Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βαλεις του ηχους που θελεις στο \storage\application data\sounds θα τους εχεις για επιλογη στις επαφες σου, αλλα δεν στο συνιστω γιατι θα γεμισεις την μνημη του κινητου σου. Προτεινω να τους εχεις χυμα στον καταλογο \storage card οπου θα παιζουν παλι αλλα κ θα εχεις απειραχτη την μνημη του κινητου.

Εγω τουλαχιστον κατι τετοιο θα εκανα..

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.Θα το δοκιμασω αργοτερα.Ως τωρα τα εβαζα στη Storage..χωρις να φθασω στο φακελο sounds.Αν εφταιγε αυτο και δεν μπορουσα να κανω αντιστοιχηση ηχων στις επαφες που ηθελα,τοτε ευκολα θα λυθει.Το ξερω οτι θα γεμισει,αλλα δεν εχω σκοπο να βαλω πολλα,παρα μονο αυτα που θελω σε..πρωτη γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς αν το 220 υποστηρίζει κάρτα μνήμης 1 GB?

Η Motorola λέει ότι φτάνει μέχρι τα 512 και ενώ διάβασα κάπου στο forum ότι το 220 παίρνει 1 GB χωρίς πρόβλημα, σε άλλο σημείο διάβασα ότι υπάρχει πρόβλημα...

Είναι έτσι?

Αν ξέρει κανείς τον παρακαλώ να μου απαντήσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ενδεχομενος να δουμε και ελληνικο itap συντομο χρονικο διαστημα

 

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;; :confused:

Έχει γίνει καμία πρόοδος στο θέμα αυτό, βρέθηκε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

εαν το κριτηριο σου ειναι να αγορασεις κινητο λογο t9 τοτε μην το παρεις ,το mpx δεν εχει t9 αλλα itap και ενδεχομενος να δουμε και ελληνικο itap συντομο χρονικο διαστημα

 

Λέγοντας Τ9 εννοούσα τη προβλεπτική γραφή μηνυμάτων. Το (ελληνικό) iTap που είχα δει σε ένα άλλο Μοτορόλα ήταν καλό και συμπλήρωνε λέξεις, οπότε δεν με νοιάζει πως το λένε, φτάνει να κάνει την δουλειά του!

 

Κρίμα στο ΜΡχ220 το ελληνικό να λείπει! Γι' αυτό που λες ότι ενδεχομένως να το δούμε σύντομα, έχεις πληροφορίες ή απλά ελπίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με ελληνικο itap σε mpx220 μπορει να ερθει μεσο μιας αλλης rom στο κατω κατω τα μειονεκτιματα του κινητου ειναι ο ηχος κατα τη διαρκεια κλησης μονο και η ελλειψη ελληνικου itap η T9
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με ελληνικο itap σε mpx220 μπορει να ερθει μεσο μιας αλλης rom στο κατω κατω τα μειονεκτιματα του κινητου ειναι ο ηχος κατα τη διαρκεια κλησης μονο και η ελλειψη ελληνικου itap η T9

 

Όταν λέμε ο ήχος κατα τη διάρκεια της κλήσης εννοούμε ότι δεν ακούς καλά τον συνομιλητή σου; Γιατί αυτό είναι πολύ σημαντικό σε ένα κινητό!

 

Τελικά αυτό με τον ήχο κλήσης (κουδούνισμα) διορθώθηκε έτσι; Χωρίς κινέζικη ROM και άλλα τέτοια εισαγωγής;

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εννοω το κουδουνισμα ,δυστηχως δεν εχει διορθωθει πληρος ελαχιστα με την 1.49eng για την 3.51asian δεν ξερω αλλα δεν νομιζω .

σκεφτομαι εαν θα μπορουμε να βαζουμε σαν ηχους κλησης ogg αρχεια εχουν το ιδιο μεγεθος και ακουγονται πιο δυνατα

καμμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Για τους ήχους κλήσης, απ' ότι έχω καταλάβει το κινητό μπορεί να παίξει δυνατά (πχ. από τον Media Player) έτσι; Δοκιμάζει κάποιος να φτιάξει ένα ΜΡ3 που να είναι δυνατό (υπερβολικά δυνατό για το PC ας πούμε) και να μας πει τι γίνεται; Με τα midi το ίδιο γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Για τους ήχους κλήσης, απ' ότι έχω καταλάβει το κινητό μπορεί να παίξει δυνατά (πχ. από τον Media Player) έτσι; Δοκιμάζει κάποιος να φτιάξει ένα ΜΡ3 που να είναι δυνατό (υπερβολικά δυνατό για το PC ας πούμε) και να μας πει τι γίνεται; Με τα midi το ίδιο γίνεται;

 

 

Dokimasa egw me wav kai mp3 me to Adobe audition, kai anebasa ena mp3 sta 150%, ths entashs alla den dior8w8hke, kai poly, kata 10% htan pio dynato.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα τρελλαθώ, πείτε μου πως μπορώ να πάω κατευθείαν σε μία επαφή που αρχίζει π.χ. από Κ, καθώς μου βγάζει κάτι τρελά όταν πατάω τα αριθμητικά πλήκτρα, βρισκόμενος στον κατάλογο.

 

Πατωντας τα πληκτρα κανει μια "εξυπνη" αναζητηση στα Fields ( Ονομα , επιθετο , τηλεφωνικος καταλογος ) συμφωνα με την σειρα πληκτρολογησης και βγαζει αναλογα αποτελεσματα .

Προσωπικα ( και με εμπειρια Symbia/PalmOS ) το θεωρω κορυφαιο συστημα για να βρεις αμεσα αποτελεσμα μεσα απο ενα τεραστιο τηλ. καταλογο

 

Αν θες ομως δημιουργησε κατηγοριες στο Outlook ( Α - Ω ) και καταχωρησε τα Contacts σου αναλογα με ονομα ή επιθετο

Χρησιμοποιωντας την επιλογη Filter ξεκαθαριζεις τα ονοματα πολυ ευκολα

 

Επίσης, πώς μπορώ να ψάξω για ένα συγκεκριμένο όνομα ή στοιχείο (εταιρία, θέση, ή απλά μέρος λέξης) στις επαφές;

 

Κοιτα το προγραμματακι SmartphoneFind

 

Επίσης, γιατί δε μπορώ να κρατήσω backup με το ActiveSync (4.1/3.8), παρά μόνο με το Sprite;

 

Μεγαλη μαμακία της Microsoft :p

 

 

Τέλος, πώς μπορώ να διορθώσω το bug του Outlook που ενώ έχω μια επαφή στο τηλέφωνο, περασμένη ως +30210..., μου τη βγάζει μετά από synchronisation ως 30 210...

 

Δεν καταλαβα γιατι να εχεις αυτο το προβλημα ( δεν μου συμβαινει εμενα )

Μπες στο Outlook και φτιαξε ΟΛΟΥΣ τους αριθμους που σε ενδιαφερουν στο σωστο Forma +30 (210) xxxxxx

Ανοιγοντας την καρτελα στο Outlook στην πραξη το +30 ΔΕΝ θα εμφανιζεται αλλα θα ειναι

 

Country/Region : Greece

City/Area Code : 210

Local Number : xxxxxx

Link to comment
Share on other sites

σωστος ο Myster ;)

σχετικα με το activesych ειδατε καμμια διαφορα απο την εκδοση 3.8 μεχρι την 4.1

γιατι εμενα μου φαινετε ιδιο αντε λιγο στο interface αλλαζει αλλα καμια ουσιαστικη διαφορα δεν ειδα

μηπως κανω λαθος

αα και σχετικα με τον ηχο κλησης αναφερα πιο πανω την περιπτωση που βαλουμε ogg file αλλα δεν τον αναγνωριζει :( βασικα θελω να πω οτι ο tcmcp player τον αναγνωριζει κανονικα και παιζει αψογα και δυνατα ισως εαν βρουμε τη να πειραξουμε στη registry ισως λεω :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το 220 υποστηρίζει κάρτα μνήμης 1 GB?

Η Motorola λέει ότι φτάνει μέχρι τα 512 και ενώ διάβασα κάπου στο forum ότι το 220 παίρνει 1 GB χωρίς πρόβλημα, σε άλλο σημείο διάβασα ότι υπάρχει πρόβλημα...

Είναι έτσι?

Αν ξέρει κανείς τον παρακαλώ να μου απαντήσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τελικά κανένας δεν απάντησε στην ερωτησή μου...

Εντάξει, το καταλαβαίνω, έχετε ήδη ασχοληθεί με το θέμα...

Όμως, ρώτησα σήμερα στο Γερμανό και κάποιος πωλητής μου είπε ότι καλύτερα να βάλω miniSD 256 ΜΒ γιατί ακόμα και με τα 512 η συσκευή έχει πρόβλημα, αργεί πολύ, κολλάει κλπ.

Μάλλον θα αγοράσω και τις τρείς (256, 512, 1GB) για να είμαι σίγουρος!!! :)

 

(ξανα)Ευχαριστώ και περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανένας δεν απάντησε στην ερωτησή μου...

Εντάξει, το καταλαβαίνω, έχετε ήδη ασχοληθεί με το θέμα...

Όμως, ρώτησα σήμερα στο Γερμανό και κάποιος πωλητής μου είπε ότι καλύτερα να βάλω miniSD 256 ΜΒ γιατί ακόμα και με τα 512 η συσκευή έχει πρόβλημα, αργεί πολύ, κολλάει κλπ.

Μάλλον θα αγοράσω και τις τρείς (256, 512, 1GB) για να είμαι σίγουρος!!! :)

 

(ξανα)Ευχαριστώ και περιμένω

χμ αυτος στο γερμανο που σου το ειπε αυτο πρεπει να ειναι πολυ ειδημων :p :p :p

μορε τι μας λεει οτι με 512 θα κολλαει το κινητο ,εγω προσωπικα και πολλοι απο εδω μεσα εχουμε 512 και δεν εχουμε τετοιο προβλημα ασε που το λεει και η ιδια η μοτορολα αλλα μαλλον θελει να πουλησει την 256 γιατι πλεον εχουν φαει τα ψωμια τους αυτες η καρτες αφου πλεον οι απαιτησεις ειναι πολλες απο τους χρηστες εξαλου υπαρχουν site ξενα που πουλανε 1giga καρτα και την συνηστουν για το mpx βεβαια εδω ελλαδα δεν εχουμε δει τετοια ακομα για να εχουμε απο πρωτο χερι εμπειρια ,σου λεω χωρις αμφιβολια να παρεις 512 αρκει να ειναι επωνυμη η περιμενε να ερθει η 1gb εδω ,ασ πουνε και οι αλλοι στο forum τις αποψεις τους

αντε με κατι τετοια τα παιρνω στο κρανιο :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανένας δεν απάντησε στην ερωτησή μου...

Εντάξει, το καταλαβαίνω, έχετε ήδη ασχοληθεί με το θέμα...

Όμως, ρώτησα σήμερα στο Γερμανό και κάποιος πωλητής μου είπε ότι καλύτερα να βάλω miniSD 256 ΜΒ γιατί ακόμα και με τα 512 η συσκευή έχει πρόβλημα, αργεί πολύ, κολλάει κλπ.

Μάλλον θα αγοράσω και τις τρείς (256, 512, 1GB) για να είμαι σίγουρος!!! :)

 

(ξανα)Ευχαριστώ και περιμένω

 

Λοιπον φίλε αν και εχω ξαναγράψει για το ιδιο θεμα εγω πηγα στο γερμανο και δοκίμασα την 1GB αλλα δεν μπορουσα να βγάλω φωτο,εβγαζε δηλαδή αλλα είχαν κατι μαύρες οριζόντιες γραμμές,οποτε και πηρα μια 512 που δεν εχει κανενα προβλημα.Η 1GB μπορεί να μην δούλεψε λόγο του firmware 1.36 αλλα σου συνηστω να βάλεις την 1,49 και να πας να δοκιμάσεις καπου.Αυτη που δοκίμασα ηταν μια θεωρητικα απο τις καλήτερες Sandisk αν και εγώ δεν τα πιστεύω αυτα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια........... εχω πρόβλημα με τα mms. Εχω Vodafone. Οι προεγκατεστιμενες ρυθμησεις δεν μου δουλεουν.Και στις οδηγιες στο Gmail το αρχείο για vodafone είναι άδειο
Link to comment
Share on other sites

Help, Πως απενεργοποιήται η χρήση σε αεροπλάνο?

πατα πρατεταμενα το κουμπι home και απο εκει επελεξε

η εαν δεν γινετε τιποτα απλα βγαλε μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...