Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Γειά σας παιδιά,μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει,αν αντι για κλασσικό τηλέφωνο χρησιμοποιήσουμε τηλέφωνο 3G & HSDPA συνδεόμενο με laptop με την υπηρεσία WIND PLUS NONO STOP η ταχύτητα κατεβάσματος ιστοσελίδων θα είναι πιό γρήγορη ή δεν έχει σημασία το κινητό γιατί συνδέεται με GPRS πάντα που είναι αργό.Και αν γνωρίζετε επίσης περίπου με τι ταχύτητα συνδεόμαστε;ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nα κανω κι εγω μια ερωτηση.. Μπορουμε να δουλεψουμε το TRACK ID μεσω non-stop της wind? Οταν το προσπαθω μου βγαζει "ελεγξτε τις ρυθμισεις ιντερνετ"

 

Γειά σας παιδιά,μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει,αν αντι για κλασσικό τηλέφωνο χρησιμοποιήσουμε τηλέφωνο 3G & HSDPA συνδεόμενο με laptop με την υπηρεσία WIND PLUS NONO STOP η ταχύτητα κατεβάσματος ιστοσελίδων θα είναι πιό γρήγορη ή δεν έχει σημασία το κινητό γιατί συνδέεται με GPRS πάντα που είναι αργό.Και αν γνωρίζετε επίσης περίπου με τι ταχύτητα συνδεόμαστε;ευχαριστώ
\

 

 

3g -> εως 384kbps

hsdpa ->εως 1.8Μbps

gprs απλο -> εως ISDN 64K

Αρκει βεβαια η περιοχη σου να εχει σημα 3G.

Δες εδω για καλυψη

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageID=26

 

Εγω παντως που aλλαξα κινητο απο K750(gprs) σε Κ810(3g) προσφατα, ειδα μεγαλη διαφορα κατα την περιηγηση στο ιντερνετ μεσω λαπτοπ (στη θεσ/νικη)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω ενα pocket pc συγκεκριμενα το καισερ. μπορω να ενεργοποιησω το non stop plus? Πρεπει να εχω συνδεση wind η και με καρτοκινητο μπορω να ενεργοποιησω το ιντερνετ?ποσο κοστιζει? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει,αν αντι για κλασσικό τηλέφωνο χρησιμοποιήσουμε τηλέφωνο 3G & HSDPA συνδεόμενο με laptop με την υπηρεσία WIND PLUS NONO STOP η ταχύτητα κατεβάσματος ιστοσελίδων θα είναι πιό γρήγορη ή δεν έχει σημασία το κινητό γιατί συνδέεται με GPRS πάντα που είναι αργό.Και αν γνωρίζετε επίσης περίπου με τι ταχύτητα συνδεόμαστε;ευχαριστώ

 

Ναι αυξάνεται η ταχύτητα.

3G = 384 kbps

HSDPA = 921 kbps (Στις ρυθμίσεις του υπολογιστή υποστηρίζει μέχρι 921 kbps αλλά το κινητό έχει μεγαλύτερες ταχύτητες και δεν ξέρω πως μπορούμε να μεγαλώσουμε περισσότερο την ταχύτητα που εισέρχεται στον υπολογιστή.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1) Για το track id, όπως και για όλες τις εφαρμογές θα επιλέξεις το προφίλ από τις ρυθμίσεις...

2) Η υπηρεσία γίνεται και σε συμβόλαιο και σε καρτοκινητό.

3) Την ταχύτητα μπορείς να την αυξήσεις από τις ρυθμίσεις της σύνδεσης. Αλλά δε νομίζω να δεις διαφορά!

 

Γράφω από κινητό.. γι' αυτό τα έγραψα συνοπτικά! :)

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να βοηθησει και εμενα?

 

παω να στειλω στο 19349 το PLUS αλλα μου λεει οτι δεν μπορει να σταλει....

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να βοηθησει και εμενα?

 

παω να στειλω στο 19349 το PLUS αλλα μου λεει οτι δεν μπορει να σταλει....

 

Προφανώς θα έχεις mo'mad...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν ρωτάω κάτι που έχει ήδη απαντηθεί, αλλά έχω πρόβλημα!

 

Ενεργοποίηση προχθές το wind plus non stop στο κινητό μου, W810i.

 

Χθες το βράδυ, προσπάθησα να συνδεθώ στο internet από το laptop μέσω του κινητού, χρησιμοποιώντας usb cable.

 

Εγκατέστησα το pc suite του κινητού μου και επέλεξα το wizard του mobile network και το αποτέλεσμα ήταν ότι το πρόγραμμα έφτιαξε μόνο του κι αυτόματα στο κινητό μια σύνδεση που ήταν στο gint.b-online.gr, την οποία και χρησιμοποίησε αυτόματα με αποτέλεσμα να χρεωθω γύρω στα 8 ευρώ... έφτασα τα -5.18 Ε υπόλοιπο.

 

Να σημειώσω ότι στο κινητό μου έχω μόνο το profile για wind plus, δηλαδή gwap.b-online.gr!!!

Επειδή την έπαθα άσχημα φοβάμαι να ξαναπροσπαθήσω :cry:, άλλωστε δεν μου έδειξε κάπου το pc suite την σύνδεση wind plus ώστε να την επιλέξω.

 

Pls, αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που έχει sony-ericsson και έχει πετύχει το "κόλπο", θα ήμουν ευγνώμων.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όταν δημιούργησες την σύνδεση, επέλεξες κάποιο προφίλ από την συσκευή. Νομίζω πως όταν το κάνεις αυτό σου εμφανίζει προφίλς τα οποία δεν υπάρχουν στην συσκευή. Σε μια φίλη μου εμφάνιζε 3-4 φορές το προφίλ wind plus. Για να μην κάθεσε και τα κάνεις από την αρχή.. πήγαινε στις ρυθμίσεις του κινητού και κοίτα σε ποια θέση βρίσκεται το προφίλ wind plus, και μετά από τον υπολογιστή σου εκεί που σου εμφανίζει τον αριθμό κλήσης *99*** ? # θα βάλεις στην θέση του ερωτηματικού τον αριθμό θέσης που είδες στο κινητό. Και μην ξεχάσεις να πατήσεις αποθήκευση του νέου αριθμού κλήσης. Καλού κακού σβήσε το προφίλ gint.. από το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!!

 

Εχω ενα προβλημα με το wind plus!!!

 

Εκανα συνδεσεις απο το w810i και δεν ειχα κανενα προβλημα!!!

 

Ειπα να περασω και τις ρυθμισεις στο P910!!!Εστειλα τις ρυθμισεις απο το σαιτ τις wind εγκατεστησα το mini opera και mig33 αλλα δεν μου κανει συνδεση με κανενα απο τα δυο!!!(Εχω επιλεξει τα σωστα προφιλ και ολα)

 

Καμια ιδεα εχετε τι μπορει να παιζει???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!!

 

Εχω ενα προβλημα με το wind plus!!!

 

Εκανα συνδεσεις απο το w810i και δεν ειχα κανενα προβλημα!!!

 

Ειπα να περασω και τις ρυθμισεις στο P910!!!Εστειλα τις ρυθμισεις απο το σαιτ τις wind εγκατεστησα το mini opera και mig33 αλλα δεν μου κανει συνδεση με κανενα απο τα δυο!!!(Εχω επιλεξει τα σωστα προφιλ και ολα)

 

Καμια ιδεα εχετε τι μπορει να παιζει???

εχω το νοκια 5300 μπορω να μπω κανονικα στο ιντερνετ?θα με βοηθησετε σας παρακαλω?και με τι browser?

Link to comment
Share on other sites

τελικα επρεπε να παω να περασω τις ρυθμισεις ξεχωριστα στι μινι οπερα!!!Με τις καρφωτες δεν εμπαινε!!!με το mig33 εχω ακομα προβλημα ομως!!!ελπζω να το φτιαξω!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω το νοκια 5300 μπορω να μπω κανονικα στο ιντερνετ?θα με βοηθησετε σας παρακαλω?και με τι browser?
Δυστυχώς το 5300 δεν συνδέετε στην εφαρμογή opera mini (και σε άλλες εφαρμογές) μέσω του προφίλ Wind Plus:(.

 

τελικα επρεπε να παω να περασω τις ρυθμισεις ξεχωριστα στι μινι οπερα!!!Με τις καρφωτες δεν εμπαινε!!!με το mig33 εχω ακομα προβλημα ομως!!!ελπζω να το φτιαξω!!!

 

Όταν μπαίνεις για πρώτη φορά στο mig33 θα επιλέξεις να συνδεθεί με HTTP και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα εχει απαντηθει αλλα αν μπορει ας μου πει καποιος αν γινεται να μπουμε κανονικα στο windows live messenger μεσω TIM GPRS:

α) Απο τον υπολογιστη

β) Απο το κινητο

καθως και ποια προγραμματα χρειαζονται για να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

α) Με windows live messenger. Παίρνει αυτόματα τις ρυθμίσεις από τον ΙΕ.

β) Με την εφαρμογή mig33 (θέλει εγγραφή πρώτα), και το e-buddy. Υπάρχουν και άλλες πολλές εφαρμογές για μσν αλλά αυτές οι 2 είναι από τις καλύτερες που υπάρχουν μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Τα https γιατι δεν τα ανοιγει; Θυμαμαι περυσι εμπαινα σε τετοια site.

 

Δεν μπορω δλδ να μπω στα http://www.paypal.com , http://www.bwin.com , http://www.gmail.com

 

Καμμια ιδεα;

 

 

...EDIT...

 

Ακυρο. Με το firefox μπαινει. Μπορειτε να πειτε τι κανω για να μπαινω και στο myphone μεσω firefox;

 

Επισης γιατι το IE δεν ανοιγει καμμια σελιδα και προσπαθει να τις κατεβασει;;

 

 

*Vista εχω*

Link to comment
Share on other sites

Ελυσα τα προβληματα και ο firefox ανοιγει ολες τις σελιδες εκτος απο μια.. Δεν δειχνει τα ελληνικα στην σελιδα http://www.bodybuilders.gr

 

Εχω δοκιμασει τα παντα, αλλα τιποτα. Οποιος βρει την λυση κερναω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,να σας ευχαριστήσω όλους που με βοηθήσατε να τακτοποιήσω το θέμα ιντερνετ στο κινητό και σε σύνδεση με το laptop,χρησιμοποιώντας το wind plus non stop,θέλω να ρωτήσω ακόμη τα αρχεία που ανοίγουμε ας πούμε ένα mail περιορίζονται στο 1MB;ή υπάρχει κάποιος τρόπος να τα βλέπουμε,ας πούμε να κάνει μιά αναβάθμιση ο Norton θα την κάνει;επίσης για να δω τις ιστοσελίδες αλλάζω την κωδικοποίηση αλλά μόλις μπαίνω σε άλλη τη χάνει και πρέπει να την ξαναρυθμίσω ,υπάρχει τρόπος να μένει μόνιμα;αν μπορέσει κάποιος ας μου απαντήσει,ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

επίσης για να δω τις ιστοσελίδες αλλάζω την κωδικοποίηση αλλά μόλις μπαίνω σε άλλη τη χάνει και πρέπει να την ξαναρυθμίσω ,υπάρχει τρόπος να μένει μόνιμα;αν μπορέσει κάποιος ας μου απαντήσει,ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Για την κωδικοποίηση δοκίμασε με firefox το Plugin Content Preferences.

Με αυτό διαλέγεις μια φορά κωδικοποίηση και την θυμάται συνεχώς για την συγκεκριμένη σελίδα.

 

Τώρα σε σχέση με το όριο του 1ΜΒ. Χρησιμοποιώ για remote desktop μέσω του wind nonstop το logmein (http://www.logmein.com). Αυτό έχει και ένα firefox plugin για να κάνεις πιο έυκολα δουλειά σου. Πάτησα να το κατεβάσω και να το εγκαταστήσω και έγινε ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 1,5ΜΒ!!!

 

Αυτό πως έγινε τώρα; Μάλιστα το δοκίμασα σε 2 διαφορετικούς υπολογιστές. Φυσικά τα υπόλοιπα αρχεία άνω του 1μβ δεν κατεβαίνουν και φυσικά ήμουν με gwap.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... δυστυχως δεν εβαλα τις ρυθμισεις που επρεπε για να μπω μεσω λαπτοπ και ειχε το gnit αντι του gwap και η καρτα μου πηγε στα -28 ευρω!! τι κανω τωρα;; παιρνω καινουρια καρτα; ετσι κι αλλιως την καρτα σιμ την ειχα μονο για το ιντερνετ οποτε δεν με πειραζει να παρω μια αλλη. Υπαρχει περιπτωση να με ψαξουν για να πληρωσω τα 28 ευρω αν τα αφησω μεσα σαν αρνητικο υπολοιπο;;
Link to comment
Share on other sites

ναι παρε καινουργια σιγα μην ψαξουν....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...