Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας φιλοι μου.Χτες το πρωι πηρα τηλεφωνο στα κεντρικα της νοκια στην βουλα και μου ειπαν οτι το Ν95 θα κυκλοφορησει το δευτερο τριμηνο αλλα πιστευουν μεσα στον απριλιο.και η τιμη του θα ειναι στα 606 ευρω.οπως καταλαβαινετε επικρατει το αλαλουμ.οτι θελει εκει στην νοκια ο καθενας λεει.

Mιά χαρά στα είπανε. Η τελευτάια ενημέρωση μιλαέι για 2ο τριμηνο 2007 (απριλιος-ιουνιος) και η τιμή του ειναι 606 + ΦΠΑ. Τώρα το άν θα έρθει απρίλιο ή ιούνιο είναι άλλο θέμα... μακάρι να έρθει απρίλιο αν και χλωμό πιστεύω.

Καλά θα κάνουμε να ακόυμε τι λένε οι αρμόδιοι κι όχι ο κάθε εξυπνάκιας που για να κάνει χαβαλέ το εχει πάρει απο περισι τον αύγουστο... στα όνειρά του...:lol:

Όσο για τα ψεύτικα ομοιώματα που κυκλοφορήσανε σε πολλά καταστήματα, δέν σημαίνει οτι θα έρθει αμέσως και το κινητό...

υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πολλα ακουγονται...

αλλα μαλλον επειδη ρωτησα και εγω και μερικοι αλλοι που εχουνε ποιο καλες πληροφοριες οτι μεσα Μαρτιου θα κανει την εμφανιση του.

μπορει να κανει και τοτε μπορει και αυριο μπορει και ποιο μετα.

κανεις δεν ειναι σιγουρος.

 

ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ Ν95.

Μην κανετε ονειρα για Μαρτιο η Απριλιο.

Εχει παρει παραταση εδω και 20 μερες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mιά χαρά στα είπανε. Η τελευτάια ενημέρωση μιλαέι για 2ο τριμηνο 2007 (απριλιος-ιουνιος) και η τιμή του ειναι 606 + ΦΠΑ. Τώρα το άν θα έρθει απρίλιο ή ιούνιο είναι άλλο θέμα... μακάρι να έρθει απρίλιο αν και χλωμό πιστεύω.

Καλά θα κάνουμε να ακόυμε τι λένε οι αρμόδιοι κι όχι ο κάθε εξυπνάκιας που για να κάνει χαβαλέ το εχει πάρει απο περισι τον αύγουστο... στα όνειρά του...:lol:

Όσο για τα ψεύτικα ομοιώματα που κυκλοφορήσανε σε πολλά καταστήματα, δέν σημαίνει οτι θα έρθει αμέσως και το κινητό...

υπομονή!

 

Simera mou eipan sto nokia club pou piga gia anavathmisi tou sirocco mou mou eipe oti 8a er8ei iounio sta 725Eyrw peripou mou eipe o texnikos!!!

Ton rwtisa gia proparagelia kai tou eipa to proto kommati pou 8a ferei na to krathsei gia mena!!!:)

An kai einai ligo nwris!!!:D

 

Filika Scottas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ Ν95.

Μην κανετε ονειρα για Μαρτιο η Απριλιο.

Εχει παρει παραταση εδω και 20 μερες.

 

Αποδειξεις αλλιως αυτα που λες δεν εχουν βαση...

Οπως εχω ξαναπει ο καθενας μπορει να βγει και να πει οτι θελει!Δωσε μου ενα στοιχειο για να πειστω.

No offence αλλα τα τελευταια 20 posts λενε για το ποτε θα ερθει αλλα κανεις δεν εχει αποδειξεις.

:mad: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ακριβως...

εχουμε τοσες μερες λεμε ο ενας τοτε

ο αλλος τοτε.

δεν ειπα οτι θα ερθει...τοτε με σιγουρια

ειπα οτι ακουω απο υπαλληλους σαν πελατης που ρωταω.

αρα...τιποτα δεν ειναι standar.

οταν θα βγει θα φανει και η αληθεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το τηλεφωνο θα έρθει ........αύριο...και πιστεψτε με είναι τόσο αληθές αυτό που λέω οσο και αυτό που λένε όλοι οι απο πανω για τον Μάιο...Εκτος αν κάποιος απο αυτους δουλέυει στο managment της Νοκια και μπορει να μας το πει...

Σοβαρά τωρα ας ασχοληθουμε με πιο σοβαρά πραγματα που αφορούν τη συσκευή και ας αφησουμε το πότε θα ερθει...Άλλωσε όποιος θέλει να το πάρει θα το πάρει...

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έτσι που πάει, βλέπω ότι αν σβήνονταν όλα τα μηνύματα σχετικά με την άφιξη του τηλεφώνου, (συμπεριλαμβανομένου του παρόντος) οι σελίδες θα έπεφταν κάπου στον μισό αριθμό και το θέμα θα αποκτούσε μεγαλύτερη χρηστικότητα από άποψη εύρεσης πληροφοριών.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι πως το σωστό θα ήταν να είχε ονομαστεί εξ' αρχής το θέμα "Περιμένοντας το Ν95" :p Και με τον ερχομό του να έβγαινε νέο θέμα με τον τωρινό τίτλο... :D

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε για το τι θα γίνει με το παρόν thread. Το πιο πιθανό, αν όχι σίγουρο, είναι ότι όταν θα φτάσει επίσημα το Ν95, το παρόν thread θα μετονομαστεί σε "Pre-Release N95" ή κάτι τέτοιο και θα κλειδωθεί και θα ανοίξει καινούργιο θέμα με το όνομά που υπάρχει τώρα. Όπως δηλαδή έγινε και με το Ν80.

Το θέμα είναι να μην το παρακάνουν κάποιοι με τις εικασίες και τις διαμάχες περί του πότε θα έρθει και πόσο θα κοστίζει, πράγμα το οποίο μας έχει ξενερώσει αφάνταστα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αποδειξεις αλλιως αυτα που λες δεν εχουν βαση...

Οπως εχω ξαναπει ο καθενας μπορει να βγει και να πει οτι θελει!Δωσε μου ενα στοιχειο για να πειστω.

No offence αλλα τα τελευταια 20 posts λενε για το ποτε θα ερθει αλλα κανεις δεν εχει αποδειξεις.

:mad: :wacko:

 

 

αποδειξεις δεν μπορω γιατι εχει σταλει ενημερωση απο τα κεντρικα

φινλανδια και δεν γινεται να στο προωθησω το μηνυμα σε σενα η στον οποιοδηποτε απιστο θωμα.

Και οπως ειπα οτι το εχω αλλα κανεις δεν πιστευει.

Δεν καιγομαι ομως.

Ειμαι στην εταιρεια στελεχος και τα εχω ολα μηνες πριν ερθουν.

Φυσικα κλειδωμενες συσκευες ειναι και οχι προσωπικες δικες μου.

Αλλο αν το εχω εγω τον περισοτερο καιρο.

Για να μην τρωτε την ψυχη σας ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αποδειξεις δεν μπορω γιατι εχει σταλει ενημερωση απο τα κεντρικα

φινλανδια και δεν γινεται να στο προωθησω το μηνυμα σε σενα η στον οποιοδηποτε απιστο θωμα.

Και οπως ειπα οτι το εχω αλλα κανεις δεν πιστευει.

Δεν καιγομαι ομως.

Ειμαι στην εταιρεια στελεχος και τα εχω ολα μηνες πριν ερθουν.

Φυσικα κλειδωμενες συσκευες ειναι και οχι προσωπικες δικες μου.

Αλλο αν το εχω εγω τον περισοτερο καιρο.

Για να μην τρωτε την ψυχη σας ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ.

 

Ο λογος της καθυστερησης που απο q1 παει q2?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Νέες φώτο από την Κάμερα του Ν95... Εντάξει ρε παιδιά δεν τις λες και χάλια... μην ψάχνουμε να βρούμε τη νέα μας cybershot στην κάμερα ενός κινητού... Μια χαρα είναι... Το μόνο που μένει είναι να κυκλοφορίσει επιτέλους (εδώ και 3 μήνες παιδευόμαστε)!!!!!!!!!!!!

 

 

attach.sogi.com.tw/img_park/1454/023.jpg

 

attach.sogi.com.tw/img_park/1454/024.jpg

 

img227.imageshack.us/img227/600/nokian952ui0.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος της καθυστερησης που απο q1 παει q2?

Tι ειναι το q1 και τι το q2? :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Tι ειναι το q1 και τι το q2? :O

 

quarter 1 -2

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη δεν ξερω Αγγλικα :(

Μπορεις να μου το εξηγισεις? :O

 

Σε ευχαριστω προκαταβολικα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη δεν ξερω Αγγλικα :(

Μπορεις να μου το εξηγισεις? :O

 

Σε ευχαριστω προκαταβολικα :)

1ο-2ο τριμηνο :)

Ειμαι στην εταιρεια στελεχος και τα εχω ολα μηνες πριν ερθουν.

ασχετο, αφου εισαι στελεχος, τα προβληματα που βγαζουν κατα καιρους οι υπολοιπες συσκευες τα γνωριζει η νοκια; την σουπερ εξυπηρετηση των νοκια σοπ;;
Link to comment
Share on other sites

αποδειξεις δεν μπορω γιατι εχει σταλει ενημερωση απο τα κεντρικα

φινλανδια και δεν γινεται να στο προωθησω το μηνυμα σε σενα η στον οποιοδηποτε απιστο θωμα.

Και οπως ειπα οτι το εχω αλλα κανεις δεν πιστευει.

Δεν καιγομαι ομως.

Ειμαι στην εταιρεια στελεχος και τα εχω ολα μηνες πριν ερθουν.

Φυσικα κλειδωμενες συσκευες ειναι και οχι προσωπικες δικες μου.

Αλλο αν το εχω εγω τον περισοτερο καιρο.

Για να μην τρωτε την ψυχη σας ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ ΜΑΙΟ.

 

καλα τα ιδια μου λεγανε και περσι τον μαρτιο που ρωτουσα τα "στελεχη" της νοκια για το Ν91 και μου λεγανε ιουνιο ιουνιο ιουνιο και τελικα το τηλεφωνο ηρθε αρχες απριλη.μετα απο τετοια περιστατικα που να εχεις εμπιστοσινη στα "στελεχη"της νοκια?ο καθενας εκει στην νοκια ειτε στα κεντρικα ειτε στα κλαμπ νοκια οτι θελει λεει.και αν τελικα ερθει πιο νωρις σου λενε την κλασσικη δικαιολογια "ειχαμε νεα ενημερωση" και καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Για το SAR επειδη δεν ειδα να γινετε λογος...

Απ'οτι ειδα στο site της Nokia

 

Nokia N95 (Type RM-159)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

 

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

 

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

 

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.58 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at http://www.nokia.com.

 

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

 

Απ'οτι βλεπω τα παει αρκετα καλα σε σχεση με αλλα μοντελα της εταιρειας...;)

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα καλα, εξαιρετικος ειναι ο δεικτης sar της συσκευης.

αν με ρωταγες πριν απο 2-3 μηνες για τον εν λογω δεικτη στη συγκεκριμενη συσκευη θα ημουν πολυ επιφυλακτικος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και παλι ακριβο μου φαινεται. Παρατηρησα οτι ολα τα μοντελα της Νοκια κοστιζουν πλεον πανω απο 500 ευρω δηλαδη οσο περιπου ενας φθηνος φορητος υπολογιστης. Κριμα ή σε αναμονη να πεσουν οι τιμες?
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι μιλας για τα series 60 γιατι για τα 40 δεν ισχυει αυτο που λες
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το SAR επειδη δεν ειδα να γινετε λογος...

Απ'οτι ειδα στο site της Nokia

 

Nokia N95 (Type RM-159)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

 

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

 

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

 

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.58 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at http://www.nokia.com.

 

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

 

Απ'οτι βλεπω τα παει αρκετα καλα σε σχεση με αλλα μοντελα της εταιρειας...;)

 

 

Για να δούμε όμως το Ν95 με τόσο χαμηλό SAR, τι σήμα θα έχει...

Ας ελπίσουμε να μην είναι σαν το Ν80.

Link to comment
Share on other sites

Στα κεντρικά του Nokia Concept Store Θεσσαλονίκης ΔΕΝ έχει έρθει μέχρι σήμερα καμιά νέα ενημέρωση που να λέει για δεύτερο τρίμηνο.

Αναμένεται λοιπόν στο πρώτο τρίμηνο έως τέλος Μαρτίου.

Όπως έχω πει εδώ και πολύ καιρό το Ν95 θα διατεθεί μετά το τέλος της CeBIT 15-21/03/2007, και φυσικά θα βγει μέσα στην Πασχαλιάτικη αγορά! Αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Στα κεντρικά του Nokia Concept Store Θεσσαλονίκης ΔΕΝ έχει έρθει μέχρι σήμερα καμιά νέα ενημέρωση που να λέει για δεύτερο τρίμηνο.

Αναμένεται λοιπόν στο πρώτο τρίμηνο έως τέλος Μαρτίου.

Όπως έχω πει εδώ και πολύ καιρό το Ν95 θα διατεθεί μετά το τέλος της CeBIT 15-21/03/2007, και φυσικά θα βγει μέσα στην Πασχαλιάτικη αγορά! Αναμένουμε...

 

Και εγώ κατά το Πάσχα πιστεύω θα υπάρχει σε αφθονία στην αγορά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...