Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paides kserei kapios an o (pcpmp) paizi se wm6;

pire enas filos to x500+ k den tou trexei.yparxei kapios player pou na paizi sta 6;

 

efxaristo!!!:)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia k kati alo mipos kserete an ta(spb mobile shell-spb pocket plus-spb weather)

trexoun sta wm6;

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

min fantazese treles difores me ta 6 stin mpataria ,emena me normal xrisi me vgazei peripou 2 eikostetraora,pantos kanoun kaliteri diaxirisi tis mnimis apoti ta 5.

genika pantos kalo einai na yparxei fortistis aftokinitou gia na min minis ksekremastos eki pou den to perimenis.

ego toulaxiston pou eimai sto dromo arketes ores mou einai aparetitos.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

το βράδυ βγαίνω από το gsm δίκτιο και η μπατταρία κρατάει πολύ περισσότερο

σε standby χωρίς gsm έχει ελάχιστη κατανάλωση, δοκιμάστε το

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί ένα πρόβλημα με τη διαχείριση της μπαταρίας στα WM6 και υπάρχει patch γι' αυτό... Όσοι θέλετε δοκιμάστε το...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω οτι έβαλα το batteryfix αλλά δεν είδα καμμία διαφορά ,πάλι η ενδειξη παίζει , και δεν ξέρω αν πρέπει να ξαναβάλω το SPB pocket plus ?

Αλήθεια δουλεύει στα WM6 ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν φτάνει πάντως στο 40% και κάτω, είναι λογικό να παίζει 5-10%...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

το βράδυ βγαίνω από το gsm δίκτιο και η μπατταρία κρατάει πολύ περισσότερο

σε standby χωρίς gsm έχει ελάχιστη κατανάλωση, δοκιμάστε το

το ίδιο έχω παρατηρήσει και εγώ....

den eperna egw ena Datsun na kanw th doulia mou
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναζητηση αλλά μου βγάζει όλο το θέμα με 102 σελίδες. Μου χάνει τις ρυθμίσεις για το Bluetooth και θέλει κάθε μέρα 1-2 φορές pairing. Έχω μοτορολα Η700. Ξέρει κανείς τι γίνεται?

Πρέπει κιόλας να απενεργοποιήσω το bluetooth στη συσκευή και να το ξαναενεργοποιήσω για να το ξαναβρεί.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναζητηση αλλά μου βγάζει όλο το θέμα με 102 σελίδες. Μου χάνει τις ρυθμίσεις για το Bluetooth και θέλει κάθε μέρα 1-2 φορές pairing. Έχω μοτορολα Η700. Ξέρει κανείς τι γίνεται?

Πρέπει κιόλας να απενεργοποιήσω το bluetooth στη συσκευή και να το ξαναενεργοποιήσω για να το ξαναβρεί.

 

Spider αν κλείνεις το pda από μπαταρία ή βγάλεις την μπαταρία τότε χάνει τις ρυθμίσεις αυτές σύνδεσης με το handsfree όπως και διάφορες άλλες. Και εμένα μου το κάνει αυτό με το i-tech clip V. Κάνει pairing κάθε φορά που κάνω ένα από τα προηγούμενα.

crete
Link to comment
Share on other sites

Spider αν κλείνεις το pda από μπαταρία ή βγάλεις την μπαταρία τότε χάνει τις ρυθμίσεις αυτές σύνδεσης με το handsfree όπως και διάφορες άλλες. Και εμένα μου το κάνει αυτό με το i-tech clip V. Κάνει pairing κάθε φορά που κάνω ένα από τα προηγούμενα.

 

 

Οχι εμένα μου έχασε το Bluetooth στη μέση της ημέρας χωρίς να κάνω κατί από αυτά που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εμένα μου έχασε το Bluetooth στη μέση της ημέρας χωρίς να κάνω κατί από αυτά που αναφέρεις.

 

Δοκίμασε ξανά να κάνεις pairing.Κανε reset στο handsfree. Κάνε την διαδικασία που έκανες στην πρώτη σύνδεση όταν το πηρες το Motorola. Μου φαίνεται για προβλημα του handsfree

crete
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Την αλλη βδομαδα μου ερχετε το Χ500 απο την ολλανδια

 

Θελω να ρωτησω τα εξεις

 

1. Με την αγγλικη ρομ που θα ερθει αν κανω upgrade σε WM6 ελληνικα θα χασω την εγγύηση ?

 

2. Αν βαλω την αγγλικη wm6 τοτε το τηλεφωνο εκτος απο τα μυνηματα που θα γραφω σε λατινικα που θα αντιμετωπισω προβλημα με ελληνικα ? Δεν εχω προβλημα να διαβαζω αγγλικα απλα λεω αν θελω να γραφω ελληνικες επαφες πωσ γινετε ?

 

3. Στο ελληνικο destinator 6.1.1 με ελληνικο χαρτη τι αρχειο πρεπει να περασω για να διαβασω ελληνικα αλλα και να γραφω ελληνικες οδους ?

 

4. Το νομιμο upgrade με το κινητο στο κουτι με wm5 aggliko πως γινετε σε wm6 ? Δηλαδη διαβασα περιπου ορισμενα πραγματα αλλα μιλουσατε για ελληνικα σε αγγλικα κλπ. Επειδη μπερδευτηκα ειναι δυνατον να αναφερθει αυτη η νομιμη οδος η κανονικη με το κινητο στο κουτι ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς καλορίζικο.. Όσο για αυτά που ρώτησες..

 

1. Δε θα χάσεις καμιά εγγύηση όποια rom και αν βάλεις (που βγάζει η ΕΤΕΝ φυσικά). WM6 ελληνικά δεν υπάρχουν ακόμη.

 

2. Βάζεις πληκτρολόγιο που γράφεις με ελληνικά και sms με 160 χαρακτήρες. Δεν έχει να κάνει με τη rom, είναι άλλο software.

 

3. Τα περιέχει όλα η ελληνική έκδοση του destinator, δε χρειάζεται να βάλεις κανένα αρχείο.

 

4. Αφού θα έχεις αγγλική rom, παίρνεις κλειδί από το site της ΕΤΕΝ, κατεβάζεις από εκεί τα WM6 και τα εγκαθιστάς κανονικά μέσω activesync. Κανένα πρόβλημα αφού δεν έχεις ελληνική rom.

 

 

Ελπίζω να σε κάλυψα... :)

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

hikeyboard ή resco keyboard... :)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναζητηση αλλά μου βγάζει όλο το θέμα με 102 σελίδες. Μου χάνει τις ρυθμίσεις για το Bluetooth και θέλει κάθε μέρα 1-2 φορές pairing. Έχω μοτορολα Η700. Ξέρει κανείς τι γίνεται?

Πρέπει κιόλας να απενεργοποιήσω το bluetooth στη συσκευή και να το ξαναενεργοποιήσω για να το ξαναβρεί.

Φίλε μου, τα πέρασα και εγώ αυτά και δεν ξέρω να σε βοηθήσω. Έχω και εγώ το Η700 το οποίο μου αρέσει πολύ. Κάποια στιγμή άρχισε να χάνει την σύνδεση στα καλά του καθουμένου. Αναγκάστηκα να κάνω pairing κάθε φορά που το άνοιγα. Κάποια στιγμή όμως, χωρίς καμμιά "παράξενη" ενέργεια από μέρους μου, σταμάτησαν τα προβλήματα ως δια μαγείας. Από τότε (περίπου 2 μήνες) δεν έχει κάνει ούτε μία διακοπή και πάντα συνδέεται κανονικά.

Τρέμω μην το ξαναπιάσει το τρελό του γιατί δεν έκανα κάτι ώστε να ξέρω να το διορθώσω, αλλά τώρα απλά απολαμβάνω σωστή λειτουργία.

ROM έχω την τελευταία Ελληνική. Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει γιατί το πρόβλημα άρχισε καιτελείωσε με την ίδια ROM. Πάντως καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος από τους φίλους ας μου πει εάν παίζει το πληκτρολόγιο blimkeys στο Χ500+, λόγω VGA οθόνης.

Πιστεύω οτι panosha θα γνωρίζει σίγουρα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος από τους φίλους ας μου πει εάν παίζει το πληκτρολόγιο blimkeys στο Χ500+, λόγω VGA οθόνης.

Πιστεύω οτι panosha θα γνωρίζει σίγουρα

Ευχαριστώ

 

O Πάνος δύσκολα θα σου απαντήσει εδώ...:lol:

Μπες στο forum της NGI... είναι online τώρα...:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Την αλλη βδομαδα μου ερχετε το Χ500 απο την ολλανδια

 

Θελω να ρωτησω τα εξεις

 

1. Με την αγγλικη ρομ που θα ερθει αν κανω upgrade σε WM6 ελληνικα θα χασω την εγγύηση ?

 

Όχι από όσο ξέρω

 

2. Αν βαλω την αγγλικη wm6 τοτε το τηλεφωνο εκτος απο τα μυνηματα που θα γραφω σε λατινικα που θα αντιμετωπισω προβλημα με ελληνικα ? Δεν εχω προβλημα να διαβαζω αγγλικα απλα λεω αν θελω να γραφω ελληνικες επαφες πωσ γινετε ?

 

Με τα αγγλικά WM6 δεν θα μπορείς να πηγαίνεις γρήγορα στις "Επαφές" που έχεις με ελληνικά ονόματα πατώντας συνεχως το "κάτω" στο D-pad κουμπί του κινητού. Όμως αν ανοίξεις πληκτρολόγιο και γράψεις τα αρχικά γράμματα θα σου φέρει τις αντίστοιχες επαφές. Επίσης είναι πιο φιλική και η Dial οθόνη που σου ανοίγει όταν πατάς το πρασινο κουμπί της κλήσης.

Επαφές ή Contacts μπορείς να γράφεις με το ελληνικό πληκτρολόγιο που θα περάσεις εσύ (HiKeyboard ή Resco Keyboard). Δες το

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=163832&highlight=%C5%EB%EB%E7%ED%E9%EA%DC+Keyboards για περισσότερα

 

3. Στο ελληνικο destinator 6.1.1 με ελληνικο χαρτη τι αρχειο πρεπει να περασω για να διαβασω ελληνικα αλλα και να γραφω ελληνικες οδους ?

 

Με τα αγγλικά WM6 σε μένα αν δεν βάλεις Regional Settings "Greece" δεν εβγαζε σωστά τα ελληνικά στο Destinator

 

4. Το νομιμο upgrade με το κινητο στο κουτι με wm5 aggliko πως γινετε σε wm6 ? Δηλαδη διαβασα περιπου ορισμενα πραγματα αλλα μιλουσατε για ελληνικα σε αγγλικα κλπ. Επειδη μπερδευτηκα ειναι δυνατον να αναφερθει αυτη η νομιμη οδος η κανονικη με το κινητο στο κουτι ?

 

Αν κοιτάξεις λίγο θα το βρείς. Έχει απαντηθεί κατ'επανάληψη.

 

Ευχαριστω

 

Καλή επιτυχία και καλοτάξιδο το X500

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο πλαίσιο χθες και παραπονέθηκα για τη διάρκεια της μπαταρίας. (το φόρτιζα βράδυ και το μεσημέρι είχε 30% μόνο και 5 το απόγευμα είχε κλείσει) και μου έδωσαν καινούρια.

Μέχρι στιγμής (3:30 το απόγευμα έχω 75%)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...