Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάω για τους προεπιλεγμένους ήχους που είχε η συσκευή κ όχι για κάποιον δικο μου...

 

Πως βλέπω ποια έκδοση λογισμικού έχω?

λες οτι εισαι στα 3 μετρα και δεν ακους τους ηχους τοτε και οπως σου ειπαι ο scos και δεν μπορει θα τους ακους τωρα για την εκδοση πας ρυθμισεις >σχετικα και εκει κοιτας το "κατασκευαστης"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ. Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας. Θα τα δοκιμάσω όλα κ θα επανέλθω..

 

Κάτι τελευταίο... Κάρτα μνήμης δεν δίνεται με το τηλέφωνο, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι

 

εχθες περασα την 1.47.

πριν το κανω ειχα συγχρονισει με το πισι μου ωστε να μην χασω τα μηνυματα και τις επαφες μου που ηταν στη μνημη του τηλεφωνου.δυστυχως ΕΧΑΣΑ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ.προσπαθω μεσα απο τις ρυθμισεις του ακτιβ σινκ να βρω μια λυση αλλα δεν τα καταφερνω.

ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!

καποιος να μου πει τι μπορω να κανω......ειναι πανω απο 120τηλεφωνα και καμια 50αρια δεν μπορω να τα βρω απο καποιον αλλο γνωστο.

 

εαν λυθει αυτο θα ηθελα να μου πειτε τι μπορω να κανω για να δυναμωσει ο ηχος κλησης και το ξυπνητηρι.....δυστυχως η ενταση ειναι επιεικως απαραδεκτη.για το ξυπνητηρι κατι εκανα κατεβαζοντας το spalarm.

δεν μπορω να καταλαβω γιατι το ηχειο αποδιδει τρομερα οταν παιζεις ενα αρχειο απο media player ενω οταν τρεχει σαν ηχος κλησης ή υπενθυμιση να ειναι τοσο απαραδεκτα χαμηλος σε ενταση.......

 

συγγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα σκασαμε 300 ευρω για ενα κινητο και μας εχει βγαλει το λαδι με την ενταση του.ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΗΡΑ ΣΜΑΡΤΦΟΟΥΝ και ΟΧΙ ΠΑΛΠΤΟΠ οπως τα κιουτεκια......γμτ

 

στο activesync δεν υπαρχουν οι επαφες σου? (πατωντας options και διπλο κλικ στο contacts) κοιτα να ονομασεις το κινητο σου οπως το ειχες παλια)και ξανασυνγχρονισετο

για το δευτερο δοκιμασε την χρηση ενος προγραμματος του mp3cutter και κοψε οποιο κομματι θες και βγαλτο σαν mp3 η wav και παιξε λιγο με τα hz kai ta mono stereo και τα bit και δοκιμασε πως θα ακουγετε μετα

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας. Θα τα δοκιμάσω όλα κ θα επανέλθω..

 

Κάτι τελευταίο... Κάρτα μνήμης δεν δίνεται με το τηλέφωνο, σωστά?

οχι δεν περιλαμβανετε η καρτα μνημης δυστηχως .προτεινω μια 512 η εαν περημενεις λιγο να ερθει ελλαδα μια 1024

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δίνεται, μπορείς να αγοράσεις κάρτα μνήμης τύπου mini-sd μέχρι 1GB.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

στο activesync δεν υπαρχουν οι επαφες σου? (πατωντας options και διπλο κλικ στο contacts) κοιτα να ονομασεις το κινητο σου οπως το ειχες παλια)και ξανασυνγχρονισετο

για το δευτερο δοκιμασε την χρηση ενος προγραμματος του mp3cutter και κοψε οποιο κομματι θες και βγαλτο σαν mp3 η wav και παιξε λιγο με τα hz kai ta mono stereo και τα bit και δοκιμασε πως θα ακουγετε μετα

 

δυστυχως εκανα καποια πατατα αυτη τη φορα και μετονομαστηκε το κινητο απο ''Smartphone1'' που το ειχα σε ''MPX220''

και φυσικα δεν μου δινει αρκετες επιλογες.

τωρα το θεμα ειναι Α)πως το μετονομαζω και Β)αν δεν μετονομαστει υπαρχει καποιο αρχειο μεσα στο φακελο Microsoft activesync που να βρω τις επαφες π.χ. σε στυλ notepad και να τα περασω εστω και με το χερι? :cry:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εκανα καποια πατατα αυτη τη φορα και μετονομαστηκε το κινητο απο ''Smartphone1'' που το ειχα σε ''MPX220''

και φυσικα δεν μου δινει αρκετες επιλογες.

τωρα το θεμα ειναι Α)πως το μετονομαζω και Β)αν δεν μετονομαστει υπαρχει καποιο αρχειο μεσα στο φακελο Microsoft activesync που να βρω τις επαφες π.χ. σε στυλ notepad και να τα περασω εστω και με το χερι? :cry:

ανοιξε το activesync χωρις να συνδεσεις το κινητο σου και πηγενε options>διπλο κλικ contacts και δες εαν υπαρχει εκει καμμια επαφη .

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του activesync is out!

 

ActiveSync 4.1 build 4807 παίζει με το 220 μας!Μόλις το δοκίμασα!

http://www.buzzdev.net/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=171&Itemid=59

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του activesync is out!

 

ActiveSync 4.1 build 4807 παίζει με το 220 μας!Μόλις το δοκίμασα!

http://www.buzzdev.net/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=171&Itemid=59

εγω εχω την 4.00 εχει γινει καμμια αλλαγη προσεξες κατι?

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το activesync χωρις να συνδεσεις το κινητο σου και πηγενε options>διπλο κλικ contacts και δες εαν υπαρχει εκει καμμια επαφη .

 

δεν δεχεται διπλο κλικ και λεει οτι ΠΡΕΠΕΙ να συνδεσω την συσκευη αλλιως δεν παραμετροποιειται η επιλογη.

μολις κατεβασα το τελευταιο ακτιβ συνκ(4.1) να κανω σεταπ πανω απο το παλιο?ή εαν κανω το απντεητ θα χασω σιγουρα οποιες ελπιδες εχω για να βρω τα κοντακς? :cry:

Link to comment
Share on other sites

δεν δεχεται διπλο κλικ και λεει οτι ΠΡΕΠΕΙ να συνδεσω την συσκευη αλλιως δεν παραμετροποιειται η επιλογη.

μολις κατεβασα το τελευταιο ακτιβ συνκ(4.1) να κανω σεταπ πανω απο το παλιο?ή εαν κανω το απντεητ θα χασω σιγουρα οποιες ελπιδες εχω για να βρω τα κοντακς? :cry:

περιεργο εγω το ανοιγω και χωρις να ειναι συνδεμενο το κινητο μου

Link to comment
Share on other sites

οπα οπα ανοιξε το microsoft outlook και επελεξε επαφες χωρις να συνδεσεις το κινητο σου

 

το αουτλουκ δεν ειναι εγκατεστημενο στο πισι μου.....δεν το χρησιμοποιω και το απεγκαθιστω μετα απο καθε φορματ.

 

τι κανουμε τωρα? :worry: :cry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

το αουτλουκ δεν ειναι εγκατεστημενο στο πισι μου.....δεν το χρησιμοποιω και το απεγκαθιστω μετα απο καθε φορματ.

 

τι κανουμε τωρα? :worry: :cry: :worry:

κριμα εκει θα ηταν ολες οι επαφες σου κριμα τωρα σκεφτομαι τι αλλο θα μπορουσες να κανεις μην βαλεις ακομα την νεα εκδοση του activ

Link to comment
Share on other sites

κριμα εκει θα ηταν ολες οι επαφες σου κριμα τωρα σκεφτομαι τι αλλο θα μπορουσες να κανεις μην βαλεις ακομα την νεα εκδοση του activ

 

την νεα εκδοση δεν την εβαλα ακομα

 

το προβλημα ειναι οτι εχει 2 προφιλ συσκευων στο ακτιβσινκ.

η 1η ειναι ΜΡΧ220 και η αλλη ειναι σμαρφον1(αυτη την οποια ζηταω να ενεργοποιησω)

στην ΜΡΧ220 μου εμφανιζει μονο τασκ φολντερ και ινμποξ σαν φακελους προς συγχρονισμο ενω στο προφιλ Σμαρτφον1 δεν με αφηνει να πειραξω κανενα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Gia na dwsw ligo fws sto provlima tou greekfragma tha sas pw oti kai egw eixa to idio provlima alla eutixws sto psaximo prin tin patisw vrika ti eftaige..

Otan kaneis gia prwti fora egkatastasi to activesync exei proepilegmeni (toulaxiston se mena etsi itan) tin entoli na antikathista o,ti epafes iparxoun sto outlook sto kinito. Etsi otan to outlook den exei kamia epafi k to kinito exei epafes tote "adeiazei" tis epafes tou kinitou afou sigxronizei to kinito me to outlook k oxi to outlook me to kinito.. Eutixws iparxei epilogi sto idio menu gia to antitheto k etsi pairnei to outlook tis epafes ap to kinito k sigxronizetai vasei tou kinitou.

Elpizw na voithisa k na egina katanoitos..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Gia na dwsw ligo fws sto provlima tou greekfragma tha sas pw oti kai egw eixa to idio provlima alla eutixws sto psaximo prin tin patisw vrika ti eftaige..

Otan kaneis gia prwti fora egkatastasi to activesync exei proepilegmeni (toulaxiston se mena etsi itan) tin entoli na antikathista o,ti epafes iparxoun sto outlook sto kinito. Etsi otan to outlook den exei kamia epafi k to kinito exei epafes tote "adeiazei" tis epafes tou kinitou afou sigxronizei to kinito me to outlook k oxi to outlook me to kinito.. Eutixws iparxei epilogi sto idio menu gia to antitheto k etsi pairnei to outlook tis epafes ap to kinito k sigxronizetai vasei tou kinitou.

Elpizw na voithisa k na egina katanoitos..

 

αρα να μην ελπιζω σε τιποτα..........πανε τοσα τηλεφωνα γμ το κερατο....... :cry:

 

μακαρι να μην τυχει σε κανεναν σας.......ειναι πολυ μεγαλο το ζορι να ξαναβρεις τοσα τηλεφωνα :(

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να είναι και χαζή; :O

Όπως έχουν πει πολλοί, το ηχείο του τηλεφώνου μου είναι πάρα πολύ σιγανό. Σε σημείο να μην το ακούω πολλές φορές μέσα στο σπίτι (και δε μένω και σε καμιά έπαυλη), για την τσάντα δε ούτε λόγος..

Αν έχω καταλάβει καλά από αυτά που έχουν γραφτεί παραπάνω, υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί το πρόβλημα με αναβάθμιση της rom.

-Με ποια έκδοση μπορεί να γίνει αυτό;

-Πρέπει να το κάνω μόνη μου ή μπορώ να πάω στη Motorola, να της πω το πρόβλημα και να μου το κάνουν εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να είναι και χαζή; :O

Όπως έχουν πει πολλοί, το ηχείο του τηλεφώνου μου είναι πάρα πολύ σιγανό. Σε σημείο να μην το ακούω πολλές φορές μέσα στο σπίτι (και δε μένω και σε καμιά έπαυλη), για την τσάντα δε ούτε λόγος..

Αν έχω καταλάβει καλά από αυτά που έχουν γραφτεί παραπάνω, υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί το πρόβλημα με αναβάθμιση της rom.

-Με ποια έκδοση μπορεί να γίνει αυτό;

-Πρέπει να το κάνω μόνη μου ή μπορώ να πάω στη Motorola, να της πω το πρόβλημα και να μου το κάνουν εκεί;

 

εαν ψαξεις λιγακι τις προηγουμενες 10σελιδες στο θρεντ θα βρεις ολα οσα θες για να λυθει το προβλημα.ειναι ολα εδω μεσα :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το έχω διαβάσει το thread, όσο καλά μπορεί κανείς να διαβάζει thread 44 σελίδων, αλλά δε βρήκα κάτι. Και έκανα και μια αναζήτηση σε αυτό το θέμα με τις λέξεις "ηχείο" "ηχείο rom" και τα αποτελέσματα δε μου έλυσαν την απορία μου...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το έχω διαβάσει το thread, όσο καλά μπορεί κανείς να διαβάζει thread 44 σελίδων, αλλά δε βρήκα κάτι. Και έκανα και μια αναζήτηση σε αυτό το θέμα με τις λέξεις "ηχείο" "ηχείο rom" και τα αποτελέσματα δε μου έλυσαν την απορία μου...

 

μαλλον δεν κοιταξες καλα το θρεντ :)

 

τελευταια σελιδα ειναι η 88 και οχι η 44.διαβασε απο την 75 μεχρι το τελος και να σαι σιγουρη οτι θα βρεις τα παντα.

 

καλημερα :cool:

Link to comment
Share on other sites

pedia exw ena problima dn mporo na kanw update to kinito mou (enoontas na peraso mia 3eni ekdosi )(pws mporo na to kanw pedwbome me tis wres exw diabasei ta panta edw kai tpt)(mpori kapoios na me boi8isi)(ti eine kalitera an peraso poia ekdosi)

tosa lefta gia kagkela

tosa kagkela gia ta lefta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...