Jump to content

Asus P535


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δηλαδή;; πώς το κάνω αυτό; Απ'τον ΗΥ να τα εμφανίσω ή απτη συσκευή;

 

Afoy tha exeis kanei sygxronismo ti syskevi sou me to ActiveSync tha mporeis me ton Explorer tou PC sou na mpeis sti syskevi. Ston Explorer tou PC sou loipon frontise na blepeis kai ta hidden files. Kane copy (oxi cut) ola ta periexomena tou fakelou Storage Card se ena fakelo sto PC sou, allakse karta sti syskevi sou kai bale ta periexomena opws einai apo to PC sou sti nea Storage Card.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους!!!

 

παιδιά έκανα χθές επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και τώρα μου βγάζει το εξής μήνυμα ΔΗΛΩΣΗ Leng Εισάγετε κωδικό ενεργοποίησης εδώ.

 

Τώρα τι κάνουμε;; :!::!::!::!::!:

Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Profanws i ASUS xrisimopoiei to LEng gia na kanei ti metafrasi tou Agglikou menou se elliniko. To thewrw parakseno na sou zitaei kwdiko kai tha sou synistousa na diabaseis to manual tis syskevis sou mipws leei kati sxetiko h' na kaneis kapoies dokimes me aplous kwdikous opws 1234 h' 12345 h' kati tetoio (to teleftaio me kathe epifylaksi bebaia me to fobo twn pollwn prospathiwn pou mporei na sou kleidwsoun ti syskevi). Epeidi den exw ti sygkekrimeni syskevi... kapoios allos katoxos tha mporouse na sou dwsei dokimasmeni apantisi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βρήκα οκ!

 

 

Η λύση βρίσκεται στη τελευταία σελίδα του βιβλίου του κινητού!!!:D:D:D:D:D

Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!!!Προσπαθω να εγκαταστησω το mls Talk & drive και καθε φορα που τελειωνει η εγκατασταση οταν παω να το τρεξω μου βγαζει μυνημα "start the programm from start menu/programms/MLS" αλλα ακομη και οταν το κανω συνεχιζει το ιδιο να βγαζει
Link to comment
Share on other sites

πώς πας να το εγκαταστήσεις; Αφού τελειώσεις την εγκατάσταση πας έναρξη και προγράμματα και εκεί θα βρεις ένα εικονίδιο REGISTER TALK&DRIVE!

 

Αφού ολοκληρώσεις την εγγραφή σου στην σελίδα του DESTINATOR θα ενεργοποιηθεί και θα σου σταλεί ο κωδικός ενεργοποίησης.

 

Εάν δε τα καταφέρεις πες μου το κάποια ΦΑΞ σου να σου στείλω τις οδηγίες εγκατάστασης.

Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

πώς πας να το εγκαταστήσεις; Αφού τελειώσεις την εγκατάσταση πας έναρξη και προγράμματα και εκεί θα βρεις ένα εικονίδιο REGISTER TALK&DRIVE!

 

Αφού ολοκληρώσεις την εγγραφή σου στην σελίδα του DESTINATOR θα ενεργοποιηθεί και θα σου σταλεί ο κωδικός ενεργοποίησης.

 

Εάν δε τα καταφέρεις πες μου το κάποια ΦΑΞ σου να σου στείλω τις οδηγίες εγκατάστασης.

 

τα κανω ολα αυτα.παιρνω και τα κλειδια ενεργοποιησης αλλα τιποτα συνεχιζει να βγαζει το ιδιο.Φοβαμαι οτι εχασ καποιο αρχειο απο την μεταφορα που εκανα σε μεγαλυτερη καρτα.Υπαρχει καποιος να μοθ στειλει ξανα το προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ!!

 

Έσπασε η γραφίδα του κινητού μου. Ξέρει κανείς πού θα βρω καινούρια; Στο Eshop που κοίταξα έχει μόνον για ΗTC QTEK. Ταιριάζει καμία απ' αυτές;;

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά ΣΟΣ!!

 

Έσπασε η γραφίδα του κινητού μου. Ξέρει κανείς πού θα βρω καινούρια; Στο Eshop που κοίταξα έχει μόνον για ΗTC QTEK. Ταιριάζει καμία απ' αυτές;;

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=159480

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=159479

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε ρε παιδιά με τους Σκοπιανούς...Γράψτε τους στα @@ σας..

Λοιπόν, πού θα βρω flash player για windows mobile 6;

 

Δε μπορώ να δω youtube στο Asus p535! Τι κάνω;;

Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λοιπόν, πού θα βρω flash player για windows mobile 6;

 

Δε μπορώ να δω youtube στο Asus p535! Τι κάνω;;

 

Βάλε το Core Player 1.2.1 που έχει ενσωματωμένο youtube player και δεν θέλεις τίποτα άλλο! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΑΝΚΣ! Αυτό είναι μόνο για το Youtube ή θα μπορώ να βλέπω όλων των ειδών βιντεάκια απ' το κινητό μου; :!::!::!::!::ninja:
Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΤΗΑΝΚΣ! Αυτό είναι μόνο για το Youtube ή θα μπορώ να βλέπω όλων των ειδών βιντεάκια απ' το κινητό μου; :!::!::!::!::ninja:

 

E ola fysika! Bgike kai freskia ekdosi 1.2.2 ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα προγραμματάκι για πιο λειτουργική χρήση των ΣΜΣ ?

 

Να δείχνει πότε στάλθηκε (και ώρα αποστολής δηλαδή μετά το πέρας μιας μέρας) ένα μήνυμα?

 

Πότε παραλήφθηκε (με ώρα μετά από μια μέρα) ?

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κ εγώ το p535 (μετάβαση απο το Palm Tungsten T5) και έχω κάποια ερωτήματα σχετικά με το Asus.

 

A) Μετά απο soft reset το κινητό εμφανίζει 25ΜΒ διαθέσιμα στην Ram. Είναι ικανοποιητικό νούμερο? Η μήπως είναι ψιλοπολύ μετά απο reset.

 

B) Για καρτούλα mini sd μπορώ να βάλω πάνω από 2GB (4GB) ή τα 2GB είναι το όριο? Από ταχύτητα ποιες είναι ή πιο γρήγορες sd? Επίσης αν έχετε να μου προτείνετε κάτι, θα το εκτιμούσα! :)

 

Γ) Παρατήρησα ότι η μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα όταν είναι συνδεδεμένο WiFι πχ όταν είσαι στο Internet. Είναι φυσιολογικό να πέφτει έτσι. (δεν κράτησα χρόνο κ στατιστικά αλλά μου έκανε εντύπωση η πτώση) Tα ίδια ισχύουν και για το GPS όταν τρέχει το Destinator. (ωστόσο από ομιλία και τηλεφωνήματα δεν έχω κάνει ιδιαίτερα για να δω πόσο πέφτει)

 

Πάντως αν και το Palm με εξυπηρέτησε αρκετά (αν είχε τηλ δεν θα το άλλαζα ποτέ :P) πιστεύω ότι τα windows είναι καλύτερα σαν λειτουργικό, τουλάχιστον στην υποστήριξη ελληνικών, πχ μπορείς να διαβάζεις ελληνικά σε PDF κ επίσης έχουν ανώτερο ελληνικό πληκτρολόγιο (και κάθετα κ οριζόντια, πράγμα που στο palm δεν συνέβανε πχ σε οριζόντια θέση δεν μπορούσες να βάλεις τόνους)

 

Λίγο με ζάλησε η μεταφορά των διαφορών αρχείων από ρο Palm στο PPC αλλά ΟΚ ( kai splashid και notes και τα πάντα οκ) Όμως ένα μεγάλο αρνητικό που είδα στα Windows mobile είναι ότι δεν υποστηρίζουν κατηγορίες για τα notes αλλά τελικά με λίγο ψάξιμο έκανα δουλειά με το PhatNote.

 

Πάντως αν είχε λίγο καλύτερο design και 128MB RAM θα με κάλυπτε 1000%, ενώ τώρα με καλύπτει 100% :P

 

Αυτά προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουμε μήπως καμία λύση για java για το συγκεκριμένο τηλέφωνο?..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2266104#post2266104

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Ποιός ξέρει πώς αλλάζουμε τον ήχο για τα μηνύματα στο ASUS P535;;

 

Τι πρέπει να κάνω;;:!::!:

Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να βάλουμε π.χ. κάποιο τραγούδι που είναι σε mp3 format! Σαν ήχο για τα μηνύματα.!
Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για τα μηνύματα, μετέτρεψε τα mp3 σου σε wav και πέταξε τα στον φάκελο /Storage card/ My Documents. Μετά θα τα βλέπεις και θα μπορείς να τα επιλέξεις κανονικά για ήχους εισερχόμενων sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κ εγώ το p535 (μετάβαση απο το Palm Tungsten T5) και έχω κάποια ερωτήματα σχετικά με το Asus.

 

A) Μετά απο soft reset το κινητό εμφανίζει 25ΜΒ διαθέσιμα στην Ram. Είναι ικανοποιητικό νούμερο? Η μήπως είναι ψιλοπολύ μετά απο reset.

 

B) Για καρτούλα mini sd μπορώ να βάλω πάνω από 2GB (4GB) ή τα 2GB είναι το όριο? Από ταχύτητα ποιες είναι ή πιο γρήγορες sd? Επίσης αν έχετε να μου προτείνετε κάτι, θα το εκτιμούσα! :)

 

Γ) Παρατήρησα ότι η μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα όταν είναι συνδεδεμένο WiFι πχ όταν είσαι στο Internet. Είναι φυσιολογικό να πέφτει έτσι. (δεν κράτησα χρόνο κ στατιστικά αλλά μου έκανε εντύπωση η πτώση) Tα ίδια ισχύουν και για το GPS όταν τρέχει το Destinator. (ωστόσο από ομιλία και τηλεφωνήματα δεν έχω κάνει ιδιαίτερα για να δω πόσο πέφτει)

 

Πάντως αν και το Palm με εξυπηρέτησε αρκετά (αν είχε τηλ δεν θα το άλλαζα ποτέ :P) πιστεύω ότι τα windows είναι καλύτερα σαν λειτουργικό, τουλάχιστον στην υποστήριξη ελληνικών, πχ μπορείς να διαβάζεις ελληνικά σε PDF κ επίσης έχουν ανώτερο ελληνικό πληκτρολόγιο (και κάθετα κ οριζόντια, πράγμα που στο palm δεν συνέβανε πχ σε οριζόντια θέση δεν μπορούσες να βάλεις τόνους)

 

Λίγο με ζάλησε η μεταφορά των διαφορών αρχείων από ρο Palm στο PPC αλλά ΟΚ ( kai splashid και notes και τα πάντα οκ) Όμως ένα μεγάλο αρνητικό που είδα στα Windows mobile είναι ότι δεν υποστηρίζουν κατηγορίες για τα notes αλλά τελικά με λίγο ψάξιμο έκανα δουλειά με το PhatNote.

 

Πάντως αν είχε λίγο καλύτερο design και 128MB RAM θα με κάλυπτε 1000%, ενώ τώρα με καλύπτει 100% :P

 

Αυτά προς το παρόν!

 

Εμένα με ξεχάσατε (γράψατε κανονικά) στις ερωτήσεις που έκανα!

Κανείς δεν φιλοτιμήθηκε..... :O

 

Εν το μεταξύ όταν πάω να ανοίξω με το Photoshop CS3 κάποια φωτογραφία που τράβηξα με το P535, το Photoshop κρασάρει.... :wacko: Αν είναι δυνατόν...... Αν έχει κάποιος περασμένο το Photoshop ας κάνει μια δοκιμή γιατί θα κουφαθούμε τελείως

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
A) Μετά απο soft reset το κινητό εμφανίζει 25ΜΒ διαθέσιμα στην Ram. Είναι ικανοποιητικό νούμερο? Η μήπως είναι ψιλοπολύ μετά απο reset.

 

B) Για καρτούλα mini sd μπορώ να βάλω πάνω από 2GB (4GB) ή τα 2GB είναι το όριο? Από ταχύτητα ποιες είναι ή πιο γρήγορες sd? Επίσης αν έχετε να μου προτείνετε κάτι, θα το εκτιμούσα!

 

Γ) Παρατήρησα ότι η μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα όταν είναι συνδεδεμένο WiFι πχ όταν είσαι στο Internet. Είναι φυσιολογικό να πέφτει έτσι. (δεν κράτησα χρόνο κ στατιστικά αλλά μου έκανε εντύπωση η πτώση) Tα ίδια ισχύουν και για το GPS όταν τρέχει το Destinator. (ωστόσο από ομιλία και τηλεφωνήματα δεν έχω κάνει ιδιαίτερα για να δω πόσο πέφτει)

 

A) Fysiologiko einai ean tou exeis fortwsei kai ta programmata sou.

B) Episima pairnei mexri 2GB. Exw akousei kai gia xristes pou to exoun doulepsei kai me megalyteres mnimes. Thelei patch.

C) Anoixto bluetooth kai idiaitera WiFi kai GPS einai logiko na katabroxthizoun tin mpataria.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει μια θήκη Βrando για το eten x500 που έχω και μέσα στο κουτί που μου την έστειλαν μου είχαν κάνει λάθος και είχαν βάλει μια δερμάτινη θήκη για το P535.Άν κάποιος ενδιαφέρεται ,αλλιώς την επιστρέφω πίσω.Την έχω αγοράσει από την Brando και την παρέλαβα σήμερα και φυσικά δεν την έχω χρησιμοποιήσει.

 

 

edit: πουλήθηκε

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus P535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...