Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δοκιμασα απο το modaco μερικα animation και παίζουν κανονικά

 

σαιτα τι καινούργιο έχει η 3.51 fix??

 

σε σχεση με την 1.49 ποια είναι καλύτερη? (το leng το πέρνει η asian?)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα απο το modaco μερικα animation και παίζουν κανονικά

 

σαιτα τι καινούργιο έχει η 3.51 fix??

 

σε σχεση με την 1.49 ποια είναι καλύτερη? (το leng το πέρνει η asian?)

 

τα animation απο την modaco παιζουν κανονικα απλα ειχαμε ανεβασει κατι αλλα απο αλου που ηθελαν activate διαγραφηκαν τωρα .

η 3.51 που ειχε ανεβη στο gmail ητανε η μιση απλα τωρα ανεβηκε ολοκληρη .ναι παιρνει ελληνικα. :) :)

Link to comment
Share on other sites

τα animation απο την modaco παιζουν κανονικα απλα ειχαμε ανεβασει κατι αλλα απο αλου που ηθελαν activate διαγραφηκαν τωρα .

η 3.51 που ειχε ανεβη στο gmail ητανε η μιση απλα τωρα ανεβηκε ολοκληρη .ναι παιρνει ελληνικα. :) :)

 

 

Kalimera mporei na fanw kourastikos kai to pio pithano na to exete ksana anaferei pws vlepw ti rom exw paw stis rithmiseis\sxetika kai apo ekei ti vlepw? an einai ayto pou fantazome leei : Kataskeyasths 1.36 auto einai?

kai pies diafores me thn 3.51?

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, μήπως έχετε κάποια απάντηση στο ερώτημά μου; Λογικά, κάπου στο σύστημα αρχείων πρέπει να φυλάσσονται τα SMS, αλλά πού; Ευχαριστώ!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Ψιλοχάθηκα λίγο αλλά έπεσε δουλειά! Λοιπόν ανακάλυψα ότι μπορούμε να έχουμε αναφορά στα mms απλά πρέπει να το ζητάμε κάθε φορά που στέλνουμε. Όταν δημιουργούμε mms επιλέγουμε μενού>template και τσεκάρουμε το delivery report. Κάποιοι μπορεί να το ξέρουν αλλά εγώ τώρα το ανακάλυψα και νομίζω ότι κάπου διάβασα ότι δεν μπορούμε να έχουμε! :O
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

τα animation απο την modaco παιζουν κανονικα απλα ειχαμε ανεβασει κατι αλλα απο αλου που ηθελαν activate διαγραφηκαν τωρα .

η 3.51 που ειχε ανεβη στο gmail ητανε η μιση απλα τωρα ανεβηκε ολοκληρη .ναι παιρνει ελληνικα. :) :)

Και δεν μου λες έχει πάλι εκείνα τα αντιαισθητικά λεπτά γράμματα και τα μυστήρια κινέζικα σχεδιάκια?

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, μήπως έχετε κάποια απάντηση στο ερώτημά μου; Λογικά, κάπου στο σύστημα αρχείων πρέπει να φυλάσσονται τα SMS, αλλά πού; Ευχαριστώ!

 

μεσα στο φακελο storage->windows->messaging

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Και τι μορφή (κατάληξη) έχουν; Ρωτάω γιατί βρίσκω κάποια αρχεία εκεί με κατάληξη MPB, που δεν ανοίγουν και δε ξέρω αν πρέπει να τα σβήσω, ή όχι!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Και τι μορφή (κατάληξη) έχουν; Ρωτάω γιατί βρίσκω κάποια αρχεία εκεί με κατάληξη MPB, που δεν ανοίγουν και δε ξέρω αν πρέπει να τα σβήσω, ή όχι!

 

αυτά με την κατάληξη mpb ειναι τα μυνήματα

για να τα ανοίξεις κάνεις δεξί κλικ ->ανοιγμα ή ανοιγμα με και επιλέγεις να ανοιξει με το σημειοματάριο ή το notepad

 

ΠΡΟΣΟΧΗ μην επιλέξεις την επιλογη: "ανοιγμα αυτού του είδους αρχείου παντα με το επιλεγμένο πρόγραμμα"

 

επισης μπορείς να τα επεξεργαστείς,αφου ανοίγουν με το σημειοματάριο και να κανεις πλάκα και στους φίλους σου αλλάζοντας κατι που σου εχουν στείλει!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Και δεν μου λες έχει πάλι εκείνα τα αντιαισθητικά λεπτά γράμματα και τα μυστήρια κινέζικα σχεδιάκια?

την πέρασε ένα φίλος μου ! δεν ειναι σαν την παλιά!

κανονική ειναι! :)

Link to comment
Share on other sites

αυτά με την κατάληξη mpb ειναι τα μυνήματα

για να τα ανοίξεις κάνεις δεξί κλικ ->ανοιγμα ή ανοιγμα με και επιλέγεις να ανοιξει με το σημειοματάριο ή το notepad

 

ΠΡΟΣΟΧΗ μην επιλέξεις την επιλογη: "ανοιγμα αυτού του είδους αρχείου παντα με το επιλεγμένο πρόγραμμα"

 

επισης μπορείς να τα επεξεργαστείς,αφου ανοίγουν με το σημειοματάριο και να κανεις πλάκα και στους φίλους σου αλλάζοντας κατι που σου εχουν στείλει!

 

Εγώ τα αντέγραψα από το κινητό στο pc και ήταν συσχετισμένα με το Word χωρίς να κάνω τίποτα. Ήταν όλα 0 ΚΒ και όταν τα άνοιγα ήταν κενά. Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα αντέγραψα από το κινητό στο pc και ήταν συσχετισμένα με το Word χωρίς να κάνω τίποτα. Ήταν όλα 0 ΚΒ και όταν τα άνοιγα ήταν κενά. Γιατί;

 

προσπάθησε να τα ανοιξεις με το notepad ή το σημειοματάριο στο δικο μου μπορώ να τα δω και να τα αλλάξω και εχουν μεγεθος απο 0 εως 1 kb

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα και σε μένα, παρ' ότι τα έσβησα όλα από εκεί που μου υπέδειξες. Τζίφος... Τα 9 μυνήματα που υποτίθεται ότι υπάρχουν κάπου μέσα στη συσκευή, δε μπορώ να τα δω, ούτε και να τα διαγράψω. Αναρωτιέμαι τι ήταν αυτά που έσβησα! Ήταν και πολλά περισσότερα από 9!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Διάβασα κάπου ότι τα μηνύματα χρεώνονται κανονικά με 160 χαρακτήρες και ότι είναι απλά ένα bug του κινητού ο περιορισμός που βάζει στα 70. Καλά κατάλαβα? Τα μηνύματα μέχρι 160 χαρακτήρες χρεώνοντια κανονικά?

 

Και κάτι άλλο. Έκανα hard reset την Κυριακή και από τότε η μπαταρία του δεν μου κρατάει περισσότερο από ένα εικοσιτετράωρο. Με την ίδια χρήση το κινητό μου κρατούσε περίπου 2-4 μέρες. Τι έγινε ρε παιδιά? Τι να κάνω?

 

Μάλλον έχω την 1.36 στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Διάβασα κάπου ότι τα μηνύματα χρεώνονται κανονικά με 160 χαρακτήρες και ότι είναι απλά ένα bug του κινητού ο περιορισμός που βάζει στα 70. Καλά κατάλαβα? Τα μηνύματα μέχρι 160 χαρακτήρες χρεώνοντια κανονικά?

 

Και κάτι άλλο. Έκανα hard reset την Κυριακή και από τότε η μπαταρία του δεν μου κρατάει περισσότερο από ένα εικοσιτετράωρο. Με την ίδια χρήση το κινητό μου κρατούσε περίπου 2-4 μέρες. Τι έγινε ρε παιδιά? Τι να κάνω?

 

Μάλλον έχω την 1.36 στο κινητό.

 

μαλλον ειναι ενεργοποιημένες οι υπέρυθρες(ασύρματη λήψη δεδομένων) στις ρυθμίσεις-απενεργοποίησε αμεσα

εμενα με αυτη τη ρύθμιση μου κρατούσε 16 ώρες!!! :!:

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Μάλλον αυτό θα είναι. Ξέρω ότι οι υπέρυθρες "καίνε" αλλά ακόμη δεν έχω συνηδητοποιήσει ότι "ασύρματη λήψη δεδομένων" είναι οι υπέρυθρες. Τίνος ήταν η ιδέα να το ονομάσουν έτσι? Πες το υπέρυθρες! Δεν χρειάζεται να πρωτοτυπήσεις σε αυτό τον τομέα!!!

 

Και με τα μηνύματα ξέρει κανένας αν πράγματι μέχρι 160 χαρακτήρες χρεώνεται ως 1 μήνυμα? Είναι πολύ σπαστικό να χρησιμοποιώ το greek apps. Δεν με βολεύει καθόλου και κάνω μία ώρα να γράψω μήνυμα. Λοιπόν? Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλήσαμε για μπαταρίες, εμένα χθες το βράδυ μου συνέβη κάτι περίεργο: ενώ πριν κοιμηθώ είχαν γύρω στο 70% μπαταρία, όταν ξύπνησα, περίπου 8 ώρες αργότερα, είχε 32%! :wacko: :wacko:

(Εννοείται απενεργοποιημένες υπέρυθρες-bluetooth, χωρίς SD card, καμιά εφαρμογή στο παρασκήνιο)

Link to comment
Share on other sites

Και με τα μηνύματα ξέρει κανένας αν πράγματι μέχρι 160 χαρακτήρες χρεώνεται ως 1 μήνυμα? Είναι πολύ σπαστικό να χρησιμοποιώ το greek apps. Δεν με βολεύει καθόλου και κάνω μία ώρα να γράψω μήνυμα. Λοιπόν? Ξέρει κανείς?

 

 

εγω το έχω κοιτάξει και στον λογαριασμο!

κανονικα 160 χαρακτήρες ανα sms! :)

Link to comment
Share on other sites

Στο mydevices υπάρχει μόνο ένα preview αυτού του κινητού, η οποία δεν μου δίνει ολοκληρομένη εικόνα για ένα τοσο όμορφο κινητό.

 

Για αυτό θέλω να βάλετε τα δυνατά σας και να μου το συγκρίνετε με τα αντίστοιχα της Qtek smartphones αφού είναι windows mobile 2003 όλα.

 

Μπορεί να κάνει ότι κάνει το S100 ;

Διαφορές σε ταχύτητα ή κάτι άλλο;

Ελλειψη hardware ;

 

Ευχαριστώ.

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο mydevices υπάρχει μόνο ένα preview αυτού του κινητού, η οποία δεν μου δίνει ολοκληρομένη εικόνα για ένα τοσο όμορφο κινητό.

 

Για αυτό θέλω να βάλετε τα δυνατά σας και να μου το συγκρίνετε με τα αντίστοιχα της Qtek smartphones αφού είναι windows mobile 2003 όλα.

 

Μπορεί να κάνει ότι κάνει το S100 ;

Διαφορές σε ταχύτητα ή κάτι άλλο;

Ελλειψη hardware ;

 

Ευχαριστώ.

 

Δε σου απαντάω γιατί έχεις "λάθος" υπογραφή... :p :lol: :lol: :lol:

 

Πέρα από πλάκα τώρα, λυπάμαι, αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω κάποια ιδιαίτερη εμπειρία από qtek... :worry: Το mpx220 πάντως είναι ένα πάρα πολύ καλό κινητό... Από ταχύτητα ποτέ δεν είχα παράπονο ως τώρα... Ας μην ξεχνάμε ότι όπως ειπόθηκε και στο θέμα με τα προγράμματα ο επεξεργαστής του τρέχει στα 204 mhz, τιμή άψογη για κινητό με τέτοιο κόστος! ;) Σε σύγκριση με τα symbian smartphones που έχω χειριστεί, τα windows μου φαίνονται πιο "σοβαρό" λειτουργικό, ενώ στο πακέτο των προεγκατεστημένων εφαρμογών υπάρχουν κάποιες ελείψεις, οι οποίες όμως καλύπτονται εύκολα και αποτελεσματικά με εφαρμογές τρίτων κατασκευαστών... :rolleyes: Αυτά τα ολίγα...

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως, 63 εφαρμογές και προγράμματα κουβαλάει στην πλάτη του και δε διαμαρτύρεται ούτε στιγμή! :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: :cry:

Το κινητό μου θέλει service! Είχα κάνει και παλιότερα post και είχα αναφέρει ότι αλλάζει το προφίλ σε Ακουστικά σε άσχετες φάσεις, για λίγο και μετά επανέρχεται. Άρχισε να το κάνει όλο και πιο συχνά, με αποτέλεσμα να κολλάει συνεχώς στο μενού και τις εφαρμογές αλλάζοντας προφίλ κάθε μισό λεπτό...

Το έχει πάθει κανείς άλλος; Τι λέτε να φταίει; Θα ταλαιπωρηθώ στο service;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...