Jump to content

Ελληνική Hip-Hop


Αργύρης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το dc ειναι αρκετά απλό..... μπες στο http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=40287&package_id=70036 και κατεβασε το και ολο τα αλλα ειναι απλα μετα....

 

Φιλε παω να το κατεβασω.Ψαχνω τα εξης κομματια..Τακη Τσαν-Ολα αυτα για το καλο μου,Το rap μου ειναι προκληση και ΝΕΒΜΑ-Αυτους που λατρευεις να μισεις,Οπως παλια.

Υ.Γ Αν εχω καμια απορια σχετικα με το dc,θα σε ρωτησω.ΟΚ?

Μονο εφοσον χασουμε τα παντα,ειμαστε ελευθεροι να κανουμε τα παντα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 536
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρασκευή 2 Μαρτίου : ΣΤΙΧΟΙΜΑ

Οι ΣΤΙΧΟΙΜΑ, το δυναμικό hip hop γκρουπ που κινείται στο χώρο της λεγόμενης εναλλακτικής, underground rap μουσικής σκηνής, λίγο μετά την κυκλοφορία του πρόσφατου άλμπουμ τους με τίτλο «Γεράκι στο Χώμα», έρχεται στη σκηνή του Συρμού με ένα πολύ δυνατό act, παρουσιάζοντας καινούρια και παλιότερα τραγούδια τους. Μαζί τους όπως πάντα, ο χαρακτηρισμένος από πολλούς ως ένας από τους καλύτερους MCs της ελληνικής σκηνής, DASK.

 

Special guest: ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΕΣ

Ώρα έναρξης: 9:30μμ

Είσοδος: 12 ευρώ

 

ΣΥΡΜΟΣ

Κολωνού & Οδυσσέως 14, Πλατεία Καραϊσκάκη

(δίπλα στο σταθμό του μετρό «Μεταξουργείο») τηλ. 210 5203661

 

Θα είμαι εκεί!

Υ.Γ. το έβαλα και στο θρεντ για τις συναυλίες,αλλά νομίζω πως εδώ κολλάει καλύτερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

...Barcelona,such a beautiful horizon

Barcelona,like a jewel in the sun

Por ti sere gaviota de tu bella mar...

my blog

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous psaxno ena tragoudi pou lei <tora eisai allou kai se psaxno pantou, tora einai allios oso pernaei o kairos tora pleon mou mila mia mono skia>.kapos etsi paei.mipos kserei kaneis poios to leei h pos legetai?????
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει ακούσει κανείς το Ήρωες από Κόμης-Χ ;! Παίζεται το βιντεοκλιπ και στο mad...:worry:
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς το Ήρωες από Κόμης-Χ ;! Παίζεται το βιντεοκλιπ και στο mad...:worry:

 

παραθετω link Ήρωες από Κόμης-Χ ...αξίζει να το δείτε, είναι καλή δουλειά!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
Κόμης χ ήρωες απλά υπέροχο επειδή μέσω e-mule δε μπόρεσα να το κατεβάσω μήπως θα μπορούσε κάποιος να το κάνει συντόμευση ώστε να το κάνω με ένα κλικ download κατευθείαν? free εννοείται! :worry::shifty:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Τώρα είδα το θέμα... Έλεος!

 

Παίδες για τους Goin Through που έγραψαν μερικοί...

Μην γελιόμαστε! Πριν γίνουν family και ιστορίες ήταν καλοί, όμως πλέον δεν την παλεύουν...

Εντάξη μπορεί να τα ψιλοκονομάνε αλλα δεν πάει να πει κάτι αυτό!

 

ΖΝ... Καθαρά battle-rap συγκρότημα που δεν την παλεύει κανένα μέλος τους...

Οι περισσότεροι είναι ή ήταν μπλεγμένοι στα ναρκωτικά και στα κομμάτια τους δεν λέγαν κάτι ουσιαστικό, όπως π.χ. Razastarr, FF.C και Active...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα το θέμα... Έλεος!

 

Παίδες για τους Goin Through που έγραψαν μερικοί...

Μην γελιόμαστε! Πριν γίνουν family και ιστορίες ήταν καλοί, όμως πλέον δεν την παλεύουν...

Εντάξη μπορεί να τα ψιλοκονομάνε αλλα δεν πάει να πει κάτι αυτό!

 

ΖΝ... Καθαρά battle-rap συγκρότημα που δεν την παλεύει κανένα μέλος τους...

Οι περισσότεροι είναι ή ήταν μπλεγμένοι στα ναρκωτικά και στα κομμάτια τους δεν λέγαν κάτι ουσιαστικό, όπως π.χ. Razastarr, FF.C και Active...

 

Ενταξει,μπορει οι ΖΝ να ηταν μαστουρηδες αλλα εχουν βγαλει και **** τα κομματια,διαφωνεις????????

 

Πρωσοπικα εγω ακουω tus,ημισκουμπρια και εισβολεα-μαζι με τακι τσαν επισης

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

psaxnw ena elliniko hip hop pou to akousa sto show sexy ston alpha.

 

oi prwtoi stixoi einai:

 

 

pies pies pies kai aspro pato kai aspro pato

1,2,3 me pineis me tin mia

to vrady eisai amartoli ma to prwi kyria

gia tin parti sou ginete fasaria

kormi gazela mamma mia

eisai to thirama ma poios tha einai o kinigos

oloi koitane ma kaneis den pairnei bros.............

 

akouste kai ena sample:

http://rapidshare.com/files/107144874/Clip_Recorded_from_Source_26_.mp3.html

 

kserei kaneis tpt? thanks.

Link to comment
Share on other sites

Powerman95 είσαι 13...

 

Όταν με το καλό μεγαλώσεις δεν θα ακούς πια Tus, Ημιζ και ZN αλλα FFC, Razastarr, TXC κλπ...

 

Λόγω του νεαρού της ηλικίας σου δεν μπορείς να κρίνεις σωστά εάν αυτά που ακούς αντιπροσωπεύουν την Hip-Hop σκηνή!

(Δεν σε κατηγορώ κι εγώ μέχρι τα 13-14 μου άκουγα ΖΝ και Αλφα Γάμα...

Μετά άρχισα να ακούω την πραγματική Hip-Hop στην Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Powerman95 είσαι 13...

 

Όταν με το καλό μεγαλώσεις δεν θα ακούς πια Tus, Ημιζ και ZN αλλα FFC, Razastarr, TXC κλπ...

 

Λόγω του νεαρού της ηλικίας σου δεν μπορείς να κρίνεις σωστά εάν αυτά που ακούς αντιπροσωπεύουν την Hip-Hop σκηνή!

(Δεν σε κατηγορώ κι εγώ μέχρι τα 13-14 μου άκουγα ΖΝ και Αλφα Γάμα...

Μετά άρχισα να ακούω την πραγματική Hip-Hop στην Ελλάδα!

 

Και ποια ειναι αυτα??????Oι αρτεμις ευθυμης.Οχι,για να ξερω και την γνωμη σου

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε βρες Cds απο FF.C, Razastarr, TXC (ήταν οι Αρτέμης/Ευθύμης αλλα στις καλές εποχές τους 98 και πριν που πραγματικά τα έσπαγαν), Active Member....

 

Αυτά κυρίως...

Άκουσε τους και θα πάθεις την πλάκα σου!

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε βρες Cds απο FF.C, Razastarr, TXC (ήταν οι Αρτέμης/Ευθύμης αλλα στις καλές εποχές τους 98 και πριν που πραγματικά τα έσπαγαν), Active Member....

 

Αυτά κυρίως...

Άκουσε τους και θα πάθεις την πλάκα σου!

 

Των ΤΧC ειμαι φαν,εχω ολα τους τα cd,οπως και των ffc,αλλων αυτων δεν ειμαι και τοσο

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=37

 

Στο My Music υπάρχουν αρκετά θέματα, που ασχολούνται με την ανεύρεση και τις προτάσεις για τραγούδια. Αν ψάχνετε κάποιο μουσικό κομμάτι ή θέλετε να προτείνετε στα υπόλοιπα μέλη κάποιο αγαπημένο σας, απλά επιλέξτε το καταλληλότερο (επισημασμένο) θέμα και υποβάλλετε το μήνυμά σας.

 

Μια απαραίτητη διευκρίνηση:

 

Σημειώνεται ότι τα συγκεκριμένα θέματα δημιουργήθηκαν ώστε να εντοπίσετε τραγούδια, που ακούσατε στο ραδιόφωνο, σε κάποιο μαγαζί (κέντρο διασκέδασης, club, καφετέρια) ή οπουδήποτε αλλού και δεν γνωρίζετε τον τίτλο ή τους συντελεστές τους. Παράλληλα, σας δίνει τη δυνατότητα να προτείνετε στα υπόλοιπα μέλη αγαπημένα σας τραγούδια.

 

Ωστόσο, σε καμία περίπτωση δε δημιουργήθηκαν για να αποτελέσουν μέσο ανταλλαγής με χρήση e-mail, προσωπικών μηνυμάτων ή/και άλλων μεθόδων. Μηνύματα τα οποία περιέχουν requests για τραγούδια (π.χ. «στείλτε μου αυτό με PM»), links για download (π.χ. «κατεβάστε το αυτό από εκεί») και όχι προτάσεις ή αναζητήσεις, θα διαγράφονται άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
exeis hdh to diko s sugrothma??????vsk nai.mou aresei kai 3eno kai ellhniko hip hop!!!!pl!!!arxika dn mou arese alla epeidh akouge fanatika o megaluteros bro mou....kollhsa kai egw!!!
Link to comment
Share on other sites

exeis hdh to diko s sugrothma??????vsk nai.mou aresei kai 3eno kai ellhniko hip hop!!!!pl!!!arxika dn mou arese alla epeidh akouge fanatika o megaluteros bro mou....kollhsa kai egw!!!
Εσύ τώρα σε ποιον απαντάς;

Και δείχνεις σεβασμό στους υπόλοιπους ανανγώστες με αυτόν το τρόπο γραφής;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ακουγα κ εγω παλαιοτερα ελληνικη χιπ χοπ οσπου κατελικσα σε ξενο ραπ..

οσο για την ελληνικη σκηνη ffc txc razastar μετρανε ,εκσαλλου δεν εχει κ κατι αλλο να επιδεξει ΖΝ Αγ κτλπ δεν μ τρελενουν πια

Yeaha :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακουγα κ εγω παλαιοτερα ελληνικη χιπ χοπ οσπου κατελικσα σε ξενο ραπ..

οσο για την ελληνικη σκηνη ffc txc razastar μετρανε ,εκσαλλου δεν εχει κ κατι αλλο να επιδεξει ΖΝ Αγ κτλπ δεν μ τρελενουν πια

 

Σωστός!!! Οι ΤΧC εμένα μ'αρέσουν περισσότερο από όλους μιας και τα τραγουδακια των ΖΝ ΑΓ είναι κάπως "ανούσια":O

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!! Οι ΤΧC εμένα μ'αρέσουν περισσότερο από όλους μιας και τα τραγουδακια των ΖΝ ΑΓ είναι κάπως "ανούσια":O

 

Θεωρεις τα οπλα και τα ναρκωτικα ανουσια????:lol::lol::lol::lol:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θεωρεις τα οπλα και τα ναρκωτικα ανουσια????:lol::lol::lol::lol:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο... Είναι πολύ ουσιαστικά τα τραγούδια όταν μιλάνε για το πώς ήπιε ο MC τη "ντα-φου", πώς -νομίζει ότι- έγινε κάποιος επειδή έβγαλε 2 φράγκα και τέτοια. Ωραία για να γελάσεις δεν λέω, αλλά μην τα συγκρίνεις με τους πιο σοβαρούς στίχους άλλων συγκροτημάτων. Αλλά οκ, μεγαλώνοντας θα καταλάβεις λογικά και μόνος σου τι εννοούμε οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...