Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5200 & 5300


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Yahoo Go είναι ένα μια εφαρμογή κυρίως για να παίρνεις τα e-mail σου από το κινητό σου αν έχεις έναν λογαριασμό Yahoo..'εχει και άλλα όπως ενημερωση για τον καιρό το χρηματιστήριο και ειδησεογραφία...αλλά μόνο στα Αγγλικά εννοείται..είναι καλή εφαρμογή αλλά βαριά και αργή δεν σου την συνιστώ. Εγω έχω την έκδοση 2.0 αλλά στο Ν95 8gb πού έχει τον γρηγορότερο browser της Νοκια αυτή την στιγμη και ειναι καλή. Ο Οpera μπορεί να μπει σε κινητά της σειράς Ν Series όπως τα Ν73 Ν95 κτλ δεν δουλεύει σε κινητα οπως το 5200 .
εισαι μεγαλος αρχηγος!ευχαριστω πολυ!ελπιζω να απαντας και στα p.m. γιατι συντομα θα αγορασω και το νοκια n82 παντως πραγματικα ευχαριστω μου ανοιξες τα ματια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Yahoo Go είναι ένα μια εφαρμογή κυρίως για να παίρνεις τα e-mail σου από το κινητό σου αν έχεις έναν λογαριασμό Yahoo..'εχει και άλλα όπως ενημερωση για τον καιρό το χρηματιστήριο και ειδησεογραφία...αλλά μόνο στα Αγγλικά εννοείται..είναι καλή εφαρμογή αλλά βαριά και αργή δεν σου την συνιστώ. Εγω έχω την έκδοση 2.0 αλλά στο Ν95 8gb πού έχει τον γρηγορότερο browser της Νοκια αυτή την στιγμη και ειναι καλή. Ο Οpera μπορεί να μπει σε κινητά της σειράς Ν Series όπως τα Ν73 Ν95 κτλ δεν δουλεύει σε κινητα οπως το 5200 .

γιατι μου βγαζει μνημη πληρη οταν παω να μπω στο Myphone και στο τελος δε μπαινει καθολου

Link to comment
Share on other sites

γιατι μου βγαζει μνημη πληρη οταν παω να μπω στο Myphone και στο τελος δε μπαινει καθολου

Ισως η ιστοσελίδα του MyPhone είναι πολύ φορτωμένη την δεδομένη στιγμή ή έχει μεγάλη επισκεψιμότητα την δεδομένη στιγμή ξαναδοκίμασε αργότερα.Χαίρομαι που σε βοήθησα άλλωστε εδώ μέσα είμαστε για να βοηθούμε ο ένας τον άλλον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισως η ιστοσελίδα του MyPhone είναι πολύ φορτωμένη την δεδομένη στιγμή ή έχει μεγάλη επισκεψιμότητα την δεδομένη στιγμή ξαναδοκίμασε αργότερα.Χαίρομαι που σε βοήθησα άλλωστε εδώ μέσα είμαστε για να βοηθούμε ο ένας τον άλλον.

τωρα εχω μεγαλυτερο προβλημα.οποια σελιδα και να μπω εκτος το wind plus με χρεωνει αφανταστα!

εχω εκει που λεει ρυθμισεις διαμορφωσης, διαμορφωση wind-d, λογαριασμος wind plus.φυσικα εκανα ολα αυτα που μου ειπες ελαβα τις αυτοματες ρυθμισεις της τιμ.τι φταιει?αν μπαινω μεσω google toy tim plus βλεπω τις σελιδες σαν wap ομως και δε με χρεωνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω κι εγώ έχω ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις αλλά δεν χρεώνομαι καθόλου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω κι εγώ έχω ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις αλλά δεν χρεώνομαι καθόλου.
για να μη χρεωθω μπαινω απ το γκουγκλ του plus δινω αναζητηση και φορτωνω σελιδες απο εκει.αλλιως αν βαλω κατευθειαν τη σελιδα πχ http://www.myphone.gr απ τον browser του κινητου τοτε χρεωνομαι, και στο n82 τετοια προβληματα θα εχω οταν το αγορασω πρωτα ο θεος?
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...εγω χρησιμοποιώ την ίδια υπηρεσία εδώ και έξι μήνες περίπου..Την δοκίμασα και στο Ν73 και στο Ν95 αλλά και στο Ν95 8gb δουλεύει άψογα σε όλα μου τα κινητά..το 5200 το δοκίμασα και είναι μια χαρά σου λεω...Στο Ν82 δεν νομιζω να έχεις το ιδιο πρόβλημα..το θέμα είναι το γιατί χρεώνεσαι στο 5200..ακολούθησες πιστά τις οδηγιες μου? ΄΄Εχεις γραφτεί στην υπηρεσία με το μήνυμα PLUS? Έκανες ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ρυθμίσεων όταν σου ήρθε το δεύτερο μήνυμα απο την Wind? Ισως θα πρεπει να απευθυνθείς στο κέντρο εξυπηρετησης καρτοκινητής της Wind στο 1260 κι ελπίζω να βρείς άτομο που να γνωρίζει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...εγω χρησιμοποιώ την ίδια υπηρεσία εδώ και έξι μήνες περίπου..Την δοκίμασα και στο Ν73 και στο Ν95 αλλά και στο Ν95 8gb δουλεύει άψογα σε όλα μου τα κινητά..το 5200 το δοκίμασα και είναι μια χαρά σου λεω...Στο Ν82 δεν νομιζω να έχεις το ιδιο πρόβλημα..το θέμα είναι το γιατί χρεώνεσαι στο 5200..ακολούθησες πιστά τις οδηγιες μου? ΄΄Εχεις γραφτεί στην υπηρεσία με το μήνυμα PLUS? Έκανες ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ρυθμίσεων όταν σου ήρθε το δεύτερο μήνυμα απο την Wind? Ισως θα πρεπει να απευθυνθείς στο κέντρο εξυπηρετησης καρτοκινητής της Wind στο 1260 κι ελπίζω να βρείς άτομο που να γνωρίζει...

σου ειπα πριν οτι αν κανω αναζητηση μεσω του google του wind plus και μετα να μπαινω σε σελιδες δε χρεωνομαι.αν ομως δωσω τη σελιδα κατευθειαν απ τον browser του κινητου χρεωνομαι.

Link to comment
Share on other sites

αυτη η μπαταρια του κινητου ειναι μεγαλο μειονεκτημα.πως εχει μονο 220 ωρες αναμονη και το νοκια 2600 με τα μισα λεφτα εχει 580 ωρες αναμονη και 6 ωρες ομιλια?δε ντρεπονται σε μια συσκευη που πριν λιγο καιρο εκανε 250 ευρω και τη διαφημιζαν στην τηλεοραση να βαλουν τετοια απαραδεκτη μπαταρια?ενω ειναι τοσο ομορφο κινητακι και εχει ωραιο Mp3 Player και ραδιοφωνο , η καμερα του βεβαια ειναι απαραδεκτη και το video, τι να πω εχω ξενερωσει να το φορτιζω συνεχεια ακομα με απλη χρηση ιντερνετ χωρις μουσικη φωτογραφιες και ομιλια...ενω αυτο φαινεται αξιοπρεπες κινητο ασχετα που δεν εχει λειτουργιες...http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000363με μολις 79 ευρω
Link to comment
Share on other sites

αυτη η μπαταρια του κινητου ειναι μεγαλο μειονεκτημα.πως εχει μονο 220 ωρες αναμονη και το νοκια 2600 με τα μισα λεφτα εχει 580 ωρες αναμονη και 6 ωρες ομιλια?δε ντρεπονται σε μια συσκευη που πριν λιγο καιρο εκανε 250 ευρω και τη διαφημιζαν στην τηλεοραση να βαλουν τετοια απαραδεκτη μπαταρια?ενω ειναι τοσο ομορφο κινητακι και εχει ωραιο Mp3 Player και ραδιοφωνο , η καμερα του βεβαια ειναι απαραδεκτη και το video, τι να πω εχω ξενερωσει να το φορτιζω συνεχεια ακομα με απλη χρηση ιντερνετ χωρις μουσικη φωτογραφιες και ομιλια...ενω αυτο φαινεται αξιοπρεπες κινητο ασχετα που δεν εχει λειτουργιες...http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000363με μολις 79 ευρω

 

Μήπως για αυτό έχει τόσες ώρες αναμονής;Συνήθως αυτά τα κινητά που δεν έχουν πολλές δυνατότητες,έχουν και καλύτερες αντοχές μπαταρίας.:X

Link to comment
Share on other sites

Paidia exei parapoles leitourgies gi' auto kai den krataei i mpataria tou. Ego skeftika na rotiso, mipos ginetai na balo alli mpataria, p.x apo ena allo montelo pou na kratei perissotero. An mporei kapoios na rotisei 8a tou eimoun eugnomon.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει μπαταρία που χωράει στη θέση μπορείς να τη βάλεις. Μόνο αυτό είναι το κριτήριο.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να γράφεις με πεζά γράμματα και όχι με κεφαλαία.

Είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει μπαταρία που χωράει στη θέση μπορείς να τη βάλεις. Μόνο αυτό είναι το κριτήριο.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να γράφεις με πεζά γράμματα και όχι με κεφαλαία.

Είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

 

αν υπήρχε μπαταρία καλύτερη και εγώ θα έβαζα.

 

η μπαταρία είναι το αδύνατο σημείο του κινητού.δυστυχώς αν ασχολείσαι με mp3 δε κρατάει καθόλου.και είναι και φτηνή η κάρτα των 2GB και παιρνει και πολλά τραγούδια και τα παίζει με καλή ποιότητα αλλά με τέτοια μπαταρία σου ρχεται να το πετάξεις σε κανά τοίχο απ τα νεύρα σου...το χω κανα ενάμιση μήνα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

panpara6 φιλε θα ηθελα μια χαρη

επειδη προσπαθησα να βαλω το myview στο 5200 και μου ηρθε μηνυμα οτι πρεπει να τους παρω τηλεφωνο διοτι δεν μπορουν να στειλουν τις ρυθμισεις με SMS μπορεις να μου πεις η να μου τις στειλεις ?

εστειλα μεσω Νοκια τις ρυθμισεις για internet - MMS- GPRS αλλα και παλι λεει οτι δεν διατιθεται συνδεση δεδομενων ?? εχω μεσα μια whats up καρτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω και εγω κατι .

εχει ενας γνωστος το 5210 και του βγαζει μηνυμα

CONTACT SERVICE ουτε pin ουτε τιποτα αλλο !

τι ειναι αυτο ? τι μπορει να κανει ?

Link to comment
Share on other sites

Να το πάει σε κάποιο Nokia Shop.

Δεν μπορεί να κάνει τίποτα εφόσον δεν ανοίγει καν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδες καλησπερα....στο 5300 μου εχω βαλει την καρτα της γιντ για απεριοριστο ιντερνετ...περα της λυσης μεσω web δεν εχω καταφερει να μπω μσν μεσω αλλης εφαρμογης.αποσο διαβασα υπαρχει μια δυσκολια στις εφαρμογες java να "καταλαβουν" τις ρυθμησεις.εχετε καποια λυση να μου προτινετε???συγνωμη αν εχει ξανασυζητηθει το θεμα

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Geia sas paideia.....

Exo ena 5200 Nokia, exw to exeis problimma otan bazw mia karta mesa TIM pou exw den exei sima. Katholou kai to dokimazw kai me xeirokiniti anazitish kai aytomath. Akoma bazw kai allh mia karta SIM pou exw tis Cosmote. Kai paizei mia xara. To peiga se ena katastima Germanos gia ton logo oti den exei sima. Ti lete na kanw…

Grafw me agglika giati den exei gramatoseira to PDA mou.

 

*Ta greeklish einai epidi peira copy paste apo allo thema pou eixa anoixei kai bariemai na ta xana brafw...

Link to comment
Share on other sites

εχουμε ενα προβλημα με το 5300 και πριν το παω σε nokia shop, θα ηθελα την γνωμη σας.

καθε φορα που το ανοιγουμε και μολις μπει ο κωδικος και παιξει το logo της nokia, για 2-3 λεπτα το τηλεφωνο μενει κολλημενο στην αρχικη οθονη. οποιο κουμπι και να πατηθει, δεν κανει τιποτα. ουτε κλειδωνει. και ξεκολλαει μονο του. αναβαθμηση δεν εχει γινει ποτε.

επισης το τηλεφωνο εχει εγγυηση αλλα εχω χασει την αποδειξη. μπορει να φανει απο το ΙΜΕΙ αν εχει εγγυηση?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Re paidia den antexw allo me to 5300! dld eleos! to exw apo ton martio k mexri twra exw alla3ei mpataria o8onh k keraia!

epishs, shmera anakalupsa oti exei e3afanistei h ari8momhxanh apo to kinhto. :wacko: Exei kaneis idea ti mporei na sumbainei?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...