Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις δεν σε υποχρεωσε να το παρεις απο εκει ;)

Κάτσε και περίμενε να το φερει η ΝΟΚΙΑ στην Ελλαδα και να το πληρωσεις 100 ευρω πιο κατω...:D

 

Ειναι γνωστο οτι το συγκεκριμένο καταστημα, στα ΝΕΑ κινητα, τα "τσιμπαει" λιγακι στην τιμη...

fusika den tha to perna apo kei kai na ta xa ta 824 euros:X idios otan meta apo kana dhmino kukloforias tou tha to briskeis kai 500 second handed.oti eixe ginei dhl me to p990 mas ta prhxan ena xrono kai poloi kai idios sthn amerikh to dinan gia 1000 euros kai tora 389:mad: kai meta ap to n95 tha erthei to n99 me 6 mpx camera 900 euros:X meta to n99i me extra koumpia gia na se xeretaei otan tou milas:lol: 1000 euros kai meta to N1000 me 15 mpx camera 1500 euros.kai telos to n2000 me ensomatomeno AMAXI:cool: NAI AMAXI:( Gia na to kavalas 25000 kai 99 p:p
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σε όλους..

Είμαι νέος χρήστης του φόρουμ και θα ήθελα να θέσω μερικές απορίες μετά από "ψάξιμο" που έκανα για το Ν95 το οποίο σκοπεύω να αγοράσω (μου δίνει ο provider μου πολύ δελεαστική επιδότηση)..

1) Υποθέτω ότι το chipset του GPS του δεν είναι SirfstarIII.. Η κάνω λάθος? Οχι ότι παίζει και πολύ ρόλο γιατί κατά τ' άλλα δε νομίζω ότι μπορούμε να βρούμε κάποιο ψεγάδι στη συγκεκριμένη all in one συσκευή.

2) Γνωρίζει κανείς πότε θα το φέρει η TIM στα καταστήματά της? Γιατί κι εγώ είμαι στο περίμενε να μου απαντήσουν. Μέχρι χθες τουλάχιστον δεν γνώριζαν.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή σας μέρα..

:nuke:Ότι δεν με σκοτώνει, με κάνει πιο δυνατό..
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

Πως γινεται να βγαινουν updates σε ενα κινητο που δεν εχει καλα καλα κυκλοφορησει ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να βγαινουν updates σε ενα κινητο που δεν εχει καλα καλα κυκλοφορησει ? :blink:

 

Που το βλεπεις το περιεργο ,ισως ειναι η εκδοση software του Ν95 με το

οποιο θα κυκλοφορησει.

Προσθεσε επιπλεον οτι το Ν95 εχει δωθει για review σε αρκετους ,αλλα

με την πρωιμη εκδοση software ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέγονται ΔΡΑΚΟΙ περι τα χαρακτηριστικά του Ν95 ας τα δούμε στα σίγουρα από αδω...

 

http://www.nokia.com.gr/nokia/A4323297.html

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Και όμως!! η φωτό είναι πάρα πολύ καλή αν λάβουμε υπόψην ότι είναι από ένα κινητό.

 

Και για όνομα του (όποιου) θεού!! Αν θέλουμε καλύτερες φωτό έχουμε την ψηφιακή μας φωτογραφική μηχανή...

 

Αυτη η φώτο μάλλον εχει τραβηχτεί με μικροτερη ανάλυση από τα 5mpxl που είναι η βασικη του Ν95... Ή μπορεί και να είναι μία "κακή" φωτο του κινητού... Απόδειξη οτι δεν βγάζει τετοιας ποιότητας φωτογραφίες είναι οι τόσες και τόσες φώτο που έχουν μπεί εδω μεσα.. Τέλος ΕΛΕΟΣ πια... Πως μπορούμε να κρίνουμε κατι που δεν ξερουμε καν πως είναι εφόσον δεν έχει κυκλοφορίσει? Τοτε θα δουμε την πραγματική αλήθεια..

 

Επίσης για να δείτε μερικες ακόμα φώτο και αν είναι καθαρές ή οχι ανοιξτε ενα παράθυρο και αντιγραψτε αυτες στις διευθύνσεις..

 

http://img227.imageshack.us/img227/600/nokian952ui0.jpg

 

http://attach.sogi.com.tw/img_park/1454/023.jpg

 

http://mobilenet.cz/zajimavosti/img/z073/julia_nokia_n95.jpg

 

http://frogler.ru/files/115928056721-opensudioinitial.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.todayon3g.co.uk/reviews/nokian95/graphics/camera/1_large.jpg

παντως η παραπανω φωτο, εμενα δε με αφηνει καθολου ικανοποιημενο.:(

 

Η προηγούμενη απάντηση πήγαινε σ' αυτή την αναφορά

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η φώτο μάλλον εχει τραβηχτεί με μικροτερη ανάλυση από τα 5mpxl που είναι η βασικη του Ν95... Ή μπορεί και να είναι μία "κακή" φωτο του κινητού... Απόδειξη οτι δεν βγάζει τετοιας ποιότητας φωτογραφίες είναι οι τόσες και τόσες φώτο που έχουν μπεί εδω μεσα.. Τέλος ΕΛΕΟΣ πια... Πως μπορούμε να κρίνουμε κατι που δεν ξερουμε καν πως είναι εφόσον δεν έχει κυκλοφορίσει? Τοτε θα δουμε την πραγματική αλήθεια..

 

Επίσης για να δείτε μερικες ακόμα φώτο και αν είναι καθαρές ή οχι ανοιξτε ενα παράθυρο και αντιγραψτε αυτες στις διευθύνσεις..

 

http://img227.imageshack.us/img227/600/nokian952ui0.jpg

 

http://attach.sogi.com.tw/img_park/1454/023.jpg

 

http://mobilenet.cz/zajimavosti/img/z073/julia_nokia_n95.jpg

 

http://frogler.ru/files/115928056721-opensudioinitial.jpg

Πες τα ρε φιλε γιατι μεχρι τωρα νομιζα οτι μονο εγω τα πιστευω αυτα

 

Παίδες καλημέρα σε όλους..

Είμαι νέος χρήστης του φόρουμ και θα ήθελα να θέσω μερικές απορίες μετά από "ψάξιμο" που έκανα για το Ν95 το οποίο σκοπεύω να αγοράσω (μου δίνει ο provider μου πολύ δελεαστική επιδότηση)..

1) Υποθέτω ότι το chipset του GPS του δεν είναι SirfstarIII.. Η κάνω λάθος? Οχι ότι παίζει και πολύ ρόλο γιατί κατά τ' άλλα δε νομίζω ότι μπορούμε να βρούμε κάποιο ψεγάδι στη συγκεκριμένη all in one συσκευή.

2) Γνωρίζει κανείς πότε θα το φέρει η TIM στα καταστήματά της? Γιατί κι εγώ είμαι στο περίμενε να μου απαντήσουν. Μέχρι χθες τουλάχιστον δεν γνώριζαν.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή σας μέρα..

1)Δεν ειναι ειναι λιγο κατωτερο του 2)Εδω δεν ξερουμε ποτε θα το φερουν τα Νοκια Σοπ η τιμ θα ξερουμε ποτε θα το φερει?Παντως σιγουρα απο απριλιο τουλαχιστον και μετα να υπολογιζεις για την Τιμ
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η φώτο μάλλον εχει τραβηχτεί με μικροτερη ανάλυση από τα 5mpxl που είναι η βασικη του Ν95... Ή μπορεί και να είναι μία "κακή" φωτο του κινητού... Απόδειξη οτι δεν βγάζει τετοιας ποιότητας φωτογραφίες είναι οι τόσες και τόσες φώτο που έχουν μπεί εδω μεσα.. Τέλος ΕΛΕΟΣ πια... Πως μπορούμε να κρίνουμε κατι που δεν ξερουμε καν πως είναι εφόσον δεν έχει κυκλοφορίσει? Τοτε θα δουμε την πραγματική αλήθεια..

 

Επίσης για να δείτε μερικες ακόμα φώτο και αν είναι καθαρές ή οχι ανοιξτε ενα παράθυρο και αντιγραψτε αυτες στις διευθύνσεις..

 

http://img227.imageshack.us/img227/600/nokian952ui0.jpg

 

http://attach.sogi.com.tw/img_park/1454/023.jpg

 

http://mobilenet.cz/zajimavosti/img/z073/julia_nokia_n95.jpg

 

http://frogler.ru/files/115928056721-opensudioinitial.jpg

 

Αν δεν πάρει κάποιος "παλιός" από εδώ μέσα φωτό ο ίδιος, με το Ν95 να μας τη στείλει, δεν μπορώ να πιστέψω τίποτα.

Οι περισσότερες ως τώρα δεν έχουν στοιχεία Exif. Σε προηγούμενα μηνύματα μερικές είχαν περάσει από Photoshop (άφησε τη "σφραγίδα" του). Μπορείς μετά με τέτοιες προϋποθέσεις να κρίνεις την ποιότητα κτλ.;;

 

Από τις παραπάνω έχω να παρατηρήσω τα εξής:

* Η 1η εικόνα με τα λουλούδια τραβήχτηκε λέει από το μοντέλο Nokia 9999 !! Οκ, μπορεί να δίνει τέτοια στοιχεία το Ν95 επειδή είναι πρωτότυπο αλλά 5 MP εικόνα και να είναι μόνο 576 KB !! Τι έγινε; Την παρα-συμπίεσε κανένας;

* Τα ίδια στοιχεία EXIF παρουσιάζει και η τρίτη εικόνα με το κορίτσι (Nokia 9999) και παρά τα 5MP είναι επίσης μικρή σε όγκο (547 ΚΒ)

* Οι άλλες δύο δεν έχουν καθόλου στοιχεία EXIF. Η 2η με το ενυδρείο είναι 1ΜΒ ενώ η 4η με τον τύπο από το Symbian Freak είναι μόλις 245 ΚΒ!!!

 

Όσο για την προηγούμενη με το δρόμο (http://www.todayon3g.co.uk/reviews/nokian95/graphics/camera/1_large.jpg) δεν έχει καθόλου στοιχεία, ναι μεν είναι 5MP αλλά είναι μόνο 192 ΚΒ !!!!! Μιλάμε για καρα-συμπίεση. Πάλι καλά που φαίνονται έτσι τα χόρτα στα δεξιά του δρόμου.

 

Έλεος!!

 

Δε φταις εσύ, φίλε nxbest και οι λοιποί (δεν είναι δικές σας οι φωτό) αλλά θα 'λεγα να κοιτάξτε λίγο πιο υποψιασμένοι τις φωτό που παρουσιάζονται σε διάφορα sites και διατίθενται ότι τραβήχτηκαν με το N95. Όλοι επισκέπτες θέλουν για να ανεβάσουν τα έσοδά τους. Αλλά και με το Ν95 να τραβήχτηκαν όντως, όταν τις παρουσιάζουν σε τέτοια χάλια, καρα-συμπιεσμένες ή επεξεργασμένες (photoshop) και αλλοιωμένες σύμφωνα με το γούστο του καθενός, καλύτερα να τις κράταγαν για τον εαυτό τους.

 

Αν πάμε έτσι να ανεβάσω κι εγώ καμία από το δικό μου Ν95 - κι ας μην το 'χω ακόμα. Άμα θέλω να το θάψω, θα την τραβήξω με το Ν73 (που έχω πρόχειρο) στα 1,3MP και μετά θα την κάνω 5MP. Αν θέλω να το ανεβάσω, θα τραβήξω μία με την Nikon SLR (δεν έχω ρε γμτ.) και βέβαια θα τους σβήσω τα στοιχεία EXIF.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!!! και όχι μόνο... +1:)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάρει κάποιος "παλιός" από εδώ μέσα φωτό ο ίδιος, με το Ν95 να μας τη στείλει, δεν μπορώ να πιστέψω τίποτα.

Οι περισσότερες ως τώρα δεν έχουν στοιχεία Exif. Σε προηγούμενα μηνύματα μερικές είχαν περάσει από Photoshop (άφησε τη "σφραγίδα" του). Μπορείς μετά με τέτοιες προϋποθέσεις να κρίνεις την ποιότητα κτλ.;;

 

Από τις παραπάνω έχω να παρατηρήσω τα εξής:

* Η 1η εικόνα με τα λουλούδια τραβήχτηκε λέει από το μοντέλο Nokia 9999 !! Οκ, μπορεί να δίνει τέτοια στοιχεία το Ν95 επειδή είναι πρωτότυπο αλλά 5 MP εικόνα και να είναι μόνο 576 KB !! Τι έγινε; Την παρα-συμπίεσε κανένας;

* Τα ίδια στοιχεία EXIF παρουσιάζει και η τρίτη εικόνα με το κορίτσι (Nokia 9999) και παρά τα 5MP είναι επίσης μικρή σε όγκο (547 ΚΒ)

* Οι άλλες δύο δεν έχουν καθόλου στοιχεία EXIF. Η 2η με το ενυδρείο είναι 1ΜΒ ενώ η 4η με τον τύπο από το Symbian Freak είναι μόλις 245 ΚΒ!!!

 

Όσο για την προηγούμενη με το δρόμο (http://www.todayon3g.co.uk/reviews/nokian95/graphics/camera/1_large.jpg) δεν έχει καθόλου στοιχεία, ναι μεν είναι 5MP αλλά είναι μόνο 192 ΚΒ !!!!! Μιλάμε για καρα-συμπίεση. Πάλι καλά που φαίνονται έτσι τα χόρτα στα δεξιά του δρόμου.

 

Έλεος!!

 

Δε φταις εσύ, φίλε nxbest και οι λοιποί (δεν είναι δικές σας οι φωτό) αλλά θα 'λεγα να κοιτάξτε λίγο πιο υποψιασμένοι τις φωτό που παρουσιάζονται σε διάφορα sites και διατίθενται ότι τραβήχτηκαν με το N95. Όλοι επισκέπτες θέλουν για να ανεβάσουν τα έσοδά τους. Αλλά και με το Ν95 να τραβήχτηκαν όντως, όταν τις παρουσιάζουν σε τέτοια χάλια, καρα-συμπιεσμένες ή επεξεργασμένες (photoshop) και αλλοιωμένες σύμφωνα με το γούστο του καθενός, καλύτερα να τις κράταγαν για τον εαυτό τους.

 

Αν πάμε έτσι να ανεβάσω κι εγώ καμία από το δικό μου Ν95 - κι ας μην το 'χω ακόμα. Άμα θέλω να το θάψω, θα την τραβήξω με το Ν73 (που έχω πρόχειρο) στα 1,3MP και μετά θα την κάνω 5MP. Αν θέλω να το ανεβάσω, θα τραβήξω μία με την Nikon SLR (δεν έχω ρε γμτ.) και βέβαια θα τους σβήσω τα στοιχεία EXIF.

 

Το nokia 9999 είναι συνηθισμένο στα πρωτότυπα της νοκια, αν θυμάμαι καλά και από προηγούμενα μοντέλα.

Το να μην υπάρχουν στοιχεία exif είναι τουλάχιστον ύποπτο,όμως δεν ξέρω αν υπάρχει η δυνατότητα εκτός από το να τα σβήσεις,(αυτό ξέρω ότι γίνεται) να τα αλλάξεις.

Δηλαδή, αντί να γράφει nikon να γράφει nokia..

 

Και στην τελική, έχω πεί και παλιότερα ότι περιμένω φωτογραφίες από το τελικό προιόν που θα βγεί για να κρίνω, αλλά μην ακούω κουφά τύπου"πολύ καλές φώτο" γιατί τότε μάλλον δεν έχουμε δεί καλές φώτο.Αυτό σχολίασα, αναξάρτητα από το αν η φώτο είναι αληθινή ή όχι.

 

Έπειτα, ένας πολύ σημαντικός λόγος που πολύς κόσμος ενδιαφέρεται για το n95 είναι η 5mp κάμερά του.Δεν πιστεύω ότι διαφωνεί κανείς.Όχι πως είναι το μόνο χαρακτηριστικό του, αλλά σίγουρα, μαζί με το gps είναι ο κράχτης.

Συνεπώς, δεν μπορώ να καταλάβω/δεχτώ δικαιολογίες του τύπου: "καλές είναι για κινητό" "για παραπάνω έχω την ψηφιακή μου κλπ"

Αφού το κινητό το αγοράζεις ΚΥΡΙΩΣ για την κάμερα, πώς ξαφνικά γίνεσαι τόσο ανεκτικός με την ποιότητά της???Και πώς δέχεσαι ο χ,ψ,ζ με ένα k800(πχ) που κοστίζει τα μισά λεφτά, να σου ρίχνει στα αυτιά..

 

Επαναλαμβάνω ότι σχολιάζω κυρίως τις απόψεις που ακούστικαν με ευκαιρία τις παραπάνω φώτο, όχι τις ίδιες τις φώτο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορειτε να περιμενετε απο κινητα τις τρελες επιδοσεις στην camera. Πρεπει να λαβουμε πιστευω σοβαρα υποψη και τον παραγοντα "INTERPOLATION" τον γνωστο αλγοριθμο οπου μπορεις να παρεις ενα φακο 1,2,3 πραγματικων MPs και να τον κανεις 4,5,6 κτλ. Ειναι μια τακτικη η οποια χρησιμοποιειται γενικοτερα στα μοντελα της ΝΟΚΙΑ με καμερες με πολλα MPs. Θα αργησουν αρκετα ακομα τα κινητα που θα μπορουν να βγαζουν φωτογραφιες ισαξιες με αυτες μιας ψηφιακης μηχανης. Και προς Θεου μην συγκρινετε το Κ800 και γενικοτερα τα Ericsson γιατι μην ξεχνατε τη λεξουλα πριν τη λεξη Ericsson (Sony)! Η μαγκια της Sony Ericsson ηταν οτι καταφερε κατα ενα πολυ μεγαλο βαθμο να ενσωματωσει μια SyberShot ψηφιακη μηχανη στο κινητο! Και μην μπερδευεστε δεν κρινουν τα MPs την καθαροτητα την ευκρινεια την αποδοση των χρωματων της φωτογραφιας. Τα MPs καθοριζουν τις διαστασεις της φωτογραφιας. Η συγκεκριμενη camera στο Ν95 εχει 5MPs πολυ απλα γιατι γνωριζουν στη ΝΟΚΙΑ την αποδοση της καμερας του κινητου κ οσο πιο μεγαλυ σμυκρινση κανεις τοσο καλυτερη θα φαινεται η φωτογραφια (εκτος βεβαια του marketing). Ετσι οσο πιο πολλα MPs τοσο μεγαλυτερη η φωτογραφια και τοσο μεγαλυτερη η σμυκρινση που μπορεις να της κανεις για να φαινεται καλυτερη. Να φαινεται ομως οχι να ειναι! Ενα τρικ ειναι στην ουσια!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Symphobia, the ultimate scoring experience...

Link to comment
Share on other sites

Το nokia 9999 είναι συνηθισμένο στα πρωτότυπα της νοκια, αν θυμάμαι καλά και από προηγούμενα μοντέλα.

Το να μην υπάρχουν στοιχεία exif είναι τουλάχιστον ύποπτο,όμως δεν ξέρω αν υπάρχει η δυνατότητα εκτός από το να τα σβήσεις,(αυτό ξέρω ότι γίνεται) να τα αλλάξεις.

Δηλαδή, αντί να γράφει nikon να γράφει nokia..

 

Και στην τελική, έχω πεί και παλιότερα ότι περιμένω φωτογραφίες από το τελικό προιόν που θα βγεί για να κρίνω, αλλά μην ακούω κουφά τύπου"πολύ καλές φώτο" γιατί τότε μάλλον δεν έχουμε δεί καλές φώτο.Αυτό σχολίασα, αναξάρτητα από το αν η φώτο είναι αληθινή ή όχι.

 

Έπειτα, ένας πολύ σημαντικός λόγος που πολύς κόσμος ενδιαφέρεται για το n95 είναι η 5mp κάμερά του.Δεν πιστεύω ότι διαφωνεί κανείς.Όχι πως είναι το μόνο χαρακτηριστικό του, αλλά σίγουρα, μαζί με το gps είναι ο κράχτης.

Συνεπώς, δεν μπορώ να καταλάβω/δεχτώ δικαιολογίες του τύπου: "καλές είναι για κινητό" "για παραπάνω έχω την ψηφιακή μου κλπ"

Αφού το κινητό το αγοράζεις ΚΥΡΙΩΣ για την κάμερα, πώς ξαφνικά γίνεσαι τόσο ανεκτικός με την ποιότητά της???Και πώς δέχεσαι ο χ,ψ,ζ με ένα k800(πχ) που κοστίζει τα μισά λεφτά, να σου ρίχνει στα αυτιά..

 

Επαναλαμβάνω ότι σχολιάζω κυρίως τις απόψεις που ακούστικαν με ευκαιρία τις παραπάνω φώτο, όχι τις ίδιες τις φώτο

Αυτες φιλε μου ειναι δικες σου αποψεις εμενα δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ η καμερα του οσο λες και δεν θελω να κανω ΄κοντρες΄ με ενα ΣΕ στις φωτο γιατι απλα εχω ψηφιακη.Με ενδιαφερουν αλλα πραγματα πιο ουσιαστικα και εκει θα ηθελα να κανω κοντρα οπως λες.Με τον φιλο leftezi θα συμφωνησω ωστοσο δε σημαινει οτι δεν εχουμε δει και ικανοποιητικες φωτο μεχρι τωρα ασχετα με το πως εφτασαν σε εμας.Εμεις δειχνουμε οτι βρισκουμε στο νετ και απο εκει και περα οταν κυκλοφορησει το κινητο θα δουμε ποσο κοντα στην πραγματικοτητα ειναι
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτες φιλε μου ειναι δικες σου αποψεις εμενα δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ η καμερα του οσο λες και δεν θελω να κανω ΄κοντρες΄ με ενα ΣΕ στις φωτο γιατι απλα εχω ψηφιακη.

Καλά, αυτό δεν αποκλείει την περίπτωση και ο κάτοχος του SE να έχει ψηφιακή, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.Το θέμα μας είναι οι επιδόσεις τις κάμερας του n95 σε σύγκριση με άλλα κινητά(που μερικές φορές είναι και πολύ φτηνότερα) Σε προηγούμενα πόστ μου χρησιμοποίησα το n73 ως παράδειγμα(και όχι το k800), ακριβώς επειδή δεν ήθελα να προκαλέσω.

 

Με ενδιαφερουν αλλα πραγματα πιο ουσιαστικα και εκει θα ηθελα να κανω κοντρα οπως λες.

Έτερον εκάτερον...για την κάμερα μιλούσαμε και αυτή σχολιάζαμε.

Με τον φιλο leftezi θα συμφωνησω

και εγώ συμφωνω:)

 

ωστοσο δε σημαινει οτι δεν εχουμε δει και ικανοποιητικες φωτο μεχρι τωρα ασχετα με το πως εφτασαν σε εμας.

Όχι ικανοποιητικές για τα λεφτά του, αυτό είναι σίγουρο.

Και θα μου απαντήσεις πάλι ότι "εμένα δεν με ενδιαφέρει πολύ η κάμερά του γιατί έχω ψηφιακή"

Αλλά και ο κάτοχος του k800(παράδειγμα) θα σου ανταπαντήσει ότι "και εμένα δεν με ενδιαφέρει ούτε το gps ούτε τα υπόλοιπα γιατι έχω ppc με gps πάνω."

Όπως καταλαβαίνεις, αυτό δεν είναι σύγκριση κινητών ;)αλλά σύγκριση του ψηφιακού εξοπλισμού που διαθέτει ο καθένας.:p

 

Και λέω σύγκριση, όχι με την έννοια του διαξιφισμού, αλλά με την έννοια ότι μόνο συγκριτικά μπορεί να κριθεί η ποιότητα και η αξία τελικά του κάθε κινητού.

 

Εμεις δειχνουμε οτι βρισκουμε στο νετ και απο εκει και περα οταν κυκλοφορησει το κινητο θα δουμε ποσο κοντα στην πραγματικοτητα ειναι

Πολύ καλά κάνετε:)

Εννοείται ότι τα τελικά αποτελέσμα θα βγούν και με το τελικό προιόν;)

 

 

ΥΓ: Δεν έχω k800, ούτε θα ήθελα να είχα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ok συμφωνησαμε απλα ασχολουμαστε πιο πολυ με την καμερα απο οσο πρεπει πιστευω απο τη στιγμη μαλιστα που ολοι ξερουμε οτι σε ολα τα κινητα οι φωτο των prototypes εχουν διαφορα με το τελικο προιον ειτε χειροτερες και σπανιοτερα(Ν93)καλυτερες.Εγω παντως επιμενω οτι τα δειγματα που εχουμε ειναι θετικα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το έχουμε ξαναπεί ότι είναι δεδομένη η υπερτιμολόγηση των κορυφαίων μοντέλων της Nokia. Το Ν95, ακολουθώντας την ίδια παράδοση, αναμένεται να έχει αρκετά υψηλή τιμή για ορισμένους, υπερβολικά και υψηλή τιμή για άλλους (προσωπικά και για μένα).

Αυτό που κάπως δικαιολογεί την υψηλή τιμή του Ν95 είναι το γεγονός ότι αποτελεί ίσως το πιο ολοκληρωμένο πακέτο ανάμεσα στα κορυφαία κινητά της αγοράς.

 

Αν κάποιος θέλει πιο ισχυρό επεξεργαστή, διαφορετικό -και ίσως πιο ευέλικτο- λειτουργικό (εγώ προσωπικά αμφιβάλλω), είναι πιθανό να κατευθυνθεί προς κάποιο WinMobile/PPC. Κάποιοι ίσως διαφωνήσουν με την υπεροχή των λειτουργικών της Microsoft έναντι του Symbian OS.

Αν θέλει πιο καλές φωτογραφίες (όχι όμως καλύτερο video κατά τη γνώμη μου), ίσως θα πρέπει να κοιτάξει προς κάποιο Sharp ή κάποιο από τα καινούργια CyberShot μοντέλα της Sony-Ericsson.

 

Κανένα κορυφαίο μοντέλο κατά τη γνώμη μου δε συγκεντρώνει όλα τα χαρακτηριστικά που διαθέτει το Ν95 (ας μην τα απαριθμήσω για ακόμα μία φορά, γιατί τα έχουμε χιλιοπεί).

 

Για μένα, αν διέθετα αυτή τη στιγμή τα χρήματα που απαιτούνται για την αγορά του κορυφαίου N-Series, το μόνο μοντέλο που ίσως να έκανε να μην το αγοράσω θα ήταν το Ε90 :)

 

Το μόνο που χρειάζεται είναι να κάνουμε υπομονή μέχρι να έρθει το Ν95 στην ελληνική αγορά και να έχουμε πρώτα σχόλια και εντυπώσεις από αυτούς που θα το αποκτήσουν πρώτοι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλα στο βιντεο ειναι μπροστα η νοκια δεν το συζητω γι αυτο και κανενας δεν ασχολειται με αυτο,αντε να ερθει δεν την παλευω αλλο με το 7600
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα στο βιντεο ειναι μπροστα η νοκια δεν το συζητω γι αυτο και κανενας δεν ασχολειται με αυτο,αντε να ερθει δεν την παλευω αλλο με το 7600

 

Εννοείται, στο βίντεο ο ανταγωνισμός είναι πολύ πίσω. Απορώ που κανένας εκ των Sharp και Sony-Ericsson μέχρι τώρα δεν έχει προσπαθήσει πιο πολύ σε αυτό τον τομέα.

 

Άντε να έρθει το Ν95 και τα υπόλοιπα νέα μηχανάκια της Nokia, να βρούμε την υγειά μας :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέγονται ΔΡΑΚΟΙ περι τα χαρακτηριστικά του Ν95 ας τα δούμε στα σίγουρα από αδω...

 

http://www.nokia.com.gr/nokia/A4323297.html

 

Περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης

 

Nokia N95

Καλώδιο σύνδεσης βίντεο Nokia CA-75U

Καλώδιο σύνδεσης Nokia DKE-2

Στερεοφωνικό ακουστικό μουσικής Nokia HS-45, AD-43

Μπαταρία Nokia BL-5F

Φορτιστής ταξιδιού Nokia AC-5

 

δεν λεει τιποτα για καρτα μνημης αυτο τι σας λεει υπερ η κατα

Link to comment
Share on other sites

Περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης

 

Nokia N95

Καλώδιο σύνδεσης βίντεο Nokia CA-75U

Καλώδιο σύνδεσης Nokia DKE-2

Στερεοφωνικό ακουστικό μουσικής Nokia HS-45, AD-43

Μπαταρία Nokia BL-5F

Φορτιστής ταξιδιού Nokia AC-5

 

δεν λεει τιποτα για καρτα μνημης αυτο τι σας λεει υπερ η κατα

 

Αν όντως δεν θα έχει κάρτα μνήμης στο πακέτο, θα είναι απίστευτη τσιγγουνιά και μιζέρια από την πλευρά της Nokia.

Εγώ πάντως αμφιβάλλω για την έλλειψη αυτή.

Ας περιμένουμε να δούμε.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...