Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περιμενε λιγο

και μετα πατα το μηδεν (0)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Αν κάνεις αλλαγή καρτοκινητού και έχεις τώρα είτε τον διπλασιασμό ΞΕΧΝΑ τα μετά... Δεν είναι πια εμπορικά διαθέσιμα και δεν θα μπορέσεις να ξαναγυρίσεις πίσω!

εγω εχω τον διπλασιασμο

τι χανω εαν τον γυρισω στο καινουριο αραγε

δεν το χρησιμοποιω καθολου,παρολιγον να μου το κοψουν,μπλοκαραν τις εισερχομενες να φανταστεις:)

αλλα σημερα εβαλα 5€ και διπλασιαστηκαν,ετσι να υπαρχει....

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας αγοράσει καινούργιο κινητό (samsung galaxy s4 mini) ταλαιπωρούμαι λόγω αδυναμίας frog να δεχτεί microsim! :mad: Σε κατάστημα οτε, μου είπαν να κάνω αλλαγή πακέτου σε κοσμοκάρτα, ενώ στην εξυπηρέτηση πελατών frog, μου είπαν ότι και αλλαγή σε κοσμοκάρτα να κάνω, πάλι δεν θα μπορώ να βγάλω microsim, γιατι η αρχική ενεργοποίηση στην κοσμοτέ, ήταν με frog! Έχει κανείς να προτείνει κάποια λύση; Τί μπέρδεμα και αυτό! Και θα χάσω και τα 30 ευρώ που έχω τώρα στην κάρτα. (Εκτός και αν μεταφέρονται;) help!

Edit: ΟΥΤΕ μεταφορά χρόνου ομιλίας μπορώ να κάνω (μόνο να μου κάνουν γίνεται!). Τάδε έφη εξυπηρέτηση πελατών. Ωραία...

λοιπον ειχα το ιδιο προβλημα σε lumia 820 μιλαω με κεντρικα μου λενε πηγαινε απο καταστημα παω σε γερμανο μου λενε για frog πρεπει να πας σε cosmote παω εκει μου λενε δεν γινεται . Τα ειχα παρει κ εγω τοσο που ετοιμος ημουνα να το κοψω αλλα τελικα εκοψα την καρτα :p

Ως διαδικασια ειναι απλο παντως υπαρχει κ ειδικο μηχανημα ειμαι 8 μηνες τωρα και ειναι ολα ενταξει και αν χρειαστει υπαρχει κ μετατροπεας σε κανονικη sim παλι.

Edited by billstamaniac
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεματάκια με το φρογκ και τα "νέα πακέτα". Όσοι έχουμε ενεργοποιήσει την προσφορά δωρεάν χρόνου προς φρογκ με την πρώτη ανανέωση, δεν δικαιούμαστε το πακέτο 300' προς φρογκ με 1Ε. Επίσης μιλώντας με την εξυπηρέτηση, μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένας τρόπος διαγραφής από την προσφορά και "επιστροφής" στο πακέτο 300'. Στο site αναφέρει ότι η προσφορά είναι αυτόματα ενεργοποιημένη για νέες συνδέσεις από 2/7. Σε ερώτησή μου αν κάνω αλλαγή πακέτου ένα whatsup σε φρογκ αν θα είναι ενεργοποιημένη και σε αυτό η προσφορά, δεν ήξερε να μου απαντήσει! Άφησα το τηλ μου να με καλέσει αύριο. Είναι τόσο μπερδεμένα κι αδιευκρίνιστα που ακόμα και στην εξυπηρέτηση υπάρχει άγνοια! Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Έχω σε 2in1 ένα frog και ένα whats up αριθμό αλλά όταν με παίρνουν τηλέφωνο στο δεύτερο νούμερο αυτό φαίνεται απενεργοποιημένο. Από τη εξυπηρέτηση πελατών μου λένε ότι η frog δεν υποστηρίζει την προώθηση κλήσεων. Έχω Samsung galaxy S.
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεματάκια με το φρογκ και τα "νέα πακέτα". Όσοι έχουμε ενεργοποιήσει την προσφορά δωρεάν χρόνου προς φρογκ με την πρώτη ανανέωση, δεν δικαιούμαστε το πακέτο 300' προς φρογκ με 1Ε.!

ναι αλλα 2€ 300'+300 sms απο διπλασιασμο

διπλασιασμος και 1€ δεν πανε μαζι και ΔΕΝ μας συμφερει

καλυτερα ο διπλασιασμος κατα την γνωμη μου

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έχω σε 2in1 ένα frog και ένα whats up αριθμό αλλά όταν με παίρνουν τηλέφωνο στο δεύτερο νούμερο αυτό φαίνεται απενεργοποιημένο. Από τη εξυπηρέτηση πελατών μου λένε ότι η frog δεν υποστηρίζει την προώθηση κλήσεων. Έχω Samsung galaxy S.

Εγώ είχα έναν αριθμό cosmote που τον είχα κάνει frog με αλλαγή πακέτου και μια cosmokarta. Μια χαρά δουλεύει η 2in1 sim. Δεν πας καλύτερα σε ένα κατάστημα Γερμανός?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα 2€ 300'+300 sms απο διπλασιασμο

διπλασιασμος και 1€ δεν πανε μαζι και ΔΕΝ μας συμφερει

καλυτερα ο διπλασιασμος κατα την γνωμη μου

 

Ποιόν διπλασιασμό; Κατάλαβες για ποιά προσφορά λέω; Μακάρι να είχα το διπλασιασμό. Για το δωρεάν χρόνο προς φρογκ με ανανέωση λέω. Που άπαξ και τελειώσουν τα λεπτά πριν τις 30 μέρες, δεν υπάρχει κανένα πακέτο που να μπορείς να ενεργοποιήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν διπλασιασμό; Κατάλαβες για ποιά προσφορά λέω; Μακάρι να είχα το διπλασιασμό. Για το δωρεάν χρόνο προς φρογκ με ανανέωση λέω. Που άπαξ και τελειώσουν τα λεπτά πριν τις 30 μέρες, δεν υπάρχει κανένα πακέτο που να μπορείς να ενεργοποιήσεις!

τωρα καταλαβα!

δυστυχως εχεις δικιο

να ρωτησω κατι

η πρωτη καρτα του μηνα αρχιζει απο τοτε που ενεργοποιεις την νεα προσφορα στο 1317?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας παρακαλω. Ειχα ενα δευτερο νουμερο frog με ενεργοποιημενη την προσφορα του διπλασιασμου της πρωτης καρτας. Το νουμερο αυτο επειδη δεν το χρησιμοποιουσα εληξε, χαθηκε ολο το υπολοιπο κλπ. Επικοινωνησα με την εξ.πελατων και μου ειπαν πως αν κανω ανανεωση αμεσα θα ξανα ενεργοποιηθει το νουμερο αλλα θα χασω την προσφορα του διπλασιαμου της καρτας που ειχα, και θα μπω αυτοματα στην καινουργια προσφορα με τα 3ευρω για 60' προς ολους, και τα 600'/1500' δωρεαν προς Frog. Δυστηχως καλωντας το 1330 δεν εχει επιλογη για αγορα πακετου 60' προς ολους παρα μονο το πακετο με 1 ευρω 300' προς frog. Σκεφθηκα οτι μπορει να εκαναν λαθος στην εξ.πελατων και να ισχυει ο διπλασιασμος της πρωτης καρτας οπότε και εκανα ανανεωση η οποια ομως δεν διπλασιαστηκε. Επισης καλωντας το 1317 αναφερει οτι για να μπω στην καινουργια προσφορα με τα 600'/1500' προς frog πρεπει να απενεργοποιησω πρωτα την προσφορα των δωρεαν 300' λεπτων προς ολους που εχω με ανανεωση 10ευρω. Πραγματικα εχω τρελαθει. Ξανα επικοινωνω με την εξ.πελατων οι οποιοι επιμενουν οτι βρισκομαι στην καινουρια προσφορα χωρις ομως να μου απαντουν γιαι δεν μου δινεται η δυνατοτητα αγορα του πακετου 60' προς ολους. Ξερει κανεις τι γινετε η πως μπορω να μαθω σε ποια προσφορα βρισκομαι τελικα. Ελεος!
Link to comment
Share on other sites

Ξανα επικοινωνω με την εξ.πελατων οι οποιοι επιμενουν οτι βρισκομαι στην καινουρια προσφορα χωρις ομως να μου απαντουν γιαι δεν μου δινεται η δυνατοτητα αγορα του πακετου 60' προς ολους. Ξερει κανεις τι γινετε η πως μπορω να μαθω σε ποια προσφορα βρισκομαι τελικα. Ελεος!

εγω παλι μπορω αλλα ουτε σε μενα μπορουν να ενεργοποιησουν το πακετο 1€ 400' προς frog παρα οτι λενε οτι μπορω

ουτε καν το ακουω στο 1330 σαν επιλογη και ουτε με sms μπορω να κανω κατι,το μονο που εχω ειναι τα 300 sms σαν επιλογη

εστειλαν το αιτημα μου στην τεχνικη υποστηριξη και περιμενω απαντηση

μπαχαλο λιγο η κατασταση

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι μπορω αλλα ουτε σε μενα μπορουν να ενεργοποιησουν το πακετο 1€ 400' προς frog παρα οτι λενε οτι μπορω

ουτε καν το ακουω στο 1330 σαν επιλογη και ουτε με sms μπορω να κανω κατι,το μονο που εχω ειναι τα 300 sms σαν επιλογη

εστειλαν το αιτημα μου στην τεχνικη υποστηριξη και περιμενω απαντηση

μπαχαλο λιγο η κατασταση

 

Μετα απο αυτο το post καλεσα και εγω στο 1330 και ενω ειμαι με τη νεα προσφορα δεν ακουω ουτε εγω τα 300min προς frog με 1€. Και εχω την εντυπωση οτι το ακουγα πριν κανα μηνα που το ειχα ξανακαλεσει. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

τωρα καταλαβα!

δυστυχως εχεις δικιο

να ρωτησω κατι

η πρωτη καρτα του μηνα αρχιζει απο τοτε που ενεργοποιεις την νεα προσφορα στο 1317?

 

Νομίζω ότι το μετράει ανά ημερολογιακό μήνα. Αν π.χ. κάνεις ανανέωση 10/11 και είναι η πρώτη του Νοεμβρίου, θα πάρεις κανονικά το δώρο. Έπειτα θα το ξαναπάρεις αν κάνεις ανανέωση από 1/12 και μετά. Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει ένα έστω πιο ακριβό πακέτο για ομιλία προς φρογκ! Δηλαδή σε όποιον τελειώσουν τα λεπτά πριν το τέλος του μήνα, δεν μπορεί να βάλει κανένα πακέτο για φρογκ! Μέγα πρόβλημα. Προτείνω να τους το στείλουμε σαν παράπονο στο site και όλο και κάτι θα γίνει.

 

Από κει και πέρα, αυτό που λένε στην εξυπηρέτηση ότι όλες οι νέες συνδέσεις μεταφέρονται αυτόματα στη νέα προσφορά δεν το έχω επιβεβαιώσει. Εγώ ήρθα στο φρογκ από φορητότητα q γύρω στον Αύγουστο και δεν είχα την προσφορά. Μέχρι και τον Οκτώβρη μια χαρά ενεργοποιούσα το πακέτο 300' με 1Ε. Μόλις έκανα το λάθος να ενεργοποιήσω την προσφορά από το 1317, έπαψα να ακούω το πακέτο. Διατηρώ λοιπόν τις επιφυλάξεις μου για το πότε ένα φρογκ μπαίνει αυτόματα στην προσφορά ή "χειροκίνητα". Ένα whatsup αν το κάνουμε αλλαγή πακέτου σε φρογκ, θα μπει αυτόματα στην προσφορά; Λέω να το τεστάρω με ένα παλιό wu που έχω. Δεν χάνω τίποτα. Προτιμώ χίλιες φορές να μην είμαι σε καμία προσφορά και να έχω τα 300' με 1Ε παρά να υποχρεώνομαι κάθε μήνα να βάζω κάρτα και να έχω συγκεκριμένα λεπτά ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το μετράει ανά ημερολογιακό μήνα. Αν π.χ. κάνεις ανανέωση 10/11 και είναι η πρώτη του Νοεμβρίου, θα πάρεις κανονικά το δώρο. Έπειτα θα το ξαναπάρεις αν κάνεις ανανέωση από 1/12 και μετά..

δεν εννοω αυτο

εννοω οτι ηδη εχω ανανεωσει με την προσφορα του διπλασιασμου μεσα στο νοεμβριο

τωρα που μπηκα στην νεα προσφορα απο το 1317,εαν ξανανεωσω θα μου δωσει τα 600' η το συστημα θα δει οτι εχω παρει ηδη μεσα σε ενα μηνα προσφορα,του διπλασιασμου, και θα με κοψει?

το cc λεει πως θα το παρω γιατι αυτοματα μπαινω σε αλλη προσφορα αρα ξεκιναει νεος μηνας για μενα

αλλα λεει και οτι εχω με 1€ 400',πραγμα που δεν ισχυει

ποιoν να πιστεψω τωρα?

εχω παρει 10 φορες,με πηραν στο αλλο τηλεφωνο μου,για να ακουσουν τι μου ελεγε το 1330 σε ανοιχτη ακροαση,με εβαλαν να ακουσω το δικο τους 1330

σε αυτους το ακουγα σε μενα μονο το sms ακουγοταν

το μονο περιμενω τωρα ειναι να με ξαναπαρουν ελπιζοντας οτι θα λυθει το προβλημα

παντως ειναι πολυ καλοι εκει στο cc

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

παντως ειναι πολυ καλοι εκει στο cc

 

Καλοί εννοείς ευγενικοί γιατί ενημερωμένοι δεν είναι (δεν φταίνε φυσικά εκείνοι).

Link to comment
Share on other sites

Καλοί εννοείς ευγενικοί γιατί ενημερωμένοι δεν είναι (δεν φταίνε φυσικά εκείνοι).

εννοω οτι κανουν οτι μπορουν να κανουν

τα αλλα δεν ειναι στο χερι τους

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ χίλιες φορές να μην είμαι σε καμία προσφορά και να έχω τα 300' με 1Ε παρά να υποχρεώνομαι κάθε μήνα να βάζω κάρτα και να έχω συγκεκριμένα λεπτά ομιλίας.

δεν εχουν παρει ακομα τηλεφωνο για να πω με σιγουρια,αλλα εχουν ξεχασει να βαλουν ενα ν στην προταση

"Το πακέτο ΔΕ συνδυάζεται με τις προφορές του διπλάσιου χρόνου ομιλίας στην 1η ανανέωση του μήνα, του δωρεάν χρόνου ομιλίας προς όλους σε κάθε ανανέωση και του δωρεάν χρόνου προς FROG στην 1η ανανέωση του μήνα."

ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ το γραφουν νομισα οτι ισχυει και για εμας

αμα ειναι ετσι θα το παροπλισω παλι,δεν βαριεσαι

edit:τωρα το προσθεσαν αυτο,δεν θυμαμαι καλα

πραγμα που δεν βλεπω να υπαρχει για αγορα πακετου sms 1€

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το πείραμα έγινε. Αλλαγή πακέτου από wu σε frog (και εδώ υπήρξε κολληματάκι γιατί όσο έστελνα F στο 1314 έλεγε ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη ενώ λειτούργησε μόνο με μικρό f). Μετά την αλλαγή πακέτου, το "νέο" frog δεν έχει ενεργοποιημένη καμία προσφορά κι έτσι έχει κανονικά τα 300' με 1Ε! Είναι η μόνη λύση!
Link to comment
Share on other sites

Το πείραμα έγινε. Αλλαγή πακέτου από wu σε frog (και εδώ υπήρξε κολληματάκι γιατί όσο έστελνα F στο 1314 έλεγε ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη ενώ λειτούργησε μόνο με μικρό f). Μετά την αλλαγή πακέτου, το "νέο" frog δεν έχει ενεργοποιημένη καμία προσφορά κι έτσι έχει κανονικά τα 300' με 1Ε! Είναι η μόνη λύση!

θαρρω πως βγηκες χαμενος τελικα

το εφτιαξαν και ΝΑΙ εχουμε κανονικα την επιλογη με 1€ 300',το δοκιμασα ετσι για πλακα και τα πηρα,επισης το ακουω και στο 1330 στα πακετα

τωρα πλεον λεει 300' η 300 sms πατησε .....

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

θαρρω πως βγηκες χαμενος τελικα

το εφτιαξαν και ΝΑΙ εχουμε κανονικα την επιλογη με 1€ 300',το δοκιμασα ετσι για πλακα και τα πηρα,επισης το ακουω και στο 1330 στα πακετα

τωρα πλεον λεει 300' η 300 sms πατησε .....

 

Να τελικά που οι πολλές επισημάνσεις οδηγούν σε απαραίτητες διορθώσεις! Εύγε! Κάτι καταφέραμε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μενα που εχω ενεργοποιημενη τη τελευταια προσφορα ακουω και παλι τα 300min/1€. Ευχαριστουμε αυτον που ασχοληθηκε με το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την πρώτη στιγμή είχα στείλει mail και είχα παρει πολλά τηλ στην εξυπηρέτηση. Λογικά θα το έκαναν κι άλλοι. Ήταν προφανές ότι δεν θα μπορούσε να μην υπάρχει κανένα παλέτο ομιλίας σε περίπτωση που τέλειωνε ο δωρεάν χρόνος. Ήταν βλακώδες λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν υπαρχει πακετο προς ολη τη cosmote θα μπορουσαν να δωσουν κατι παραπανω προς ολους,frog κατι λιγοι εχουν,εγω το εχω για τη φτηνη χρεωση ανα δευτερολεπτο και για το πακετο των 60 προς ολους,μου δινει 600 λεπτα προς frog και δεν εχω ουτε μια επαφη με frog....
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μενα που εχω ενεργοποιημενη τη τελευταια προσφορα ακουω και παλι τα 300min/1€. Ευχαριστουμε αυτον που ασχοληθηκε με το θεμα.

1.5€ εδωσα στο 1299 στα τηλεφωνα

εχω την εντυπωση οτι τα ευχαριστηρια ανηκουν σε μια κοπελα που το επιθετο της αρχιζει απο Μπ.........η

που μου υποσχεθηκε οτι θα το φτιαξει

προσωπικα θα ευχαριστησω αυτην διοτι απο την πρωτη φορα που ετυχε να ειναι αυτη που το σηκωσε, φανηκε οτι το αιτημα μου πηγαινε προς λυση

παντως εκτος πακετων απο οτι βλεπω ρε παιδια ειναι με διαφορα η φθηνοτερη κινητη προς ολους

αμα ειχε και προς cosmote οπως η wind.....

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν υπαρχει πακετο προς ολη τη cosmote θα μπορουσαν να δωσουν κατι παραπανω προς ολους,frog κατι λιγοι εχουν,εγω το εχω για τη φτηνη χρεωση ανα δευτερολεπτο και για το πακετο των 60 προς ολους,μου δινει 600 λεπτα προς frog και δεν εχω ουτε μια επαφη με frog....

 

Κι εγώ το ίδιο (με τη διαφορά ότι έχω μια επαφή που επικοινωνούμε αρκετά). Αυτή τη στιγμή το φρογκ είναι μακράν το καλύτερο καρτοκινητό συγκριτικά με όλα τα καρτοκινητά όλων των εταιριών. Αξίζει να πούμε ότι είναι το μοναδικό που δίνει δώρο 1500'. Το θέμα είναι ότι έχει παγιωθεί στην εντύπωση όλων ως καρτοκινητό για Αλβανία και γενικότερα για αλλοδαπούς. Και η q αυτή τη "φήμη" είχε αλλά προωθήθηκε κατάλληλα και έπιασε μεγαλύτερη μερίδα κοινού. Το φρογκ δεν προωθείται καθόλου από την κοσμοτέ.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...