Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,

είμαι υποψήφιος αγοραστής ενός eten και έχω τις εξής απορίες

1. Αξίζει η διαφορά κόστους ανάμεσα σε Χ500 και Χ500+ ?

2. Εκτός από το Πλαίσιο και το vnp υπάρχουν άλλα μαγαζιά που να τα διαθέτουν?

3. Να προχωρήσω σε αγορά κάποιου από τα παραπάνω ή να περιμένω το Χ800?

 

Όσοι μπορούν να βοηθήσουν ευπρόσδεκτοι :up:

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

kalispera sas kurioi,

tha thela nasa kanw mia erwtisi...A701-p3300-X500?

den eixa pote mou ppc kai twra to xreizomai amesa!epsaksa na vrw monos tin apantisi alla olo kai mperdevomoun

diathetw gurw sta 450 euro

auto pou tha xrisimopoiw kuriws einai to gps alla tha thela na nai genika kalo...

skeftomai na valw to destinator 6.ti lete?

exete kapoio allo ppc aksiopisto kai se auta ta xrimata na mou protinete?

lew na to parw apo expansys

 

sas euxaristw ek twn prwterwn gia ti voitheia sas

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν θέλεις να το χρησιμοποιείς κυρίως για gps, τότε η καλύτερη επιλογή είναι το x500 (ρώτησε και στα topic των άλλων συσκευών, το ίδιο θα σου πουν). Gps καλύτερο και πιο γρήγορο του x500 δεν υπάρχει ακόμη. Και το destinator παίζει απροβλημάτιστα. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλή συσκευή, δε θα σε απογοητεύσει... Βέβαια αν το πάρεις από το expansys και πάθει κάτι, το Πλαίσιο δε σε καλύπτει... (Με λίγα λόγια τρέχα γύρευε.)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

kalispera sas kurioi,

tha thela nasa kanw mia erwtisi...A701-p3300-X500?

den eixa pote mou ppc kai twra to xreizomai amesa!epsaksa na vrw monos tin apantisi alla olo kai mperdevomoun

diathetw gurw sta 450 euro

auto pou tha xrisimopoiw kuriws einai to gps alla tha thela na nai genika kalo...

skeftomai na valw to destinator 6.ti lete?

exete kapoio allo ppc aksiopisto kai se auta ta xrimata na mou protinete?

lew na to parw apo expansys

 

sas euxaristw ek twn prwterwn gia ti voitheia sas

 

Και εγώ το ίδιο δίλλημα είχα και τελικά κατέληξα στο eten γιατί το htc

έχει χειρότερα χαρακτηριστικά, ενώ το mio στο οποίο είχα καταλήξει αρχικά έχει σοβαρό πρόβλημα στη σύνδεση με ακουστικό bluetooth που για μένα είναι βασικό.

Από ότι είδα όμως το expansys έχει μόνο Αγγλικές εκδόσεις για τα eten.

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Αφού μαθει τη συσκευή, η rom είναι πολύ εύκολο να αλλάξει... (ασε που αν έχει wm6 από τη μανα του δε χρειάζεται αλλαγή...)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

den kserw re paidia,to A701 mou to apokleioun oloi.oi misoi mou lene to x500 kai oi alloi misoi to 3300 giati to x500 den exei kalo servis kai pws genika pathainei provlimata.mou eipan kai to htc 3600 kai to fujitsu-siemens loox 560.ti na kanw? me to 3300 lete na xw provlima se kapoies efarmoges,p.x. destinator 6?mono auto to kollima exw sto na min to agorasw...
Link to comment
Share on other sites

προτείνω eten γιατί έχει φοβερό gps (και 500€ δεν είναι πολύ μακρυά από τα 450)

siemens θα έλεγα όχι, είναι φοβερά αλλά πλέον δεν θα βγούνε άλλα, η εταιρία σταματάει το development ppc, υπο άλλες συνθήκες θα έλεγα να το πάρεις

 

htc θα αγόραζα μόνο για το xda-developers (community me htc tricks/hacks/progrs mpla mpla mpla), αν δε θες να ψαχτεις σε τρελλό βαθμό το xda-developers σου είναι άχρηστο

και η ποιότητα κατασκευής του είναι κατότερη του ΕΤΕΝ

 

προτείνω Χ500 λοιπόν, και από οσους το έχουν (ξέρω κάμποσους) κανένας δεν είχε πρόβλημα ή παράπονο (δεν χρείαστηκαμε ποτέ το σερβις ούτε είχαμε προβλήματα)

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

Αφού μαθει τη συσκευή, η rom είναι πολύ εύκολο να αλλάξει... (ασε που αν έχει wm6 από τη μανα του δε χρειάζεται αλλαγή...)

 

Δηλαδή από όπου και αν το αγοράσουμε (π.χ Εξωτερικό) μπορούμε μετά να εγκαταστήσουμε rom με Ελληνικά wm?

Έχω βρει φοβερή τιμή από εξωτερικό για το Χ500+ με car kit 485 euro

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, από τα τρία που ψάχνεσαι το Χ500 είναι μακράν το καλύτερο. Μακράν. :)
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από όπου και αν το αγοράσουμε (π.χ Εξωτερικό) μπορούμε μετά να εγκαταστήσουμε rom με Ελληνικά wm?

 

Οποια rom γουστάρεις βαζεις, δεν έχει σημασία από που το πήρες...

 

@aesopos_p: Ρώτα στο thread του 3300 (ή καποιον που έχει) αν παίζει το destinator χωρίς πρόβλημα (και χωρίς "κολπάκια") να δεις τι θα σου πουν. Γιατί έχω ακούσει πολλά.. Gps καλύτερο του x500 απλά ΔEN YΠAPXEI... ;)

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΣ ΠΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.

μετα απο εξι μερες ειναι στο 25%:D

Link to comment
Share on other sites

1. Αξίζει η διαφορά κόστους ανάμεσα σε Χ500 και Χ500+ ?

:up:

 

Παιδιά δεν έχει κανείς εμπειρία σύγκρισης ανάμεσα στα δύο?

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

X500 με WM6 ελληνικά δεν γίνεται (νομίζω)

X500+ γίνεται

 

φυσικά βέβαια δεν έχω ψάξει το θέμα, είμαι του αγγλικού :)

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει κανείς εμπειρία σύγκρισης ανάμεσα στα δύο?

 

To x500+ έχει VGA οθόνη και wm6 ελληνικά σε αντίθεση με το x500. Υπάρχει βέβαια το φαινόμετο της "κουρτίνας" στο x500+ το οποίο αντιμετωπίζεται σιγά σιγά με τις καινούριες rom. Δύσκολα θα βρεις πλέον x500 (τουλάχιστον στην Ελλάδα)...

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

To x500+ έχει VGA οθόνη και wm6 ελληνικά σε αντίθεση με το x500. Υπάρχει βέβαια το φαινόμετο της "κουρτίνας" στο x500+ το οποίο αντιμετωπίζεται σιγά σιγά με τις καινούριες rom. Δύσκολα θα βρεις πλέον x500 (τουλάχιστον στην Ελλάδα)...

 

Τη διαφορά της vga οθόνης την ξέρω, μήπως όμως επιβραδύνει την λειτουργία του?

Το φαινόμενο ¨κουρτίνας¨ πιο είναι?:what:

Το Χ500 το έχει ακόμα το Πλαίσιο στα 499 euro, ενώ το Χ500+ το έχει το vnp στα 650 euro με car kit, το οποίο το βρήκα Εξωτερικό Αγγλική έκδοση στα 485 euro :confused:

Τι προτείνετε?

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Τη διαφορά της vga οθόνης την ξέρω, μήπως όμως επιβραδύνει την λειτουργία του?

Το φαινόμενο ¨κουρτίνας¨ πιο είναι?:what:

 

To φαινόμενο της "κουρτίνας" είναι ακριβώς όπως το περιέγραψες... Η vga δημιουργεί καθυστέριση στην ανανέωση της οθόνης. Κάποιους βέβαια δεν τους ενοχλεί καθόλου αυτό... :happy:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Να κανω μια ερώτηση;Το ραδιόφωνο του Χ500 ακούγεται γενικά χαμηλά και πιο χαμηλά από τα mp3?Το έχω λίγες μέρες τώρα και έχω την εντύπωση ότι ακουγόταν παρπάνω στην αρχή...Υπάρχει περίπτωση να "μπουκωσε" ή κάτι τέτοιο; Έβαλα ακουστικά από Χ500+ και πάλι τα ίδια, άρα δε φταίνε τα ακουστικά...Με WM6 υπάρχει καμιά βελτίωση στο θέμα ή είναι θέμα hardware; Υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα ραδιοφώνου κανονικού (όχι μέσω νετ);
Link to comment
Share on other sites

μετα απο εξι μερες ειναι στο 25%:D

 

Αν δεν κάνω λάθος η συγκεκριμένη 2400mAh έρχεται με extra cover ,αυτό πως σου φανηκε ,χαλάει η αισθητική-λειτουργκότητα της συσκευής με το εξόγκωμα απο πίσω ή οχι :)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν 5 ημερες το x500+ αλλα δυστηχως δεν βρηκα παλι τις οδηγιες στα ελληνικα.υπαρχει τιποτα σχετικο με αυτο;;
Link to comment
Share on other sites

den kserw re paidia,to A701 mou to apokleioun oloi.oi misoi mou lene to x500 kai oi alloi misoi to 3300 giati to x500 den exei kalo servis kai pws genika pathainei provlimata.mou eipan kai to htc 3600 kai to fujitsu-siemens loox 560.ti na kanw? me to 3300 lete na xw provlima se kapoies efarmoges,p.x. destinator 6?mono auto to kollima exw sto na min to agorasw...

 

Ακριβως τα ιδιο διλλημα ειχα αλλα τελικα κατεληξα στο χ500 english

με car kit(θηκη-φορτιστης) και 1gb μνημη απο expansys στα 460€ με μεταφορικα-φπα μεσα.

Ας ελπισουμε οτι δεν θα βγαλει προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν μια εβδομαδα με συνδεση 2 ωρων το χ500+ 323ευρω.καρτα 2GB 25ΕΥΡΩ και βαση αυτοκινητου 49ευρω..
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι μου ηρθε πακετακι απο το ebay μπαταρια για το μωρο μου 2400mAh:D:D

 

Μπορείς να ανεβάσεις καμιά φώτο να δούμε πως κάθετε???? Πόσο προεξέχει κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις καμιά φώτο να δούμε πως κάθετε???? Πόσο προεξέχει κ.λ.π.

φωτογραφια βαριεμαι να ανεβασω.Ερχεται με καπακι δικο της και προεξεχει περιπου μισο εκατοστο.:cool:

Ελπιζω να σε καλυψα:shifty:

Link to comment
Share on other sites

πως την φορτίζεις? αποκλειστικά μέσα στο κινιτό???

 

αυτό είναι που θέλω να αποφύγω και σκέφτομαι να πάρω κάποιο battery-expander (συνδεέται στην usb και φτάνει μέχρι τα 3500mAh) και φορτίζει μόνο του, χωρίς το κινιτό

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...