Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ρε παιδιά μιλάμε για clipακια 450Kb έως 1Mb max. Δεν είναι θέμα όγκου, απλά έχει φάει κόλημα το λειτουργικό με τα 3gp...ξέρω γω τι άλλο να πώ? :worry:

Το ίδιο πράγμα συμβαίνει οπουδήποτε και να προσπαθήσω να τα κάνω copy.

 

Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω κάποια στιγμή την 1.49 μήπως και διορθωθεί η κατάσταση.

εαν ειναι να κανεις αυτη διαδηκασια και πιστευεις οτι φταιει η εκδοση λογισμικου που εχεις καλως (εγω δεν νομιζω οτι φταιει αυτο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι κανουμε παιδια? Ολα καλα? Λοιπον... Μια απο αυτες τις μερες θα εγκαταστησω σπιτι ενα bluetooth ISDN rooterακι της Fritz που ειχα αγορασει προ καιρου. Υπαρχει αραγε καμια πιθανοτητα να μπορεσω καπως να το χρθησιμοποιω και απ'ευθειας απο το κινητο, χωρις μεσολαβηση υπολογιστη? Εχει κανεις ιδεα? Α, και κατι αλλο: υπαρχει μηπως καμια εφαρμογη για να μπορουμε να χειριζομαστε τον υπολογιστη μεσω του κινητου? Κατι σαν bluetooth τηλεχειριστηριο ενα πραγμα... Δε ζηταω τρελα πραγματα! Μονο να μπορω να τον σβυσω, βασικα, κι απο 'κει και περα, καθε επιπλεον δυνατοτητα, καλοδεχουμενη! Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα! :)
Link to comment
Share on other sites

Τι κανουμε παιδια? Ολα καλα? Λοιπον... Μια απο αυτες τις μερες θα εγκαταστησω σπιτι ενα bluetooth ISDN rooterακι της Fritz που ειχα αγορασει προ καιρου. Υπαρχει αραγε καμια πιθανοτητα να μπορεσω καπως να το χρθησιμοποιω και απ'ευθειας απο το κινητο, χωρις μεσολαβηση υπολογιστη? Εχει κανεις ιδεα? Α, και κατι αλλο: υπαρχει μηπως καμια εφαρμογη για να μπορουμε να χειριζομαστε τον υπολογιστη μεσω του κινητου? Κατι σαν bluetooth τηλεχειριστηριο ενα πραγμα... Δε ζηταω τρελα πραγματα! Μονο να μπορω να τον σβυσω, βασικα, κι απο 'κει και περα, καθε επιπλεον δυνατοτητα, καλοδεχουμενη! Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα! :)

βασικα για το πρωτο δεν ξερω πως θα το δουλευεις χωρις υπολογιστη

οσο για το δευτερο εχει ανεβει στη βαση δεδομενων του gmail ενα προγραμμα ταμαμ για εσενα ειναι για χειρισμο ποντικιου μεσο bluetooth :)

βασικα αυτο δεν το εχω δοκιμασει για να σου πω εαν δουλευει σωστα

Link to comment
Share on other sites

παιδια :w00t: τερμα η ταλαιπωρια για το πως θα κανουμε εγκατασταση το καθε προγραμμα στο κινητο μας τωρα με ενα κλικ γινετε η εγκατασταση καθε προγραμματος ανεξαρτητου εαν ειναι exe,cab η xml ολα θα γινονται απο το pc χωρις να αναρωτιομαστε εαν θα πρεπει να κανουμε setup απο το pc η εαν θα πρεπει να το περασουμε στο κινητο μας πρωτα και μετα να παμε στο κινητο μας κλπ κλπ κλπ κλπ :)

ανεβηκε στη βαση δεδομενων του gmail ενας οδηγος για την εγκατασταση του προγραμματος ειναι στα tutorials

οπως και το προγραμμα που ειναι στα pc programmes

 

φιλικα saitas

:) :)

Link to comment
Share on other sites

μα γιατι σε χαλαει??

βαλε ενα κομματακι ζελοτειπ εδω

 

Φοβερό!!! Επειδή εγώ το συνδέω συχνά με υπολογιστή, φοβόμουν ότι θα τα παίξει η μπαταρία με το φόρτισε-φόρτισε 5 φορές τη μέρα!

 

Είσαι άπαιχτος!!! :love: :D

Link to comment
Share on other sites

Saitas ευχαριστώ για την συντόμευση του filemanager με έσωσες από φορματ αλλά μου φαίνετε δεν το γλιτώνω. Είδα εχθές τα 3,59 ελεύθερα ΜΒ της 512ΜΒ κάρτας μου και ξενέρωσα. Πήγα στις ρυθμίσεις και στην Κατάργηση προγραμμάτων να βγάλω τίποτα να κερδίσω χώρο και δυστυχώς δεν μου εμφανίζει τίποτα, κανένα πρόγραμμα και έχω μέσα πάρα πολλά.

 

Υπάρχει λύση για αυτό το σοβαρό πρόβλημα που έχω ( το φορματ το ξέρω και εγώ ) άλλο τίποτα να προτείνετε…;

Link to comment
Share on other sites

Saitas ευχαριστώ για την συντόμευση του filemanager με έσωσες από φορματ αλλά μου φαίνετε δεν το γλιτώνω. Είδα εχθές τα 3,59 ελεύθερα ΜΒ της 512ΜΒ κάρτας μου και ξενέρωσα. Πήγα στις ρυθμίσεις και στην Κατάργηση προγραμμάτων να βγάλω τίποτα να κερδίσω χώρο και δυστυχώς δεν μου εμφανίζει τίποτα, κανένα πρόγραμμα και έχω μέσα πάρα πολλά.

 

Υπάρχει λύση για αυτό το σοβαρό πρόβλημα που έχω ( το φορματ το ξέρω και εγώ ) άλλο τίποτα να προτείνετε…;

ανοιξε το activesych και πηγενε στα tools>add/remove programs τσεκαρε ποια θελεις να βγαλεις και πατα το remove

;) ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω σου ειπα ενα τροπο να απεγκαταστησεις προγραμματα τα οποια δεν τα βλεπεις στο κινητο σου

οπως καταλαβενεις εαν βγαλεις ενα προγραμμα μεσω του activesych σαφως και δεν θα το δεις στις ρυθμισεις του κινητου αφου θα εχει βγει ;)

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, τώρα αν ανοίξω από τις ρυθμίσεις δεν βλέπω κανένα πρόγραμμα μετά θα βλέπω (μιλάω γι’ αυτά που θα αφήσω μέσα)

 

Όπα μπήκα και εμφανίστηκαν τα προγράμματα ..ΟΚ

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το ξερω αλλα δεν νομιζω να δεις κατι

απο οτι καταλαβα ολη αυτη την ιστορια την εκανε ενα προγραμμα εαν καταφερεις και βγαλεις το συγκεκρημενο θα ειναι ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα..

Εχω ενεργοποιησει την αναφορα παραδοσης σε SMS και MMS αλλα παρόλα αυτα ενω στα πρωτα ερχεται αναφορα οτι παραδοθηκε στα δευτερα ουτε φωνη ουτε ακροαση.. (παρεπιπτοντως εχω cosmote αν και δεν νομιζω να παιζει ρολο η εταιρια για στο προηγουμενο κινητο μου sony ericsson k-700 οχι μονο στα MMS επαιρνα αναφορα παραδοσης αλλα και αναφορα αναγνωσης του MMS.. καλο ε?).

Η προφανης ερωτηση μου ειναι αν αυτο το υποστηριζει το κινητο μας..

Ευχαριστω!!!

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα μιας κ βλεπω πως ειναι ο master μεσα (βλεπε saitas.. xixixi).

Πιο πανω διαβασα πως καποιος δεν εβλεπε στην αφαιρεση προγραμματων στο κινητο του τα προγραμματα που ειχε εγκαταστησει.. Εγω ελεγξα τα οσα του ειπατε αλλα επειδη κ σε μενα συμβαινει το ιδιο δεν βρηκα λυση. Εννοειται πως τα προγραμματα που εχω κανει απεγκατασταση απο το PC δεν θα τα βλεπω απ το αντιστοιχο του κινητου.. Ελα μου ντε ομως που δεν βλεπω τιποτα ακομα κ εκεινα που ειναι κανονικα εγκατεστημενα.. Δεν ξερω τι συμβαινει.. Παντως πιστευω πως ισως καποιο plugin θα μου κολλαει την ολη διαδικασια γιατι καποτε που ειχα το ιδιο προβλημα με καποιες απεγκαταστασεις plugins λυθηκε..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

συμφωνο μαζι σου, οπως ειπα και παραπανω για ολο αυτο το μπερδεμα ευθυνετε ενα προγραμμα-plugin (τι μαμακια ειναι :mad: ) το οποιο ομως δεν γνωριζουμε

αυτο μας παραπεμπει σε μια διαδικασια του στιλ βγαζω ενα προγραμμα βλεπω τι γινετε και παλι απο την αρχη ,για να το εντοπισουμε

Link to comment
Share on other sites

συμφωνο μαζι σου, οπως ειπα και παραπανω για ολο αυτο το μπερδεμα ευθυνετε ενα προγραμμα-plugin (τι μαμακια ειναι :mad: ) το οποιο ομως δεν γνωριζουμε

αυτο μας παραπεμπει σε μια διαδικασια του στιλ βγαζω ενα προγραμμα βλεπω τι γινετε και παλι απο την αρχη ,για να το εντοπισουμε

Αυτο κανω αυτη τη στιγμη μπας κ το εντοπισω.. ελπιζω να μην με παρει το ξημερωμα :)

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω αυτη τη στιγμη μπας κ το εντοπισω.. ελπιζω να μην με παρει το ξημερωμα :)

Τελικα το βρηκα το ατιμο.. Το monitorplug.arm.cab (smartmonitor) εκανε ολη την βρωμοδουλεια.. Μηπως φταιει η συγκεκριμενη εκδοση αρχειου που εχω? μηπως κανεις εχει κατι "νεοτερο" γιατι απο οτι βλεπω σε μενα αυτο ειναι που μου "εξαφανιζει" τα προγραμματα απο την λιστα προσθαφαιρεσης στο κινητο..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το βρηκα το ατιμο.. Το monitorplug.arm.cab (smartmonitor) εκανε ολη την βρωμοδουλεια.. Μηπως φταιει η συγκεκριμενη εκδοση αρχειου που εχω? μηπως κανεις εχει κατι "νεοτερο" γιατι απο οτι βλεπω σε μενα αυτο ειναι που μου "εξαφανιζει" τα προγραμματα απο την λιστα προσθαφαιρεσης στο κινητο..

θα ψαξω να βρω νεα εκδοση εαν υπαρχει πιστευω οτι αυτο ειναι και οχι καποιο αλλο ;)

Link to comment
Share on other sites

θα ψαξω να βρω νεα εκδοση εαν υπαρχει πιστευω οτι αυτο ειναι και οχι καποιο αλλο ;)

Τελικα δεν ηταν τοσο ευκολο οσο νομιζα.. Ειναι αυτο που λενε οτι πρεπει να "τριτωσει" το κακο.. Ναι οντως ετσι ειναι γιατι εχω βρει τρια (3) αρχεια plugins που κανουν το κολλημα αυτο στην λιστα προσθαφαιρεσης του κινητου και ειναι τα εξης:

1. monitorplug.ARM.cab (Στην λιστα φαινεται ως Beersoft Interactive Battery Monitor 2.0)

2. batplug.cab (στην λιστα φαινεται ως Seb Batplug) και

3. smartbatt.cab (Στην λιστα φαινεται ως Frieger's Smartbatt)

 

Και τα 3 αυτα plugins δημιουργουν το πιο πανω προβλημα...

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Επισης ειναι και το Home_Screen_Animation_Plugin.CAB

Ειμαι περιεργος να δω αν θα μεινει κανενα plugin σωστο στο τελος.. :mad:

 

Τελικα στο βωμο της εμφανισης κ της καλαισθησιας του Homescreen του κινητου κατι πρεπει να θυσιαστει κ αυτο ακουει στο ονομα τις λιστας προσθαφαιρεσης προγραμματων.. :rolleyes:

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Επισης ειναι και το Home_Screen_Animation_Plugin.CAB

Ειμαι περιεργος να δω αν θα μεινει κανενα plugin σωστο στο τελος.. :mad:

 

Τελικα στο βωμο της εμφανισης κ της καλαισθησιας του Homescreen του κινητου κατι πρεπει να θυσιαστει κ αυτο ακουει στο ονομα τις λιστας προσθαφαιρεσης προγραμματων.. :rolleyes:

 

Κι εγώ πριν κάνω το πρώτο και τελευταίο -προς το παρόν- master reset, είχα μέσα κάτι themes και κάτι plugins τα οποία δεν μπορούσα με τίποτα να απεγκαταστήσω. Δε βάζω πια τίποτα τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τα plugins

γιατι και εγω επθα το ιδιο δεν εβλεπα τιποτα στο remove programs εκανα hard reset και για αλλους λογους

τωρα που τα ξαναεβαλα ολα τα plugins μου εμφανιζονται κανονικα τα προγραμματα

κατι αλλο ειναι το ατιμο

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι βοηθεια.Τις τελευταιες μερες οταν παω να βγαλω φωτο στην μεγαλη αναλθση (1280x960) μου βγαζει σφαλμα χωρισ καποιο μηνυμα.αν το κανω επανεκινηση δουλευει κανονικα αλλα μετα παλι τα ιδια.υποψιαζομαι οτι ειναι θεμα μνημης.εχω μια 256mb και εχω εκει ολα τα προγραμματα και media.τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείες αν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε τον ήχο που κάνει η φωογραφική? Και αν μπορώ από κάπου να κατεβάσω κάποια εφαρμογή με χάρτες την Αθήνας. Δοκίμασα το e-mule αλλά δεν μου κατεβάζει τίποτα. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι βοηθεια.Τις τελευταιες μερες οταν παω να βγαλω φωτο στην μεγαλη αναλθση (1280x960) μου βγαζει σφαλμα χωρισ καποιο μηνυμα.αν το κανω επανεκινηση δουλευει κανονικα αλλα μετα παλι τα ιδια.υποψιαζομαι οτι ειναι θεμα μνημης.εχω μια 256mb και εχω εκει ολα τα προγραμματα και media.τι μπορω να κανω?

στις ρυθμισεις της καμερας που εχεις βαλει να αποθηκευονται οι φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...