Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Έπειτα, ένας πολύ σημαντικός λόγος που πολύς κόσμος ενδιαφέρεται για το n95 είναι η 5mp κάμερά του.Δεν πιστεύω ότι διαφωνεί κανείς.Όχι πως είναι το μόνο χαρακτηριστικό του, αλλά σίγουρα, μαζί με το gps είναι ο κράχτης.

Συνεπώς, δεν μπορώ να καταλάβω/δεχτώ δικαιολογίες του τύπου: "καλές είναι για κινητό" "για παραπάνω έχω την ψηφιακή μου κλπ"

Αφού το κινητό το αγοράζεις ΚΥΡΙΩΣ για την κάμερα, πώς ξαφνικά γίνεσαι τόσο ανεκτικός με την ποιότητά της???Και πώς δέχεσαι ο χ,ψ,ζ με ένα k800(πχ) που κοστίζει τα μισά λεφτά, να σου ρίχνει στα αυτιά..

 

Επαναλαμβάνω ότι σχολιάζω κυρίως τις απόψεις που ακούστικαν με ευκαιρία τις παραπάνω φώτο, όχι τις ίδιες τις φώτο

 

1000+ Πέστα, Χρυσόστομε.

Εγώ τα λέω εδώ και καιρό. Δεν επιτρέπεται στα κινητά αυτής της κατηγορίας τιμής να βγάζουν χειρότερες φωτογραφίες και βίντεο από μια κάμερα των 200 Ευρώ, πόσο μάλλον από φτηνότερα κινητά.

Την έκφραση "για κινητό βγάζει καλές φωτογραφίες" μπορώ να τη δεχτώ για αυτά που έχουν κάτω από 300 ευρώ, όχι όμως για τα υποτιθέμενα "top" μοντέλα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρωταω δεν ρωταω + 30ευρω τα θελεις αρα 721+30=751

 

:p :lol:

 

Σίγουρα φτάνουν 30Ευρώ για micro-SD της προκοπής (1GB και πάνω)????? :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορειτε να περιμενετε απο κινητα τις τρελες επιδοσεις στην camera. Πρεπει να λαβουμε πιστευω σοβαρα υποψη και τον παραγοντα "INTERPOLATION" τον γνωστο αλγοριθμο οπου μπορεις να παρεις ενα φακο 1,2,3 πραγματικων MPs και να τον κανεις 4,5,6 κτλ. Ειναι μια τακτικη η οποια χρησιμοποιειται γενικοτερα στα μοντελα της ΝΟΚΙΑ με καμερες με πολλα MPs.

 

Αλήθεια, ποια μοντέλα της Nokia έχεις υπ' όψιν σου που έχουν υψηλά MP μέσω inerpolation και πού βρήκες αυτήν την πληροφορία;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

ρωταω δεν ρωταω + 30ευρω τα θελεις αρα 721+30=751

 

:p :lol:

 

Παραπάνω θέλεις, αλλά και να είχε κάρτα στο πακέτο αγοράς, δεν θα τα έσωζες τα ευρώ σου.

Άντε, στην καλύτερη περίπτωση, να είχε μια 128mb. Τι να σου κάνει η 128 όμως σε τέτοιο τηλέφωνο?

Πάλι θα έδινες λεφτά για μια μεγαλύτερη, οπότε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε βιντεο που ειχα δει στο youtube απο ατομα που ανοιγαν κουι ενος προτωτυπου μοντελου ειχε μεσα καρτα μνημης και μαλιστα ελεγε οτι ειναι 1gb.Τωρα αν δεν εχουν στην ελλλαδα στο πακετο καρτα μνημης δε ξερω,βασικα με αυτο το κινητο υπαρχει μπερδεμα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1000+ Πέστα, Χρυσόστομε.

Εγώ τα λέω εδώ και καιρό. Δεν επιτρέπεται στα κινητά αυτής της κατηγορίας τιμής να βγάζουν χειρότερες φωτογραφίες και βίντεο από μια κάμερα των 200 Ευρώ, πόσο μάλλον από φτηνότερα κινητά.

Την έκφραση "για κινητό βγάζει καλές φωτογραφίες" μπορώ να τη δεχτώ για αυτά που έχουν κάτω από 300 ευρώ, όχι όμως για τα υποτιθέμενα "top" μοντέλα.

Top μοντελο σημαινει οτι στο συνολο του στα features που εχει υπερεχει,μπορει να χανει στην καμερα αλλλα να κερδιζει σε αλλους τομεις,το Ν95 πιστευω δεν εξιδεικευεται πουθενα ουτε στην καμερα ουτε στο gps απλα σου προσφερει σχεδον τα παντα σε ικανοποιητικο βαθμο.Τωρα το ποσο ικανοποιητικος θα ειναι αυτος ο βαθμος θα το δουμε οταν κυκλοφορησει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω θέλεις, αλλά και να είχε κάρτα στο πακέτο αγοράς, δεν θα τα έσωζες τα ευρώ σου.

Άντε, στην καλύτερη περίπτωση, να είχε μια 128mb. Τι να σου κάνει η 128 όμως σε τέτοιο τηλέφωνο?

Πάλι θα έδινες λεφτά για μια μεγαλύτερη, οπότε...

 

To N73ME έχει μνήμη 2GB στην συσκευασία του!

Για να δούμε το Ν95...

Link to comment
Share on other sites

Βιντεο απο Ν95,σημειωστε οτι ιδιος ο χρηστης λεεει στα σχολια του(αυτος που τα τραβηξε δηλαδη)οτι το συμπιεσε και τα πραγματικο φαινεται πολυ καλυτερο.Παρτε μια ιδεα μονο: http://www.youtube.com/watch?v=i2N8vMLkfw4 Aλλο ενα: http://www.youtube.com/watch?v=i2N8vMLkfw4
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω θέλεις, αλλά και να είχε κάρτα στο πακέτο αγοράς, δεν θα τα έσωζες τα ευρώ σου.

Άντε, στην καλύτερη περίπτωση, να είχε μια 128mb. Τι να σου κάνει η 128 όμως σε τέτοιο τηλέφωνο?

Πάλι θα έδινες λεφτά για μια μεγαλύτερη, οπότε...

 

τουλαχιστον θα περναγες τον 1ο μηνα κουτσα στραβα παντος αποψη μου πρεπει να εχει τουλαχιστον 512mb ελεος δηλαδη 712 ειναι λιγα μηπως πρεπει να φανε λιγο μπαν αυτοι της νοκια να μην αγορασουμε για κανα 2μηνο το τηλ. να δουμε σε τι τιμη θα φτασει και τι δωρακια θα μας κανουν :lol: εγω πεταω την ιδεα :X

Link to comment
Share on other sites

To N73ME έχει μνήμη 2GB στην συσκευασία του!

Για να δούμε το Ν95...

 

Όπως είπες και μόνος σου είναι ME.

Γι αυτό, αλλιώς...θα είχε την ίδια κάρτα με το n73(128 αν θυμάμαι καλά)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες και μόνος σου είναι ME.

Γι αυτό, αλλιώς...θα είχε την ίδια κάρτα με το n73(128 αν θυμάμαι καλά)

Το Ν73 δέν έχει κάρτα στην αρχική συσκευασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ddr :

 

Και στην τελική, έχω πεί και παλιότερα ότι περιμένω φωτογραφίες από το τελικό προιόν που θα βγεί για να κρίνω, αλλά μην ακούω κουφά τύπου"πολύ καλές φώτο" γιατί τότε μάλλον δεν έχουμε δεί καλές φώτο.Αυτό σχολίασα, αναξάρτητα από το αν η φώτο είναι αληθινή ή όχι.

 

Έπειτα, ένας πολύ σημαντικός λόγος που πολύς κόσμος ενδιαφέρεται για το n95 είναι η 5mp κάμερά του.Δεν πιστεύω ότι διαφωνεί κανείς.Όχι πως είναι το μόνο χαρακτηριστικό του, αλλά σίγουρα, μαζί με το gps είναι ο κράχτης.

Συνεπώς, δεν μπορώ να καταλάβω/δεχτώ δικαιολογίες του τύπου: "καλές είναι για κινητό" "για παραπάνω έχω την ψηφιακή μου κλπ"

Αφού το κινητό το αγοράζεις ΚΥΡΙΩΣ για την κάμερα, πώς ξαφνικά γίνεσαι τόσο ανεκτικός με την ποιότητά της???Και πώς δέχεσαι ο χ,ψ,ζ με ένα k800(πχ) που κοστίζει τα μισά λεφτά, να σου ρίχνει στα αυτιά..

 

Επαναλαμβάνω ότι σχολιάζω κυρίως τις απόψεις που ακούστικαν με ευκαιρία τις παραπάνω φώτο, όχι τις ίδιες τις φώτο

 

Επειδή τα παραπάνω αναφέρονται μάλλον στην δική μου άποψη περι "καλής φωτό για κινητό" να σου απαντήσω...

 

Δεν πρόκειται να αγοράσω ποτέ (τουλάχιστον με την υπάρχουσα τεχνολογία) οποιοδήποτε κινητό για την κάμερα του. Σαφώς και με ενδιαφέρει η καλή ποιότητα των φωτό αλλά μόνο και μόνο για να έχω αυτήν την (σχετικά καλή) ποιότητα σε περιπτώσεις που δεν έχω μαζί μου την φωτογραφική μου μηχανή. Γιατί φίλε μου όποιος ενδιαφέρεται σοβαρά για πραγματική ποιοτική φωτογράφηση και έχει κατά νου να την πραγματοποιήσει με ένα κινητό είναι τουλάχιστον (κατά την γνώμη μου) για γέλια. Μπορεί σε μερικά χρόνια οι τεχνολογικές εξελίξεις να αλλάξουν τα πράγματα αλλά για την ώρα δεν μπορώ να ακούω για πραγματικές ποιοτικές φωτό από ένα κινητό.

 

Άρα αυτό το "Αφού το κινητό το αγοράζεις ΚΥΡΙΩΣ για την κάμερα, πώς ξαφνικά γίνεσαι τόσο ανεκτικός με την ποιότητά της??? Και πώς δέχεσαι ο χ,ψ,ζ με ένα k800(πχ) που κοστίζει τα μισά λεφτά, να σου ρίχνει στα αυτιά.." δεν ισχύει καθόλου για μένα, ούτε με ενδιαφέρει αν ο χ,ψ,ζ βγάζει καλύτερες φωτό με το α,β,γ κινητό του αφού το δικό μου κινητό (λέμε τώρα.. δεν ξέρω αν θα το αγοράσω) με καλύπτει (προσωπικά πάντα) σε πάρα πολλούς τομείς όπου τα α,β,γ κινητό δεν με καλύπτουν...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδία, μα έλεος δλδ!

Σε όσους είπαν ότι οι προηγούμενες φώτο ήταν καλές απόντησα ότι διαφωνώ.Αυτό ήταν και το μόνο πράγμα που είπα επί προσωπικού(δλδ για όσους εξέφρασαν την παραπάνω άποψη, χωρίς να θυμάμαι πόσοι και ποιοί ήταν).

Από εκεί και πέρα, και ανεξάρτητα από τι κάνεις εσύ, ή εγώ ή δεν ξέρω ποιός, πιστεύεις ότι έχω άδικο όταν λέω ότι πάρα πολλοί θα προτιμήσουν το n95 για τις φωτογραφικές του ικανότητες(ή αυτές που νομίζουν ότι έχει).

Πιστεύεις ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα??(και μην κρίνεις από τον εαυτό σου,οι μισες σελίδες του threat έχουν αφιερωθεί στην κάμερα, εσύ λές τυχαία?σε τόσα site δημοσιεύονται φωτο που λέγεται ότι προέρχονται από την κάμερα του κινητού, τυχαία?)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

simfono me ddr2 to n95 tha to agorasoun arketoi gia tin camera tou dld sto sxoleio mou oloi osoi to exoun dei sxoliazoun tin camera tou kai merikoi den xeroun oti exei kan gps mono oti i camera tou einai 5mp!
Link to comment
Share on other sites

simfono me ddr2 to n95 tha to agorasoun arketoi gia tin camera tou dld sto sxoleio mou oloi osoi to exoun dei sxoliazoun tin camera tou kai merikoi den xeroun oti exei kan gps mono oti i camera tou einai 5mp!

 

Αυτό ακριβώς.:)Σχολιάζουμε την κάμερα γιατί πάρα πολύς κόσμος θα αγοράσει το κινητό για την κάμερά του κυρίως.Είναι ένα από τα βασικότερα highlights του τηλεφώνου και θα πρέπει οι επιδόσεις να αντάξιες(μέσα στην πρώτη 4άρα ας πούμε).

Τώρα, αν ο οποιοσδήποτε θέλει να πάρει το κινητό για όλα τα άλλα και δεν τον πολυενδιαφέρει η κάμερα, είναι προσωπική του υπόθεση, ας το συζητήσει με την τσέπη του και αν κρίνει ότι αξίζει, με γεία του:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

με αγαπη βονταφον η συνηθης τακτικη της:

λιγες μερες πριν αλλαζει την ημερομηνια

http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

με αγαπη βονταφον η συνηθης τακτικη της:

λιγες μερες πριν αλλαζει την ημερομηνια

http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone

 

Πάει και το Πάσχα??:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και ενα νεο βιντεο του Ν95 με τις μουσικες του δυνατοτητες http://www.youtube.com/watch?v=JHItJsz2k78
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Πάει και το Πάσχα??:worry:
Παντα το κανει αυτο η vodafone και παντα αργει να φερει τα κινητα,αν οντως το φερει τοτε στα νοκια σοπ θα ερθει κανα 15 με 20 μερες πριν τουλαχιστον
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες και μόνος σου είναι ME.

Γι αυτό, αλλιώς...θα είχε την ίδια κάρτα με το n73(128 αν θυμάμαι καλά)

 

Συγκρίνεις το Ν73 με το Ν95;

Πάντως N95ME δεν πρόκειται να βγεί, όπως με το Ν73ΜΕ.

Και αυτό γιατί περιλαμβάνονται όλα τα χαρακτηριστικά του ΜΕ στο Ν95!!!

Ας περιμένουμε λοιπόν, χωρίς ικασίες, να δούμε τι θα περιλαμβάνει η συσκευασία του Ν95 στην Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

xerei kaneis ean to yparhon route66 tha doulevei me to N95?

 

οχι ,δεν δουλευει ακομα.Θα πρεπει να τροποποιηθει αναλογα

απο την εταιρια ετσι ωστε να μπορει να "δει" το εσωτερικο gps..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια εχουμε τελικα ολοι μπει σε αυτο το τρυπακι των εταιρειων να χαλαμε τα μηνιατικα μας για μ........κιες. και μετα τι΄;;; τρεχουμε στα service των κεντρικων της nokia για επισκευη στα πλαισια της εγγυησσης.....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς.:)Σχολιάζουμε την κάμερα γιατί πάρα πολύς κόσμος θα αγοράσει το κινητό για την κάμερά του κυρίως.Είναι ένα από τα βασικότερα highlights του τηλεφώνου και θα πρέπει οι επιδόσεις να αντάξιες(μέσα στην πρώτη 4άρα ας πούμε).

Τώρα, αν ο οποιοσδήποτε θέλει να πάρει το κινητό για όλα τα άλλα και δεν τον πολυενδιαφέρει η κάμερα, είναι προσωπική του υπόθεση, ας το συζητήσει με την τσέπη του και αν κρίνει ότι αξίζει, με γεία του:)

 

Δεν έχω αντίρρηση ότι αυτό ισχύει δηλ. ότι πολύς κόσμος θα το αγοράσει μόνο και μόνο για την κάμερα του. Απλά είπα ότι προσωπικά αυτό το θεωρώ γελοίο. Και μίλησα προσωπικά γιατί έγραψες επί λέξει : "Αφού το κινητό το αγοράζεις ΚΥΡΙΩΣ για την κάμερα, πώς ξαφνικά γίνεσαι τόσο ανεκτικός με την ποιότητά της???Και πώς δέχεσαι ο χ,ψ,ζ με ένα k800(πχ) που κοστίζει τα μισά λεφτά, να σου ρίχνει στα αυτιά.." άρα είχα την εντύπωση ότι απευθύνεσαι σε μένα... Από κει και πέρα το τι θα κάνει ο καθένας και τι προτεραιότητες βάζει είναι δικό του θέμα...

 

Τεσπά, δεν είναι θέμα για να αντιδικούμε ούτε υπάρχει θέμα επί της ουσίας. Ο καθένας κάνει αυτό που τον καθοδηγεί το πορτοφόλι του και το μυαλό του...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...