Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.

Ανακαλυψα τυχαια οτι δεν στελνω ουτε λαμβανω mms.

Ειμαι στο δικτυο της ΤΙΜ και λαμβανα και εστελνα mms ξαφνικα ανακαλυψα οτι δεν γινεται χωρις να εχω πειραξει τιποτα απο ρυθμισεις.

Μπηκα στις συνδεσεις δεδομενων και στην επεξεργασια τους στα mms και δεν ειδα ομως πουθενα τον Ι.Ρ της ΤΙΜ για mms. Δηλαδη το 192.168.200.011

Ενω για το GPRS υπαρχει κανονικα το. 192.168.200.010 και φυσικα μπαινω κανονικα στο ιντερνετ.

Περναω τον Ι.Ρ για τα mms και μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση,

Τον σβηνω και το αφηνω δηλαδη οπως ηταν πριν και προσπαθει να στειλει δειχνει και την ενδειξη G διπλα στο σημα κεραιας αλλα μετα σταματαει.

Μηπως καποιος να μου πει ακριβως!!! πως πρεπει να ειναι οι ρυθμισεις μεσα στην επεξεργασια δεδομενων στα mms για την ΤΙΜ?

Δηλαδη οτι πρεπει να ειναι γραμμενο? I.P - DNS η οτι αλλο?

Ελπιζω να κατατοπισα και κυριοτερως ελπιζω να μου δωσετε γνωμες και τα φωτα σας για να δω τι να κανω αλλο.

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια, εχω να παρακολουθήσω καιρο το σαιτ λόγω του οτι ταξιδεύω και δεν εχω συνέχεια σύνδεση στο internet. γι'αυτό το λόγο προσπαθω εδω και καιρό να μπω στο internet μέσω του gprs αλλα αδικα. Γενικά αντιμετωπίζω τα παρακάτω προβλήματα:

1. Αρχικα εβγαζε στην αρχική οθονη το G που βγαζει πανω για το gprs alla μετα απο ενα βαλε-βγάλε της κάρτας χάθηκε.

2. Δεν παιρνω mms αν και μου στειλανε τις ρυθμίσεις απο vodafone οπως και τισ ρυθμισεις για internet. Επίσεις προσπάθησα να τις περασω χειροκίνητα αλλα ίσως κατι να κάνω λάθος. Αν μπορουσα να έχω απο κάποιον μια αναλυτικη βοήθεια πανω σε αυτό?

3. Ξέρει κανεις ποια η διαφορα αναμεσα σε vodafone GPRS Και vodafone ISP GPRS?

4. Χρησιμοποιω το greek apps gia sms αλλα δεν ειμαι ευχαριστημένος. υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα?

5. Εχω το activesync που ηταν με το cd του τηλεφώνου. υπάρχει ποιο καινούρια εκδοση που να υποστηρίζει συγχρονισμο μέσω bloutooth? τωρα το κανω μεσω υπερυθρων γιατί το καλώδιο μου παρουσιασε προβλημα.

6. Oταν το συνδεω με τον υπολογιστή μεσω blutooth χωρις το activesync mou το βγάζει σαν modem kai ζητάει να κάνει dial up συνδεση.

στον αριθμό κλήσης τι βάζω?

 

παρακαλω είμαι πολυ μπερδεμένος με αυτά τα θέματα και αν κάποιος εχει τα φώτα ας με βοηθήσει κι εμένα.

 

και κατι τελευταίο δεν μπορώ να μπω στα προγράμμτα του gmail. άλλαξε ο κωδικός?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ MMS ΟΥΤΕ Ο ΙΝΤΕΡΝΕΤ EXPLORER ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΕΛΙΔΕΣ. ΔΩΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ! ΤΟ GMAIL ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΔΙΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΠΧ internet συνδεση :vodafon internet ΣΤΟ ''vodafon internet" ΛΕΙΠΟΥΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ (PROXY SERVERS ΚΤΛ). ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΧΕΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ. ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ Η VODAFONE, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ MMS. ΤΡΕΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ? ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΜΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ. ΕΧΩ VODAFONE ALACART

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. SAITAS HELP

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ MMS ΟΥΤΕ Ο ΙΝΤΕΡΝΕΤ EXPLORER ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΕΛΙΔΕΣ. ΔΩΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ! ΤΟ GMAIL ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΔΙΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΠΧ internet συνδεση :vodafon internet ΣΤΟ ''vodafon internet" ΛΕΙΠΟΥΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ (PROXY SERVERS ΚΤΛ). ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΧΕΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ. ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ Η VODAFONE, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ MMS. ΤΡΕΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ? ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΜΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ. ΕΧΩ VODAFONE ALACART

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. SAITAS HELP

κοιτα επειδη και εγω vodafon εχω και εχω βαλει τις ρυθμισεις αυτες που εχω στο Gmail δεν εχω κανενα προβλημα και mms εχω kai ιντερνετ

σιγουρα τα εκανες ολα σωστα ????

μηπως κατι δεν ρυθμισες ???

για proxy servers που λες δεν καταλαβενω κανε ακριβως αυτα που γραφω στο gmail Και θα δεις

εαν ειναι δοκιμασε για διευθυνση διακοσμητη το 213.249.019.049

και αριθμο θυρας το 5080 και στο συνδεση internet βαλε αυτοματο

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η Cosmote δεν προσφερει εδω και 1 μήνα το MPx220 κ δεν προτιθενται να το ξαναφερουν αποσο μου ειπαν. Οποτε, περα απο μένα που κινησα θεούς κ δαίμονες για να το αποκτήσω μέσω της ανανέωσης συμβολαίου, όποιος άλλος θέλει να το αποκτήσει, το όνειρό του ανήκει στο παρελθόν...
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φίλοι, καλημερα και χρονια πολλα, Την προηγούμενη Πεμπτη, προσπαθώντας να αποσυνδέσω το τηλ. απο το καλώδιο, κατι επαθε το κινητο και δεν ανοιγει καθολου, ουτε καν φορτιζει (κλειστο το τηλ.), δοκιμασα να κανω Format τιποτα, εχω ενα τηλεφωνο νεκρο, εχθες το πηγα στη motorola, στην Πανεπιστημιου αλλα δεν μου ειπαν καλα πραγματα, μαλλον παω για άλλο. το ερωτημα μου ειναι να αγορασω παλι το ίδιο η να περιμενω να βγει κανενα καλύτερο;; το q για παράδειγμα..

 

Καλημέρα και πάλι, Λοιπόν, Μετα απο πολλές διαβουλεύσεις και πολλή γκρίνια

με τη μοτο ελλας, και με εποικοινωνία με τη Motorola εξωτερικό, με τηλέφωνα και e-mail τελικώς απεφάνθησαν οτι ήταν αστοχια υλικού και ετσι μετα απο 15 μέρες πηρα το τηλεφωνάκι πίσω με αλαγμένη πλακέτα και φυσικά άλλο ιμει, χωρίς να δώσω ούτε € φυσικα το τηλεφωνο ηταν στην εγγύηση, οταν ήρθε ειχε 1.36 rom, και εκανα εχθές την αναβάθμιση του σε 1.49. τώρα θα δω ανα θα χαναχαλάσει:( ας μου κρατησει τουλάχιστον ως το Πάσχα, Εχει βγει καμια άλλη rom;;

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η λυση για τις ρυθμισεις mms σε ολα τα δικτυα ειναι η εξης:

Παταμε εναρξη και παμε ρυθμισεις mms.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΣΚΕΤΟ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

Παταμε και μπαινουμε μεσα στις ρυθμισεις mms και παταμε μενου και επιλεγουμε ρυθμισεις mmsc

Εκει θα δουμε και τα τρια δικτυα και επιλεγουμε ως προεπιλογη αυτο που θελουμε.

Ολες οι ρυθμισεις ειναι προρυθμισμενες.

Φυσικα θα πρεπει να εχουν προηγηθει πρωτα και οι αναλογες ρυθμισεις και απο εκει που εχει ξαναναφερθει και απο τον φιλο saita.

Απο κανονικες ρυθμισεις πλεον παμε συνδεσεις δεδομενων κ.λ.π κ.λπ. οπως εχει ξαναναφερθει.

Ελπιζω να βοηθησα.

Τουλαχιστον εγω σωθηκα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to mono ejousodothmeno katasthma service sth larisa einai to "TELSERVICE, ΟΛΥΜΠΙΩΤΙΣΣΗΣ 2-4, ΛΑΡΙΣΑ, ΚΕΝΤΡΟ, 41222, Tel: 2410 620890. Fax: 2410 620910. Email: pekoutso@otenet.gr. "

 

 

file mou ekei to exo paei kai mou eipe auto pou sas eipa,(oti den to kaliptei i egihsi kai oti tha argisei giati prepei na to parageilei apo to exoteriko!):O

:shoot: :hunter: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η λυση για τις ρυθμισεις mms σε ολα τα δικτυα ειναι η εξης:

Παταμε εναρξη και παμε ρυθμισεις mms.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΣΚΕΤΟ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

Παταμε και μπαινουμε μεσα στις ρυθμισεις mms και παταμε μενου και επιλεγουμε ρυθμισεις mmsc

Εκει θα δουμε και τα τρια δικτυα και επιλεγουμε ως προεπιλογη αυτο που θελουμε.

Ολες οι ρυθμισεις ειναι προρυθμισμενες.

Φυσικα θα πρεπει να εχουν προηγηθει πρωτα και οι αναλογες ρυθμισεις και απο εκει που εχει ξαναναφερθει και απο τον φιλο saita.

Απο κανονικες ρυθμισεις πλεον παμε συνδεσεις δεδομενων κ.λ.π κ.λπ. οπως εχει ξαναναφερθει.

Ελπιζω να βοηθησα.

Τουλαχιστον εγω σωθηκα:)

 

 

φυσικά αυτό ισχύει μόνο για οσους εχουν Ελληνικο firmware...

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

SAITAS ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ VODAFONE ALA CARTE? ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η VODAFONE ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΤΟ ΑΛΗΘΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανείς τα firmware asian 3.53?

Λέει τίποτα?Όταν είχα βάλει το 3.50 μδεν μπορούσα να γράψω ελληνικά γιατί δεν άλλαζε με το (*) μεταξύ αγγλικών - ελληνικών.Έχει διορθωθεί αυτό?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανείς τα firmware asian 3.53?

Λέει τίποτα?Όταν είχα βάλει το 3.50 μδεν μπορούσα να γράψω ελληνικά γιατί δεν άλλαζε με το (*) μεταξύ αγγλικών - ελληνικών.Έχει διορθωθεί αυτό?

Dn yparxei 3.53 htan aplws mia vlakeia kapoiou pu phge na xegelasei sto surreal. Yparxei 1.53 k auto einai (alla einai asiatiko)

Opote pas pisw...

Egw exw to 3.51 alla dn me endiaferei idietaira na grafw ellinika...

Dokimase auto an exeis orexi na ta vazeis ola po tn arxi...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορείς να γράψεις καθόλου ελληνικά?Ούτε στον κατάλογο?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Mipos ehete kapio link gia online update!! Me endiaferoun mono ta agglika, kaqi ta minimata sto inbox na diavazonte sta ellinika!!!! Epoishs pos boro na do ti ekdosi eho!!!!

 

 

1)pata rithmiseis .>>sxetika kai tha deis

2)yparxoyn pola roms sto gmai

:shoot: :hunter: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

εχω cosmote Και θελω να σεταρω τα mms email hotmail - yahoo και msn messenger αλλα δεν τα καταφερνω ... το τοπικ ειναι αρκετα μεγαλο για να το διαβασω.

 

εχει κανεις την καλοσυνη να με καθοδηγησει

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

xerei kaneis an mporoume na valoume ws hxo klisis tragoudia mp3 sto mpx220????...........oso gia to spasimo(sto kapaki)akoma perimeno na erthei to antalaktiko....!!!

μπορουμε εαν τα βαλεις χυμα στη καρτα sd οχι σε φακελο

Link to comment
Share on other sites

εχω cosmote Και θελω να σεταρω τα mms email hotmail - yahoo και msn messenger αλλα δεν τα καταφερνω ... το τοπικ ειναι αρκετα μεγαλο για να το διαβασω.

 

εχει κανεις την καλοσυνη να με καθοδηγησει

 

ευχαριστω εκ των προτερων

υπαρχει ενα προγραμματακι το agile messenger εχει μεσα και msn και yahoo messenger kai icq θα το βρεις στο gmail ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γίνετε να πειράξουμε την registry ώστε το flash να μένει συνέχεια ανοιχτό όταν το επιλέγουμε στην κάμερα ???
κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενα προγραμματακι το agile messenger εχει μεσα και msn και yahoo messenger kai icq θα το βρεις στο gmail ;)

 

 

ksero tha vrizeis tora alla ti einai to gmail??

Link to comment
Share on other sites

ksero tha vrizeis tora alla ti einai to gmail??[/quote

 

mpes sto antistixo thema zita ton kodiko apo tous diaxeiristes gia na mporeis na mpeis kai meta oloi oidromoi anoigoun se ena kosmo..........me polla kaloudia:lol:

 

μπορεις να κανεις post στο θεμα MPX200-220 REQUEST PROGRAMS-GAMES ζητωντας τον κωδικο και μετα θα σου σταλει με pm :!: :ninja:

:shoot: :hunter: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...