο PDA άλωστε είναι ευκολότερο. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...