Jump to content

Πού θα θέλατε να μένετε;


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 270
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αθηνα και παλι Αθηνα και ας ειναι ψιλοχαλια. Παντα υπαρχει τροπος να περνας καλα οπου και αν εισαι.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Santa Cruz, California.. dipla sta kumata tou Eirinikou..

 

to prwi Surfing, to apogeuma skate, to vradi voltes me tin Viper sto Las Vegas... :D

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Santa Cruz, California.. dipla sta kumata tou Eirinikou..

 

to prwi Surfing, to apogeuma skate, to vradi voltes me tin Viper sto Las Vegas... :D

 

Το Las Vegas είναι καμιά 800αριά χιλιόμετρα από κει που λες, δεν είναι και δίπλα.

 

Πρώτη φορά γράφω στο forum και για αρχή θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη για τυχόν λάθη που θα υπάρχουν στο τρόπο γραφής.

Ας πάω όμως αμέσως στο θέμα και για να μη γίνομαι κουραστικός θα αναφέρω απλώς ορισμένα πράγματα για τη συγκεκριμένη συζήτηση.

Τα τελευταία 2 χρόνια ζω σε μια από της "ομορφότερες" αλλά και καλύτερες πόλεις τους κόσμου σύμφωνα με πολλούς και επίσημους οργανισμούς. Αναφέρομαι στο Vancouver.

Εκεί όμως που ευημερούν οι αριθμοί δεν ευδοκιμούν οι άνθρωποι.

Υπάρχουν εκαντοντάδες, χιλιάδες μέρη σε όλο το κόσμο που είναι πανέμορφα.

Αλλά για μένα μόνο για να περάσει κάποιος λίγες μέρες διακοπών.

Είχα και έχω τη τύχη να έχω πάει σε αρκετές χώρες, ειδικά στην Ευρώπη.

Σαν την Ελλάδα όμως δεν υπάρχει άλλο μέρος. Μπορεί να έχει ελλείψεις στις υποδομές, πολλά προβλήματα και γενικά αρκετά σπαστικά. Αλλά είναι η Ελλάδα και αυτό τα λέει όλα.

Μια τόσο μικρή χώρα που έχει όλες τις ομορφιές μαζεμένες. Μια χώρα που οι άνθρωποι της ξέρουν να ζουν και το σπουδαιότερο είναι ακόμη ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.

 

Με λίγα λόγια τα είπες όλα φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Το Las Vegas είναι καμιά 800αριά χιλιόμετρα από κει που λες, δεν είναι και δίπλα.

 

me tin Viper , mesa se 2 writses eisai sto kentrikotero club tou Las Vegas :D:DD:D:D

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Στο Manhattan.

απαπαππαπα!!!για κανα δυο μερες και πολυ σου λεω.

μετα δε θα το αντεχεις με τπτ!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά γράφω στο forum και για αρχή θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη για τυχόν λάθη που θα υπάρχουν στο τρόπο γραφής.

Ας πάω όμως αμέσως στο θέμα και για να μη γίνομαι κουραστικός θα αναφέρω απλώς ορισμένα πράγματα για τη συγκεκριμένη συζήτηση.

Τα τελευταία 2 χρόνια ζω σε μια από της "ομορφότερες" αλλά και καλύτερες πόλεις τους κόσμου σύμφωνα με πολλούς και επίσημους οργανισμούς. Αναφέρομαι στο Vancouver.

Εκεί όμως που ευημερούν οι αριθμοί δεν ευδοκιμούν οι άνθρωποι.

Υπάρχουν εκαντοντάδες, χιλιάδες μέρη σε όλο το κόσμο που είναι πανέμορφα.

Αλλά για μένα μόνο για να περάσει κάποιος λίγες μέρες διακοπών.

Είχα και έχω τη τύχη να έχω πάει σε αρκετές χώρες, ειδικά στην Ευρώπη.

Σαν την Ελλάδα όμως δεν υπάρχει άλλο μέρος. Μπορεί να έχει ελλείψεις στις υποδομές, πολλά προβλήματα και γενικά αρκετά σπαστικά. Αλλά είναι η Ελλάδα και αυτό τα λέει όλα.

Μια τόσο μικρή χώρα που έχει όλες τις ομορφιές μαζεμένες. Μια χώρα που οι άνθρωποι της ξέρουν να ζουν και το σπουδαιότερο είναι ακόμη ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.

 

+1000

αυτο το τελευταιο με την ανθρωπια που ειπες ειναι το πιο σημαντικο στοιχειο που μας ξεχωριζει,

καθως και με την μαζεμενη ομορφια που εχει η Ελλαδα.

καλο ειναι να ταξιδευεις και να γνωριζεις κοσμο και μερη αλλα για να ζεις σαν την Ελλαδα δεν υπαρχει!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Aνθρωπιά είναι να μην υπάρχει τρόπος να κυκλοφορήσουν ΑμΕΑ ή το ότι όλοι παρκάρουν πάνω σε διαβάσεις, πεζουλάκια etc. με αποτέλεσμα ως πεζός να μη μπορείς να κυκλοφορήσεις;

 

Προτιμώ την "ανθρωπιά" των ξένων, που σημαίνει σεβασμός στον συνάνθρωπο :rolleyes:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Aνθρωπιά είναι να μην υπάρχει τρόπος να κυκλοφορήσουν ΑμΕΑ ή το ότι όλοι παρκάρουν πάνω σε διαβάσεις, πεζουλάκια etc. με αποτέλεσμα ως πεζός να μη μπορείς να κυκλοφορήσεις;

 

Προτιμώ την "ανθρωπιά" των ξένων, που σημαίνει σεβασμός στον συνάνθρωπο :rolleyes:

 

Για πρώτη φορά συμφωνώ με τον Xourxoulitso.(ελπίζω να ναι και η τελευταία).:p

 

Πέρα από την πλάκα άψογο το post σου φίλε μου.Περιγράφει την ωμή αλήθεια.

 

Ειλικρινα συγχαρητήρια από μένα :)

Link to comment
Share on other sites

η ανθρωπια ειναι να βοηθας το συνανθρωπο σου, κατι που στο εξωτερικο δεν υπαρχει. δεν ξερω αν καταλαβενετε τι εννοω ακριβως:confused:
Link to comment
Share on other sites

η ανθρωπια ειναι να βοηθας το συνανθρωπο σου, κατι που στο εξωτερικο δεν υπαρχει. δεν ξερω αν καταλαβενετε τι εννοω ακριβως:confused:
μαλλον δεν εχεις παει στο εξωτερικο.εκει που και ραμπες υπαρχουν,και ασανσερ για να κατεβαινεις στο μετρο,και σε σεβονται οταν θελεις να διασχισεις τον δρομο.:confused:
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν εχεις παει στο εξωτερικο.εκει που και ραμπες υπαρχουν,και ασανσερ για να κατεβαινεις στο μετρο,και σε σεβονται οταν θελεις να διασχισεις τον δρομο.:confused:

 

μα αυτο ειναι το ωραιο που μας κανει να ξεχωριζουμε. να γινεται κατι στο δρομο και να πεταγοντε τα χερια εξω απο τα παραθυρα με τα αναλογα κοσμιτικα επιθετα:p

 

να βγεις εξω να συναντησεις τους φιλους σου και να τους κερασεις,

 

να λες καλημερα και να μην σε περνουν για τρελλο.

οσο για οσους παρκάρουν πάνω σε διαβάσεις, πεζουλάκια κ.τ.λ.

το κανουν γιατι δεν εχει φροντισει το κρατος να υπαρχει ο αναλογος χωρος, κατι που στο εξωτερικο το προβλεπουν.

 

το οτι οι αλλες χωρες ειναι πιο οργανωμενες και πιο αυστηρες σε τετοια θεματα δεν σημαινει οτι οι κατοικοι αυτης της χωρας εχουν ανθρωπια.

 

ειδαμε και τους αγγλους που ηρθαν στην Ελλαδα και σκοτωνονται στο ξυλο, μεθουν και προκαλουν διαφορες καταστροφες. γιατι ξερουν οτι δεν θα τους κανει τιποτα το κρατος ενω στην Αγγλια θα τους ειχαν μεσα.

 

επισης η ζωη που κανουμε εδω δεν υπαρχει στο εξωτερικο πουθενα. συγκεκριμενα μονο στην Ν.Αφρικη εχω παει και εκει μονο δουλεια-σπιτι-δουλεια. τα ξενυχταδικα εκει κλεινουν στις 2:30.

ασε που δεν μπορεις να κυκλοφορισεις ουτε γι΄ αστειο

στους δρομους.

 

το ιδιο μου εχουν πει οτι γινεται και στις H.Π.Α διαφοροι συγγενεις μου. δουλεια και παλι δουλεια.

ομως σε αυτες τις χωρες το κρατος δεν ειναι εμποδιο αλλα συμμαχος.. δεν υπαρχει γραφειοκρατεια εχουν τις υποδομες και ολα καλα αλλα απο ζωη μηδεν..επισης γιατι ολοι οι ξενοι αγοραζουν σπιτια, εξοχικα, κτλ στην ΕΛΛΑΔΑ;

 

εμενα λοιπον δεν μου αρεσει αυτη η ζωη!! προτιμω την Ελλαδα για μονιμη κατοικια..για να μεινω μονιμα εξω οχι

 

φυσικα σε καποιους αλλους μπορει να αρεσει ο τροπος ζωης που περιεγραψα, αλλα δεν μπορουμε να μιλαμε για ανθρωπια στο εξωτερικο επειδη δεν παρκαρουν στα πεζοδρομια...ελεος!!

Link to comment
Share on other sites

να βγεις εξω να συναντησεις τους φιλους σου και να τους κερασεις,

Ναι στο εξωτερικο δεν μπορεις να κερασεις τους φιλους σου το απαγορευει ο νομος.

 

να λες καλημερα και να μην σε περνουν για τρελλο.

Επισης στο εξωτερικο οταν πεις καλημερα σε καποιον σε πανε αμεσως στο ψυχιατρειο

 

οσο για οσους παρκάρουν πάνω σε διαβάσεις, πεζουλάκια κ.τ.λ.

το κανουν γιατι δεν εχει φροντισει το κρατος να υπαρχει ο αναλογος χωρος, κατι που στο εξωτερικο το προβλεπουν.

Κλασικη δικαιολογια του νεοελληνα.Για ολα φταει το κρατος το οποιο προσπαθει με καθε τροπο να κλεψει

 

 

ειδαμε και τους αγγλους που ηρθαν στην Ελλαδα και σκοτωνονται στο ξυλο, μεθουν και προκαλουν διαφορες καταστροφες. γιατι ξερουν οτι δεν θα τους κανει τιποτα το κρατος ενω στην Αγγλια θα τους ειχαν μεσα.

Αυτο ακριβως δειχνει ποσο μπο***λο κρατος ειμαστε.Ολοι ξερουν οτι οταν ερθουν εδω μπορουν να κανουν οτι θελουν

 

 

 

επισης η ζωη που κανουμε εδω δεν υπαρχει στο εξωτερικο πουθενα. συγκεκριμενα μονο στην Ν.Αφρικη εχω παει και εκει μονο δουλεια-σπιτι-δουλεια. τα ξενυχταδικα εκει κλεινουν στις 2:30.

Δραμα μεγαλε.Ακου να κλεινουν τα κεντρα στις 2.30.Τι να ευχαριστηθει κανεις απο την ζωη του αμα δεν κοιμηθει ξημερωματα και δεν ειναι πιτα απο τα ποτα και δεν τρακαρει στον δρομο.Δραμα κυριολεκτικα

 

το ιδιο μου εχουν πει οτι γινεται και στις H.Π.Α διαφοροι συγγενεις μου. δουλεια και παλι δουλεια.

ομως σε αυτες τις χωρες το κρατος δεν ειναι εμποδιο αλλα συμμαχος.. δεν υπαρχει γραφειοκρατεια εχουν τις υποδομες και ολα καλα αλλα απο ζωη μηδεν..επισης γιατι ολοι οι ξενοι αγοραζουν σπιτια, εξοχικα, κτλ στην ΕΛΛΑΔΑ;

Αλλη φρικη εδω.Δουλεια.Ακου δουλεια αυτα ειναι για τους χαζους τους ξενους οχι για τους Ελληναραδες.Ακριβως οπως το ειπες εξοχικα αγοραζουν οχι μονιμες κατοικιες.Αν αγορασουν μονιμες ειναι για την συνταξη τους και ερχονται εδω για το ωραιο κλιμα που εχει η Ελλαδα.

 

εμενα λοιπον δεν μου αρεσει αυτη η ζωη!! προτιμω την Ελλαδα για μονιμη κατοικια..για να μεινω μονιμα εξω οχι

 

φυσικα σε καποιους αλλους μπορει να αρεσει ο τροπος ζωης που περιεγραψα, αλλα δεν μπορουμε να μιλαμε για ανθρωπια στο εξωτερικο επειδη δεν παρκαρουν στα πεζοδρομια...ελεος!!

 

Ανθρωπια στην Ελλαδα θεωρειται να βαζεις την μουσικη στο φουλ και να μην αφηνεις τους αλλους να κοιμηθουν,να περνας με τρυπια εξατμιση καν να ξυπνας ολο τον κοσμο,να πετας τα σκουπιδια σου στον δρομο,να διπλοπαρκαρεις τον αλλο ,να προσπαθεις να παρεις την σειρα του αλλου κλπ.Για ολα αυτα λοιπον και εγω λεω ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

με αυτα που γραφεις με κανεις να φαινομαι υπερβολικος, αλλα δεν ειναι ετσι!!!!!

εγω εχω διαφορετικη αποψη για ολα αυτα!!!:)

δηλαδη θες να πεις οτι αν ειχαμε χωρους π.χ. για parking θα εβαζαν τα αυτοκινητα τους στα πεζοδρομια;;; δε νομιζω

 

οσο για τα σκουπιδια κ.τ.λ. που αναφερεις ειναι θεματα του κρατους.. δεν δειχνει την ανθρωπια του Ελληνα.:rolleyes:

οσοι Ελληνες που εχουν παει εξωτερικο γιατι δεν κανουν τετοια

πραγματα;;;εε;ισως γιατι ειναι οργανωμενο το κρατος του εξωτερικου; λεω εγω τωρα..

 

επισης η δουλεια στο εξωτερικο (Ν, Αφρικη/Η.Π.Α.)ξεκιναει 8 το πρωι και τελειωνει 6 το απογευμα, ουτε μεσημερι δεν πανε σπιτι τους. Αν σου αρεσει να δουλευεις σαν σκυλι, για να αποκτησεις περισσοτερα χρηματα δικο σου θεμα. εμενα δεν μου αρεσει ετσι!!

 

 

η κλασικη δικαιολογια του νεοελληνα οτι το κρατος κλεβει

ειναι αληθεια, δεν ειναι ψεμα(βλεπε ειδησεις)

θα μπορουσε και μπορει να αναπτυχθει το κρατος μας σε μεγαλο βαθμο αν γινει σωστη διαχειρηση.

 

Η ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειναι το ωραιο που μας κανει να ξεχωριζουμε. να γινεται κατι στο δρομο και να πεταγοντε τα χερια εξω απο τα παραθυρα με τα αναλογα κοσμιτικα επιθετα:p

 

Υποθέτω εξαρτάται πως το βλέπει κανείς. Προσωπικά όλο αυτό που περιγράφεις είναι κάτι που σιχαίνομαι.

 

να βγεις εξω να συναντησεις τους φιλους σου και να τους κερασεις,

 

Όπως σου είπαν και παραπάνω, είπε κανείς ότι έξω δεν βγαίνουν με τους φίλους τους και δεν κερνάς;:confused: Σίγουρα βέβαια δε θα δεις και να μαλώνουν "όχι εγώ, όχι εγώ"

 

να λες καλημερα και να μην σε περνουν για τρελλο.

Προσωπικά, ακόμη και φιλοξενούμενος όταν ήμουν Γερμανία, συγκεκριμένα στο ασανσέρ σε πολυκατοικία 30διαμερισμάτων με καλημέριζαν όλοι, κι ας με έβλεπαν πρώτη φορά. Ελλάδα και στις 2 πολυκατοικίες που έμενα, η μία 12 διαμερισμάτων η άλλη 6, όλοι γνωρίζονται πάνω κατώ μεταξύ τους αλλά κανείς δε λέει γεια στον άλλον.

οσο για οσους παρκάρουν πάνω σε διαβάσεις, πεζουλάκια κ.τ.λ.

το κανουν γιατι δεν εχει φροντισει το κρατος να υπαρχει ο αναλογος χωρος, κατι που στο εξωτερικο το προβλεπουν.

 

Αυτό δεκτό.

το οτι οι αλλες χωρες ειναι πιο οργανωμενες και πιο αυστηρες σε τετοια θεματα δεν σημαινει οτι οι κατοικοι αυτης της χωρας εχουν ανθρωπια.

Δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο. Αντίθετα λέμε ότι αν υπήρχε όπως λες περισσότερη "ανθρωπιά" στην Ελλάδα θα φρόντιζαν όλοι αυτοί αφού δεν υπάρχει υποδομή απ'το κράτος, να μην κάνουν τα πράγματα πιο δύσκολα με την αναισθησία τους για τους άλλους.Τόσο δύσκολο είναι;

 

επισης η δουλεια στο εξωτερικο (Ν, Αφρικη/Η.Π.Α.)ξεκιναει 8 το πρωι και τελειωνει 6 το απογευμα, ουτε μεσημερι δεν πανε σπιτι τους. Αν σου αρεσει να δουλευεις σαν σκυλι, για να αποκτησεις περισσοτερα χρηματα δικο σου θεμα. εμενα δεν μου αρεσει ετσι!!

Ψάξε αν θέλεις ποιοι δουλεύουν περισσότερο και αμείβονται λιγότερο στην ΕΕ :rolleyes:

 

 

 

Η ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.

 

Αυτό λέμε κι εμείς :)

Αφού δε φρόντισε το κράτος (άραγε ποιοι είναι το κράτος) ας φροντίσουμε εμείς.

 

δηλαδη θες να πεις οτι αν ειχαμε χωρους π.χ. για parking θα εβαζαν τα αυτοκινητα τους στα πεζοδρομια;;; δε νομιζω

 

btw όποιος έχει πάει στο cosmos, ας επιβεβαιώσει αυτό:

έχει καμιά 2000 διαθέσιμες θέσεις, και όλοι παρκάρουν, σαν τα ζώα που είναι, πάνω στα πεζοδρόμια, σε θέσεις αναπήρων, πάνω στο ρεύμα κυκλοφορίας, απλά και μόνο για να είναι κοντά στις εισόδους, αφήνοντας έτσι τις μισές θέσεις που είναι πιο μακριά άδειες, ναι ή ου ? :rolleyes:

Μη περπατήσουμε λίγο και μας πέσει ο *****:mad:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

με αυτα που γραφεις με κανεις να φαινομαι υπερβολικος, αλλα δεν ειναι ετσι!!!!!

εγω εχω διαφορετικη αποψη για ολα αυτα!!!:)

δηλαδη θες να πεις οτι αν ειχαμε χωρους π.χ. για parking θα εβαζαν τα αυτοκινητα τους στα πεζοδρομια;;; δε νομιζω

 

οσο για τα σκουπιδια κ.τ.λ. που αναφερεις ειναι θεματα του κρατους.. δεν δειχνει την ανθρωπια του Ελληνα.:rolleyes:

οσοι Ελληνες που εχουν παει εξωτερικο γιατι δεν κανουν τετοια

πραγματα;;;εε;ισως γιατι ειναι οργανωμενο το κρατος του εξωτερικου; λεω εγω τωρα..

 

επισης η δουλεια στο εξωτερικο (Ν, Αφρικη/Η.Π.Α.)ξεκιναει 8 το πρωι και τελειωνει 6 το απογευμα, ουτε μεσημερι δεν πανε σπιτι τους. Αν σου αρεσει να δουλευεις σαν σκυλι, για να αποκτησεις περισσοτερα χρηματα δικο σου θεμα. εμενα δεν μου αρεσει ετσι!!

 

 

η κλασικη δικαιολογια του νεοελληνα οτι το κρατος κλεβει

ειναι αληθεια, δεν ειναι ψεμα(βλεπε ειδησεις)

θα μπορουσε και μπορει να αναπτυχθει το κρατος μας σε μεγαλο βαθμο αν γινει σωστη διαχειρηση.

 

Η ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.

Ναι φιλε μου στο πεζοδρομιο θα τα εβαζε παλι γιατι ο Ελληνας θελει να παρκαρει εξω απο το σπιτι του ή την δουλεια του.Και αυτο το βλεπω στην περιοχη που δουλευω που υπαρζει δωρεαν parking αλλα σχεδον κανεις δεν το βαζει απο τους συναδελφους γιατι πρεπει να περπατησουν γυρω στα 200-300 μετρα.Στο Λονδινο υπαρχουν parking αλλα πρεπει να περπατησεις για να πας εκει που θελεις πραγμα που εδω δεν κανουμε.Για τα σκουπιδια τι να σου κανει το κρατος;Να σου βαλει καδους στις λεωφορους για να μην πεταει ο αλλος τα αποτσιγαρα του απο το αυτοκινητο του στο δρομο;Αμα εισαι πεζος και δεν βρισκεις καδο τα κρατας μεχρι να βρεις οπως κανω εγω.Οσο για το ωραριο εργασιας βλεπεις οι ξενοι δεν εχουν ανακαλυψει το επαγγελμα "δημοσιος υπαλληλος" που σχολαει στις 2.30 και ειναι απο τις 1.00 στο σπιτι του.Αμα εισαι ιδιωτικος υπαλληλος τετοια ωραρια δουλευεις και εδω ισως καμια ωριτσα λιγοτερο.Κια θα σου φερω ενα παραδειγμα για την ανθρωπια του ελληνα.Πριν μερικα χρονια σταματησα εναν τσαντακια με κινδυνο της ζωης μου.Ολοι μα ολοι οσο εμαθαν για το γεγονος αυτο μου ειπαν οτι ημουν βλακας ή ηλιθιος που εβαλα σε κινδυνο την ζωη μου για μια αγνωστη.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ξερω, παντως εγω εχω δει την αλλη πλευρα της Ελλαδας, την ανθρωπινη.

στην ΑΘΗΝΑ δεν εχω ζησει πολυ την καθημερινοτητα..

αλλα ΚΑΛΑΜΑΤΑ και ΠΑΤΡΑ δεν ειναι ετσι....

Link to comment
Share on other sites

exw zhsei sto exwteriko kai sygekrimena sto Leicester sthn agllia kai mporw na pw meta vevaiothtas oti oi aggloi einai eugenikoi yper tou deontos.kathe mera oi geitones mou me kalhmerizan me ton pio glyko tropo pou exw dei akoma kai sto lewforio o kathe odhgos htan para poly evgenikos,stis dhmozies yphresies poly exyphretikoi(edw pouuu na to vreis ayto).den lew wraia sthn ellada, einai h patrida mou alla as stamathsoume na exoume parwpides kai na doume katamata thn alhtheia.ta ellatwmata pou exoume san anthrwpoi einai h ageneia kai to thrasos kai to volema kai den xerw gia esas emena ayto mou symvainei sxedon kathe mera.symfwnw me ton filo pou eipe gia to VOLEMENO parkarisma, gia thn AGENEIA tou kathenos pou se antimetwpizei me kaxypopsia akoma kai an theleis na ton vohthiseis.den einai wraia edw, oi sxeseis metaxy twn anthrwpwn einai anyparktes to mono pou mas krataei einai oi desmoi oikogeneias pou exoume dhmiourghsei(ayto prepei na mas krataei)kai oxi ta clubs kai to pote kleinoun,ta pota pou serviroun,h h mousiki pou paizoun.oute kala kala to wrario ergasias pou kapoioi koptontai giati ontws EMEIS douleuoume perissotero apo ton kathena kai ameivomaste LIGOTERO APO OLOUS.wraia ta nhsakia kai oi diakopes to kalokairi alla prepei na koitame thn POIOTHTA ZWHS kai oxi mono to glenti
Link to comment
Share on other sites

καναδα η σουηδια θα ηθελα να μενω,δεν με χαλαει και η αυστραλια βεβαια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...