Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαναφορά λόγω του οτι δεν δόθηκε λύση .

Εχω μια απορία,με τα wm6 στο keypad του Χ500 εμφανίζει τα ονόματα που αντιστοιχούν στο αριθμό που πατάς (1 για Α,3 για Δ κτλ) ,στα wm5 γίνεται το ίδιο ?

Στο δικό μου όταν πατάω 69.... ενώ στα wm6 εβγαζε στο πανω μέρος μια μπάρα με τα ονόματα στα wm5 354 δεν βγάζει τίποτα.Διορθώνεται αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γίνεται και στα smartphones με win2003 (mpx220)

οπότε λογικά γίνεται και στα 2005, γιατί δε το δοκιμάζεις?

πάτα το πράσινο κουμπί κια γράψε ένα όνομα

2=ΑΒΓ και όχι το 1

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

Θέλει κάποιος με 354 Ελληνική να βάλει τα WM6 αγγλικά. Κάνει εγκατασταση την 220 την αγγλική και μετα την 436 αγγλική. Και αποφασίζει στο μέλλον, οταν με το καλο βγουν WM6 ελληνικά να τα βάλει. Θα πρέπει να επιστρεψει σε 220 αγγλική πάλι και μετα WM6 ελληνικά ? Θα είναι εφικτο αυτο?

Γιατι κατι ακουσα οτι αλλαζει με τα WM6 ο bootloader και δεν θα είναι δυνατο το downgrade σε 220. Μπορει να απαντησει καποιος την απορία μου?

Φιλικά

Έχω κάνει τα εξής:

WM5 354 GR -> WM5 220 ENG -> WM6 ENG -> WM5 220 ENG -> WM5 354 GR

οπότε αν κατάλαβα καλά αυτό που ρωτάς γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!

 

Ξαφνικα σταματησε να δουλευει το GPS. Ουτε στο destinator δεν βλεπει δορυφορους ουτε στο GPS viewer. (δεν πρασινιζει κανενα κυκλακι). Δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε, ισως επειδη εφαγε μια τουμπα πριν λιγες μερες αλλα κατα τα αλλα δουλευει τελεια η συσκευη.

 

Any advice?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοηθήστε σε κατι. Στο wifi κανει συνδεση κανονικα (δειχνει) ομως interent δεν βλεπει. Εχει κανεις ιδεα για το πως να το συνδεσω με ενα ασυρματο router (linksys το δικο μου)
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

όταν ΠΡΙΝ 5 ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΓΙΑ 35 ΗΜΕΡΕΣ! ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ Η ΜΙΝΙ SD(1GB) ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ. ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΕ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ 2GB ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 30ΕΥΡΩ. ΠΗΡΑ ΕΝΑ BLUETOOTH ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ,ΤΙ ΚΑΝΩ?
Link to comment
Share on other sites

όταν ΠΡΙΝ 5 ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΓΙΑ 35 ΗΜΕΡΕΣ! ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ Η ΜΙΝΙ SD(1GB) ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ. ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΕ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ 2GB ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 30ΕΥΡΩ. ΠΗΡΑ ΕΝΑ BLUETOOTH ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ,ΤΙ ΚΑΝΩ?

 

Σε ποιο προβλημα αναφερεσαι?

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Λόγω προβλήματος σωστής λειτουργείας του bluetooth H500 αποφάσισα από την WM5 354 να πάω σε αγγλική WM6.

 

Προσπαθώ να κατεβάσω την 220 και μετά την 436 αλλα το Link στο post #3809 δεν δουλεύει. ( ftp://202.153.196.8/X500/ )

 

Στο site της ETEN ενώ έχω κάνει register όταν πατάω στο WM6 upgrade μου βγάζει μύνημα "the page cannot be displayed" -αν θυμάμε την πρώτη φορά μου ζήτησε να κατεβάσω κάτι "chinese language" πάτησα cancel και δεν μπορώ να μπω.

 

Δοκίμασα με IE6 και με Firefox 2.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τι παιζει με την ΕΤΕΝ; Προσπαθω να κατεβασω το WM6 και το link τους ειναι νεκρο. Δεν μπορει να φορτωσει το http://www.infotouch.com.tw. Κατεβασα την 436 απο το http://www.eten-users.eu αλλα απ'οτι διαβασα χρειαζεται και καποιο activation code. Ουτε register σαν χρηστη δε με αφηνει να κανω το site της ΕΤΕΝ. Τι εγινε? Βαρεσανε διαλυση? http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/tongue.gif
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει κάποιο προσωρινό πρόβλημα, δοκίμασε ξανά το απόγευμα. Απλά θυμίσου να δηλώσεις αγγλική rom όπου στο ζητήσει για να πάει η διαδικασία σωστά.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το το GPS δεν μπορω να το φτιαξω. Ενω μου λεει οτι η κεραια ειναι συνδεδεμενη δεν βρισκει κανενα δορυφορο ουτε απο το destinator yte apo to gps viewer. Σκεφτομαι να αναβαθμισω σε windows6 μπας και...

 

Κανεις δεν ειχε παρομοιο προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το το GPS δεν μπορω να το φτιαξω. Ενω μου λεει οτι η κεραια ειναι συνδεδεμενη δεν βρισκει κανενα δορυφορο ουτε απο το destinator yte apo to gps viewer. Σκεφτομαι να αναβαθμισω σε windows6 μπας και...

 

Κανεις δεν ειχε παρομοιο προβλημα??

 

Οι σωστές ρυθμίσεις είναι Έναρξη->Ρυθμίσεις->Σύστημα->GPS όπου βάζεις programs: COM2 και hardware: COM4 57600 και στο Destinator έχεις COM7 115200. Αν δε δουλεύει με αυτές τις ρυθμίσεις σε ανοιχτό χώρο, ίσως έχει πρόβλημα το gps... :worry:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΕΤΕΝ 500+ ΟΤΑΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ BLUETOOTH ΚΟΛΑΕΙ ΟΛΗ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΕΠΑΝΑΚΙΝΗΣΗ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΡΙΑ BLOUTOOTH ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ENA NOKIA BH800 ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΙΟ ΤΟ 701 ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ , ΕΝΑ SAMSUNG ,KAI ENA ΝΟ ΝΑΜΕ.

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΑΛΛΑ KAI ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΟΗΘEIΑ ΟΔHΓΩ ΚΑΙ ΣΑΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ RISET ΜΕ ΤΗ ΓΡΑΦΙΔΑ .

ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΗΣΗ ΜΙΑ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ BLUETOOTH ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΒΑΤΟ ΧΩΡΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Για σας,

 

Εχω το ETEN/X500 με windows mobile-5.Μπορεί να γίνει upgrade απο windows5 σε windows6 ?

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1940697&highlight=rom#post1940697

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απόφαση ! Θα βάλω τα wm6. Έχω 354

ελληνική. Θα ακολουθήσω την παραπάνω διαδικασία! Να υποθέσω είναι σωστή ε?? Άρα τελικα με αυτή τη μέθοδο δεν χρειαζεται να βαλω την αγγλικη 220 ε? Μόνο ξεγελάω την εγκατάσταση έτσι?

 

Πόσην ώρα πέρνει η αναβάθμιση? Το έχω πάνω από μία ώρα και δεν έχει προχωρήσει καθόλου.

Έκανα το κολπάκι με το rec+on/off+ reset και μετά μου έβγαλε μία μαύρη οθόνη που γράφει :

 

USD DOWNLOADER 0018

Flash Capacity=128MB

 

USB Downloader Ready

USB host is not connected yet

 

Usb host is connected.

Waiting for a download.

 

Έχει κολλήσει εκεί και δεν ξέρω τι να κάνω,

 

1 Θα περιμένω μέχρι το βράδυ?

2 Το βγάζω από την θύρα USB (θα ξαναεκινήσει?)

3 Ξανακάνω το κολπάκι με το rec+on/off+ reset ?

4 Το πετάω από το παράθυρο?

Link to comment
Share on other sites

Πόσην ώρα πέρνει η αναβάθμιση? Το έχω πάνω από μία ώρα και δεν έχει προχωρήσει καθόλου.

Έκανα το κολπάκι με το rec+on/off+ reset και μετά μου έβγαλε μία μαύρη οθόνη που γράφει :

 

USD DOWNLOADER 0018

Flash Capacity=128MB

 

USB Downloader Ready

USB host is not connected yet

 

Usb host is connected.

Waiting for a download.

 

Έχει κολλήσει εκεί και δεν ξέρω τι να κάνω,

 

1 Θα περιμένω μέχρι το βράδυ?

2 Το βγάζω από την θύρα USB (θα ξαναεκινήσει?)

3 Ξανακάνω το κολπάκι με το rec+on/off+ reset ?

4 Το πετάω από το παράθυρο?

 

 

 

Αφού σου λέει

Usb host is connected.

Waiting for a download.

 

Πιστεύω πως έχει κολλήσει και δεν θα συνεχίσει την αναβάθμιση...

Οπότε δοκίμασε και πάλι από την αρχή!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου λέει

Usb host is connected.

Waiting for a download.

 

Πιστεύω πως έχει κολλήσει και δεν θα συνεχίσει την αναβάθμιση...

Οπότε δοκίμασε και πάλι από την αρχή!

 

Έβγαλα την μπαταρία, ξαναπροσπάθησα και τελικά είναι οκ!

 

Από WM6 προσπάθησα να κάνω restore το Spb backup, τελείωσε 100%, έκανα reset και μου έβγαλε άσπρη οθόνη!! (μάλλον το περίμενα).

Οπότε κάνω hard reset και ξαναμπαίνω.

 

Καμιά ιδέα για το πως θα κάνω restore WM5 σε WM6?

Link to comment
Share on other sites

Το spb backup απ' ότι ξέρω δεν δουλεύει στα WM6 (το κατάλαβες και μόνος σου). Οι επαφές και το ημερολόγιο από WM5 σε WM6 μεταφέρονται με ένα πρόγραμμα που λέγεται PIMbackup ή για μεγαλύτερη ευκολία από το activesync... :)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

:) καλησπερα στο forum θα ηθελα τη γνωμη σας για το Χ500 σε σχεση με τα htc p3300/p3600υπερ,κατα?απο αποψη αξιοπιστιας,εχω το destinator cr*** θα το δουλεψει?δεν εχω δουλεψει wm ποτε μονο symbian το χ500 ειδικα τωρα με την προσφορα 499ευρω νομιζω αξιζει 100%τι μου προτεινετε ?thnk u!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ρωτησω κατι?

 

Υπαρχει περιπτωση να βρω κινητο glofiish στην ελληνικη αγορα?

Θελω να πω...πωλειτε καπου?

Δεν εχω ιδεα!

Αν γνωριζει καποιος ας μου πει παρακαλω...

Το θεωρω πολλυ ενδιαφερουσα προταση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μοναδικός αντιπρόσωπος είναι το Πλαίσιο, μόνο από εκεί το αγοράζεις. Τα e-shop του εξωτερικού που συνεργάζονται με Ελλάδα το φέρνουν (expansys, vnp) αλλά κανένα άλλο κατάστημα και αυτό μάλλον δε θα αλλάξει...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μοναδικός αντιπρόσωπος είναι το Πλαίσιο, μόνο από εκεί το αγοράζεις. Τα e-shop του εξωτερικού που συνεργάζονται με Ελλάδα το φέρνουν (expansys, vnp) αλλά κανένα άλλο κατάστημα και αυτό μάλλον δε θα αλλάξει...

 

Για να υπαρχει ξεκαθαρη εικονα,αυτα που πουλαει το Πλαισιο ειναι με ελλην. ROM,ενω τα αλλα ειναι με αγγλικη-ειναι θεμα επιλογης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...