Jump to content

Εκτύπωση φακελου


pininfarina
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε ξερω αμα ειναι το καταλληλο τοπικ :worry:

θελω να εκτυπωσω στο μπροστινο μερος των φακέλων στοιχεια και δεν ξερω πως και με ποιο προγραμα γινεται αυτο ,πως θα τοποθετησω τους φακέλους στον εκτυπωτη ? οποιος γνωριζει ας βοηθήσει :)

Ευχαριστω προκαταβοληκα:)

http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αμα ειναι το καταλληλο τοπικ :worry:

θελω να εκτυπωσω στο μπροστινο μερος των φακέλων στοιχεια και δεν ξερω πως και με ποιο προγραμα γινεται αυτο ,πως θα τοποθετησω τους φακέλους στον εκτυπωτη ? οποιος γνωριζει ας βοηθήσει :)

Ευχαριστω προκαταβοληκα:)

To word έχει δυνατότητες εκτύπωσης σε φακέλους. Στα εργαλεία έχει μία επιλογή "επιστολές και στοιχεία αλληλογραφίας". Μέσα σε αυτήν την επιλογή έχει μία υποεπιλογή "Φάκελοι και ετικέτες". Ελπίζω να σου κάνει για την δουλειά σου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά χρησιμοποιώ Photoshop. Φτιάχνω μαι κενή εικόνα ίση με τις διαστάσεις του χαρτιού, γράφω οτι είναι να γράψω επάνω και έπειτα στην εκτύπωση στο είδος χαρτιού βάζω "custom" και εισάγω και πάλι τις διαστάσεις του φακέλου σε εκατοστά.
Link to comment
Share on other sites

Με μια αναζητηση στο Google με τον ορο "folder content printing" το πρωτο αποτελεσμα εδωσε αυτη τη σελιδα: http://www.windowsbbs.com/showthread.php?t=494 η οποια εχει καποια πραγματακια.

Αν θες μπορεις να βρεις περισσοτερα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά που έχω εκτυπωτή epson το μόνο που έκανα ήταν να πάω στην επιλογή του word "διαμόρφωση σελίδας" και να εισάγω τα μεγέθη του φακέλου στον οποίο θέλω να εκτυπώσω και μετά από το word γράφω αυτά που θέλω στον φάκελο... Μετά βάζω τον φάκελο στη δεξιά άκρη του εκτυπωτη και εκτυπώνει κανονικά....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...