Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρώ βάση αυτοκινήτου για το X500Στο πλαίσιο δεν έχουν φέρει απ' ότι είδα στο Site όπως επίσης ουτε στο http://shop.eten.hu, μήπως γνωρίζει κανείς κανένα μαγαζί στην Αθήνα που να φέρνει Βάσεις αυτοκινήτου ρυθμιζόμενες και προσαρμοζόμενες?!

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=143232

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορεις να δωσεις το ακριβες link γιατι στο http://www.radioshack.gr δεν βρισκω κατι

den exei link

phagine kai zhthse "ΒΑΣΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ GPS" 10,27:19%ΦΠΑ=12,22€

se portokali syskeyasia

thn exo 10 meres den exo provlima kanena

sto plaisio to paketo (2 temaxia) exei mou fainetai 22h 24€.

mhn zhthseis sygrish poiothtas, den mporo na sou apanthso.

alla h sxesh timhs einai 2 pros 1.

 

 

ASXETO

POS MPORO NA SYMPTIKSO TO ISTORIKO KLHSEON SE MIA MONO ANA ATOMO (ESTO 3 AN EINAI EKSERXOMENES/EISERXOMENES KAI ANAPANTHTES) KAI NA MH FAINETAI OLOS AYTOS O XAMOS

DHLADI πχ.: AN EXO KANEI 5 SYNEXOMENES H MH KLHSEIS PROS TON XXXXXXXX NA MHN FAINETAI 5 FORES STO ISTORIKO ALLA MIA KAI AN KANO CLICK PANO THS NA DO TOTE PERISSOTERES PLHROFORIES

AYTO POU STO SONYERICSSON P910 DHLADH ONOMAZE SYNTOMH LEITOURGIA (AN EINAI KANEIS GNOSTIS TOU P910)

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=62130737&product=838640 ή

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=668&product=838659

 

ποια ταιριαζει καλυτερα?

ποια δεν εμποδιζει το ηχειο?

Αυτή που είπα από την αρχή είναι στο αυτοκίνητό μου και είναι μιά χαρά.:w00t:

Link to comment
Share on other sites

κανονικα θα επρεπε να περιλαμβανεται στο πακετο η βαση του αυτοκινητου και ο φορτιστης αλλα τελοςπαντων!

 

αυτο το πακετακι ora καλο φαινεται και σε συμφερουσα τιμη

υπαρχει καποιο μαγαζι που μπορεις να το παρεις για να αποφυγεις τα μεταφορικα?

επισης του radioshack αλλα απο φορτιστη?

του πλαισιου ειναι ακριβή η βαση

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που είπα από την αρχή είναι στο αυτοκίνητό μου και είναι μιά χαρά.:w00t:

 

Από την εικόνα των προϊόντων δεν μπορώ να καταλάβω. Πήρες και τα δύο ;; Γιατί το πρώτο, ο βραχίονας, φαίνεται να είναι μόνο βραχίονας και να χρειάζεται και τη βάση στήριξης.

 

Ε;

http://www.mathiteio.com/mats/citroen_c4_6(small).jpg
Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησεις πριν το αγορασω..

 

1. απο φορτιστη αυτοκινητου τι υπαρχει??

2. αυτονομια με μετρια χρηση??

3. θηκη για ζώνη??

 

οποιος το εχει και μπορει ας απαντησει

Link to comment
Share on other sites

KALISPERA PAIDIA

XTES EVALA ENA EROTHMA ALLA ISOS PERASE STO NTOUKOU

AN MPOREI KAPOIOS APO SAS NA DOSEI MIA PANTHSH H AKOMH KALYTERA LYSH STO PIO KATO THEMA THA TOU EIMOUN EYGNOMON

POS MPORO NA SYMPTIKSO TO ISTORIKO KLHSEON SE MIA MONO ANA ATOMO (ESTO 3 AN EINAI EKSERXOMENES/EISERXOMENES KAI ANAPANTHTES) KAI NA MH FAINETAI OLOS AYTOS O XAMOS

DHLADI πχ.: AN EXO KANEI 5 SYNEXOMENES H MH KLHSEIS PROS TON XXXXXXXX NA MHN FAINETAI 5 FORES STO ISTORIKO ALLA MIA KAI AN KANO CLICK PANO THS NA DO TOTE PERISSOTERES PLHROFORIES

AYTO POU STO SONYERICSSON P910 DHLADH ONOMAZE SYNTOMH LEITOURGIA (AN EINAI KANEIS GNOSTIS TOU P910)

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησεις πριν το αγορασω..

 

1. απο φορτιστη αυτοκινητου τι υπαρχει??

2. αυτονομια με μετρια χρηση??

3. θηκη για ζώνη??

 

οποιος το εχει και μπορει ας απαντησει

 

 

Φίλε με μέτρια χρήση η μπαταρία κρατάει 2 μέρες άνετα.

Θήκη για ζώνη περιέχεται στη συσκευασία.Τώρα στο κουτάκι απο το χ-500 που πήρα δεν είχε μέσα φορτιστή αυτοκινήτου, αλλά επειδή ήταν δείγμα και ήταν ανοιγμένο υπάρχει περίπτωση να είχε μέσα και κάποιος να είχε ξεχάσει να το βάλει μέσα..Οπότε δεν ξέρω αν έχει το πακέτο ή αν θα πρέπει να αγοράσεις κάποιον.

Eli Eloim Lama Astagna Savaoth
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ πως με έχετε προβληματίσει από την ημέρα που βγήκε με όλα τα προβλήματα που αναφέρετε πιο πάνω. Το παίδεψα από εδώ το παίδεψα από εκεί, σήμερα δεν άντεξα πήγα στο Πλαίσιο το είδα και το παρήγγειλα. Θα το έχω την Πέμπτη και θα σας πω εντυπώσεις. Ένας από τους λόγους που το παρήγγειλα είναι και το forum αυτό, βλέπω ότι είσαστε όλοι ικανότατοι οπότε αν υπάρξει πρόβλημα η λύση θα βρεθεί γρήγορα. :)
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?στο Χ500 κανουν οι μπαταριες του Μ600 και G500?

ρωταω γιατι ζαχαρωνω μια με 2000mΑh

http://shop.eten.hu/mugen-power-eten-m500-g500-m600-battery-2000mah-p-49.html?osCsid=08d4f84f819fe99f86f92227cc3dc9c0

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε δεν ταιριάζουν.Και δυστυχώς δε νομίζω ότι έχουν βγει μεγάλες μπαταρίες για χ-500 ακόμα.

που θα παει ομως? θα βγουνε καποια στιγμη:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει κάνα 45λεπτο και δε μπορώ να βρω αυτή την άτιμη τη ρύθμιση πού είναι κρυμμένη. Όταν βάζω τα ακουστικά, πέφτει δραματικά η ένταση του κουδουνίσματος με αποτέλεσμα να έχασα 2 κλήσεις επειδή δεν τις άκουσα.

 

Μήπως κάποιος έχει την καλοσύνη να μου πει που κρύβεται αυτή η ρύθμιση να τελειώνω; Έψαξα στα Scenarios αλλά δεν βρήκα κάτι.

http://www.mathiteio.com/mats/citroen_c4_6(small).jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει κάνα 45λεπτο και δε μπορώ να βρω αυτή την άτιμη τη ρύθμιση πού είναι κρυμμένη. Όταν βάζω τα ακουστικά, πέφτει δραματικά η ένταση του κουδουνίσματος με αποτέλεσμα να έχασα 2 κλήσεις επειδή δεν τις άκουσα.

 

Μήπως κάποιος έχει την καλοσύνη να μου πει που κρύβεται αυτή η ρύθμιση να τελειώνω; Έψαξα στα Scenarios αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Δεν νομίζω ότι πρόκειται για κάποια ρύθμιση αλλά για bug της συσκευής...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω για τη ποιοτητα κατασκευης της βασης της radioshack αλλα του πλαισιου ειναι αριστη..Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης,ειδικα του βραχιονα και της βεντουζας..

(Ετσι..Βεντουζα βεντουζα-Γκουσγκουνης :lol: :lol: :lol: )

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει κάνα 45λεπτο και δε μπορώ να βρω αυτή την άτιμη τη ρύθμιση πού είναι κρυμμένη. Όταν βάζω τα ακουστικά, πέφτει δραματικά η ένταση του κουδουνίσματος με αποτέλεσμα να έχασα 2 κλήσεις επειδή δεν τις άκουσα.

 

Μήπως κάποιος έχει την καλοσύνη να μου πει που κρύβεται αυτή η ρύθμιση να τελειώνω; Έψαξα στα Scenarios αλλά δεν βρήκα κάτι.

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση, εγώ με το Jabra 500 ακούω δυνατά και γι αυτό χαμηλώνω από την ρύθμιση που έχει επάνω του το ίδιο το ακουστικό.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Από την εικόνα των προϊόντων δεν μπορώ να καταλάβω. Πήρες και τα δύο ;; Γιατί το πρώτο, ο βραχίονας, φαίνεται να είναι μόνο βραχίονας και να χρειάζεται και τη βάση στήριξης.

 

Ε;

Χρειάζεσαι και τα δύο, βάση - βραχίονας και είναι καλής ποιότητας.:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με μέτρια χρήση η μπαταρία κρατάει 2 μέρες άνετα.

Θήκη για ζώνη περιέχεται στη συσκευασία.Τώρα στο κουτάκι απο το χ-500 που πήρα δεν είχε μέσα φορτιστή αυτοκινήτου, αλλά επειδή ήταν δείγμα και ήταν ανοιγμένο υπάρχει περίπτωση να είχε μέσα και κάποιος να είχε ξεχάσει να το βάλει μέσα..Οπότε δεν ξέρω αν έχει το πακέτο ή αν θα πρέπει να αγοράσεις κάποιον.

Με καλή φόρτιση και χρήση 10 λεπτά τη μέρα σαν τηλέφωνο και τίποτε άλλο 4-5 μέρες.:X

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση, εγώ με το Jabra 500 ακούω δυνατά και γι αυτό χαμηλώνω από την ρύθμιση που έχει επάνω του το ίδιο το ακουστικό.:blink:

 

Έχει ρύθμιση το ακουστικό για να χαμηλώνεις την ένταση του ringtone της συσκευής;; :blink: Γιατί γι' αυτό μιλάω. Είναι δυνατό να μη σε αφήνει να ανέβάσεις την έντασης του κουδουνίσματος εισερχόμενης κλήσης όταν βάλεις (=plugareis) τα ακουστικά;; :(

http://www.mathiteio.com/mats/citroen_c4_6(small).jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το πλαισιο που του εχουνε εξαντληθει ολα τα κομματια στην θεσ/νικη,που αλλου μπορω να παω να το παρω,γνωριζει καποιος να μας δωσει τα φωτα του;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 33 σελίδες ανάγνωσης (645 posts) και καμιά 10αριά reviews:hypno: όπως καταλαβαίνετε με ενδιαφέρει πολύ το x500. Ξέρω ότι είναι χαζό να ζητάω τέτοιο κινητό και να προσέχω τις φωτογραφίες (και σίγουρα δεν θα εξαρτηθεί από αυτό η επιλογή μου), αλλά θα ήθελα όποιος μπορεί να ποστάρει κανα δυο έτσι για να δούμε τι καταφέρνει.

Ευχαριστώ.

 

Επίσης η τιμή που έχει στο Πλαίσιο (599Ε) είναι με το software του destinator? (αν όχι πόσο επιπλέον πάει?)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς το destinator είναι. Ο φωτογραφικός του φακός δεν είναι τόσο καλός όσο αυτός του s200/p3300 και φυσικά καμία σχέση με gx30 κλπ. Είναι απλά καλός φακός για ppc. Φωτογραφίες υπάρχουν στα διάφορα reviews. Να το πάρεις αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς, γιατί τα eten είναι λίγο ιδιότροπα κινητά. Πάντως με τα sms δεν θα έχεις πρόβλημα, όπως πρόβλημα δεν έχει κανένας σε αυτό το φόρουμ, αρκεί να κάνεις αυτό που έχουμε γράψει.
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το πλαισιο που του εχουνε εξαντληθει ολα τα κομματια στην θεσ/νικη,που αλλου μπορω να παω να το παρω,γνωριζει καποιος να μας δωσει τα φωτα του;

 

Αμεσα διαθεσιμο: http://www.vnp.gr/index.php?menu=cat&id=119&action1=details&prod=590

Προ-παραγγελια:http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=143276

*****=Δεν ξερω εαν εχουν ελληνικη rom*****

 

Επίσης η τιμή που έχει στο Πλαίσιο (599Ε) είναι με το software του destinator? (αν όχι πόσο επιπλέον πάει?)

 

Οπως ειπε και ο "kirileman" ειναι χωρις το destinator! Με το destinator PN κοστιζει 699 ευρω

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 33 σελίδες ανάγνωσης (645 posts) και καμιά 10αριά reviews:hypno: όπως καταλαβαίνετε με ενδιαφέρει πολύ το x500. Ξέρω ότι είναι χαζό να ζητάω τέτοιο κινητό και να προσέχω τις φωτογραφίες (και σίγουρα δεν θα εξαρτηθεί από αυτό η επιλογή μου), αλλά θα ήθελα όποιος μπορεί να ποστάρει κανα δυο έτσι για να δούμε τι καταφέρνει.

Ευχαριστώ.

 

Επίσης η τιμή που έχει στο Πλαίσιο (599Ε) είναι με το software του destinator? (αν όχι πόσο επιπλέον πάει?)

 

Η τιμη 599 ευρω ειναι χωρις destinator.Με destinator εχει 699 ευρω.

Για τις φωτογραφιες...αστο καλυτερα..Μπορει για Pocket pc να ειναι πολυ καλες,αλλα σε καμμια περιπτωση δε μπορει να συγκριθει με τα συγχρονα κινητα,ακομα και με μοντελα των ιδιων μεγαπιξελ...

Εγω δεν τη χρησιμοποιω ποτε...ειναι σαν να μην υπαρχει για μενα...

Το μονο μειονεκτημα που εχει το Χ500,σε σχεση με ολα τα αναλογου και μεγαλυτερης τιμης κινητα ειναι η καμερα...

Εαν το παρεις και μπεις κι εσυ στην οικογενεια των pocket pc phones,και εχεις το χρονο,την ορεξη να εκμεταλευτεις στο επακρο τις δυνατοτητες και τις εφαρμογες που μπορει να σου προσφερει,τοτε θα καταλαβεις οτι ΟΛΑ τα αλλα κινητα-εστω και με λειτουργικο symbian-ειναι μια σκετη κοροιδια...

Συμφωνα με αυτα που προσφερει,αν το Ν93 ας πουμε το τιμολογουν 720 ευρω,το Χ500 και τα διπλα λεφτα να ειχε,παλι ευκαιρια θα ηταν...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...