Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ο nevrodion με πρόλαβε όσο έγραφα το reply :)

Δεν νομίζω πως είναι ο μοναδικός τρόπος βέβαια που περιγράφω αλλά είναι ο μόνος που δούλεψε και φυσικά μετά δεν υπάρχει περίπτωση να μπλέξω προσπαθώντας κάτι διαφορετικό. Καλό κουράγιο άπαντες. (Τελικά όλα είναι θέμα timing και δευτερολέπτων) :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η ιστορία είναι απλή, εύκολη, αλλά θα σας αφαιρέσει 5 χρονάκια ζωής!

βάζεις την 0220 πρώτα, όταν βγάλει ERROR ERROR ERROR... κάνεις disconnect το usb, βγάζεις μπατταρία και reboot

Το ERROR ERROR ERROR το έβγαλε όταν πήγα να βάλω την 220WWE πάνω από την 291ELL με activesync. Με κάρτα δεν το έβγαλε. Υποθέτω πως αν φτάσεις στο απροχώρητο, μια εκκίνηση σε bootloader mode με κάρτα και αρχεία από το PC θα στρώσει την κατάσταση, εκτός αν έχει πειραχτεί το ίδιο το bootloader και δεν ανοίγει καν (ούτε να το σκέφτομαι).

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος που δούλεψε σε χ500 αγορασμένο πριν καμια δεκαριά μέρες με μανίσια 354 (Από τη Μάνη είναι?? :lol: Πλακίτσα..)

Tα βήματα είναι τα εξής:

1. Καφές και τσιγάρα.

 

Ο οδηγός σου πολύ χρήσιμος και ιδιαίτερα το πρώτο βήμα.. :p Ελπίζω όσοι το δοκιμάσουν να τα καταφέρουν..

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί δεν πάτε στο Πλαίσιο να το δείτε από κοντά; Στο site του το έχει διαθέσιμο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη το θέμα του X500, από την στιγμή

που οι διαφορές μεταξύ των 2 είναι μόνο η vga

και τα WM6 πιστεύω πως δεν είναι ανάγκη να υπάρχει

2ο θέμα γιατί ίσως μπερδευτούν οι χρήστες.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη το θέμα του X500, από την στιγμή

που οι διαφορές μεταξύ των 2 είναι μόνο η vga

και τα WM6 πιστεύω πως δεν είναι ανάγκη να υπάρχει

2ο θέμα γιατί ίσως μπερδευτούν οι χρήστες.

:)

 

ok ας το σβησουμε τοτε εγω το ειδα και ποιοτηκα πιο καλο και δεν κανει νερα η οθονη οπως την ειδα για λιγο που το κρατησα

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πέσει η τιμή σύντομα.. Έτσι είχε γίνει και στην αρχή με το x500..
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πέσει η τιμή σύντομα.. Έτσι είχε γίνει και στην αρχή με το x500..

To X500 ήταν 100 € πιο φθήνο όταν βγήκε (εννοώ στο Πλαίσιο) ...

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα οι μόνες διαφορές είναι η VGA οθόνη και κάτι έξτρα δυνατότητες (auto macro focus)

Φλας έχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα οι μόνες διαφορές είναι η VGA οθόνη και κάτι έξτρα δυνατότητες (auto macro focus)

Φλας έχει?

Φλας έχει και το Χ500

Link to comment
Share on other sites

^ Για το Χ500 ξέρω ότι έχει φλας

Αλλά για το Χ500+ δεν το αναφέρει πουθενά στα τεχνικά χαρακτηριστικά του και όλες οι φωτογραφίες που έχω δει το έχουν μόνο από μπροστά

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά όχι..
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Και τι το κανεις αμα σου χαλασει? Σκουπιδια?

Καταρχήν μπορείς να ρωτήσεις εκεί που το αγόρασες, θα σου παρέχουν εκείνοι εγγύηση. Τώρα για service (επί πληρωμή) ίσως σου παρέχει και το Πλαίσιο εδώ, ρώτησέ τους ...

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως υπάρχει τρόπος να πάει στη Γερμανία για επισκευή αν πάθει κάτι.. Έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει sevice στην Ελλάδα, απλά το Πλαίσιο το ελέγχει και το αντικαθιστά ή το στέλνει πάνω.. Ρώτησε εκεί από όπου σκέφτεσαι να το πάρεις για τους όρους της εγγύησης..
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

καμια ιδέα για το πως να μην φορτίζει μεσω USB ???

 

κυκλοφορεί ένα registry tweak από όσο έχω μάθει, αλλά δεν το έχω βρει

αλλιώς θα φτιάξω ένα usb καλόδιο χωρίς τα +5V :P

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα και εγώ έναν τρόπο να μη φορτίζει μέσω usb αλλά τίποτα.. Και αυτό που λες με τη registry δε λειτουργεί. Πάντως δε δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στη μπαταρία μιας και τη φορτίζει ελάχιστα. Αν όμως φτιάξεις το καλώδιο που λες, θέλω και εγώ ένα! :)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

πάρε ένα καλόδιο και κόψε το κόκκινο, λογικά θα δουλέψει

μόλις πάω Αθήνα που έχω spare θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω

 

δεν είμαι σίγουρος για το πόσο κάνει ζημιά η όχι, ειδικά για κάποιον που κάνει χρήση σαν εμένα

(θέλω μόλις βρίσκομαι στο pc να το συνδεώ :D)

θα κοιτάξω το θέμα με το καλόδιο

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε αυτό με το κόψιμο του καλωδίου λύνει το πρόβλημα, μόλις το δοκίμασα. Κόβοντας το κόκκινο (ή το μαύρο) δεν φορτίζει αλλά και ούτε συνδέεται με τον υπολογιστή. Δεν υπάρχει λοιπόν τρόπος να αποφύγεις τη φόρτιση... :worry:
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

το μαύρο είναι η γειώση, φαντάζομαι ότι θα την χρειάζεσαι για να γίνει το connection

τα +5V πρέπει να κόπουν

 

ψιλοβλακεία αυτή η ιστορία με τα pda/smartphones

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...