Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Από χτες είμαι νέος χρήστης X500 (το πήρα καλομεταχειρισμένο) και τυχαία ανακάλυψα αυτό το forum. Με ενθουσίασε η συμμετοχή και η φιλικότητα των μελών και αφού διάβασα και τις 136 σελίδες σχετικά με το X500 έμαθα πολλά και γράφτηκα και μέλος. Το μηχάνημα μου αρέσει πολύ, είχα πρίν και ένα άλλο PDA οπότε δεν είμαι πρωτάρης σε αυτό το θέμα αλλά με τηλέφωνο μαζί είναι το πρώτο μου. Πάω τώρα για ακουστικό bluetooth γιατί τα καλώδια δεν τα αντέχω, και το βράδυ θα αλλάξω και την rom γιατί δεν έχει την καινούργια. Ευκαιρία είναι μιας και δεν έχω βάλει ακόμα έξτρα προγράμματα.

Και πάλι λοιπόν, καλώς σας βρήκα και τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλως ήρθες dualcore.. Εγώ είχα διαβάσει 110 σελίδες πριν πάρω το κινητό.. Ψαχνόμαστε καλά και τελικά κάνουμε την καλύτερη επιλογή, πίστεψέ με.. :) Για ότι απορία έχεις, φαντάζομαι κατάλαβες πως ορισμένοι γκουρού εδώ μέσα θα σε βοηθήσουν.. :)
Link to comment
Share on other sites

1 milliamper πανω, 1 milliamper κατω, ποιος μετραει; Εγω παντως εβαλα ενα δυναμο απο ποδηλατο στη ροδα και ελυσα το προβλημα του ποσοστου φορτισης.:dizzy:

 

Βαλε καλλιτερα ενα πυρινικο αντιδραστηρα,,,

ειναι πιο φτηνο το ουρανιο απο την αμολυβδη,,,,:lol:

Xiaomi miMax -- Samsung galaxy Note 2 - Samsung galaxy j5
Link to comment
Share on other sites

1 milliamper πανω, 1 milliamper κατω, ποιος μετραει; Εγω παντως εβαλα ενα δυναμο απο ποδηλατο στη ροδα και ελυσα το προβλημα του ποσοστου φορτισης.:dizzy:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εύχομαι έναν σε κάθε μια ρόδα και όχι έναν μόνο...:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βαλε καλλιτερα ενα πυρινικο αντιδραστηρα,,,

ειναι πιο φτηνο το ουρανιο απο την αμολυβδη,,,,:lol:

Νομιζεις δεν το σκεφτηκα; απλα εχω την παλια rom και φοβαμαι οτι δεν το σηκωνει.:w00t:

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με αφορμή μιά αναφορά κάποιου στο ΕΤΕΝ users και μετά από μιά συζήτηση μαζί του δοκιμάζω από χθες μιά νεότερη έκδοση την 2007 v3-01 του xcpuscalar βασικά γιά να κατεβάσω τον επεξεργαστή στα 100 Mhz όταν το μηχανάκι κάθεται. Δείχνει πολύ σταθερή και δουλεύει κανονικά και χωρίς πρόβλημα σε συχνότητες από 100-500 Mhz. Λογικά αντίστοιχη διαχείρηση ενέργειας πιθανόν να έχει και η συσκευή μας ενσωματωμένη αλλά ψάχνω γιά καλύτερα αποτελέσματα. Σκοπός είναι μεγαλύτερη διάρκεια μέχρι να αδειάσει η μπαταρία. Θα ενημερώσω γιά τα αποτελέσματα. :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

μια ερωτηση γιατι το GPS συγχρονιζεται μονο με το συστημα ΝΕΜΕΑ θελει τιποτα ρυθμιση ..........ευχ......:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

μια ερωτηση γιατι το GPS συγχρονιζεται μονο με το συστημα ΝΕΜΕΑ θελει τιποτα ρυθμιση ..........ευχ......:D

Οπως θέλεις ρυθμίζεται με εξωτερικό πρόγραμα αλλά να μην το πειράξεις. Εκεί που είναι από τη μαμά του, δηλαδή ΝΜΕΑ 57600 έχει την καλύτερη απόδοση. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με αφορμή μιά αναφορά κάποιου στο ΕΤΕΝ users και μετά από μιά συζήτηση μαζί του δοκιμάζω από χθες μιά νεότερη έκδοση την 2007 v3-01 του xcpuscalar βασικά γιά να κατεβάσω τον επεξεργαστή στα 100 Mhz όταν το μηχανάκι κάθεται. Δείχνει πολύ σταθερή και δουλεύει κανονικά και χωρίς πρόβλημα σε συχνότητες από 100-500 Mhz. Λογικά αντίστοιχη διαχείρηση ενέργειας πιθανόν να έχει και η συσκευή μας ενσωματωμένη αλλά ψάχνω γιά καλύτερα αποτελέσματα. Σκοπός είναι μεγαλύτερη διάρκεια μέχρι να αδειάσει η μπαταρία. Θα ενημερώσω γιά τα αποτελέσματα. :cool:

to dokimasa ego kai den eida diafora sthn battaria.alla epese sthn periptosh na exo to destinator pollh ora anoixto opote mporei kai na eixe apotelesmata.to ksanadokimazo apo extes.

Esy kalytera pano vale to sta 800 na deis pos symperiferete :lol: .

prosexe mono mhn ektoksefti pros ta pano.!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με αφορμή μιά αναφορά κάποιου στο ΕΤΕΝ users και μετά από μιά συζήτηση μαζί του δοκιμάζω από χθες μιά νεότερη έκδοση την 2007 v3-01 του xcpuscalar βασικά γιά να κατεβάσω τον επεξεργαστή στα 100 Mhz όταν το μηχανάκι κάθεται. Δείχνει πολύ σταθερή και δουλεύει κανονικά και χωρίς πρόβλημα σε συχνότητες από 100-500 Mhz. Λογικά αντίστοιχη διαχείρηση ενέργειας πιθανόν να έχει και η συσκευή μας ενσωματωμένη αλλά ψάχνω γιά καλύτερα αποτελέσματα. Σκοπός είναι μεγαλύτερη διάρκεια μέχρι να αδειάσει η μπαταρία. Θα ενημερώσω γιά τα αποτελέσματα. :cool:

 

Fysika k einai statheri afou den paizei me samsung :lol: :p :p :p Sto diko moy ppc ola ta programmata pantos pane roloi, eidika afta pou den exo akoma egkatastisei!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fysika k einai statheri afou den paizei me samsung :lol: :p :p :p Sto diko moy ppc ola ta programmata pantos pane roloi, eidika afta pou den exo akoma egkatastisei!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ο επεξεργαστής όντως δεν φαίνεται μέσα σε αυτούς που υποστηρίζει το πρόγραμα. Στις προηγούμενες εκδόσεις του προκαλούσε κολήματα σε χρόνο μηδεν. Εδώ πάει μιά χαρά. Οι ενδείξεις του ανεβοκατεβαίνουν με τη χρήση 100-200-300-400-500 Mhz, τώρα αν είναι ψευτοενδείξεις και δεν κάνει τίποτα θα το δείξουν οι δοκιμές, μπορεί να έχεις δίκιο, μπορεί και όχι. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής όντως δεν φαίνεται μέσα σε αυτούς που υποστηρίζει το πρόγραμα. Στις προηγούμενες εκδόσεις του προκαλούσε κολήματα σε χρόνο μηδεν. Εδώ πάει μιά χαρά. Οι ενδείξεις του ανεβοκατεβαίνουν με τη χρήση 100-200-300-400-500 Mhz, τώρα αν είναι ψευτοενδείξεις και δεν κάνει τίποτα θα το δείξουν οι δοκιμές, μπορεί να έχεις δίκιο, μπορεί και όχι. :cool:

PANO SE PARAKALO GIA GRAPSE TIS RI8MISEIS GIA AFTO TO PROGRAMMA POS TIS EXEIS??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Εδώ και μία εβδομάδα βασανιζομαι με ένα προβλημα που αφορά το gps, και αφού είδα και αποείδα είπα να ρίξω τα ...μούτρα μου:cry: χεχε και να το μοιραστώ με το forum μήπως έχετε καμία ιδέα.

Είχα την ROM 291 greek με το destinator PN (Talk and drive), αναβαθμίστηκα σε destinator 6 και όλα πήγαιναν καλά.

Ειπα να βάλω και την 351 ROM αγγλική και ενετελώς ξαφνικά (μα την παναγία δηλαδη !!!!) ενώ είμουν σε ταξίδι οι δορυφόροι έπαψαν να με λαμβάνουν υπόψη τους.

Ουτε στο destinator ούτε στο GPS Viewer !!!!!.

Κοιτάω στο forum μας, βλέπω ρυθμίσεις (com2, com4, com7 κλπ κλπ) όλα ήταν όπως έπρεπε.

Διαβάζω ότι κάποιος απο μάς είχε το ίδιο πρόβλημα και το έλυσε όταν έβγαλε την κάρτα SIM, το κάνω... τίποτα... τζίφος. Λέω θα βάλω την 354 ROM ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑ. Ξαναγυρίζω στην 291 (μέσω της 220 μετά απο μαραθώνιο προσπαθειών και οδηγιών που διάβασα) και ξαναβάζω το destinator ....

Δυστυχώς και πάλι τζιφος ουτε ένας δορυφόρος για δείγμα !!!!.

Τώρα κάθομαι στην ταρατσα του σπιτιου και παρακαλάω για έναν δορυφόρο να μου στείλει σήμα !!!!!

Ξέχασα να πω πως όλα δείχνουν ότι το gps λειτουργεί και πως έχω κάνει Satelite Data Update.

Τι μου διαφεύγει, Είμαι έτοιμος να κάνω τα πανταααααα:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Εδώ και μία εβδομάδα βασανιζομαι με ένα προβλημα που αφορά το gps, και αφού είδα και αποείδα είπα να ρίξω τα ...μούτρα μου:cry: χεχε και να το μοιραστώ με το forum μήπως έχετε καμία ιδέα.

Είχα την ROM 291 greek με το destinator PN (Talk and drive), αναβαθμίστηκα σε destinator 6 και όλα πήγαιναν καλά.

Ειπα να βάλω και την 351 ROM αγγλική και ενετελώς ξαφνικά (μα την παναγία δηλαδη !!!!) ενώ είμουν σε ταξίδι οι δορυφόροι έπαψαν να με λαμβάνουν υπόψη τους.

Ουτε στο destinator ούτε στο GPS Viewer !!!!!.

Κοιτάω στο forum μας, βλέπω ρυθμίσεις (com2, com4, com7 κλπ κλπ) όλα ήταν όπως έπρεπε.

Διαβάζω ότι κάποιος απο μάς είχε το ίδιο πρόβλημα και το έλυσε όταν έβγαλε την κάρτα SIM, το κάνω... τίποτα... τζίφος. Λέω θα βάλω την 354 ROM ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑ. Ξαναγυρίζω στην 291 (μέσω της 220 μετά απο μαραθώνιο προσπαθειών και οδηγιών που διάβασα) και ξαναβάζω το destinator ....

Δυστυχώς και πάλι τζιφος ουτε ένας δορυφόρος για δείγμα !!!!.

Τώρα κάθομαι στην ταρατσα του σπιτιου και παρακαλάω για έναν δορυφόρο να μου στείλει σήμα !!!!!

Ξέχασα να πω πως όλα δείχνουν ότι το gps λειτουργεί και πως έχω κάνει Satelite Data Update.

Τι μου διαφεύγει, Είμαι έτοιμος να κάνω τα πανταααααα:blink:

 

AFTO POU EPA8A KAI EGO ....VALE TO WIN FAST NAVIGATOR NA KSANAANAKTISH TIS RI8MHSEIS.KAI MENA HTAN SAN NA MHN EIXE TO MHXANHMA GPS.ME TO WIN FAST EFTIAKSE KAI ME TO VGALSIMO THS SIM POU TO DIAVASA STO GALLIKO FORUM TOU ETEN.

Link to comment
Share on other sites

Exω πρόβλημα με το GPSwiever. Δέν μου ανοίγει ξαφνικά, και μου βγάζει τό μήνημα που έχω επισυνάψει.Το έχω κάνει εγκατάσταση 2 φορές απο το Application Ricovery αλλά δέν γίνετε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Exω πρόβλημα με το GPSwiever. Δέν μου ανοίγει ξαφνικά, και μου βγάζει τό μήνημα που έχω επισυνάψει.Το έχω κάνει εγκατάσταση 2 φορές απο το Application Ricovery αλλά δέν γίνετε τίποτα.

Συμβαίνουν και τέτοια. Η κάνεις hard reset που δεν χρειάζεται η το πετάς και βάζεις αυτό http://rapidshare.com/files/16689755/VisualGPSceInstall.CAB.html :D

Link to comment
Share on other sites

Εvαλα το win fast navigator.

Εχει κανείς οδηγίες για το πώς αυτο θα φτιάξει το gps Μου?, Φίλε themis4 έχεις καμία ιδέα?

(Κάνει και κρύο εδώ στην ταράτσα !!!)

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν και τέτοια. Η κάνεις hard reset που δεν χρειάζεται η το πετάς και βάζεις αυτό http://rapidshare.com/files/16689755/VisualGPSceInstall.CAB.html :D

 

 

Μάλλον θα ακολουθήσω τον δεύτερο τρόπο.....

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ !

Την sim την έχω βγάλει 100 φορες, το win fast navigator τι είναι?

Πρέπει να επαναφέρεις το GPS στην αρχική του κατάσταση είτε αφήνοντας την μπαταρία να αδειάσει τελείως, είτε μέσω κάποιου προγράματος όπως το ceNavigator,. Aν νομίζεις οτι θα τα καταφέρεις από εδώ http://rapidshare.com/files/16951696/ceNavigatorSetup1.3.rar.html :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πάνο ήδη έβαλα το winfast nagiagator που απο ότι κατάλαβα κάνει το ίδιο με αυτό που προτείνεις εσύ.

Το έβαλα και δουλεύει στην com4 και φαίνεται ότι κάνει ...ωράια πράγματα αλλα δεν ξέρω τι ακριβώς, Υπάρχουν πουθενά οδηγίες?

Η πρέπει να το αφήσω να τρέχει μέχρι να γράψει fixed εκεί που γράφει not fixed. (Μου λέει ότι βρίσκει 12 δορυφόρους απο τους οποίους δεν χρησιμοπιώ κανέναν)

Link to comment
Share on other sites

PANO SE PARAKALO GIA GRAPSE TIS RI8MISEIS GIA AFTO TO PROGRAMMA POS TIS EXEIS??

http://img201.imageshack.us/img201/4932/pccapture1jn7.jpg http://img201.imageshack.us/img201/993/pccapture2fz9.jpg

http://img176.imageshack.us/img176/9756/pccapture3lq0.jpg http://img176.imageshack.us/img176/5277/pccapture4ry8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάνο ήδη έβαλα το winfast nagiagator που απο ότι κατάλαβα κάνει το ίδιο με αυτό που προτείνεις εσύ.

Το έβαλα και δουλεύει στην com4 και φαίνεται ότι κάνει ...ωράια πράγματα αλλα δεν ξέρω τι ακριβώς, Υπάρχουν πουθενά οδηγίες?

Η πρέπει να το αφήσω να τρέχει μέχρι να γράψει fixed εκεί που γράφει not fixed. (Μου λέει ότι βρίσκει 12 δορυφόρους απο τους οποίους δεν χρησιμοπιώ κανέναν)

Tools / Command / Factory / OK και βγές έξω αν βλέπεις δορυφόρους είσαι ΟΚ. :D

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρισα ότι όταν έχω το hands free και με καλούν, η ένταση του τηλεφώνου είναι πολύ χαμηλή και όταν δε φοράω τα ακουστικά δεν καταλαβαίνω πως με καλούν.. Μάλλον έχει απαντηθεί αυτό αλλά αν μπορούσε κάποιος να μου πει πως το διορθώνω, θα το εκτιμούσα.. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...