Jump to content

Asus P535


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βγηκαν το windows 6 και επισημα στο site της asus

τα οποία προς το παρόν μην δοκιμάσετε με τον παλιό τρόπο upgrade γιατί θα καταλήξετε με bricked συσκευή

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα μπορω να πω.Ηταν σφαιρα το P535 αλλα με τα WM6 που τα περασα πραγματικα πεταει!!!!!!
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

πώς τα κατάφερες?τι συσκευή ήταν η δική σου?εγώ έχω την Γαλλική και φοβάμαι να δοκιμάσω με αυτά που διαβάζω στους XDA dev

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω την Γαλλική απο expansys αναβαθμισμένη σε μαλαισιανή wm5 rom...ποια ήταν η διαδικασία που ακολούθησες?

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω την Γαλλική απο expansys αναβαθμισμένη σε μαλαισιανή wm5 rom...ποια ήταν η διαδικασία που ακολούθησες?

Εγω ειχα περασμενη την Τhailand.Eπειδη υπηρξαν και καποιες επιπλοκες καλυτερα να με παρεις ενα τηλ να σου πω.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα περασμενη την Τhailand.Eπειδη υπηρξαν και καποιες επιπλοκες καλυτερα να με παρεις ενα τηλ να σου πω.

 

για να μην σε ζαλίζουμε στα τηλέφωνα δεν κανεις ενα μικρο How to να το προσπαθησουμε και μεις?

 

εγω το εχω παρθένο ακόμα με την γαλλικά rom

Link to comment
Share on other sites

για να μην σε ζαλίζουμε στα τηλέφωνα δεν κανεις ενα μικρο How to να το προσπαθησουμε και μεις?

 

εγω το εχω παρθένο ακόμα με την γαλλικά rom

 

Εγω ειχα την Ρωσικη WWE v4.3.15 wwel-ru00 και σταθηκε αδυνατο να περασω την νεα WM6 . Ετσι αναγκαστικα να περασω την wwe v4.3.15 wwe-th00

και μετα ηταν ευκολη η διαδικασια να περασω την v 4.7.12 wwe-th00 radio ver v 4.7.0. Ακολουθησα τις οδηγιες του site της ASUS.

Αν εχει κανεις κανει αναβαθμιση ειναι ευκολο να περασει την Παλια Ταυλανδεζικη. Αλλιως σου βγαζει ενα μηνυμα που λεει οτι δεν αναβαθμιζεται σε αλλη γλωσσα ( αφου WWE ειναι , δεν το καταλαβαινω).

 

Οντωσ ειναι καλη η συμπεριφορα του στο WM6.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που αντιμετωπισα ηταν το εξης.Αν και ειχα την 4.3.15 Th_00 οταν ξεκινησα το update(με το που ετρεχε το Autorun)στο 3% μου εβγαζε installation failed.

Ετρεξα το unlock land id και ξαναξεκινησα το update.

Η διαδικασια προχωρησε αλλα προτου με βαλει στο update menu η συσκευη ζητησε επανεκιννηση.

Μετα το restart εμεινε στην μπλε οθονη της Asus.

Ευτυχως μπορεσα και εκανα hard reset με το συνδυασμο των πληκτρων.Μετα το hard reset και ενω δεν ειχα καρτα μεσα ξεκινουσε το update μονο του και στην επαννεκινηση κολουσε στην μπλε οθονη.Ξαναπερασα λοιπον την 4.3.15 Τhailand και ξανα παλι απο την αρχη το Update στην 4.7.12 ΤΗ00.Αυτη τη φορα η διαδικασια προχωρησε κανονικα οπως αναφερετε στο site της Asus.

ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ FORMAT ΤΗΣ MINISD ΣΕ FAT.ΟΧΙ QUICK FORMAT.

Επισης πιστευω πως καλο ειναι να κανετε ενα hard reset πριν προβειτε στην αναβαθμιση.

Αυτα.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

μηπως χρειαζεται πρώτα το 4.7.0 firmware για να περάσει?

δεν το εχω πειράξει καθόλου ως τωρα μιας και περίμενα για τα wm6 πρωτα αλλα θα το κάνω :O

Link to comment
Share on other sites

και επισημα γαλλικη έκδοση

ftp://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/IA/P535/P535_V4713_FRA_FR00_EXT_V121.zip

 

την δινουν σαν 4.7.13 σε σχέση με 4.7.12 για τις υπολοιπες χώρες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρακαλω βοηθηστε με γιατι τα εχω παιξει

 

Ας ξεκινησω πρωτα περιγραφωντας την μαλ@κι@ που εκανα.

 

Κατεβασα από το site της Asus to Asus PDA Phone P535''s firmware V4.7.12 WWE_TH00 for Thailand (ειχα εγκαταστημενη V4.3.15 WWWEL_RUOO αν θυμαμαι καλα)

 

Εκανα unzip το αρχειο στο pc μου και τα αρχεια που προεκυψαν τα εκανα copy στη καρτα miniSD εκτος απο το AsusP535.cap

 

Μεσα στο φακελο 2577 εκανα copy το ASUS.UnlockLangID και αντικατεστησα το autorun. Αυτά προεκυψαν από το P535 ROM Tools.zip

(το zip to βρηκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=295778&page=3)

 

Εκανα copy το GALAXYII.cap στη καρτα miniSD αλλα αυτή τη φορα μετονομασμενο σε GALAXY.cap

 

Δηλαδη στη καρτα υπαρχουν τα παρακατω αρχεια: GALAXYII.cap, GALAXY.cap και ο φακελος 2577 που περιεχει το ASUS.UnlockLangID και autorun από το P535 ROM Tools.zip

 

Ετρεξα το ASUS.UnlockLangID και μετα το autorun αλλα μετα το reset μου βγαζει ASUSP35.CAP NOT FOUND και δεν μπορω να κανω κατι από τη συσκευη.

 

Βγαζω λοιπον τη miniSD από τη συσκευη και τη βαζω στο laptop μου που διαβαζει καρτες SD και κανω copy και το αρχειο AsusP535.cap μπας και σωσω τη κατασταση.

 

Ξαναβαζω τη καρτα στο ASUS αλλα παλι τα ιδια ASUSP35.CAP NOT FOUND. Δεν μπορω να κανω τιποτα πια, εχω απελπιστει, παρακαλω βοηθηστε με.

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρακαλω βοηθηστε με γιατι τα εχω παιξει

 

Ας ξεκινησω πρωτα περιγραφωντας την μαλ@κι@ που εκανα.

 

Κατεβασα από το site της Asus to Asus PDA Phone P535''s firmware V4.7.12 WWE_TH00 for Thailand (ειχα εγκαταστημενη V4.3.15 WWWEL_RUOO αν θυμαμαι καλα)

 

Εκανα unzip το αρχειο στο pc μου και τα αρχεια που προεκυψαν τα εκανα copy στη καρτα miniSD εκτος απο το AsusP535.cap

 

Μεσα στο φακελο 2577 εκανα copy το ASUS.UnlockLangID και αντικατεστησα το autorun. Αυτά προεκυψαν από το P535 ROM Tools.zip

(το zip to βρηκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=295778&page=3)

 

Εκανα copy το GALAXYII.cap στη καρτα miniSD αλλα αυτή τη φορα μετονομασμενο σε GALAXY.cap

 

Δηλαδη στη καρτα υπαρχουν τα παρακατω αρχεια: GALAXYII.cap, GALAXY.cap και ο φακελος 2577 που περιεχει το ASUS.UnlockLangID και autorun από το P535 ROM Tools.zip

 

Ετρεξα το ASUS.UnlockLangID και μετα το autorun αλλα μετα το reset μου βγαζει ASUSP35.CAP NOT FOUND και δεν μπορω να κανω κατι από τη συσκευη.

 

Βγαζω λοιπον τη miniSD από τη συσκευη και τη βαζω στο laptop μου που διαβαζει καρτες SD και κανω copy και το αρχειο AsusP535.cap μπας και σωσω τη κατασταση.

 

Ξαναβαζω τη καρτα στο ASUS αλλα παλι τα ιδια ASUSP35.CAP NOT FOUND. Δεν μπορω να κανω τιποτα πια, εχω απελπιστει, παρακαλω βοηθηστε με.

 

 

ΟΚ Problem Solved :D :D :D

Απο οτι φαινεται αυτα που εγραφα απο το laptop δεν μπορουσε να τα διαβασει το pda

 

Πηρα το PDA ενος φιλου, εκανα copy το γαμ...νο το AsusP535.cap στη miniSD, εβαλα τη καρτα στο δικό μου και ολα ΟΚ

 

WM6 looks good :)

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ;)
Link to comment
Share on other sites

Me WM6 lythhke to problhma me tis kartes ths Vodafone???

Merikes sellides pisw, diabasa oti den douleyan. Diorthwthke?

Eyxaristw.

 

Δοκιμασα σημερα καρτα vodafone και παιζει μια χαρα :)

 

Φοραω WM6 firmware V4.7.12 WWE_TH00 for Thailand

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus P535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...