Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exω πρόβλημα με το GPSwiever. Δέν μου ανοίγει ξαφνικά, και μου βγάζει τό μήνημα που έχω επισυνάψει.Το έχω κάνει εγκατάσταση 2 φορές απο το Application Ricovery αλλά δέν γίνετε τίποτα.

Οριστε λοιπον οι συνεπειες απο τα νερα της οθονης...................οϊμε..........

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατήρισα ότι όταν έχω το hands free και με καλούν, η ένταση του τηλεφώνου είναι πολύ χαμηλή και όταν δε φοράω τα ακουστικά δεν καταλαβαίνω πως με καλούν.. Μάλλον έχει απαντηθεί αυτό αλλά αν μπορούσε κάποιος να μου πει πως το διορθώνω, θα το εκτιμούσα.. ;)

Δοκίμασε να βάλεις και να βγάλεις το βύσμα των ακουατικών και σιγουρέψου οτι η ένταση είναι στο φούλ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση έχεις ? Μπορώ να τη δω ? :rolleyes:

 

Εχει και φωτό ? Γιά πάτα το πάνω μέρος από το κεντρικό keypad όταν είσαι στην θέση κλησης.

 

 

Ma kala telika eisai ..o taxystos!!! Extes agorasa thn v2.0 kai shmera exei vgei h 2.1 !! Paw gia upgrade asap!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tools / Command / Factory / OK και βγές έξω αν βλέπεις δορυφόρους είσαι ΟΚ. :D

 

Δυστυχώς τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα :cry:

Βρηκα ενα Manual, θα το μελετήσω και θα ξαναπροσπαθήσω, εντωμεταξύ πάσα προσφορά δεκτή

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις και να βγάλεις το βύσμα των ακουατικών και σιγουρέψου οτι η ένταση είναι στο φούλ. :rolleyes:

 

Η ένταση όντως δεν ήταν στο φουλ και την έβαλα.. Καμιά φορά τα πιο απλά πράγματα δεν κάνουμε.. :p Αν κάνεις μια δοκιμή όμως, θα δεις πως όταν σε καλούν χωρίς να έχεις τα ακουστικά, η ένταση είναι σχεδόν διπλάσια από το να τα έχεις.. Ευχαριστώ πάντως και καληνύχτα..

Link to comment
Share on other sites

Εvαλα το win fast navigator.

Εχει κανείς οδηγίες για το πώς αυτο θα φτιάξει το gps Μου?, Φίλε themis4 έχεις καμία ιδέα?

(Κάνει και κρύο εδώ στην ταράτσα !!!)

 

anoikse to pata tools kai meta port setting ,,8a sou vgazei error alla esy epemene me to na patas ok gia na mpeis stis ri8mhseis tou port settings.Pata NMEA port thn com7 kai baudrate 57600kai ok.meta pata apo ta tools connect kai kane prosefxh .An meta den ginete tipota kai den vriskei to gps sto mhxanhma tote kane afto pou eipe o panos me to na vgaleis thn mpataria gia 72 ores perimenontas na kanei epanafora ergostasiakon ri8mhseon.

Link to comment
Share on other sites

http://img201.imageshack.us/img201/4932/pccapture1jn7.jpg

 

se efxaristo gia mia akoma fora pano alla mou kollise.kai anagkastika na to kano apeggatastash kai epanafora tou buckup.

Perimenoume nea sou gia thn oikonomia ths energias. ;)

Link to comment
Share on other sites

anoikse to pata tools kai meta port setting ,,8a sou vgazei error alla esy epemene me to na patas ok gia na mpeis stis ri8mhseis tou port settings.Pata NMEA port thn com7 kai baudrate 57600kai ok.meta pata apo ta tools connect kai kane prosefxh .An meta den ginete tipota kai den vriskei to gps sto mhxanhma tote kane afto pou eipe o panos me to na vgaleis thn mpataria gia 72 ores perimenontas na kanei epanafora ergostasiakon ri8mhseon.

Εχω την εντύπωση οτι το GPS επανέρχεται και αν το ανοίξεις από test mode. :D

Link to comment
Share on other sites

diladhhh?????????

 

kai ego ti perimena 4 meressss ???????? :heat:

Πρόσφατα το διαπίστωσα, αλλά δεν είμαι απολύτως βέβαιος. Αμα το ξαναχάσεις θα δούμε. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

se efxaristo gia mia akoma fora pano alla mou kollise.kai anagkastika na to kano apeggatastash kai epanafora tou buckup.

Perimenoume nea sou gia thn oikonomia ths energias. ;)

Εβαλες την 2007 v3-01 ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

diladhhh?????????

 

kai ego ti perimena 4 meressss ???????? :heat:

 

To winfast navigator δείχνει να συνδέετε και στην com4 και στην com7 και σύμφωνα με το manual δείχνει να ανταλλασσει μια σειρά εντολές. Το θέμα είναι πόσο πρέπει να περιμένεις? Και εντωμεταξύ και factory reset θεωρητικά έκανα, και cold και hot και warm αλλα το πρόβλημα παραμένει. Σήμερα είπα θα το αφήσω σε αυτή την κατάσταση 1 ωρα (να ανταλλασσει στοιχεί με τους δορυφόρους ή κάτι τέτοιο) αλλά φοβάμαι μήπως πιάσει και καμία βροχή γιατί το έχω αφήσει έγω :D

Το test mode τι είναι αδέλφια? πείτε μου και μένα, θέλω πίσω τους δορυφόρους μου

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι. Χθες έβαλα την νέα rom (291) και το patch χωρίς προβλήματα. Εχω όμως μια ερώτηση που δεν έχει αναφερθεί σε αυτές τις σελίδες. Ξέρει κανείς τίποτα περί USB host ? Με το Μ600 και με κάποιες χακεριές το έχουν πετύχει. Εχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο για το Χ500 μας ?

Θα ήταν πολύ βολικό να μην κουβαλάω το laptop μαζί μου όταν πάω για μεγάλη φωτογράφιση και να αδειάζω την φωτογραφική μηχανη σε εξωτερικό σκληρό μέσω του Χ500.

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως Το navigator (το κανονικό) βρίσκει το gps, δορυφόρους δεν βρίσκει, (λέει ασθενές σήμα και όχι δεν βρέθηκε gps)

Πολύ πιθανό να έχεις σοβαρό πρόβλημα, άστο να ξεφορτιστεί τελείως κι αν δεις τα ίδια γραμμή γιά επιστροφή. :(

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως Το navigator (το κανονικό) βρίσκει το gps, δορυφόρους δεν βρίσκει, (λέει ασθενές σήμα και όχι δεν βρέθηκε gps)

 

emena den evriske gps oute sthn 7 oute sthn 4 k.t.l.p

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα του winfast navigator (όπως διάβασα στο manual) δεν έχει πρόβλημα το gps σαν συσκευή αλλά οι drivers του. Θα μπορούσαμε να βρούμε drivers για το gps του eten ωστε να τους επανεγκαταστήσω? Ειδα κάτι drivers στο eten forum αλλά είναι για την 354 ROM λέτε να κάνουν?
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα του winfast navigator (όπως διάβασα στο manual) δεν έχει πρόβλημα το gps σαν συσκευή αλλά οι drivers του. Θα μπορούσαμε να βρούμε drivers για το gps του eten ωστε να τους επανεγκαταστήσω? Ειδα κάτι drivers στο eten forum αλλά είναι για την 354 ROM λέτε να κάνουν?

Αστο να ξεφορτιστεί και μην το πειράζεις, θα του βγάλεις τα ματάκια. :p

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι. Χθες έβαλα την νέα rom (291) και το patch χωρίς προβλήματα. Εχω όμως μια ερώτηση που δεν έχει αναφερθεί σε αυτές τις σελίδες. Ξέρει κανείς τίποτα περί USB host ? Με το Μ600 και με κάποιες χακεριές το έχουν πετύχει. Εχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο για το Χ500 μας ?

Θα ήταν πολύ βολικό να μην κουβαλάω το laptop μαζί μου όταν πάω για μεγάλη φωτογράφιση και να αδειάζω την φωτογραφική μηχανη σε εξωτερικό σκληρό μέσω του Χ500.

 

Από ότι γράφουν τα παιδιά στο eten-users δε γίνεται ακόμα USB host.

 

Για αυτό που θέλεις να κάνεις δεν ξέρω εάν σε βολεύει αυτό: http://www.modaco.com/WM5torage-t238545.html. Για να δουλέψει πρέπει να κάνεις αυτό: http://www.eten-users.net/index.php?showtopic=6047&st=0#

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γράφουν τα παιδιά στο eten-users δε γίνεται ακόμα USB host.

 

Για αυτό που θέλεις να κάνεις δεν ξέρω εάν σε βολεύει αυτό: http://www.modaco.com/WM5torage-t238545.html. Για να δουλέψει πρέπει να κάνεις αυτό: http://www.eten-users.net/index.php?showtopic=6047&st=0#

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Κρίμα για το usb host, θα ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Το wm5torage επιτρέπει να διαβάσουμε την microSD κάρτα μας σε υπολογιστή που δεν έχει εγκατεστημένο activesync. Μπορεί κάποτε να χρειαστεί και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για όποιον ξέρει:

 

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το Vodafone SimUI και το μήνυμα της Vodafone "How are you" που εμφανίζονται κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο (δηλαδή κάθε φορά που ενεργοποιείται η sim μου)?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για όποιον ξέρει:

 

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το Vodafone SimUI και το μήνυμα της Vodafone "How are you" που εμφανίζονται κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο (δηλαδή κάθε φορά που ενεργοποιείται η sim μου)?

Αν το βρείς αυτό κερνάω καφέ. :p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για όποιον ξέρει:

 

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το Vodafone SimUI και το μήνυμα της Vodafone "How are you" που εμφανίζονται κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο (δηλαδή κάθε φορά που ενεργοποιείται η sim μου)?

 

Άλλαξε εταιρεία! :p

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...